Skocz do zawartości
nuCode

Serwer pod sklep

Polecane posty

Witajcie,

Szukam serwera pod sklep internetowy dla klienta (autorski skrypt).

Za moim poleceniem skorzystał z usług linuxpl.com która to niestety okazała się w ostatnim okresie strasznym bublem wypierając się przed każdą awarią, zwalając na coraz to dziwniejsze usterki nie z ich winy. Sklep ma uptime około 97-98,5% (co jest niedopuszczalne przy obecnych staraniach na zyskanie dobrej opinii u klientów) ponadto przez około miesiąc czasu działał strasznie wolno, teraz jest ok jednak zawsze w środku dnia jest kilka przerw.

 

Klient posiada tam najdroższy serwer wirtualny, szukamy wspólnie czegoś lepszego. Czy jesteście w stanie mi coś polecić? :)

 

1. Aktualnie skrypt sklepu oraz hotlinkowanie zdjęć na allegro (mała ilość aukcji) pobierają około 1,2 GB danych DZIENNIE.

 

1a. Wizyt dziennie na sklepie między 150 a 1000 (unikalne).

 

2. Sklep zbytnio się nie rozrośnie gdyż klient jest w trakcie tworzenia nowego sklepu który będzie umieszczony w chmurze dlatego chodzi o rozwiązanie "tymczasowe" ale dobre. Ilość aukcji na allegro maleje ze względu na inny serwer na którym hotlinkujemy wszystkie nowo tworzone aukcje.

 

3. NIE WYRAŻAM ZGODY NA OFERTY FIRM

 

4. Typ serwera dowolny: wirtualny, dedykowany, vps - obojętnie. Najważniejszy jest stosunek jakość/cena.

 

5. Chciałbym jeszcze tylko dodać, że klient wymyśla dużo dodatkowych aplikacji (nie obciążających zbytnio serwera) które wymagają wielu dodatkowych bibliotek - dlatego nie może być to jakiś totalnie drętwy i ograniczony możliwościowo serwer.

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam serwera, szukam propozycji zwykłych użytkowników. Dawno mnie tu nie było ale jeśli na to forum wchodzą już tylko firmy to podziękuje :)

 

Nie obchodzi mnie spam firm hostingowych. Zależy mi na prostych radach użytkowników, jaka firma ma dobre VPS, DEDYKI czy Wirtualne z dobrym uptime i łatwą możliwością instalowania dodatkowych bibliotek (samemu bądź w przypadku wirtualnego nie robienie problemów i instalowanie bez zwłoki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zerknąć na vps'y openvz w Mintshost - ostatnio warunki pracy vpsów uległy zmianie na lepsze i dodano dyski ssd. Jeżeli klient pragnie mieć 100% wydajności usługi i jest w stanie przewidzieć zapotrzebowanie na obciążenie to wziąłbym vps kvm w MH. Jak nie będziesz drażnił supportu tak jak ja, to myślę, że w razie ewentualnych problemów z oprogramowaniem nakierują Cię na rozwiązanie : )

 

Jednakże, wydajesz się orientować w temacie, więc myślę, że w przypadku takich problemów poradzisz sobie, więc mogę jeszcze zasugerować serwery dedykowane najniższej półki z oferty Kimsufi w OVH - tylko kopie zapasową zorganizuj klientowi : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Jeżeli chcesz tanio, to wypróbuj hosting VPS z mintshost.pl - teraz jakość jest na poziomie. Ja osobiście kolejny serwer zakupię w mintshost.pl.

 

Godna alternatywa, a ciut drożśza: Ultimahost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu odrazu go pchacie na vps ? Shared na chwile obecną spokojnie wystarczy . Może progresso albo coś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co ma się zaraz przenosić? Aktualnie za jakość i pełną wydajność na sharedzie zapłaci tyle co z vps'a.

Przy vps'ie ma więcej dostępnych zasobów, jest bardziej elastyczny i może postawić sobie wydajniejszy serwer.

 

"5. Chciałbym jeszcze tylko dodać, że klient wymyśla dużo dodatkowych aplikacji (nie obciążających zbytnio serwera) które wymagają wielu dodatkowych bibliotek - dlatego nie może być to jakiś totalnie drętwy i ograniczony możliwościowo serwer."

 

 

Doinstaluje sobie co będzie trzeba i będzie mógł swobodnie obserwować obciążenie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sklepu nie trzymał na shared ani na vps - nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie wysypie maszyny matki, czy też nie będą robione jakieś prace konserwacyjne (np. akurat wtedy gdy została zlecona kampania reklamowa) czy wreszcie jakiś sąsiad nie będzie dostawał DDOS, czy testował jakieś dziwne skrypty.

