Skocz do zawartości
R@fi

Wniosek do ORANGE

Polecane posty

Witam,

w dniu wczorajszym napisałem wniosek do ORANGE o treści :

 

 

WNIOSEK

Zwracam się z wnioskiem do ORANGE POLSKA o wyrażenie zgody na wykonanie przyłącza linii telefonicznej, aby móc korzystać z usługi NEOSTRADA

Wniosek motywuję tym, że w mojej miejscowości zamieszkania Teofilów woj. Świętokrzyskie i w wioskach sąsiadujących niema możliwości technicznych, aby móc korzystać z wyżej napisanej usługi, ponieważ niema poprowadzonych kabli, aby można było korzystać z Internetu w technologii DSL, który oferuje firma ORANGE.

 

Chce również zaznaczyć, że ponad 8 lat temu również chciałem skorzystać z usługi NEOSTRADA, lecz infrastruktura linii telefonicznej od tamtego czasu nic się nie zmieniła.

Uważam, że wykonanie przyłącza przełożyłoby się na duża liczbę osób chętnych do skorzystania z Internetu DSL gdyż obecnie dostęp do sieci Internet jest u nas radiowy, co jak wiadomo jest bardzo uzależniony od warunków pogodowych panujących w danym dniu.

Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

 

Jak uważacie czy to coś pomoże ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą mieć dobre rozpoczęcie tygodnia w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

R@fi zmień nick na "don kichot", bo widzę, że walczysz z wiatrakami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby pomarańcza była zainteresowana dostarczeniem usług do Twojej miejscowości dawno już by to uczyniła. Jednakże gdyby udało Ci się zebrać kilka tysięcy podpisów pod taką petycją to była by zawsze jakaś szansa, jak nie Orange to może konkurencja by się zainteresowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zwracam się z wnioskiem do ORANGE POLSKA o wyrażenie zgody..."

To wnioskujesz o coś? bo wyrażać zgodę to można na coś kto Ciebię o coś prosił?

 

To tak jak w Krakowie walka ze smogiem, niby bardzo dużo ludzi by zrezygnowało z palenia w piecu na rzecz ogrzewania z sieci miejskiej ale budowa takiej sieci,infrastruktury do jakieś tam "wioski" czy kamienic w sercu miasta są nie realne - finansowo.

Edytowano przez MasterNETpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To smutne, że jeszcze są takie miejsca w Polsce gdzie nie ma możliwości podłączenia kabla..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wprowadzą podatek od kabli, to będzie ich wszędzie pełno i napewno pojawi się uśmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zadzwoniłem do Orange i kazali mi takie pismo napisać, a co najlepsze panowie, że wszystkie wioski w gminie są podłączone pod kabel oprócz 2 ch .

 

Śmiech na sali

Edytowano przez R@fi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jak by więcej osób napisało to może coś by ruszyło bo jednak inwestycja , która muszą zrobić zapewne będzie duża..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważam, że wykonanie przyłącza przełożyłoby się na duża liczbę osób chętnych do skorzystania z Internetu DSL

Internetu DSL, Neostrady, czy... jakiejś Netii czy inszej pijawki via BSA/WLR ;) ?

 

Być może właśnie tu jest klucz (nie)opłacalności takiej inwestycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni mają wylane na wszystko. A ja im zostawiam miesięcznie dużo więcej niż Twoja neostrada, a i tak ciężko większość rzeczy załatwić. Projekt odbijali nam kilka razy i doczepiali się za każdym razem czego innego.

 

Obecna polityka tepsy jest taka, że tam gdzie utrzymanie linii się nieopłaca/ludzie rezygnują z usług/etc, to likwidują kable. Właśnie po to żeby czasem te inne pijawki z kabli nie korzystały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecna polityka tepsy jest taka, że tam gdzie utrzymanie linii się nieopłaca/ludzie rezygnują z usług/etc, to likwidują kable. Właśnie po to żeby czasem te inne pijawki z kabli nie korzystały ;)

 

Nie znam się, więc zapytam: a nie mogli by po prostu tych kabli wraz z infrastrukturą sprzedać jakiejś pijawce?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tego też akurat nie mogę pojąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby coś tam kiedyś słyszałem że POLSKA dostała jakieś dotacje z UE na to żeby każdy miał dostęp do internetu ale czy to prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np Działanie 8.3 takie było. JST mogły robić sieć. Ale IMO to jest tylko po to żeby JST wybudowało wielką sieć, a potem to po 5 latach sprzedali jakiemuś dużemu opowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami to jest wszędzie podobny problem, tam gdzie monopolista danego kraju ma kabelki jest problem z położeniem swoich. Sam jakiś czas temu wysłałem zapytanie do firmy z której usług korzystam z prośbą o podpięcie bezpośrednio światłowodu do domu, w odpowiedzi dostałem że nie ma takiej możliwości bo inna firma obsługuje mój rejon. Natomiast "monopolista" który obsługuje mój rejon odpowiedział że owszem mogą pociągnąć ale tylko wtedy kiedy będą planowane prace w moim rejonie ale puki co te nie są planowane w najbliższym czasie bo mają inne priorytety.

 

@Miłosz puki co nie planują jeszcze opodatkować kabli https://mac.gov.pl/dzialania/memorandum-na-rzecz-budowy-sieci-szerokopasmowych-o-opodatkowaniu-kabli/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzą, bo Francuzi im nie pozwolą, za dużą kase tu robią. Proste. Jak ze wszystkim, sprawdzali, kto będzie najgłośniej krzyczał przy takim pomyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w Finlandii jest zagwarantowany konstytucyjnie dostęp do sieci dla każdego, ale u nas to musi sporo wody jeszcze upłynąć do takich cudów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tego też akurat nie mogę pojąć ;)

 

Myślałem, że za tym stoi jakaś większa "wizja" ;) U mnie lokalny ISP dostał kasę z 8.4 i właśnie szkieletówkę FTTH kończy. Piękne czasu nadchodzą ;)

 

 

Bodajże w Finlandii jest zagwarantowany konstytucyjnie dostęp do sieci dla każdego, ale u nas to musi sporo wody jeszcze upłynąć do takich cudów

 

Z całym szacunkiem, ale porównujesz, za przeproszeniem, oko do dupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mi od stycznia dopiero dzisiaj uznali reklamację telefonu komórkowego (dokładnie to mamie). A i przez jakiś błąd w systemie mam naliczoną karę za zerwanie lojalki gdzie mama mało na zawał nie padła w salonie jak jej powiedzieli że nabiło 600zł kary :)

 

Udało się na szczęście wyjaśnić, ale ja nie mogę się od grudnia doprosić o uruchomienie ADSL2+, które miałem 2 tygodnie i teraz nie mam realnej możliwości osiągnąć 10mbit (bo ogranicza to technologia a nie kabel czy router) :)

 

W grudniu zmieniłem internet z 6mbit na "do" 10mbit i mam 4-6 mbit :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×