Skocz do zawartości
Marek607

E45m1-I Deluxe - brak obrazu

Polecane posty

Witam,

Kombinowałem, no i przekombinowałem.
Posiadam płytę E45m1-I Deluxe.
Wszystko działało do momentu gdy po wejściu w bios przez przypadek przestawiłem bootowanie z SATA na n/a (poprostu mi się pomyliło).

Zapisałem zmiany, sprzęt się zrestartował i od tej pory świeci mi się lampka dram_led i nie mam obrazu.

Sprawdziłem wszystkie podzespoły, tj
- zasilacz - na innym to samo
- pamięć - na innej to samo
- dysk - działa, tzn się kręci

Grafika i procek są zintegrowane jednak radiator się nagrzewa jak przed awarią.

Próbowałem już wszystkiego, tj:
- wyjąłem baterie na kilkanaście minut - brak rezultatu
- resetowałem bios przez złączke, czyli przełączylem na 10 sekund wtyki na CLRTC:

http://support.asus.com/Troubleshooting/detail.aspx?SLanguage=en&p=1&m=E45M1-I%20DELUXE&s=40&hashedid=n/a&os=&no=1722

Dalej jednak brak reakcji po włączeniu - świeci się tylko dioda od sata i ta czerwona dzioda.
Wcisnąłem też MEMok, wtedy przez jakiś czas mryga dioda i później ponownie to samo.

Poratujecie cudowną poradą na ożywienie tego sprzętu?
Nie chce mi się wierzyć że zmiana z sata na n/a spowodowała że obraz sie nie pokazuje.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też to jest niemożliwe - przy zmianie bootowania co najwyżej by ci wyświetlił, że brakuje bootowalnego systemu na określonym nośniku..
Obstawiam, że to zbieg okoliczności i płyta padła z innego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja bym oddał na gwarancję jeżeli takową posiadasz bo może jest po prostu problem z BIOSem i się zrypał przy prostej zmianie ustawienia :)

 

(wada wrodzona towaru) :D

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji nie mam bo to używka z alledrogo, płyte CD dostałem - ale co mi ona pomoże jak nie ma wogóle obrazu przy starcie?

 

też mnie dziwi czemu tak się stało, nigdy nie miałem takiego przypadku i akurat teraz coś się popsuło...

Na elektrodzie też mi poradzili programowanie biosu - widze ze nieduży koszt to może zamówie drugą kostke Biosu albo wyśle tą co mam - sam się boje tego tykać.

Jakby ktoś miał jeszcze pomysł to chętie sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej płyty więc przepraszam za pytanie jeżeli błądzę. Czy na tej płycie jest głośniczek? Jak nie ma czy jest możliwość podpięcia? Ilość sygnałów potrafi wiele wyjaśnić. Nie wydaje mi się żeby zmiana w biosie "uwaliła" go. Raczej bym powiedział że może to być problem z zasilaczem który nieodpowiednio zareagował kiedy płyta przechodziła w stan spoczynku po restarcie konfiguracji. Zacznij od zdiagnozowania po sygnałach jak jest taka możliwość. Wyeliminuj inne elementy jak pamięć ram która może być głównym powodem. Prędzej lub częściej pada pamięć jak bios, która może być przyczyną że masz czarny ekran bo grafika jest na płycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś włączyć komputer z odpiętymi od płyty głównej wszystkimi urządzeniami SATA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist

 

3 zasilacze, 3 monitory, 3 czy 4 pamięci ram - na wszystkim to samo, czyli brak jakiejkolwiek reakcji.

 

@kafi

Tak, próbowałem bez urządzeń ( w zasadzie tylko jedno urządzenie), jak i z innym dyskiem i brak efektu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj jakąś grafikę na PCI-E lub nawet na pci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputer już działa
Znalazłem na allegro aukcje gdzie Pan Piotr z pcdeb.pl wykonuje programowanie bios - szybki kontakt i w poniedziałek wysłałem do niego sprzęt.
We wtorek dotarł i po naprawie został do mnie wysłany - obecnie wszystko działa aż miło.
Pozostaje mi polecić Pana Piotra (mail do niego allegro(malpa)pcdeb.pl) no i mam nauczkę na przyszłość by nie grzebać tam gdzie się nie ma odpowiedniej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×