Skocz do zawartości
2po2

[wirtualny] Serwer dla domowego backupu zdjęć

Polecane posty

Witam,

 

Myślę o wykonaniu backupu zdjęć rodzinnych i trzymaniu ich na zdalnym serwerze - takim jak do hostingu.

Chcę ustrzec się przed awarią dysku, komputera itp.

Synchronizacja programem Cobian Backup lub podobnym do transferu plików.

Użytek domowy.

 

Ilość danych do umieszczenia: 150-200 GB

 

Transfer miesięczny: najpierw wgranie zdjęć a później synchronizacja pojerdynczych zdjęć średnio raz na tydzień, więc wykorzystanie pewnie w okolicach 2% pakietu hostingowego kosztującego 50zł / rok

 

 

Nie będzie wykorzystania komercyjnego. Ewentualnie może kiedyś kilkuplikowa strona html - wizytówka o obj. 5MB.

Możliwość podpięcia domeny, poczta email, panel Cpanel lub Direct Admin.

 

Dane w Polsce lub ew. w Europie.

 

Proszę o informacje u kogo znajdę taką usługę i w jakiej cenie.

 

Mam jedno konto w Hekko i wszystko jest OK. Zazwyczaj jednak firmy hostingowe sprzedają konta pod hosting (obciążenie, transfer, bazy danych i inne bajery), czego tutaj nie będzie.

 

Pozdrawiam

M.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://hubic.com/en/offers/

Chyba nic tańszego nie ma, skoro chcesz tam wrzucić 150-200GB.
Inna sprawa, że osobiście bym nie wgrywał prywatnych zdjęć na jakąś publiczną chmurę. Raczej zainteresowałbym się jakimś lokalnym rozwiązaniem, w sensie NAS czy to zrobiony samemu na bazie jakiegoś raspberry, routera czy tam gotowego rozwiązania.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zapraszam do sprawdzenia oferty https://backupftp.pl - posiadamy ofertę zarówno kont ftp jak i serwerów VPS z dużą przestrzenią dyskową.

W przypadku pytań, propozycji czy wątpliwości proszę o kontakt na pomoc@backupftp.pl - dobierzemy idealna ofertę dla Pana.

Edytowano przez BackupFTP.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weź sobie backupftp. U mnie pod backup się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod foty możesz sobie wziąć jeszcze coś a'la cloud storage. Np. owncloud oprócz łatwej synchronizacji (klienta na windows/android/linux), pozwala Ci potem szerować takie foty w postaci w miare sensownie wyglądającej galerii. A i w owncloud możesz włączyć sobie szyfrowanie swoich plików. Wtedy nawet admin ich nie odczyta, ale trzeba uważać, bo jak zapomnisz hasła do klucza to zapomnij też o plikach.

Miejsce na ownclowdzie można mieć w za ok 8gr/GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Pod foty możesz sobie wziąć jeszcze coś a'la cloud storage. Np. owncloud oprócz łatwej synchronizacji (klienta na windows/android/linux), pozwala Ci potem szerować takie foty w postaci w miare sensownie wyglądającej galerii. A i w owncloud możesz włączyć sobie szyfrowanie swoich plików. Wtedy nawet admin ich nie odczyta, ale trzeba uważać, bo jak zapomnisz hasła do klucza to zapomnij też o plikach.

Miejsce na ownclowdzie można mieć w za ok 8gr/GB.

 

Tylko z tego co pamiętam klient na androida jest płatny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko z tego co pamiętam klient na androida jest płatny?

 

Dobrze pamiętasz, kosztuje całe 3,31zł. Z tego co widzę to są nieoficjalne, darmowe klienty na Adnroida.

Edytowano przez _Maciej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Szczerze mowiac to lepiej by bylo drugi dysk kupic i zgrac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przez trochę korzystałem z www.backupsy.com, obecnie korzystam z www.vpsdime.com bo troszkę taniej.

Wychodzi mnie to jakieś 15zł/mc za 250GB przestrzeni. Serwery w USA lub w UK. Zainstalowałem na tym ownCloud i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 GB 1,99 USD 1 TB 9,99 USD

 

google dysk oplata na miesiac + masz pewnosc ze to będzie działac, przepustowosc ładna, szyfrowane połaczenie, fajna aplikacja (zwykly folder na pulpicie i robisz kopiuj wklej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno w regulaminie usługi google dysk byla informacja, że każdy plik, który tam wklejasz staje się własnością google ...

 

A inne mniejsze rozwiązania dają oprócz szyfrowania połączenia również szyfrowanie plików.

 

Lokalny dysk to niby też jakieś rozwiązanie, ale trzeba pamiętać żeby kopiować zawartość z oryginalnego dysku. Ok, wiem, że można sobie oskryptować automat, że po podłączeniu dysku USB, pójdzie synchronizacja, ale ciągle trzeba pamiętać o podłączaniu tego dysku.

 

Ja tam wole automat, który sychnronizuje na bieżąco przez sieć (nie musi być to od razu sieć internet).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×