Skocz do zawartości
goompas

VPS pod wordpress + w przyszłości glassfish

Polecane posty

Hej,

 

Poszukuję VPS głównie pod bloga na wordpresie. Jako że to blog żony(trochę zdjęć, a będzie więcej :) ) a ja w niedalekiej przyszłości będę szukał czegoś do postawienia aplikacji jee(glassfish/jboss) także szukam vps'a.

 

Wymagania orientacyjne:

Dysk ssd: ~10-50gb

Procesor: ~2 x 2ghz

Ram gwarantowany: 1-2gb

Transfer: 500gb++(1000?)

Łącze: czym lepsze tym lepiej

Cena: <= 80 pln brutto/msc

Lokalizacja: chyba Polska

 

Ficzer: Blog jest na koncie www, także fajnie gdyby po zakupie była opcja instalacji czego trzeba na vps przez kogoś z firmy i przeniesienie domeny + bloga z bazą - to nie jest warunek konieczny.

 

A może jakaś chmura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź biznes-host: http://biznes-host.pl/vps_directadmin/

Tu masz serwer VPS z panelem DirectAdmin, administracja jest w cenie, przeniesienie również. Przy płatności na rok z góry masz 50% rabatu. Używając kodu ze stopki uzyskujesz dodatkowe 25% zniżki.

Serwery działają bardzo stabilnie, łącze jest bardzo szybkie, a support działa faktycznie całą dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproś ich o konto testowe, jeśli chcesz najpierw przetestować. Myślę, że zgodzą się na udostępnienie takiej opcji.

Dobrze, że się na nich wzorowałeś, bo oferta jest bardzo korzystna.

Ciężko będzie Ci znaleźć VPS a nie resellera w podanym budżecie z takimi parametrami i na dodatek z panelem w takiej koszcie.

A tu stosunek ceny do jakości jest na prawdę rewelacyjny.

Pewnie dostaniesz jeszcze trochę ofert od innych firm, ale warto zastanowić się nad biznes-host.pl

Siedzę u nich już grubo ponad rok i żadnych problemów nie zaobserwowałem do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Digital Ocean! :)

 

Za 20USD (~60PLN) miesięcznie dostajesz dostęp do dwóch rdzeni, 2GB pamięci (KVM, więc bez ściemy), dysk SSD 40GB i 3TB transferu na łączu 1Gb/s. Najbliższą serwerownię mają w Amsterdamie, ale to tylko 20ms różnicy. Przy webaplikacji — bez znaczenia. Zarejestruj się z mojego linka i podaj kod DIVEIN10 przy metodzie płatności, dostaniesz 10USD na start (czyli 2 tygodnie gratis albo na testy).

 

Serwis jest kompletnie unmanaged (czy raczej self-managed), więc musisz to sam pracowicie skonfigurować. Ale też dzięki temu możesz wszystko poustawiać, jak tylko chcesz. Mają świeże obrazy (Ubuntu nawet 13.10), więc nie zaczynasz od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spojrz jeszcze na oferte tiktalik.com

za okolo 60zl miesiecznie masz 1gb ramu i 2rdzenie z wydajnego procesora, a to w chmurce w Warszawie.

 

Pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Dokładnie - w razie potrzeby większego taktowania nie ma sprawy nawet bez zmiany ceny.

Nie będę podawał linka do oferty kolega to wyżej zrobił podając nawet kod promocyjny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, tu polecam VPS Basic Three:

 

http://mzone-net.eu/index.php?d=vps

 

CPU: 2x2.5Ghz

Dysk: 60GB

Transfer: 800 GB miesięcznie

Gwarantowany RAM: 6GB

Wirtualizacja: OpenVZ

Miesięczny koszt tylko 59.99 netto

 

Na hasło: WHT u naszego konsultanta można otrzymać 30% zniżki za pierwszy miesiąc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te rabaty w biznes host 25% i mints host 20% są na stałe czy pierwsza płatność?

Mintshost miał jakieś problemy? Przynajmniej tak wynika z opinii na forum, jak jest teraz?

NetDC też dał ciekawą ofertę, ale tu znowu mieli jakieś problemy?

Nie chcę brać czegoś i przenosić się za miesiąc czy dwa, bo mi się nie będzie chciało ... dlatego szukam czegoś pewnego.

