Skocz do zawartości
gb

Poszukuę pilnie 25-50 serwerów VPS High-CPU

Polecane posty

Gość Kamikadze

 

Potrzebujemy jak w temacie 25-50 takich VPS'ów zatem jedna maszyna fizyczna tego nie rozwiąże :-)

 

Ja bym kupił na Twoim miejscu z 5 serwerów z górnej półki, ogarnął administratora żeby to skleił pod wirtualizację i jechać. Zaoszczędzisz czas, pieniądze, jakość i będziesz miał święty spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił na Twoim miejscu z 5 serwerów z górnej półki, ogarnął administratora żeby to skleił pod wirtualizację i jechać. Zaoszczędzisz czas, pieniądze, jakość i będziesz miał święty spokój :)

 

hmmm.... 5 serwerów powiadasz. Dziękuję za cenną radę :-)

 

Jeśli masz zasoby dostępne i możesz taką usługę zaoferować zgodnie z parametrami powyżej lub bliskimi proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym kupił na Twoim miejscu z 5 serwerów z górnej półki, ogarnął administratora żeby to skleił pod wirtualizację i jechać. Zaoszczędzisz czas, pieniądze, jakość i będziesz miał święty spokój :)

Takie wymagania na 3 tyg dzierżawy wycenić potrafię ale czy to się opłaca? Miałem niecały rok temu i tu chyma ogłoszenie nawet o sprzedaży dałem... Supermicro z 4 prockami e7-8860 i wiadrem ramu. Zmierzone że sam PDP był na poziomie 0,8KW... Gdzieś nawet mam zdjęcia jak stoję przy tej krowie przy szafie...

Ta... Na takie wymagania iż 50VPS z 16 fizycznymi rdzeniami po 2GHz każdy to mogę przeliczyć cenę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie wymagania na 3 tyg dzierżawy wycenić potrafię ale czy to się opłaca? Miałem niecały rok temu i tu chyma ogłoszenie nawet o sprzedaży dałem... Supermicro z 4 prockami e7-8860 i wiadrem ramu. Zmierzone że sam PDP był na poziomie 0,8KW... Gdzieś nawet mam zdjęcia jak stoję przy tej krowie przy szafie...

Ta... Na takie wymagania iż 50VPS z 16 fizycznymi rdzeniami po 2GHz każdy to mogę przeliczyć cenę..

 

Jeśli bierzesz pod uwagę zakup sprzętu tylko pod ten projekt to nie kalkuluje się to zupełnie. Zatem liczę jedynie na podmioty które posiadają wolne zasoby i mogą z nich uzyskać dodatkowy przychód lub potrafią skorzystać z ciekawych ofert sprzętu na krótki okres czasu na którym szybko rozszerzą własną platformę wirtualizacji/cloud. Z tym drugim możemy pomóc jeśli sprzęt jest dostępny w takiej ilości jak potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potrzeby kupowania maszyn, jeszcze posiadam u siebie sporo maszyn które są do odebrania (wzięta zaliczka - sprzedane) ale nie mam innych elementów układanki i sklejenie do kupy tego stanowi tylko problem bo żeby to spiąć w maszynę dla Ciebie trzeba poświęcić dobre kilkadziesiąt h pracy i to nie jednemu. Do tego jeszcze koszty stałe... Sam I etap wyceniam na min. 12 tys.. bo na 3 tyg...

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potrzeby kupowania maszyn, jeszcze posiadam u siebie sporo maszyn które są do odebrania (wzięta zaliczka - sprzedane) ale nie mam innych elementów układanki i sklejenie do kupy tego stanowi tylko problem bo żeby to spiąć w maszynę dla Ciebie trzeba poświęcić dobre kilkadziesiąt h pracy i to nie jednemu. Do tego jeszcze koszty stałe... Sam I etap wyceniam na min. 12 tys.. bo na 3 tyg...

 

Przeslij zatem oferte per VM wraz z jej konfiguracja oraz czy jest dostepna na jutro. Dodatkowo adres ip gdzie byłaby dostępna sieciowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przeslij zatem oferte per VM wraz z jej konfiguracja oraz czy jest dostepna na jutro. Dodatkowo adres ip gdzie byłaby dostępna sieciowo.

Nie prześlę bo już nie jestem prawie DC, pozbyłem się masy sprzętu a to zostało to już przypisane do ludziuf...

Napisałem że brak kilku innych elementów układanki w tym: 0 łacza bo te które obecnie posiadam nawet nie ma BGP, jest o proędkości 1Gbp/s i wysycenie na poziomie około w szczytach do 90%.

