Skocz do zawartości
Nazgul

Komputer do 1000 zł

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Wczoraj miałem awarie komputera a ze względu na to że jest to już stary "rzęch" chcę zakupić nowy do 1000 zł.

 

Możecie mi polecić jakieś konfiguracje? (najlepiej linki z allegro)

 

Do czego używam komputera?

Przede wszystkim photoshop i gry. Najbardziej zależy mi na grze WORLD of TANKS

wymagania gry: http://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1266&PART=2000

 

Myślę o jakimś typu: 4 procki, 4-8 gb ramu, 500 dysk wystarczy w zupełności, dobra karta graficzna (wiem że za 1000 zł nie mogę oczekiwać cudów ale w tej kwocie potrzebowałbym optymalną konfigurację)

 

 

Dziękuje z góry za pomoc.

ps. Potrzebuje również monitora - Uzywany do ... 250 zł - w przypadku tych ofert pisać PW.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych wzgledow ja ze swojej strony polecam tylko plyty glowne firm Asus lub Gigabyte.

 

W sumie... w sumie to bierzesz 1000zl odejmujesz od tego cene dysku (WD). Od pozostalej kwoty odejmujesz cene ramu i wychodzi jakas kwota.

 

I ta kwote dzielisz miedzy procesor, plyte, karte graficzna (zakladam, ze 250zl na monitor jest ekstra i nie wchodzi do kwoty 1000zl).

 

Musisz sie zastanowic tez jakiej firmy ma byc procesor: Intel czy AMD.

 

Dla mnie np. zawsze byla wazna (na I miejscu) plyta glowna - zlacza wewnetrzne i zewznetrzne. Do tego pozniej dokladalem pozostalem podzespoly.

 

I nie napisales czy chcesz sprzet nowy jako nowy czy nowy jako uzywany (biorac pod uwage uzywany monitor).

 

ps. zapomnialem jeszcze o zasilaczu... (najtanszy ok 100zl).

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Monitor 250 zł - używka 22"+

komputer 1000 zł - nówka

Ja na komputerach to się znam "średnio" - dawniej w tym siedziałem ale teraz nie jestem na czasie - rozbudowe komputera to biorę tylko pod uwagę ram...

 

Poradźcie coś - jaki procesor do gier najlepszy itd... na poczatek 4 GB ramu wystarczy i 500 dysk również w zupełności.

Najważniejsza dla mnie jest grafika i procek by był "dobry" w tej cenie.

Edytowano przez Nazgul (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak
Ja staram się zawsze wspierać zestawami z purepc:
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_polecane_zestawy_komputerowe_na_maj_2014
Jednak zauważysz łatwo, ze komputer do 1000zł nie będzie miał dedykowanej grafiki, a jedynie integry... A dołożenie karty graficznej chociaż za 200zł może podnieść wydajność wielokrotnie... wg mnie między komputerami za np. 1000zł a ciut droższymi o wartość karty graficznej jest gigantyczna przepaść wydajnościowa jeśli chodzi o właśnie gry. za 1000zł to albo używka do grania, albo nowy do grania... w pasjansa...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na żony lapku: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4276884353&ars_source=ars&ars_socket_id=16&ars_rule_id=84

I grafice: AMD Radeon HD 8570M

 

Na low detalach mam 20 FPSów (gra się w miarę...)

 

za lapka dałem 1300 zł - więc za 1000 zł za kompa chyba kupię coś 2 x lepszego?

 

Wiem że budżet ograniczony ale w jakieś "najnowsze" gry co potrzebują młynu a nie kompa nie grywam.

 

Doradźcie jakiś zestaw z allegro ew. składak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kwoty 1000 odejmij sobie cene pamieci RAM, dysku, zasilacza i zobacz ile pieniedzy zostanie.

 

Pozniej wybierz sobie plyte, procek i moze zostanie cos na karte graficzna.

 

W miedzyczasie poczytaj sobie testy i opinie nt podezspolow ktore wybrales. Jesli cos nie pasuje, wybierasz kolejny model sprzetu i czytasz.

 

Jakies 4 lata temu 1000zl wydalem na dobra plyte, RAM, tani procek i zasilacz. Karta byla zintegrowana. Inaczej sie nie dalo zamknac w kwocie 1k.

 

Wszystkie informacje znalazlem sam we wlasnym zakresie i sam sobie dobralem caly sprzet, choc siedze tyle o ile w hardware.

 

Tak jak napisala jedna z osob... ciezko bedzie zlozyc nowy, wydajny zestaw za 1k.

