Skocz do zawartości
Lokator

Sponsoring projektu związanego z MuOnline

Polecane posty

Witajcie. Piszę tutaj ze względu na to, iż wiele firm nie życzy sobie wiadomości związanych ze sponsoringiem.

Czy warto pytać Was (firmy) o sponsoring (całościowy, bądź częściowy) kilku usług pod projekt serwera gry MuOnline?

 

Czy znajdę tutaj firmy zainteresowane projektem, które po otrzymaniu informacji dotyczących ogółu projektu,

celu projektu oraz planu jego realizacji mogłyby być zainteresowane wsparciem go?

 

Możliwość ingerencji zainteresowanej firmy w projekt oraz promocji jej usług jest czymś oczywistym : )

Z mojej strony pełna elastyczność względem warunków współpracy oraz samego funkcjonowania serwera.

 

Nie mam możliwości zaangażowania szerokiego budżetu ze względu na to, iż go nie posiadam.

Projekt tworzony jest z pasją i chęcią przywrócenia radości graczy z prowadzenia rozgrywki w świecie MuOnline : )

 

Oprócz mnie projekt tworzy kilka innych osób - każda z nich robi to z pasją : )

 

Jeżeli któraś z firm czuje, że byłaby w stanie podjąć się takiego wyzwania prosiłbym o poinformowanie mnie o tym : )

Jak już wyżej pisałem - z marszu przedstawię podstawowe informacje, cel projektu oraz plan jego realizacji : )

 

Pozdrawiam Lokator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już przyszłą firmę/sponsora uświadomię, że serwer ten stawia się na systemie Windows i potrzebna jest do tego baza MSSQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymagania, może ktoś prywatny pomoże. Ludzie mają pieniążki (albo chęć i mało pieniążków, które wystarczą) i może się zdarzyć, że ktoś prywatny Cię zasponsoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już przyszłą firmę/sponsora uświadomię, że serwer ten stawia się na systemie Windows i potrzebna jest do tego baza MSSQL.

 

Najgorszy shit z jakim pracowałem, Bill, robisz to źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość uruchomienia serwera na Linux'ie - jest to ciężkie do zrealizowania, ale możliwe : )

Gdyby jednak się to nie udało, to jeśli płatność miesięczna za licencję jest w granicach rozsądku to z mojej strony nie ma problemu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest możliwość uruchomienia serwera na Linux'ie - jest to ciężkie do zrealizowania, ale możliwe : )

Uruchamianie plików serwerowych w wine, których działanie nawet na Windowsie jest nieprzewidywalne + ODBC?

Sam z chęcią uruchomiłbym taki serwer (duuużo czasu spędzonych za młodu na Globalu - chyba 170 LVL - i wiele resów na niestety upadłym munod.xt.pl, które osobiście z chęcią bym reaktywował, jakbym znalazł kogokolwiek ze ekipy ich dawnej administracji, aby udostępnili jakieś pliczki...), ale to nie minecraft czy cs gdzie można zacząć od VPS za 20zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, zdaje sobie z tego sprawę - jest kilka opcji. Wszystkie postaram się sprawdzić, i wybiorę najrozsądniejszą.

Global kilka dobrych lat temu.. Mmmm.. Grałem.. To były czasy. Tak, MuOnline to nie Minecraft, ani CS.

 

Serwer ma opierać się o wolny exp, więc jeśli będziesz zainteresowany to będę pisał na PW na bieżąco jak wygląda sytuacja : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer na linuxie można zrobić, posiadam apomu.pl na windowsie oraz prywatny serwer dla 20 osób w season 2 na linuxie klasyczny mu z wolnym expem :)

 

Co do samej bazy jest możliwość konwertu do mysql. Wtedy można o wiele efektywniejsza stronę zrobić.

Edytowano przez TheKrzysztofa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, czyli stoją jeszcze jednak serwery na Linuxie. Kilka lat temu nawet biegało kilka poradników w różnych językach po sieci.

Napisałem wiadomość na GG - odezwij się proszę Krzysztofie : )

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do samej bazy jest możliwość konwertu do mysql. Wtedy można o wiele efektywniejsza stronę zrobić.


Jest możliwość konwertu bo to działa przez ODBC więc możesz sobie nawet i na postgresie postawić.
Kwestia jest taka, że chyba większość gotowych stron korzystało z MSSQL więc albo trzeba stworzyć nową od zera wzorując się, albo skorzystać z jakiegoś łącznika MSSQL -> MySQL o ile takie coś istnieje i da się takie coś wykonać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie uda Nam się znaleźć sponsora w postaci firmy hostingowej to zapewne zakupimy wszystko co niezbędne w OVH.

W tym przypadku osoby prywatne zainteresowane wsparciem projektu, czy dołączeniem do zespołu proszę o kontakt na PW : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie parametry są potrzebne pod serwer MUOnline? Posiadam serwer ale nie wiem czy sprosta ;) Napisz jaki minimum procek i ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś małe serwery uruchamiało się na duuuużo mniejszych maszynach i było dobrze.
Do 50 slotów bez problemu powinien utrzymać serwer z 1GB ramu, jednak potrzeba wtedy dużo swapu (jakieś 2 do 3 GB) i serwer chodzi ładnie bez lagów tak do powiedzmy 50 slotów (niestety jak testowałem kiedyś taki serwer to moje łącze nie pozwalało na więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps-9 z aktualnej oferty Kimsufi pod sam serwer gry.


Krzysiu, wolimy się jednak nastawić na więcej - w końcu każdy projekt ma na celu odniesienie sukcesu : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z firm, bądź osób prywatnych jest w stanie użyczyć jakieś małego-średniego vps'a na OpenVZ z dostępem do panelu, w którym moglibyśmy wykonywać ewentualną reinstalacje systemu, na okres powiedzmy 2/3 tygodni?

 

Będziemy próbować tak długo, aż znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Różnymi metodami i na różnych dystrybucjach - co tylko przyjdzie do głowy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakich parametrów potrzeba? co znaczy mały/średni VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Optymalnie byłoby 1.5 - 2 ghz procka i 2 gb ramu : )

Biorę zapas na parametry bo będziemy sprawdzać wszelkimi możliwymi kombinacjami : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna z firm daje okres testowy na 14 dni. Musisz poszukac na forum odpowiedniego watku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To serwer MU aż tyle wymaga??

Ja mam zrobione przez nas pliki serwerowe Lineage 2, które działają pod Java i pod parametrami Kimsufi KS-9 by dało radę "wcisnąć" ok 200 osób z geodatą i pathnodes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×