Skocz do zawartości
Poldek

Serwer Pod Mailing

Polecane posty

Witam jaki polecacie serwer pod mailing. Nie drogi posiadam sporą baze(legalną) serwisy skupowane przezemnie także potrzebuje porad. odpada niebieski net bo zaśpiewali mi duzo baze mam naprawde sporą bo serwisów jest troche ale w chwili niestać mnie na takie serwery. Pozdrawiam i czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obecnie 680k z tym ze hmm baze trzeba by stargetować i usunać poprostu z niej adresy nie aktywne niestety nie posiadam takiej wiedzy itp :( do teraz kozystalem z serwerów nazwa.pl ale im sie oraz widze bardziej je... w główce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kiedys zaczołem skupować serwisy generalnie fora internetowe jedno drugie trzecie i zaczela mi sie rozrastać baza coraz wieksza.... wszystko wysyłałem przez serwery nazwa.pl testowe bo byly mbez limitu prawda teraz wprowadzili jakies limity.

Serwisów nazbieralo sie przez ten czas ponad 100 wiekszosc zamknolem ale kopie sqll itp posiadam na dysku i prawa do wysyłki.

Wysyłke prowadziłem przez program anomail niestety mowie moja wiedza okreslala sie i dalej do zalozenia konta podpiecia jego do programu itp... a chcial bym to rozwianac bo przez ten czas wiele adresów stalo sie nie aktywnych wiec bez sensu jest je trzymac tylko ze no brak mi wiedzy itp prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od takiego cwaniaczka jak Ty co chwilę dostawałem spam przez testowe serwery nazwy, z którego nie można się wypisać.

Duży plus dla nich za limity i mam nadzieję, że nikt Ci nie zaoferuje serwera.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regdos, mailing (nie spam) to normalny produkt, normalna rzecz w internecie. Niestety ta cienka linia między mailingiem, a spamem prawie się zatarła...

 

Żadna normalna firma hostingowa nie pozwoli sobie na trzymanie spamującej farmy, ale już oferowanie produktów do mailingu z limitem 1mln/dzień to normalna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@regdos - dlatego zawsze tworzysz alias przy rejestracji gdzie kolwiek i potem przynajmniej wiesz gdzie wypłynęło :)

@TomiMal - mailing pozwala na wypisanie się z listy (z reguły to i tak jest to fake wiadomość, że udało Ci się poprawnie wypisać)

 

Niestety podobnie z numerami telefonów jest, tylko teraz call center się tłumaczy, że numer był generowany losowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Regdos, mailing (nie spam) to normalny produkt, normalna rzecz w internecie. Niestety ta cienka linia między mailingiem, a spamem prawie się zatarła...

 

 

Dobra, dobra mailing jest wtedy gdy się gdzieś zapiszę że chcę dostawać coś a cała reszta jest spamem.

 

Ostatnio wyciąłem na serwerze wszystko co przychodzi z sensdelivery i yellow-pages, klienci są zachwycenie. Zastanawiam się nad wycięciem freshmaila i podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regdos

Nie sraj sie bo jesli chodzi o usuwanie zawsze posiadam stopke i adresy usuwam wiec wiesz :) moj mailing jest jak to napisal Tom normalnym produktem z tym ze z ograniczoną moją wiedza. Więc bez obaw poza tym temat jest troche inny nizeli kłotnia co to spam co to mailing :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Poldek - tutaj prowadzi się kulturalną dyskusję więc teksty typu "Nie sraj sie" nie sa mile widziane.

 

"Normalny produkt z ograniczoną wiedzą" - nie wiem jak u innych ale my po pierwszym takim mass spamie i otrzymaniu abuse kontaktujemy sie z klientem a jeśli to nie pomaga to jest blokada serwera.

 

Nie sądze by jakiś normalny usługodawca ryzykował wrzucenie i użeranie się z spamxxxami tym bardziej że większość z nich po wrzuceniu kilkunastu ipków blokuje całe klasy, a wtedy już nie jest tak zabawnie.

 

Ostatnio jeden większy usługodawca "olewał" abuse od spamhaus-a i dostał nagrode w postaci blokady /17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zwykły spamer. Coraz więcej posiada "stopki" do usuwania maili w które nie należy klikać bo jest to potwierdzenie że mail istnieje i jest wykorzystywany. Kliknij aby się wypisać to na następny dzień twoja skrzynka zostanie "zasrana i obsrana" spamem. Wycinać, blokować i kasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykły spamer. Coraz więcej posiada "stopki" do usuwania maili w które nie należy klikać bo jest to potwierdzenie że mail istnieje i jest wykorzystywany. Kliknij aby się wypisać to na następny dzień twoja skrzynka zostanie "zasrana i obsrana" spamem. Wycinać, blokować i kasować.

To jakiś absurd. Oczywiście, że należy się wypisać, jeśli istnieje taka możliwość. I zmienić operatora pocztowego, jeśli pozwala na "zasranie i obsranie" skrzynki spamem.

 

Należy również w miarę możliwości zgłaszać spam do abuse operatora sieci, z której wiadomość pochodzi. Najwygodniej przez SpamCopa.

Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu spamcop czepia sie właścicieli IP na których jest domena, a nie tych, z których wysyłany jest spam ;) Dziwną polityke mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni pobierają dane z whois IP, z którego przyszedł mail, IP serwerów, na których są utrzymywane domeny, do których linki zawiera spam, a potem pozwalają wybrać do kogo wysłać zgłoszenie.

