Skocz do zawartości
Aneuszek

VPS - wiele IP polskich gdzie?

Polecane posty

Witam sory za tendencyjne pytanie ale jestem laikiem i dopiero się wgłębiam w temat

Jednak już szukam takiego hostingu gdzie będe miał do dyspozycji jak najwięcej Polskich IP które będa sie różniły tą klasa C a nie tylko końcówką w IP.

Nie potrzebuje stawiać stron na nim , nie potrzebuje pojemności dużej , transferu a ma mi to służyć jedynie w celu maskowania wejśc na wybrane strony w których druga strona nie będzie w stanie wykryć że łącze sie przez proxy.

Cieżko znaleźć proxy polskie high i gdzieś przeczytałem rade że jeśli takie chce to musze stawiać wiele vps na polskich .

 

Pewnie cos pomyliłem , proszę chociaż o linki jakieś do poczytania w których ten temat mi sie przybliży bo na razie po omacku szukam :)

Co wy doświadczeni byści e polecili którego usługodawce?

Edytowano przez Aneuszek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maskowanie wejść, czyli zapewne do czegoś nielegalnego, w tym wypadku wątpię aby jakaś firma udostępniła ci adresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nielegalne ? Dlaczego każdy Polak zakłada z góry że każdy wokół niego to oszust? a wszytsko o co sie pyta ma na myśli wykorzystywać nielegalnie? :)

 

No ludzie doradźcie coś bo ciężko z polskimi ip :D

 

Edytowano przez Aneuszek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest to zastanawiające.. Wątpię, żeby którakolwiek z firma udostępniła Ci większą ilość adresów ip (kryzys ipv4), a nawet jeśli, to będzie chciała wiedzieć do czego Ci owe proxy będzie miało służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupuje vps czy tam hosting jakis, płace za ip kolejne i zawsze się musze tłumaczyc do czego i gdzie je chce wykorzystać, dobrze rozumiem ? :)

Czytalem o tym kryzysie z ipv4 a co z tymi 6 ? Jedna osoba mi doradziła abym zakładał te vps na polskich serwerach to będe miał te ip prawda to?

 

Albo nie wiem może jakiś dedyk kupić, podzielić na te vps czy tam klajstry mniejsze i z nich brać te ip da się tak? Sorki że tak tendencyjnie pytam ale ten temat to czarna magia dla mnie, dotychczas kupowałem proxy ale to zagraniczne same były, potrzebuje teraz na PL :)

Edytowano przez Aneuszek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aneuszek, ty chyba nie wiesz o czym ty w ogole mowisz... patrzac na twoje wypowiedzi to zastanawiam sie, kto ci to na tym vps skonfiguruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie nie wiem, dlatego zwróciłem się o pomoc na forum, które mi znajomy doradził, licząc że profesjonaliści mi to rozjaśnią troszkę, niestety jak na razie to dostałem tylko pouczenia i oskarżenia że chce oszukiwać :) A nawet jednego linka do tematu w którym bym przeczytał cos więcej abym mógł zadawać trafniejsze pytania :D

 

Przepraszam za moje zdziwienie, nie jestem z Polski jestem tu okresowo i nie wiedziałem że najpierw się musze długo spowiadać po co na co itp Rozumiem że musicie mnie najpierw lepiej poznać, wybadac aby mi odpowiedzieć? Wydawało mi się że zadam pytanie i dostane odpowiedź zwłaszcza że są tu firmy hostingowe.

Dobra mniejsza o to odpowiedź co jak, i gdzie konfigurować dostane na forum u siebie, powiedzcie tylko chociaż gdzie i w jakich firmach szukac dużej ilości Polskich IP ? :) (tak mam liste na forum będe pokolei sprawdzał ale może ze swoje strony możecie którąś firme polecić?

 

Edytowano przez Aneuszek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie każda firma da ci dodatkowe adresy w cenach od 5 do 10zł za adres miesięcznie.
Tak czy inaczej musisz prosić o indywidualne oferty.
Jeśli chodzi o samo to, że chcesz "jak najwięcej adresów" do łączenia się tak, "żeby strona nie zauważyła" - śmierdzi to trochę właśnie jakimiś przekrętami.
Pamiętaj, że przy VPS dostaniesz te adresy tylko dla siebie i będą one przypisane do ciebie - w przypadku jakichkolwiek szkód wyrządzonych z tych adresów firmy wydadzą organom ścigania twoje dane osobowe.

 

Zamiast proxy szukaj VPN - znajdziesz wiele tego w sieci. VPN jest bardziej... przezroczyste niż proxy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj.. Żadna firma nie chciałaby podpaść jakimiś zachowaniami ze strony swoich adresów ip - tym bardziej większą ich ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi że będą do mnie przypisane gdyż nie mam złych zamiarów :)

A to tylko na miesiąc , nie ma jakiś jednorazowych czy jednodniowych paczek?

Chodzi mi o to żeby ip się rózniły tymi klasami chyba C jeśli dobrze wyczytałem , te pierwsze cyfry przy ip generalnie.

 

I skąd taki problem z tymi Polskimi IP, z innych krajów normalnie można kupować paczki z wybranego kraju a Polskie nie, jak na złość :D Podobno mało serwerów Polacy stawiaja w PL

 

PS. Wonderful

Edytowano przez Aneuszek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nielegalne ? Dlaczego każdy Polak zakłada z góry że każdy wokół niego to oszust? a wszytsko o co sie pyta ma na myśli wykorzystywać nielegalnie? :)

 

No ludzie doradźcie coś bo ciężko z polskimi ip :D

 

 

Życie pokazuje że dookoła sami oszuści i pijawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile ty tego będziesz używał, ale może zapłać komuś kto stworzy ci jakiś gotowy dobry system w jakiejś chmurze? odtwarzasz serwer wtedy z backup, zazwyczaj dostajesz nowe IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz coś sobie wypozycjonować za pomocą głosów, które trzeba dawać z różnych adresów ip? :D

 

Wybaczcie za głupotę, ale tylko to przychodzi mi na myśl w takiej sytuacji : P

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również szukałem VPS'ów z dużą ilością adresów IP do postawienia proxy dla własnych potrzeb. Raczej nie ma sensu szukać jednego serwera z 20-ką IP ponieważ nikt Ci takiej ilości IP na jeden serwer. Szybciej znajdziesz serwer za 10-30zł miesięcznie + 5-10zł za dodatkowe (drugie IP), więc wyjdzie max po 15zł na jedno IP.

 

Osobiście do tego celu używałem SlaskDataCenter i V-Net, ale jest dużo polskich firm z VPS'ami w rozsądnych cenach. Pod proxy nie potrzeba bajerów w stylu codziennych backupów, więc możesz nawet wynegocjować lepszą cenę rezygnując z jakichś usług.

 

Jak potrafisz to serwer proxy skonfigurujesz bardzo szybko, mi razem z kompilacją źródeł schodzi się jakieś 10min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×