 

Z polskich firm widziałem pozytywne opinie o sprintdatacenter i jeśli strona nie zawiera dużo danych wybrałbym ten serwer:

 

https://www.sprintdatacenter.pl/83/serwer-eco-3

 

Jeśli chodzi o firmy zagraniczne to http://www.soyoustart.pl/oferta/sys-e32-2.xml również by się nadawał.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy shared bedzie mial za darmo pomoc jezeli cos sie sharedowi stanie a jak bedzie jakas awaria na vps bez administacji to albo zaplaci komus za naprawienie albo bedzie miesiecznie placil jakies zł dodatkowo za to aby administacje mial wiec jak sie nie zna na linuxie ktos to moze wiecej zaplacic niz na shared

Edytowano przez sniferek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sklepu nie trzymał na shared ani na vps - nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie wysypie maszyny matki, czy też nie będą robione jakieś prace konserwacyjne (np. akurat wtedy gdy została zlecona kampania reklamowa) czy wreszcie jakiś sąsiad nie będzie dostawał DDOS, czy testował jakieś dziwne skrypty.

 

 

 

Z drugiej strony nigdy nie wiadomo czy się dedyk nie wysypie w momencie gdy zleciłeś kampanie. Jak się jeszcze okaże że w tym momencie wyskoczył jakiś problem techniczny z systemem czy cokolwiek innego a Ty nie masz pod ręką administratora to skutki będą poważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


A po co ma się zaraz przenosić? Aktualnie za jakość i pełną wydajność na sharedzie zapłaci tyle co z vps'a.

Przy vps'ie ma więcej dostępnych zasobów, jest bardziej elastyczny i może postawić sobie wydajniejszy serwer.

 

Wydajniejszy serwer na tanim vps? Dobry współdzielony będzie dużo lepszy od VPS'a za 5zł miesięcznie.
Ludzie tutaj chwalą sobie progreso.pl, m-zone (nigdy nie pamiętam adresu), biznes-host.pl (to z tych tanich, ale dobrych), hekko.pl.

Z tych wyżej wymienionych korzystałem tylko z BH - a nawet korzystam. Miałem VPS'a który dobił gdzieś około 130 dni uptime (po czym się skończył), potem miałem konto www (a nawet mam je do teraz). Malutkie, dosyć wydajne - ważne, że owncloud działa ;)

Support był wg mnie zawsze super - jak coś potrzebowałem to pisałem w nocy, o północy, w święta i w weekendy - zawsze odpowiedź miałem w kilka minut.

Ale wybrać czy potrzebujesz vps czy shareda musisz sam.

Jeśli chodzi o różne dziwne moduły itp to chyba megiteam skupia się bardziej w okół takich bardziej niestandardowych rozwiązań i projektów. Wydaje mi się że tam bez problemu dostanie się odpowiednie oprogramowanie i ewentualną pomoc (jakoś tak kojarzą mi się z polityką taką bardziej "hosting dla developerów" ).

jeśli chodzi o mintshost....
1. zastanowiłbym się czy chciałbym opierać sklep od którego wymagamy jak najwyższej niezawodności na hostingu za kilka zł miesiecznie z dyskami ssd.
2. Miałem zamiar tego nie ujawniać ale robi się coraz więcej spamu w tematach - ostatnio poleciłem dosyć sarkastycznie tą firmę (ale może tego nikt od nich nie wyczuł?), a po jakimś czasie dostałem od nich na PW podziękowanie z prośbą o podanie loginu w panelu klienta (jakieś rabaciki, bonusiki?) więc może to ma wpływ na tą ilość pozytywnych opinii - nagle w tym jednym temacie jedna osoba pod drugą po prostu poleca ich z czego jedna w ogóle nie opisuje współpracy z nimi a o to chyba w tym temacie chodzi prawda?

 

Ja bym sklepu nie trzymał na shared ani na vps - nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie wysypie maszyny matki, czy też nie będą robione jakieś prace konserwacyjne (np. akurat wtedy gdy została zlecona kampania reklamowa) czy wreszcie jakiś sąsiad nie będzie dostawał DDOS, czy testował jakieś dziwne skrypty.