 

Powiadasz na jutro (EDIT: to na dziś chyba...), w takiej konfiguracji... hmm... Dla mnie to ponowne przygotowania, instalację zrobienie obrazu serwów... a łącze za cienkie... Gdybyś wziął to z gwarancją na rok i nie na jutroa za 2 tyg..... mógłbym pomyśleć by zwiększyć łacze, stworzyć chmurę, sprawdzić i dopiąć na guziki, a tak moja wycena dotyczyła tylko procesu przygotowawczegoponadto zawierała instalację wiruala bez samej sprzedaży usługi czyli tzw. "activation"

Watpię czy takie w PL a o Europie jest ktoś w stanie stworzyć na 3 tygodnie w cenie przytępnej choć może się mylę.

Powiedz mi jeśli nie znajdziesz w takim szybkim terminie coś to ...?

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

hmmm.... 5 serwerów powiadasz. Dziękuję za cenną radę :-)

 

Jeśli masz zasoby dostępne i możesz taką usługę zaoferować zgodnie z parametrami powyżej lub bliskimi proszę o kontakt.

 

 

Rzuciłem przykładowo ilość, ale ze zwględu na dużą liczbę vCPU to może być wąskie gardło. Ja na Twoim miejscu kupiłbym jednak dedyka. CHociażby coś z tego: https://www.sprintdatacenter.pl/91/linia-duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mały czas dałeś na to, na środę w "rozsądnej" cenie pewnie by się znalazło ale na dzisiaj nie ma szans, za krótki projekt nie będzie dość mobilizacji aby to składać. W polskich chmurach spodziewaj się problemów z wydajnością bo ostro ich na górce przyciśniesz. Radze rozbić na kilka mniejszych instalacji. Jak to liczyłeś dla tego AMD to ci jeden XEON 1650 wystarczy na "VPS" chyba że z jakiegoś powodu tych rdzeni potrzebujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie parametry musi mieć jeden node?

Pisze w pierwszym poście:

 

 

Minimalna konfiguracja sprzętowa w całości dedykowana do VPS to 16 vCPU (@2GHz), 30GB RAM, 80-100GB SSD dysk.

 

Cena takiego VPS-a nie będzie niższa ( a nawet pewnie wyższa) niż dedyka, tym bardziej że muszą być to dedykowane zasoby i testowane benchmarkami, więc openvz odpada.

 

Coś z linii:

https://www.sprintdatacenter.pl/89/linia-pro

Najtańszy to 550/miech, więc wychodzi cię 14 k//miesiąc za 25 sztuk.

 

Gdyby ovh nie miało turn over to móglbyś u nich kupić ( lub dostać oferty od pośredników) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Liczone było dla procesorów AMD Opteron 6000 @ 2Ghz

To wierz mi, że dobry nowy quad od intela nie będzie gorszy wydajnościowo od takiego 16 rdzeniowego potwora.
Popatrz tu:
http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php?t1=opteron+6272&b1=Find+CPU
Opteron 6272 czyli 16x2,1Ghz ma 5104pkt
Kiedy często stosowany ostatnio E3-1275 v3 ma ponad 10 tysięcy punktów.

Zastanów się nad jakimiś konfiguracjami z mniejszą ilością rdzeni, ale opartą o procesory intel.
Przykład:
tiktalik.com - dostajesz 8 rdzeni czyli prawie cały procesor z serii e3-12xx (różne). Problemem jest tylko limit 15GB pamięci ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie wiem po co ktoś próbuje tu coś robić w tym temacie nie mając tego sprzętu pod ręką ;)

Przecież @gb ma własne DC i jeżeli by to było opłacalne to złożyli by sobie ten sprzęt.

 

Tu zostaje wybrać z pośród ofert cloudowych, bo taki e24 powinien być wstanie to zestawić u siebie.

 

ps. Sprint może i z jakiś dotacji zamówił "tonę" sprzętu, ale raczej nie ma 25 jednakowych serwerów gotowych do podłączenia....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze da się znaleźć jakieś wyjście z sytuacji... ale nie jeśli potrzebuje się tego "z dnia na dzień" - już nie mówiąc o tym, ze jest weekend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wierz mi, że dobry nowy quad od intela nie będzie gorszy wydajnościowo od takiego 16 rdzeniowego potwora.

Popatrz tu:

http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php?t1=opteron+6272&b1=Find+CPU

Opteron 6272 czyli 16x2,1Ghz ma 5104pkt

Kiedy często stosowany ostatnio E3-1275 v3 ma ponad 10 tysięcy punktów.

 

Seria E3 jest zbyt słaba w benchmarkach które nas interesują.

 

Zastanów się nad jakimiś konfiguracjami z mniejszą ilością rdzeni, ale opartą o procesory intel.

Przykład:

tiktalik.com - dostajesz 8 rdzeni czyli prawie cały procesor z serii e3-12xx (różne). Problemem jest tylko limit 15GB pamięci ram.

 

Ram musi byc na poziomie min. 30GB per VM.

