Skocz do zawartości
peres.pro

Ciągłe ataki od konkurencji - TeamSpeak3

Polecane posty

Witam serdecznie, mamy teamspeaka który aktualnie znajduje się w topce w Polsce i na świecie, z wzrostem użytkowników na TS'ie pojawiły się ataki na Nas bo konkurencja nie mogła znieść tego że nasz ts wybił się tak szybko, aktualnie mamy serwer VPS w mintshost.pl, anty ddos w mintshost.pl polega na tym że ataki są wycinane, o tym zapewnia mnie sam Pan Michał przez tickety, lecz niestety mimo tego że ataki są wycinane TS dalej pada od DDoS'ów, zależało by mi na vpsie z taką filtracją gdzie TS nie będzie padał od DDoS'ów i będzie trochę lepiej działająca filtracja niż w mintshost.pl, ataki nie przekraczają 1gbps o tym jestem pewien, niestety nie dostałem od Pana Michała informacji jak duże są ataki więc się nie wypowiem o jakiej dokładnie sa one mocy. Wiem że z firm VPS hosteam.pl oferuje bardzo dobrego firewalla który z pewnością to odeprze te dziecinne ataki. Oprócz teamspeaka na serwerze stoi kilka wordpressów, więc to nie może być jakiś słabszy VPS.

 

Aktualna konfiguracja jaką posiadam w mintshost.pl: to serwer standard vps z płatnością na rok z góry:

gNLo8Hs.jpg

 

Na tą chwile niestety nie mamy zbyt dużych funduszów, interesuje Nas płatność z góry na rok, dodatkowo bardziej zależało by nam na pół-sponsoringu, ze względu na to że na naszym teamspeaku gości miesięcznie kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, umieszczenie loga firmy w bannerze tsa było by dobrą reklamą dla przyszłego hostingu.

 

Jak już pisałem zależy nam na podobnej cenie co w mintshost, oczywiście z sprawniejszą filtracją która poza wycinaniem ataków mogła by zrobić tak, aby na samym tsie atak nie był odczuwalny.

 

Z góry prosiłbym żeby ten temat nie zmienił się w krucjatę przeciwko mintshost.pl bo pomimo tego problem ze słabą filtracją bardzo sobie cenie tą firmę będąc z nią już ponad rok.

 

Bardzo prosimy firmy zainteresowane współpracą o oferty tutaj lub jako PW.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyka nie potrzebujemy, wystarczy nam dobry VPS w dobrej firmie z anty ddosem. Niestety nie mamy funduszy żeby wywalać 180 zł miesięcznie na TSa z licencją nonprofit ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie masz VPS'a w hosteam'ie, tylko oczywiście z mniejszymi parametrami, ale u nich problem z DDOS'em na serwery TS3 nie występuje. Ewentualnie jakiegoś kimsufa, OVH ma dobrą ochronę przed atakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@www.mzone-net.eu: nie wprowadzaj w błąd, bo blackholing |= filtrowanie ataku DDOS.

 

Jedyne sensowne za grosze to OVH...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH owszem - jakiś kimsufi,

 

@patrys

 

 

Owszem tylko filtrowanie, ale to samo co mintshost. Zawsze lepsze to niż nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Owszem tylko filtrowanie, ale to samo co mintshost. Zawsze lepsze to niż nic :)

 

 

 

Mógłbyś rozwinąć bo nie za bardzo zrozumiałem o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lanceq

 

Chodzi o blackholing :

Blackholing polega na usunięciu ruchu (najczęściej głównie ruchu pochodzącego z ataku) skierowanego do atakowanego serwera. Blokowanie takiego ruchu odbywa się zanim zbliży się on do celu - w infrastrukturze operatora, możliwie najbliżej źródła ataku.

 

Krótko mówiąc filtruje ruch do serwera, ale najczęściej wycina caly ruch z zagranicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mintshost.pl wszystkie usługi z default-a objęte są bgp blackholingiem, czyli przechodząc do SDC nic nie zyskuje bo efekt będzie taki sam.

 

 

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info McAs, w każdym razie liczymy że jakiś hosting z anty ddosem się nad nami zlituje i weźmie nas pod swoją opieke w zamian za reklame i obniży cene :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jakiś czas temu Biznes-host chwaliło się chyba firewallami od Junipera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mintshost jest marką BH. W tamtym roku została przejęta, nawet na forum o tym pisali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W topce i to na VPS? Ciekawe :D znajomy ma serwer dla firm z dodatkową osobną płatną ochrona, to jest topka . Masz wybor hosteam lub podobny hosting voice(oby nie czarna dziura) ewentualnie kimsyf i nikt nie obniży ceny ;) Cena i tak jest bardzo mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@www.mzone-net.eu: nie wprowadzaj w błąd, bo blackholing |= filtrowanie ataku DDOS.

 

Nie wprowadzam w błąd, autora postu nie stać na sprzętowy Firewall, który kosztuje duże pieniądze.

 

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH oferuje najtańszy anty-ddos, który odpowiednio skonfigurowany powinien odeprzeć te ataki, a przynajmniej odparł moje kilka Gbps podczas testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W topce i to na VPS? Ciekawe :D znajomy ma serwer dla firm z dodatkową osobną płatną ochrona, to jest topka . Masz wybor hosteam lub podobny hosting voice(oby nie czarna dziura) ewentualnie kimsyf i nikt nie obniży ceny ;) Cena i tak jest bardzo mała.

 

Wyobraź sobię że tak :)

 

Pojęcie TOPKA rozumiem jako 130 miejsce w światowym rankingu gametrackera a nie "osobną płatną ochrone", udało nam się to osiągnąć na VPSie z mintshost, niestety na tą chwile nie wystarcza nam to. Napisałem wiadomość do hosteamu, zastanawiam się też nad najtańszymi dedykami z kimsufi.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to na kimsufi wrzucił. Maja tanią ochronę to trzeba z tego korzystać. Myślę, że raczej nikt nie jest w stanie stworzyć lepszego AntyDDoSa niż oni, z powodu sieci jaką dysponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omomom troling;) Jezeli chodzi o anty dos-ddos to jedynie wyjscie moim zdaniem to hosteam.pl, male parametry ale cos za cos;) Ja swego czasu na serwerze vps za 28zl! w biznez-host trzymalem serwer gdzie bylo max kolo 500ludzi a srednio 300 i dawal rade wtedy byl w top 10 i to jest topka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Archi i Lanceq podajcie mi na PW swoje adresy stron do TSów :)

 

dzięki.

 

Po co na PW ;). Nie mam strony TSa. Po co mi, u mnie same znane mordki siedzą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×