 

Zapewne nic nie stoi na przeszkodzie, abys udal sie do kilku sklepow, powiedzial ile masz $ do wydania i co proponuja sprzedawcy w tej cenie.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tym pseudo pc zalinkowanym najpierw zapytał o model i marke zasilacza, bo pewnie łatwopalny syf jak zwykle.. ;)

 

Jak napisałem - to co zalinkowałem starczy Ci do grania w WoTa na low detalach(może średnich - zależy od rozdzielczości). Jeśli Ci to będzie mało to z czasem kup sobie używaną grafikę za ~200zł i tyle. W używkach za ok. 1000zł możesz już szukać starszych quadów (AM3 i Phenomy x4/LGA775 i seria QXXXX) z dość dobrymi grafikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakim dualu mówimy i o jakim quadzie. Popatrz sobie na wykresy przy testach CPU w określonych celach (np. gry) i wybierz ten który do Twojego WoTa najbardziej się nada. De facto nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, za dużo zmiennych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w tym pseudo pc zalinkowanym najpierw zapytał o model i marke zasilacza, bo pewnie łatwopalny syf jak zwykle.. ;)

 

Jak napisałem - to co zalinkowałem starczy Ci do grania w WoTa na low detalach(może średnich - zależy od rozdzielczości). Jeśli Ci to będzie mało to z czasem kup sobie używaną grafikę za ~200zł i tyle. W używkach za ok. 1000zł możesz już szukać starszych quadów (AM3 i Phenomy x4/LGA775 i seria QXXXX) z dość dobrymi grafikami

 

A co za taką kasę chciał byś kupić? (nowego)

 

I tak na wszystko masz 24 miesiące gwarancji.

 

Zasilacz WhiteEnergy z tego co kojarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to polecaj mu dalej łatwopalny sprzęt ;) Ciekawe czy jak mu ten złom popali części to uznają mu reklamację.. :) Poza tym w tej cenie wcale tyłka nie urywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych wzgledow ja ze swojej strony polecam tylko plyty glowne firm Asus lub Gigabyte.

 

 

Zawsze używałem płyt ASUS-a. Raz się skusiłem na płytę od Gigabyte i niestety po paru miesiącach były z nią problemy - częste restarty komputera, albo niebieski ekran. Zmieniłem potem płytę spowrotem na ASUS i problemy zniknęły. Ale to może miałem pecha po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Napisałem na forum bo wiem że są tu specjaliści dlatego proszę... albo inaczej - jeśli mielibyście 1200 zł i za tą kase kupić sprzęt pod GRY to jaki zestaw byście zakupili dla siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór w tej cenie jest szeroki ale bez systemu i w większości oparty o procesory AMD lub możesz poszukać mocniejszej używki ze systemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dla porównania:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_polecane_zestawy_komputerowe_na_maj_2014?page=0,4

 

czy:

http://allegro.pl/amd-a8-6600k-4x4-2ghz-4gb-hd8570-1tb-fvat-gratis-i4229300957.html

 

Lepiej do gier kupić: intela 2 rdzeniowego czy AMD 4 rdzenie?

Gigabyte R7 260X OC czy AMD Radeon™ HD 8570 GHz do 2GB - zintegrowana ?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Zestaw 1 jest znacznie lepszy od tego drugiego.

 

Może dla Ciebie jest głupie - dla mnie nie bo nie mam pojecia dlaczego 4 rdzeniówka jest gorsza do 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Up: na to pytanie mozesz chyba sam znalezc odpowiedz w necie?

 

Jak potrzebowalem monitoring do obiektu to zlecilem firmie przygotowanie raportu i za niego zaplacilem. W raporcie byly zawarte wszystkie potrzebne informacje: wady i zalety roznych kamer, wady i zalety rejestratorow itp.

 

 

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam,

 

Mam do Was pytanie: Lepiej kupić używany komputer o dużo lepszych parametrach czy nówkę?

 

Dla porównania:

1) NOWY Komputer polecony przez Łukasza (tylko że do 1500 zł) http://infobit.pl/kategoria/polecane/zestawy-komputerowe/4

 

2) NOWY Komputer polecony przez kolege który ma sklep: - 1500 zł

PROCESOR PENTIUM G3220 3.0GHz/3MB LGA1150 BOX

GIGABYTE GA-H81M-DS2 H81 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB/DDR3) mATX

GEIL DDR3 4 GB 1600MHZ DRAGON RAM CL.11

HDD WD CAVIAR GREEN 500GB WD5000AZRX SATA III 64MB

DVD-REC SAMSUNG SH-224DB SATA CZARNY BULK

Obudowa COLORSit HY6003CKR USB/AUDIO4

ZASILACZ AEROCOOL VP-450 80+ OEM

PALIT GeForce GTX 650 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI PCI-E (1058/5000)

 

 

3). UŻYWANY http://allegro.pl/dell-t5500-xeon-quad-e5520-6gb-250gb-windows-7prof-i4237700021.html

 

4). UŻYWANY http://allegro.pl/tower-dell-980-i5-650-3-2ghz-4gb-250-q57-win-7-krk-i4259072517.html

 

5). UŻYWANY http://allegro.pl/dell-t5500-quad-e5620-6gb-250-fx1800-windows-7prof-i4237701986.html

(wszystkie powyższe używane komputery mają ram DDR3 1333Mhz i Dell-owskie zasilacze - dzwoniłem) - do powyższych używek myślałem nad zakupieniem karty graficznej GT610 lub gtx650

 

Proszę o pomoc

Edytowano przez Nazgul (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×