Skocz do zawartości

WireBoot

Użytkownicy
 • Zawartość

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Normalna

O WireBoot

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Upgrade do Debian 9

  Spróbuj wykonań komendę extlinux-update
 2. Upgrade do Debian 9

  Możliwe że masz lilo jako podstawowy bootloader Co pokazuje to: dpkg -l|egrep "grub|lilo" Jeśli nie będzie ani LILO ani GRUB to upewnij sie ze na pewno masz VPS KVM W przypadku gdy lilo będzie obecne w twoim systemie, sa dwie opcje: Pierwsza - Poprawienie konfiguracji lilo: https://wiki.debian.org/LILO Druga - usuniecie lilo i ustawaienie GRUB do głównego sektora rozruchowego apt-get remove lilo apt-get install grub-pc update-grub2 grub-install /dev/sdX gdzie /dev/sdX to nazwa partycji w systemie (mozna sprawdzić nazwy np w fdisk -l ) Z pierwszą jak i drugą opcja nalezy postępować z rozwagą, błędna konfiguracja może spowodować _NIE_URUCHOMIENIE_SIĘ żadnego jądra, co skutkuje nie uruchomienie się systemu.
 3. Upgrade do Debian 9

  Wygląda na to że ustawiony jest grub aby system "startował" z starszego jądra co jest ustawione tu: grep GRUB_DEFAULT /etc/default/grub ? Jesli cos innego niz 0 to ustaw na 0, a następnie update-grub2 i restart serwera.
 4. Upgrade do Debian 9

  Możliwe że miałeś paczkę kernela jako "hold" apt-mark showhold Zobacz czy przypadkiem nie jest własnie zablokowany przed aktualizacjami.
 5. Dolicz też ewentualne załączniki, avatary (jeśli będą wgrywane) , mniej będzie zajmować baza z 15 tys. użytkowników bez żadnych postów, a inaczej 15 tyś uzytkowników po 10 000 postów o bardzo wielu ilościach znaków itd. W skrócie - szkoda czasu na wróżenie z fusów.
 6. Hosting Django

  http://linuxpl.com tez ma możliwość uruchamiania aplikacji Django
 7. Długi czas odpowiedzi serwera (VPS)

  Przede wszystkim uruchom proces php strony za pomocą strace i sprawdzaj jakie elementy najdłużej przetwarza, które moduły wordpressa najbardziej go obciązają. Czasami z serwera już nic nie wyciśniesz, a trzeba brać się za optymalizację samego skryptu.
 8. Problem z przekierowaniem

  Przykładów w internecie jest masa np: http://przemekbednarz.pl/przekierowanie-301/ Głównie przekierowuje sie w .htaccess Mozesz tez przkierowywac za pomocą java script (w pliku index.html trzeba dodac ten kod) <script type="text/javascript"> setTimeout("location.href='http://ak1tep.webwavecms.com';",500); </script> Można tez w PHP http://www.kess.snug.pl/?sid=10&pid=49 Możliwości jest wiele.
 9. VPS kvm w PL na co najmniej 10 lat

  A ja uważam że VPS na 10 lat nie ma najmniejszego sensu. Wystarczy popatrzeć na rozwój informatyki na świecie. 10 lat temu za obecną cenę można by było otrzymać co najwyżej 1Ghz, 256MB RAM, 10G HDD no i na pewno w tej cenie nie wirtualizacje KVM tylko pewnie OpenVZ. To samo może być za 10 lat, nowa technologia może tak ewoluować że obecny VPS który wykupisz na 10 lat nie będzie się do niczego nadawał. Trzeba wziąć też pod uwagę istnienie firmy. Mintshost.pl istnieje dopiero od kilku lat na rynku, a obecnie z tego co się orientuje ma już zmienionego właściciela. Nie wiadomo jak długo będzie obecna oferta obowiązywać i czy firma jeszcze będzie istnieć. Nie żebym był przeciwko mintshost (wręcz odwrotnie), ale 10 lat to zbyt długi okres czasu żeby wydawać dość pokaźną sumę na coś co nie wiadomo czy będzie istniało za 10 lat lub czy będzie to jeszcze potrzebne za 10 lat. Ze swojej strony nie sądzę nawet żeby jakakolwiek firma hostingowa zgodziła się na tak długi okres rozliczeniowy, dla firmy to na dłuższą metę też może być problem w razie zmiany infrastruktury lub profilu działalności firmy. Jeśli już chcesz na taki długi okres i firma zgodzi się - konieczne jest zabezpieczenie się stosowną umową, (kary umowne w przypadku braku wywiązania się z umowy/wcześniejsze wyłączenie itd).
 10. az.pl - web server not apache

  Jak nazywa się ten skrypt z screenu?
 11. az.pl - web server not apache

  W pliku konfiguracyjnym zakomentuj funkcję sprawdzającą czy silnik to apache. Wystarczy ze uzywają np litespeed lub innego silnika pod inną nazwa i ten instalator juz nie wykrywa silnika www 'apache' Z tego co pamiętam to była jedna linijka tylko do zakomentowania w skrypcie instalacyjnym.
 12. Serwer dedykowany kimsufi

  jakbym miał kupowac to wybrałbym KS-4C , natomiast za ~150zł netto ciezko Ci bedzie znaleźć coś lepszego Musisz zwiekszyć swój budżet A, no i pamietaj ze te kimsufi wcale nie sa dobre na dłuższą mete - maja tylko 1xHDD , przez co niezawodność bardzo spada. Warto od razu ogarnąć sobie dość częsty system backupów
 13. Hosting pod konta email i 2 strony

  https://linuxpl.com
 14. Monitorowanie uptime kliku serwerów

  zakup jakiegos taniego vps i postawienie nagios/cacti
×