 

Ta amerykańska chmura w Amsterdamie też wygląda ciekawie. Nie oczekuję nawet 99% uptime, ale żebym nie miał problemów wydajnościowych i sieciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacąc 80 złotych miesięcznie powinieneś mieć dość dobrą ofertę, raczej nie szukaj budżetówek jeśli potrzebujesz jakości.

Najlepiej zakup serwer na jeden miesiąc i monitoruj po 30 dniach już w zasadzie masz pewność, że nie będziesz miał większych problemów z serwerem.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta amerykańska chmura w Amsterdamie też wygląda ciekawie. Nie oczekuję nawet 99% uptime, ale żebym nie miał problemów wydajnościowych i sieciowych.

99,99% obiecują, ale przy tej cenie tylko zwracają za każdą godzinę, jak padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te rabaty w biznes host 25% i mints host 20% są na stałe czy pierwsza płatność?

Mintshost miał jakieś problemy? Przynajmniej tak wynika z opinii na forum, jak jest teraz?

 

Kod rabatowy działa na 1 płatność, rabat przy dłuższym przedlużeniu dla VPS jest stały.

 

Mintshost - tak samo.

 

NetDC też dał ciekawą ofertę, ale tu znowu mieli jakieś problemy?

 

Mieli problemy za czasów poprzedniego właściciela, teraz jest nowy właściciel, nowa oferta i wszystkie serwery w dataceter Biznes-Host.pl.

 

 

Nie chcę brać czegoś i przenosić się za miesiąc czy dwa, bo mi się nie będzie chciało ... dlatego szukam czegoś pewnego.

 

 

Najlepiej zakup serwer na jeden miesiąc i monitoruj po 30 dniach już w zasadzie masz pewność, że nie będziesz miał większych problemów z serwerem.

 

;)

 

 

Płacąc 80 złotych miesięcznie powinieneś mieć dość dobrą ofertę, raczej nie szukaj budżetówek jeśli potrzebujesz jakości.

 

80-90 % firm które same oferują usługi na tym forum to "budżetówki" - generalnie jesli chodzi o VPS za 80 zeta z administracją to większość firm ma podobną ofertę - spójrz sobie na nas (biznes-host.pl), mzone-net.eu, netdc.pl - wszędzie różnice w parametrach są małe.

 

 

Od siebie zapraszam do kontaktu z nami na pomoc@biznes-host.pl- przygotujemy ofertę dla Pana.

 

 

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz otrzymać dobrą usługę - VPS decyzja związana z DigitalOcean jest uzasadniona. Sam trzymam sporą ilość projektów a zmiana na mocniejszy wiąże się jedynie z restartem maszyny. Masz tam opcję rozliczania na godziny więc nawet jak masz zamiar sobie po testować to postawienie dwóch po 5 dolarów każdy to nie majątek zważywszy na wspomnianą możliwość rozliczenia. W dobie osiągalnych poradników jesteś wstanie przyswoić informacje bardzo szybko które pozwolą tobie na migrację samego bloga ale i na ewentualna konfigurację całości. MZone - oferta świetna + jakość + polski support = cena bardzo dobra w stosunku do jakości. Firma warta polecenia. Tyle z mojej strony. Linku polecającego nie dostaniesz bo już DO krzywo patrzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie jesli chodzi o VPS za 80 zeta z administracją to większość firm ma podobną ofertę

 

Marek, serwer z administracją za 80 złotych, a bez to dość duża różnica (głównie w sprzęcie), chociaż teraz te różnice trochę się już zacierają idąc z prawem rynku.

Autor nie pisał o serwerze zarządzanym, chyba, że przeoczyłem.

Masz racje jednak, że większość ofert jest bardzo podobnych, powiedziałbym nawet są bliźniacze, nie jest to złe, ale każda firma celuje w swój target i głównie robi to poprzez cenę lub sposób reklamy danej usługi "filtrując" potencjalnego klienta.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, widzę, że ceny są podobne. Z administracją sobie jakoś poradzę, tylko z wiekiem coraz mniej mi się chcę w to bawić. Najbardziej zależy mi na niezawodności.

Dzięki za wszystkie uwagi i propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×