 

Pisałem do tiktalik jednak do chwili obecnej brak odpowiedzi, ale nie należy się dziwić ponieważ to weekend. Zobaczymy, może jutro odpowiedzą. Tiktalik korzysta z technologii XEN i pozostaje pytanie czy będą mogli uruchomić maszynę z mojego VHD oraz wydajnie udostępnić zasoby dla MS Windows Server jako hosta.

Nie prześlę bo już nie jestem prawie DC, pozbyłem się masy sprzętu a to zostało to już przypisane do ludziuf...

Napisałem że brak kilku innych elementów układanki w tym: 0 łacza bo te które obecnie posiadam nawet nie ma BGP, jest o proędkości 1Gbp/s i wysycenie na poziomie około w szczytach do 90%.

 

Powiadasz na jutro (EDIT: to na dziś chyba...), w takiej konfiguracji... hmm... Dla mnie to ponowne przygotowania, instalację zrobienie obrazu serwów... a łącze za cienkie... Gdybyś wziął to z gwarancją na rok i nie na jutroa za 2 tyg..... mógłbym pomyśleć by zwiększyć łacze, stworzyć chmurę, sprawdzić i dopiąć na guziki, a tak moja wycena dotyczyła tylko procesu przygotowawczegoponadto zawierała instalację wiruala bez samej sprzedaży usługi czyli tzw. "activation"

Watpię czy takie w PL a o Europie jest ktoś w stanie stworzyć na 3 tygodnie w cenie przytępnej choć może się mylę.

Powiedz mi jeśli nie znajdziesz w takim szybkim terminie coś to ...?

 

Dziękuję za podzielenie się swoimi rozważaniami o własnych możliwościach i brakiem możliwości udostępniania usługi jak w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mały czas dałeś na to, na środę w "rozsądnej" cenie pewnie by się znalazło ale na dzisiaj nie ma szans, za krótki projekt nie będzie dość mobilizacji aby to składać. W polskich chmurach spodziewaj się problemów z wydajnością bo ostro ich na górce przyciśniesz. Radze rozbić na kilka mniejszych instalacji. Jak to liczyłeś dla tego AMD to ci jeden XEON 1650 wystarczy na "VPS" chyba że z jakiegoś powodu tych rdzeni potrzebujesz.

 

Jeśli na środę jesteś w stanie dostarczyć, prześlij konkretną ofertę wraz z informacją ile możesz dostarczyć. W celu do którego potrzebujemy E5-1650 jest słabsze, ale nadal akceptowalne jesli jeden VM na jeden CPU fizyczny.

Może jednak tutaj zamówić:

http://www.ovh.pl/dedicated-cloud/

 

Polecam zapoznanie się z ofertą z prezentowanego linku oraz wymaganiami podanymi w temacie.

Zawsze da się znaleźć jakieś wyjście z sytuacji... ale nie jeśli potrzebuje się tego "z dnia na dzień" - już nie mówiąc o tym, ze jest weekend ;)

 

Każdy dzień się liczy, jeśli na poniedziałek to także możemy wziąć to pod uwagę.

 

Sytuacja przedstawia jedynie płytkość polskiego rynku, czyli bardzo ograniczoną ilość podmiotów które są w stanie dostarczyć więszką ilość usługi w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w naszej branzy bardziej kasa jest widoczna w weekend tez mozna sprzet zalatwic jak masz fundusze...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tiktalik korzysta z technologii XEN i pozostaje pytanie czy będą mogli uruchomić maszynę z mojego VHD oraz wydajnie udostępnić zasoby dla MS Windows Server jako hosta.


Nie powinno być problemu z uruchomieniem Windowsa u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemu z uruchomieniem Windowsa u nich.

 

Uruchomienie to jedno, wydajność to drugie. Zobaczymy jeśli mają możliwości i się odezwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Sytuacja przedstawia jedynie płytkość polskiego rynku, czyli bardzo ograniczoną ilość podmiotów które są w stanie dostarczyć więszką ilość usługi w krótkim czasie.

 

Beyond i Octawave powiedziało, że nie da rady ?

 

Czemu sami nie stworzyliście sobie pod to środowiska ?

Byliście o tyle na lepszej pozycji, że znaliście z wyprzedzeniem wymagania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Beyond i Octawave powiedziało, że nie da rady ?

 

Czemu sami nie stworzyliście sobie pod to środowiska ?

Byliście o tyle na lepszej pozycji, że znaliście z wyprzedzeniem wymagania ;)

 

Ofertę Beyond i Octawave dla tego projektu znam i nadal szukamy dodatkowych maszyn.

 

Własne środowisko jak dobrze wiesz posiadamy i nawet je znacznie rozbudowaliśmy. Tak jak pisałem wcześniej jest to koniec projektu i szukamy dodatkowej mocy którą można wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie widzę szans żeby przygotować ci ofertę. Za mało czasu, za dużo projektów toczy się jednocześnie. Jakbyś dał znać miesiąc wcześniej nie było by problemu.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×