Myślę że jeśli chodzi o wysypanie się maszyny matki, DDoSy to może to spotkać i tak i tak również nas, a wysypanie się własnego dedyka może być bardziej bolesne jeśli nie zleci się jakiejś firmie stałej kontroli nad nim (tym bardziej jeśli się wysypie coś sprzętowo). Jeśli chodzi o konserwacje - myślę, że takie rzeczy albo są wykonywane bardzo rzadko - a jak już to w takich godzinach, że nawet tego nie zauważymy. Swój serwer też trzeba konserwować. No i pamiętajmy, że jest z góry określone SLA więc raczej nikt się nie będzie porywał na jakieś mega konserwacje. A wracając do DDoSów - przecież nawet jak mamy dedyka to sąsiad z szafy jak dostanie dedyka to myślę, że switch też może się przytkać i to odczujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

35 GB transferu miesięcznie i 150 UU dziennie a tu widzę polecanie dedyka?

Przecież to jak z armatą na muchę ;)

 

Nie wiem co to za dodatkowe moduły, ale skłanialbym się ku serwerze VPS - a tu możesz wyierać i przebierać od opcji root, po dodatki typu da czy jednorazowe zlecenie dla administratora lub stałą administracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu tylko zapytał się gdzie postawić sklep, aby dobrze działał, a nie pytał się jak zapewnić HA itd.

 

Przypominam, że rozmawiamy o sklepie, a nie jakimś blogu cioci Krysi itd.

 

Awaria owszem, może się zdarzyć zawsze, ale na pewno jest większa szansa takiego zdarzenia gdy na jednym serwerze siedzi więcej niż jeden klient, stąd moje odrzucenie wszelkich rozwiązań typu shared czy vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie vps będzie najlepszym rozwiązaniem. Krzysiu, polecam MH bo kolega zapytał o usługi względem jakości/ceny : )

 

Ja sam z początku miałem sporo problemów z hostingiem MH, i kiedyś bardzo zdenerwowała mnie pewna wypowiedź przedstawiciela marki MH - do dnia dzisiejszego mam inne zdanie, a właściwie postrzeganie pewnych kwestii dotyczących openvz, ale mimo wszystko korzystałem z usług tej firmy i np. na vps'ach kvm się nigdy nie zawiodłem : )

 

Mimo mojej niewiedzy w niektórych tematach, męczenia pana Michała pytaniami, rozmowa była ze mną prowadzona, dodatkowo wielokrotnie udało mi się zakupić usługi na bardzo atrakcyjnych warunkach : )

 

Z tego co mi wiadomo aktualnie vps'y openvz chodzą w miarę przyzwoicie. Jakiś czas temu było kilka wpadek, śmiesznych wpadek, których moim zdaniem być nie powinno, ale od dłuższego czasu nikt ze znajomych nie skarżył się na spadki wydajności, czy też problemy. Ja sam również korzystałem - jakość usług openvz wzrosła : )

 

Jedyne czego nie mogę polecić to hosting shared. Chyba, że na wizytówki, wtedy jak najbardziej : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja z mojej strony moge ci polecic w 100% biznes-host.pl moja firma ma u nich domene i konto www oraz prywatnie mam vps. Nie narzekam uptime wporzadku dostep do konta www jak i vps o kazdej porze. Kontakt bardzo dobry. Moim zdaniem cena=jakosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiś czas temu było kilka wpadek, śmiesznych wpadek

 

Rzeczywiście, bardzo śmieszne dla klientów.

 

 

 

dodatkowo wielokrotnie udało mi się zakupić usługi na bardzo atrakcyjnych warunkach


Już to ostatnio widzieliśmy - 6x2ghz + 6gb ramu czy tam więcej za 400zł na 2 lata.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Weź sobie jakiś hosting dedykowany np. w hekko.pl albo pakiet profesjonalny w www.iq.pl.

Będzie git : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sklep ma dość dużo produktów w bazie to wtedy tylko VPS i dobrego administratora, ewentualnie hosting dedykowany.

Na shared ze sklepem to tylko na początku biznesu, zawsze bezpieczniej jest we "własnym" środowisku" chociażby z powodu kopii zapasowych.

 

Chciałbym jeszcze tylko dodać, że klient wymyśla dużo dodatkowych aplikacji (nie obciążających zbytnio serwera) które wymagają wielu dodatkowych bibliotek - dlatego nie może być to jakiś totalnie drętwy i ograniczony możliwościowo serwer.

 

Już samo to przemawia za własnym środowiskiem i przykładowym VPS, nie idź na shareda z takim klientem.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×