Skocz do zawartości
WMP

Dedyk z najlepszym stosunkiem cena / procesor

Polecane posty

Szukam serwerów dwdykowanych które będą tanie, ale będą miec wydajny procesor. Internet może być nawet 5Mbps, 100GB transferu to będzie chyba za dużo ;) Ram - 2/4GB wystarczą. Dysk - a może być i pendrive ;) Procesor - jak najwydajniejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej karty graficzne albo różne akceleratory, na prockach najczęściej nie da się opłaty za prąd zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego są potrzebne karty graficzne, a nie CPU. CPU mogą pomagać, ale same z siebie nie wytworzą Ci więcej niż 2-3 MHash/s na threada (bitcoin).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem w rękach 6 Tesli (chyba M2050) i wyciągały ok 90-92 MHash/s na GPU. W każdej budzie były 4 GPU :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie kłamiecie, dziś nie kopie się BTC na grafikach, tylko na ASIC. Po drugie, nie samym BTC i sha256 człowiek żyje, są waluty o wiele przyjaźniejsze dla CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi - powstały waluty, które nie kopię się już na ASICach. Producenci procesorów zaczęli namawiać różnych programistów odpowiednimi kwotami do napisania algorytmu szybszego na CPU niż GPU (żaden problem) i powstało parę walut kopanych na CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Misiek08

Wiem o tym ;). Jednak wciąż nie zwraca się to w stosunku do miesięcznych kosztów utrzymania takiego serwera, a przynajmniej tak było pół roku temu jak się zagłębiałem w ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już opłacalność wspominasz, jaki sens będzie dla firmy wydzierżawić Ci serwer dedykowany z mocnym procesorem (np. jakiś Xeon), który powiedzmy jest wart 2000zł za kwotę 39zł/mc, jeśli za dwa lata ten procesor przy obecnym tempie rozwoju będzie jak dzisiejsze c2d?

 

Nawet gdybyś płacił firmie 39zł/mc(netto) przez dwa lata, wpłacisz im łącznie 936zł netto. A gdzie koszta pamięci, płyty, zasilacza, prądu, łącza itp? Szukasz czegoś co nie istnieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli szukasz dedyka z najlepszym stosunkiem cena/wydajność procesora to tylko kimsyfy z OVH. W najlepszym wypadku dostaniesz tak jak ja Intel Atoma N2800 @ 1.86 GHz (2 rdzenie/4 wątki) za 15-20 zł / miesiąc. VPSy odpadają na dzieńdobry bo nikt nie będzie trzymał takiego delikwenta u siebie na matce, a wszystkie inne dedyki (włącznie z innymi gigantami takimi jak hetzner) nie zwracają się cenowo.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na dzień dzisiejszy mam serwer, który sam określam cyrkiem na kółkach. Myślę, że nawet jakbym kopał na nim krypto-waluty to by mi się te 20 zł zwróciło z jakimś tam małym procentem :D.

 

Ale cóż, wolę się naśmiewać z innych TS'ów z hosteam po 4 stówki z ochroną anty-ddos, podczas gdy mój kimsyf za 2 dychy przetrzymuje wszystkie "gimbazjalne" ataki z tym ovhowskim cudem za 4 zł, a i w rankingu przoduje odkąd stał się publiczny.

 

Jeśli ktoś by mi kiedyś powiedział, że będę miał taki serwer zarzekam się, że bym go wyśmiał z miejsca. I szczerze, jeśli cokolwiek do kopania na CPU się opłaca to tylko kimsyfy. Nigdzie nie dostaniesz dedyka za takie pieniądze, a jak odpowiednio kernela przygotujesz (np. FULL_TICKLESS/NO_HZ) to i ~20% więcej wyciągniesz z tych threadów.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale cóż, wolę się naśmiewać z innych TS'ów z hosteam po 4 stówki z ochroną anty-ddos, podczas gdy mój kimsyf za 2 dychy przetrzymuje wszystkie "gimbazjalne" ataki z tym ovhowskim cudem za 4 zł, a i w rankingu przoduje odkąd stał się publiczny.

I jak zapłacisz za rok z góry, to antyddosa dostajesz gratis. Prawda, że kebaba ciężko przebić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak zapłacisz za rok z góry, to antyddosa dostajesz gratis. Prawda, że kebaba ciężko przebić.

 

Zapłaciłem tylko za 3, a anty-ddosa sobie aktywowałem w nowym panelu ;). Jak teraz klikam odnów za 3 miesiące wychodzi 47.97.

 

Cyrk na kółkach, i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz, chyba mówisz o cenie netto, bo przy 3miesiącach też mam taką kwotę. Natomiast przy płatności za 12 miesięcy mam 143,88zł, więc przy płatności rocznej jednak wychodzi taniej ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×