Skocz do zawartości
marcinp1984

szybki serwer obsługujący dużą ilość jednoczesnych połaczeń

Polecane posty

Witam serdecznie,

Poszukuję serwera który będzie w stanie osiągnac dużą ilośc połączeń wykonanych w jednym czasie. Będą stały na nim dwie stronki w tym jedna do obsługi sprzedawanych gotowych szablonów allegro. Serwer byłby właśnie głównie przeznaczony do hostingu grafik tych szablonów. Aktualnie posiadam buisness serwer na az jednak często się muli i już raz wyłączyli mi stronki.

 

Ciężko mi powiedzieć co potrzbuje dlatego tez szukam tutaj pomocy. Aktualnie jest sprzedanych około 350 takich szablonów - mój bład bo sprzedane były na zasadzie hostingu wieczystego więc je też będę musiał ciągle utrzymywać. Za późno zdałem sobie sprawę że tak się za długo nie pociągnie. Kolejne będą miały licencje półroczną tak więc jakoś może pozowolą zarobić na ich utrzymanie. Transfer tych szablonów w zeszłym miesiący wyniósł 135gb. Wiadomo, że im więcej się ich będzie sprzedawało to będzie to rosło i ilość połączeń w tym samym czasie będzie jeszcze większa. Z tego co się dowiedziałem na az wynosi to 50 połączeń na sekune i jak widać to nie wystarcza. Atualnie sprzedaży tych szablonów nie prowadzę bo całkowicie zapcham serwer.

 

Wiadomo, jak to mniej więcej wygląda... na 350 sprzedanych szablonów, niech na każdym będzie z 50 aukcji i niech każda ma oglądalność w miesiącu min 1tys. Średnio co miesięc sprzedaje się około 130 tych szablonów tak więc będą sukcesywnie przybywać. W najgorszym wariancie jeśli nikt nie przedłuży licencji będzie ich około 1000 do utrzymania w miesiącu. Ciężo jednoznacznie okreslić ile może być jednoczesnych połączeń. Grafika każdego szablonu to średnio 150kb i składa się na to średnio 10 plików.

 

Dodatkowo aby mieć możliwość czuwania nad ważnością licencji w pliku httacces będą wpisy w postaci aby przekierować użytkownika do konkretnej grafiki na serwerze:

 

RewriteRule 6b3b4a51966a843d82a08902b/(.*) /images/szablony//bn/003/$1

 

Po 6 miesiącach jeśli nikt nie przedłuży licencji taki wpisów będzie około 700. To równiez trzeba uwzględnic.

 

W głównej mierze chodzi tutaj o ilośc jednoczesnych połączeń bo na to ciągle narzekają na mnie administratorzy az. Wiaomo, że transfer tez jest nie mały skoro przy tulu szablonach jest to 135gb.

 

Możecie poradzic mi co by było do tego odpowiednie? Zwróciłem uwagę na coś takiego http://www.e24cloud.com/pl/Produkty/Serwer-w-chmurze#conf transfer mają malutki ale na szczęście zwiększając ten parametr cena jakoś strasznie nie wzrasta :) Jak duża jest różnica jeśli chodzi o dostępne zasoby pomiędzy najniższą konfiguracją tego serwera (tak do 40zł ze zwiększonym transferem) a kontem personal hosting na az? Będę miał jakiś zapas biorąc pod uwagę aktualne konto hostingowe które posiadam, czy od razu będę musiał się przerzucic np na dwa rdzenie i 1gb ramu? Cena tu też gra spora rolę bo nie może ona przekroczyć tego co zarobię na tych szablonach :)

 

W przypadku tego serwera boję się jeszcze o kwestie zarządzania i administrowania bo podobno to jest już po stronie użytkownika. Korzystał ktoś już stego? Poradzi sobie z tym osoba, która nie miała z tym stycznos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Proponuję jakiś serwer dedykowany + ogarnięty administrator.

