Skocz do zawartości
axik

Szukam serwera dedykowanego

Polecane posty

Witam,

Poszukuje serwera dedykowanego z lokalizacja w europie.

Potrzebuje:

- minimum 120gb dysku SSD

- procesor 4-8 rdzeniowy 4ghz+

- ram 32-64gb

- 2 dodatkowe ip

- przepustowosc lacza 500-1000mb

- transfer z duzym limitem, lub bez :P

 

Aktualnie uzywam dedyka z OVH, niestety procesory sa zbyt slabe, nawet z ofert HG, a ceny sa stanowczo za wysokie (przynajmniej jesli chodzi o instalacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jeżeli masz tak duże zużycie procesora to trzeba się przyjrzeć konfiguracji i budowie aplikacji.

Warto jest porozbijać aplikacje na kilka serwerów i w przypadku obciążenia dodawać kolejne rozbudowując infrastrukturę.

 

btw. nie ma procesorów powyżej 4GHz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

intreppid.com posiada serwery OC, niestety boje sie jak bedzie wygladala sprawa pingu, maszyna jest mi potrzebna pod duza siec serwerow gier, a swoja lokalizacje maja w USA, a wiekszosc graczy jest z Polski ;)

 

Nie bardzo da sie rozbic jeden serwer na czesci, przynajmniej kazdemu byloby tego szkoda.

1 serwer uzywa tylko 1 rdzenia procesora i nie da sie tego zmienic. Wiec potrzeba mi jak najwiecej ghz na 1 rdzeniu, bo w tym wypadku ma to duze znaczenie. Aktualnie mam e3 1245v2, niestety jest za slaby, a iloscia ghz dorownuje drozszym procesora, ktorych inne parametry nie maja dla mnie wiekszego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Napisz do globalnetwork.pl - przygotowują serwery wg. potrzeb klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensowną cenę przy takim łączu ma OVH EG 64G ssd , 8 rdzeni, 12 wątków, 3,2 gHz i łącze wyjściowe 500 Mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym serwerze na ovh, ale taki procesor za wiele mozliwosci mi nie da.

Dziala to tak:

1 serwer uzywa tylko 1 rdzenia, dlatego aktualnie mam 4 serwery na maszynie, polaczone w jeden, by uzyskac jak najwiecej mozliwosci.

Uzywam teraz procesora 1245v2, ktory ma 3.2ghz, niestety nie radzi sobie by utrzymac 150 graczy online na 1 rdzeniu bez jakichkolwiek lagow/bledow.

W takim wypadku im wiecej procesor ma ghz, tym wiecej graczy moge miec na 1 serwerze..

Moglbym tez polaczyc kilka maszyn w 1 serwer, ale wszystko by szlo przez proxy, ktore bedzie malo bezpieczne :(

Dlatego szukam maszyny z dyskami ssd i dobrym/podkreconym procesorem, by wszystko ladnie dzialalo.

Znalazlem tylko intreppid.com (staminus), jest to gama maszyn pod serwery gier z zabezpieczeniami przed ddosem, niestety malo kto o tym slyszal w Polsce i nie moge niczego znalezc na temat informacji jak bedzie sie zachowywal serwer. Mysle, ze moga byc problemy przez ping.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tamte servery są robione przez OC, raczej nikt z polskich dostawców nie da Tobie podobnych warunków. Chyba, że wyślesz do paru DC zapytanie i Tobie złożą sprzęt za który zapłacisz i postawią w swoim DC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Dziwne, to trochę ale można by złożyć taką maszynę i wysłać w kolokacje, jednak nie wiem jak z chłodzeniem czegoś takiego.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrys pisal tylko twoj sprzet w tym wypadku bo zapewne jednostki skladajace sie z 2 procesorow tez Ci sie nie przydadza bo jesli jeden rdzien to malo to bedzie problem a zapewne na jakis kosmiczne xeony E5 za kilka kola nie bedzie funduszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minecraft ;)

Aktualnie mam 4 serwery polaczone w jeden, w sumie 600 slotow (tyle mi doradzali ustawic ze wzgledu na cpu, niestety troche sie mylili)

No jest jeszcze ts3, 3 strony www, do tego dochodzi program by pobierac gre, wiec dobre lacze sie przydaje.

W sumie to nie mam powalajacej liczby graczy, ale aktualny dedyk jest na granicy, a inne z OVH maja podobne ghz na rdzeniach i ciezko tu cos polepszyc, a graczy wciaz przybywa.. Srednio jest ich okolo 400 online, a gdy ma sie mozliwosci na wiecej graczy, to nie trudno zrobic cos dodatkowo i przyciagnac ich wiecej do siebie.

Lacze tez moze sie przydac do jakichs mini atakow ddos, sa czeste w tych grach, w dodatku jak sie ma 20 tys. konkurencyjnych serwerow :(

Srednio takie ataki mam co tydzien, nie widac zbytnio roznicy, ale przez godzinke, dwie, uzywa 3x wieksze lacze niz zwykle.

A na specjalne zabezpieczenia nie ma co wydawac pieniedzy, bo na szczescie tego typu ataki nie sa u nas tak popularne, a jeszcze by atakowac prywatne serwery gier, to juz trzeba byc jakims wybitnym czlowiekiem.. Wiec lepiej miec cos wiecej w zanadrzu ;)

 

Ramu mam 32gb, roznie bywa z jego uzyciem, najwiecej mialem 30gb uzywane, a srednio utrzymuje sie na 25gb..

W panelu OVH pokazuje uzycie procesora 60-70%, no ale niestety serwerek dziala na 1 rdzeniu (kazdy osobny, w sumie na 4 rdzeniach dzialaja), ale ma sie te 8 watkow i tak skacze te 100% w htop'ie.

Z laczem jest roznie, ale kupujac maszyne prawie 3x drozsza od aktualnej, planuje powiekszyc ilosc slotow, serwerow, graczy.. by sie to oplacalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to rzeczywiście dobry developer to kodził jak tylko na 1 threadzie/corze może działać serwer ;).

 

Probówałeś javowo wymusić działanie na wielu core'ach? Chociażby poprzez -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+UseParNewGC -XX:+CMSIncrementalPacing -XX:ParallelGCThreads=8 -XX:+AggressiveOpts ? Nie testowałem tego na minecrafcie, ale na kilku podobnych javowych serwerach i działało znośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Serwer jak i cala gra uzywa tylko 1 rdzenia. Tak zostala napisana i ja niestety tego nie zmienie.. Dlatego liczy sie tu mocny procesor i duzo ramu, ktorego mocno uzywa. Jeszcze dyski ssd musza byc, na hdd maksymalnie 100 graczy moze grac, inaczej nie nadazy z odczytem mapy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem w czym problem skoro to jest złoty interes to nie lepiej raz wydać kasę i kupić porządny sprzęt do tego i spoko w kolokacji albo rozłożyć to na klika serwerów na jednej maszynie i przydzielić każdemu osobny rdzeń np zwirtaulizwać to w Xenie albo KVM i stworzyć klika serwerów porządnych na każdym rdzeniu po jeden serwer z dużą ilością ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym dokładnie tak jak chmuri pisze. