Skocz do zawartości
kremuwa

Co znaczy "bez limitu"? MintHost lepszy od Biznes-Host?

Polecane posty

Cześć,

 

Chciałem poeksperymentować sobie z technikami wirusowego rozprzestrzeniania się treści w internecie i spróbować w taki właśnie sposób ściągnąć ludzi na swoją stronę. Znając życie nic mi z tego nie wyjdzie, ale jesliby akurat się powiodło, oznacza to, że muszę się liczyć np. z wizytą 100k uu dziennie. Załóżmy, że aby wyświetlić stronę, muszę przesłać do nich 1 MB danych. Oznacza to, że w ciągu 10 dni wykorzystłbym:

 

100000 * 1 MB * 10 = 1000 GB transferu

 

Chciałem kupić VPSa w BiznesHost, w planie za 79 zł, ale w takiej sytuacji i tak bym wykorzystał transfer, który mi przydzielają w ramach tego hostingu (1000 GB).

Gdy jednak patrzę np. na ofertę firmy MintHost (która ponoć z BH jest jakoś powiązana), widzę, że już za 37 złotych mogę mieć tam serwer VPS "bez limitu" transferu. Czy to oznacza, że oferta MintHost za 37 złotych jest dla mnie lepsza niż Biznes-Host za 79 zł? Dziwi mnie to szczególnie mocno, jako że zawsze widziałem BH jako bardzo dobrego i chwalonego usługodawcę. Chyba, że owo "bez limitu" w ofertach MintHost to w rzeczywistości jest jakiś limit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba, że owo "bez limitu" w ofertach MintHost to w rzeczywistości jest jakiś limit?

 

 

Teoretycznie tak, ale termin "bez limitu" przeważnie jest wyjaśniony gdzieś w regulaminie świadczenia usług.

 

 

PS w B-H też jest oferta bez limitu transferu, ale rurką 20mbps, może Mint działa na tej samej zasadzie.

 

Najlepiej będzie jak spytasz usługodawcy.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że owo "bez limitu" w ofertach MintHost to w rzeczywistości jest jakiś limit?

 

Najlepiej jak poprzednik wspomniał doczytać w regulaminie lub zapytać się na irc pomocy lub do nich napisać.

 

Dla przykładu w http://rootbox.com gdzie "transfer bez limitu" masz od 40zl netto oznacza to ze otrzymujesz port 100Mb/s i możesz przez niego wysyłać / odbierać ile chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 Mb/s to dużo/mało? Co oznacza owa "rurka"? Z treści waszych postów wnioskuję, że wybierając ofertę BH tej "rurki" nie mam (tzn. prędkość jest nielimitowana?).

 

Jeśli znacie ofertę, która pasowałaby najlepiej do opisanych przeze mnie w pierwszym poście potrzeb, chętnie się o niej dowiem.

Edytowano przez kremuwa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku BH za te 79 zł też jest port 100 Mbps, a limit jest: 1 GB, a cena dwa razy wyższa niż plan rootbox.pl, więc nie wiem, w czym BH się opłaca... Chyba, że chodzi jedynie o jakość ich supportu i niezawodność usług.

 

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=ofvfoi&s=8#.Uw3nUIVH3LI

 

W rootbox.pl brakuje mi jedynie serwera z preinstalowanym DirectAdmin/cPanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest opisana żadna gwarancja tego portu 100 Mbit/s w rootbox tylko że masz port

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest opisana żadna gwarancja tego portu 100 Mbit/s w rootbox tylko że masz port

 

Port dedykowany dla serwera, tak jak inne zasoby. W kwesti wykorzystania tego portu to dziś jeden z klientów pociągnął dobrze ponad 400Mb/s przez wiele godzin, jednak już poprawiamy aby było maks 100Mb/s ;-)

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bil

Z tym SLA to troszkę przegięcie w przykładzie, który podaliście. Cudów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, "bez limitu" oznacza, że serwery VPS nie posiadają limitu zużywanego transferu, a gwarantowane łącze wynosi 25 MBit, maksymalne natomiast 100 Mbit.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi ofertami na stronie - Mintshost.pl
W razie szczegółowych pytań zapraszamy na nasza stronę gdzie nasz konsultant odpowie na Pańskie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wyssam wam 15 TB, bez obciążania własnego serwera, maszyna-matka też tego jako procesor i RAM nie odczuje. Po jakim czasie zasadzicie mi kopa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na 25 Mbit/s będziesz miał problem żeby wyssać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zgoda, na 25 Mbit/s nie ale już na 100 Mbit/s.. :) Nawet jak nie stówka to połowa... wyjdzie tego trochę prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, na 25 Mbit/s nie ale już na 100 Mbit/s.. :) Nawet jak nie stówka to połowa... wyjdzie tego trochę prawda ?

 

Tak ale mogą ciebie na wstępie ograniczyć abyś takiej szybkości nie miał matka ma 100mbit/s więc pełnej szybkości i tak nie możesz wykorzystać z powodu że inni korzystają z tej samej matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15TB to jest 25Mbps w dwie strony. Wg mnie dasz radę to przeciągnąć.

Ile osób z matki 100 Mbit/s korzysta dajmy 4 userów i matka zapchana jeżeli wszyscy lecą po 25 Mbit/s lub nawet parametrów matki na 64 GB ram ile mogą umieścić vps.

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×