 

 

Myślę że połączenie dwóch firm będzie najlepszym rozwiązaniem:

 

sprintdatacenter.pl + sys-com.pl (ewentualnie mzone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ceny serwerów dedykowanych oraz dołączając do tego ogarniętego administratora to w zasadzie odpada to na starcie bo musiałbym jeszcze do tego dopłacać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda? Masz po prostu czyste pliczki wrzucone na serwer, czy przechodzą one przez jakiś parser php czy coś?
Ile potrzebujesz przestrzeni?

Pozdrawiam
Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamikadze zaraz zerknę. chmuri ale na tym już się nie da więcej zarobić :) I tak że się przebiłem do tej średniej 130 sprzedanych to jest sukces :P Tym co wcześniej się tak sprzedawało przeze mnie sprzedają o połowę mniej :PKszysiu są to pliki wrzucone na serwer zajmują łącznie niecałe 23mb łącznie ze wszystkich około 170 szablonów. Wiadomo że dochodzą pliki strony www itd. Ale dla mnie jak będzie 20GB na dysku to na ten moment to jest świat. Do tej pory były to czytse piki wrzucone na dysk bo założyłem że hosting będzie wieczysty. Po czasie już wiem że tak się nie da więc będzie licencja 6 miesięczna. Użytkownik dostanie szablon ze specjalnie wygenerowanymi linkami zawierającymi unikalny klucz. W pliku httacces będę miał wpisy RewriteRule w postaci:

RewriteRule 6b3b4a51966a843d82a08902b/(.*) /images/szablony/bn/003/$1

 

Jeśli taki wpis istnieje tzn że licencja jest aktualna jeśli nie jej czas się skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tu się własnie pojawia kolejne pytanie... czy ten admin jest niezbędny? W pierwszym poście jako przykład dałem http://www.e24cloud....w-chmurze#conf bo wygląda całkiem znośnie cenowo - przynajmniej w tej konfirguracji najniższej. I tak na starcie będę musiał zwiększyć transfer bo przewiduje, że w tym miesiącu będzie około 150-160gb. Za 3 miesiące może się to już podwoić a w tym serwerze łatwo to zmienić bez konieczności przenoszenia się na inny serwer itd. Teraz idą świeta więc wiadomo, że ruch na allegro jest dużo większy niż normalnie - skoro teraz najtańszy serwer na az to utrzymuje jako tako to aż tak strasznych obciążeń chyba nie ma. Ale wiadomo że jak liczba sprzedanych się podwoii to już pewnie serwer zdechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i tu się własnie pojawia kolejne pytanie... czy ten admin jest niezbędny?

 

Moim zdaniem tak, Ty potrzebujesz co najmniej serwera VPS. Taki serwer musi być przygotowany pod konkretne zastosowanie i oczywiście zabezpieczony. To dlatego warto zacząć właśnie od budżetu. Hosting dedykowany na dość dobrym poziomie dostaniesz już od około 100 złotych na miesiąc (cena wraz z administracją).

 

Sprawdź jak to u nas wygląda: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

 

 

 

Ale wiadomo że jak liczba sprzedanych się podwoii to już pewnie serwer zdechnie.

 