 

Jednocześnie utrzymują listę operatorów, którzy nie chcą, żeby się z nimi kontaktować, więc nie zawracasz głowy ludziom, którzy i tak nic nie zrobią. No i nie wyślesz też zgłoszenia do własnego operatora, bo czasem spamy zawierają linki do unsubscribe w domenie, w której jest Twój serwer pocztowy.

 

Dla przykładu, dostałem spam pięć minut temu, wklejam

 

Parsing header:

Received:  by 10.96.140.234 with SMTP id rj10csp12307qdb; Thu, 26 Jun 2014 05:20:47 -0700 (PDT)
no from
host 10.96.140.234 (getting name) no name
10.96.140.234 discarded

Received:  by 10.60.129.161 with SMTP id nx1mr15010520oeb.28.1403785246885; Thu, 26 Jun 2014 05:20:46 -0700 (PDT)
no from
host 10.60.129.161 (getting name) no name
10.60.129.161 discarded
elegancko odfiltrowują wymiany w wewnętrznej infrastrukturze Google,

 

Received:  from 189-209-73-7.static.axtel.net (189-209-73-7.static.axtel.net. [189.209.73.7]) by mx.google.com with ESMTP id jh6si9536452obb.83.2014.06.26.05.20.46 for <x>; Thu, 26 Jun 2014 05:20:46 -0700 (PDT)
host 189.209.73.7 = 189-209-73-7.static.axtel.net. (cached)
189-209-73-7.static.axtel.net. is 189.209.73.7
Possible spammer: 189.209.73.7
189.209.73.7 is not an MX for 189-209-73-7.static.axtel.net.
Host 189-209-73-7.static.axtel.net. (checking ip) = 189.209.73.7
Received line accepted
znajdują i sprawdzają IP,

 

Tracking message source: 189.209.73.7:
Routing details for 189.209.73.7
[refresh/show] Cached whois for 189.209.73.7 : ipmaster@axtel.com.mx
Using abuse net on ipmaster@axtel.com.mx
używają abuse@ dla operatora tego IP i...

 

abuse net axtel.com.mx = abuse@transtelco.net, axtelipmaster@gmail.com, ipmaster@axtel.com.mx, abuse@axtel.com.mx, postmaster@axtel.com.mx
Using best contacts abuse@transtelco.net axtelipmaster@gmail.com ipmaster@axtel.com.mx abuse@axtel.com.mx postmaster@axtel.com.mx
postmaster@axtel.com.mx bounces (11 sent : 6 bounces)
Using postmaster#axtel.com.mx@devnull.spamcop.net for statistical tracking.
akurat nic nie wysyłają część tylko wysyłają, bo poprzednie zgłoszenia do jednego z adresów się odbijały. Wszystko z automatu, bez wysiłku. Edytowano przez spindritf (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu spamcop czepia sie właścicieli IP na których jest domena, a nie tych, z których wysyłany jest spam ;) Dziwną polityke mają.

 

Co w tym dziwnego, przecież to daje praktycznie pewność kto wysyła spam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kto" - czyli właściciel domeny, a nie "kto" - czyli serwer gdzie stoi domena. Całkiem niedawno miałem 4 takie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa co do vps czy cos? ;) Marek bo co do usuwania usuwam i reklamy tez nie sa w przesadnej ilosci 3 sztuk na miesiac i kazde zgloszenie jest rozpatrywane i recznie usuwane zbedny jest dla mnie adres email ktory ma mi pisac. Gorzej jak ludzie pisza z innych skrzynek celem usuniecia nizeli maja w bazie staram sie normalnie do wszystkiego podchodzic i usuwac te adresy a nie lubie takiego gadanie jak ten hmm mod ktory nawet nie wiem jak robie a juz gada heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Poldek: znaki przestankowe na klawiaturze na prawdę nie parzą w palce. A modowi nie chodziło o to, co robisz, tylko o kompletny brak kultury w Twojej wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe z tą opcją wpisywania się z list. Teraz nie pomnę ale chyba we freshmail zawsze wybieram opcje wypisz sie z pozostałych list, system pokaże mi kilka, ja sie wypisuje. Za parę godzin dostaje podobnego kuppanauto-maila, ponawiam wypisanie się z kilku list, a system freshmail informuje mnie, że mój adres jest jeszcze na kilku innych listach... :-)

 

Poldek, tak czy siak bez VPS się nie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem jak postępują inni ale jedyne co ja klikam właściwie to nie w spamie tylko na spamie to delete albo PPM i opcja "wypieprz spam". NIGDY nic nie klikam w spamie w żadne linki wypisujące się z list czy jakiekolwiek inne. Nie będę potwierdzał istnienia i korzystania z danego adresu. Taki mail zaraz trafi na listy maili aktywnych i przyjdzie potężna dawka spamu. Jedyną formą spamu jaką toleruję są rachunki za telefon które przychodzą cyklicznie co miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak używanie SERWERÓW TESTOWYCH w nazwie do prowadzenia wysyłki mailingów / spamu (niepotrzebne skreślić) to gruby nietakt. To samo z siebie daje niezły obraz Twojego jakże legalnego biznesu... Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się wypisuję, gdy tylko jest taka możliwość. Moja skrzynka nie jest zalewana spamem. Nawet w folderze spam znajduję może kilkanaście wiadomości miesięcznie. Skąd ten mit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ogolnie problem ze spamem mam na poczcie, ktora w sumie do tego jest przeznaczona. Ostatnio tylko dla sportu wycinam co sie da. Ciekawe czy zejde do zera ze spamem. ;-)

Edytowano przez TomiMal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×