Nic się nie stanie o ile weźmiesz "mądrego" admina, który będzie stale monitorował serwer i powiadamiał Ciebie o tym co się z nim dzieje.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Skoro nie "wyrabiasz" się z płatnościami to może warto poszerzyć działalność? No i pomyśleć o płatności rocznej ze względu na dość duże zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działalność działa troche szerzej ale hosting nie jest do tego ptrzebny :) A na ten moment investycja w hosting w wysokości 100-150zł miesięcznie byłaby zupełnie nieopłacalna bo na szablonach zarobek byłby niewielki a jeśli sprzedaż by spadła to nic by już z tego nie było. Znajomy stwierdził że aktualnie wystarczy najtańszy vps i i tak będzie duży zapas zasobów. Ale właśnie opinie na ten temat są różne a nie chce zapłacić za coś z czego znów zrezygnuje bo dopiero co wykupiłem hosting na az i już chce się przesiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kup sobie najtańszy serwer: http://budgetvps.pl/ na miesiąc i się pobaw i potestuj przy okazji. Ciebie to kosztuje paczkę fajek w skali miesiąca a przy okazji sprawdzisz czy podołasz konfiguracji i próbnie możesz wrzucić kilka szablonów i sprawdzić jak to daje radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może biznes-host.pl?
W sumie tanie serwery i dobre - stabilne, dobry support, nawet wydajne. z tego co pamiętam dopłata do 10gb większego dysku w najmniejszym pakiecie to chyba 10zł. Jak boisz się konfiguracji, to za 47zł jest najtańszy "dla publikera" z Direct Adminem.

offtop:

Zauważyliście, że po zmianach regulaminu, gdy nie można wrzucać reflinków i kodów rabatowych, nikt już praktycznie nie poleca biznes-hostu?;)

Pozdr
Kszysiu

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w takim przypadku VPS będzie najlepszy, pamiętaj tylko o tym, że taki admin za 30 złotych może Ci więcej namieszać na serwerze i zrobić szkód niż to wszystko warte. Chyba, że administracją serwera zajmiesz się samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamikadze na szczęście nie palę ;) Właśnie ciężko zrobić tu cokolwiek próbnie bo trzeba by było wszystko na te sewer wrzucić, żeby widzieć jak to się zachowuje bo ja takiego ruchu sztucznie nie stworzę :)

 

Kszysiu własnie dla tego też zwróciłem uwagę na www.e24cloud.com bo pisałem do nich i podobno można sobie po rejestracji wybrać to z jakimś panelem i wszystko konfigurować przez stronkę www - czyli tak dla laijków ;) Wiadomo, że Ci zaawansowani mogą sobie klepać coś w linuxie i może dużo więcej poustawiać. Biznes-hoost niby w podobnej cenie oferuje więcej bo już 1gb ramu. Tylko jeśli kiedyś w przyszłości braknie zasoboów to na tym w24cloud szybko kurde można je zwiększyć nie martwiąc się o przenoszenie strony na inny serwer itd.

 

www.mzone-net.eu dlatego chciałbym coś prostego z jakimś prostym przejrzystym systemem, który sam pozowoli na prostą edycję. Administratora mogę sobie znaleźć do pierwszej konfiguaracji aby wszystko mi poustawiał tak aby serwer pracował najwydajniej do moich potrzeb. Ale może też nie bedzie konieczne aby ktoś coś tam ustawiał będzie to widac w praniu.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od razu na start potrzebujesz 20GB miejsca czy może być mniej? Ile w tej chwili wykorzystujesz?

ps. Czytaj prywatne wiadomości;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ciekawe co to za panel... W 100% nie skonfigurujesz z panelu wszystkiego. Jak chcesz się tak bawić to zainteresuj się darmowym panelem Webmin gdzie masz obecnie najwięcej rzeczy możliwych do skonfigurowania i do tego aktualizacje wszystkich aplikacji na serwerze dwoma kliknięciami myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kszysiu wydaje mi się że mogłoby być mniej. Tak jak wspomniałem pliki tych szablonów to 23mb. Są cztery indywidualne szablony klientów. Dwie strony www. Jedna moja która waży sporawo bo jest kupe grafiki ze względu na profil działalności. Druga strona kuzyna raczej malutka ale tutaj potrzeba mieisca na około 7 skrzynek pocztowych z których wiadomości nie są raczej usuwane bo są zbyt ważne :) W przyszłym roku planowana jest jeszcze jedna strona i jeden większy serwis ale to temat na przyszłość. Niestety nie zauważyłem wiadomości zaraz sprawdzę :)Kamikadze odpowiedzieli mi dokładnie cos takiego: e24panel, który bazuje na oprogramowaniu CentOS/ZPanel. Co to jest nie mam zielonego pojęcia znam tylko c-panel :) Wiem, ze wszystkiego się nie da bo to takie pójście na łatwiznę. Ale przynajmniej podstawy do funkcjonowania serwisu. Bo jak się okażę że żeby założyć bazę danych będę musiał odświerzać sobie pamięść z sqla to się załamę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tutaj wszyscy ci dobrze radzą i nie chcą cię na minę wpuścić. Nie wiem jak z ZPanel bo nie testowałem, ale 99% systemów z panelem to defaultowy konfig systemy i serwerów WWW, MySQL itp. a konfiguracja sprowadza się do tworzenia konta FTP czy bazy danych... W rzeczywistości trzeba znać dużo więcej rzeczy do konfiguracji, monitorować to wszystko optymalizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To może podnieś ceny szablonów? No jak nie stać, to nie stać, a jeśli potrzebujesz, to kombinuj, a nie na siłę - mało wydać, dużo mieć.

Podstawy biznesu się kłaniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sponsi podstawa biznesu jest taka, ze jak zacznę sprzedawać drożej niż inni to już w ogóle tego nie sprzedam ;) Podstawa biznesu na allegro - liczy się cena i ilość obecenie sprzedanych sztuk a wtedy nawet ludzie nie patrzą na jakość tylko kupują jak popadnie. Wiem, że moje szablony w tej cenie są lepsze od innych ale co to daje - gdy cena była 50 groszy wyższa sprzedawało się o połowe mniej :) Allegro rządzi się swoimi prawami :) Kamikadze spróbowali by tylko inaczej... ;) Zdaje sobie tego sprawę ale też pewnie tak skonfigurowany vps będzie o wiele wydajniejszy niż to co posiadam obecnie :) Zreszta jak ma ten personal hosting działać dobrze na az jak tam są konta współdzielone. Ja za to zapłaciłem coś koło 150zł na rok, gdzie dwa miesiące później ten sam hosting kosztował już 24zł na rok. Za dużo ludzi za bardzo obciązone maszyny. Dla tego na poczatęk poszukałbym może kogoś żeby to wszystko w miare poukładał a później po prostu ja będę robił to co najprostrze :) Jakieś wyjście trzeba znaleźć z tej sytuacji nie koniecznie kosztem inwestowania w dedyka za 160 zł miesięcznie :) Aczkolwiek to i tak tanio jak na dedyka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie ale najtańszym (czyt. darmowym) rozwiązaniem będzie wrzucenie obrazków szablonów na jakiś darmowy hosting obrazków typu imageshack.us. Sam plik html z kodem szablonów możesz pozostawić na jakimś tanim koncie WWW. Jednoczesnych połączeń powinno być mniej jeżeli żądanie będzie realizowane szybciej tzn. bez wczytywania obrazków z Twojego serwera WWW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To chyba jedno z gorszych rozwiązań chociażby ze względu na:

 

  • opóźnienia - serwery zazwyczaj w USA
  • obciążone serwery hostingów obrazków
  • Podatność na usuwanie danych z serwerów

Także darmowe nie znaczy dobre dla użytkownika. Osobiście wolę zapłacić te kilka zł. i mieć pewność że te dane nie wyparują, albo hosting krzak przestanie istnieć z dnia na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suspect121 takie rozwiązanie w komercyjnym projekcie byłoby chyba jednym z najgorszych możliwych. Szablony dla siebie mógłbym tam trzymać choć nawet do tego wolałem kiedyś wykypić jakieś najtańsze konto hostingowe.

 

Kamikadze popieram ;)

 

Póki co zarejestrowałem się na tym e24cloud. Nie wiem czemu tak mnie do tego ciągnie ale przynajmniej pooglądam jak to wygląda od środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×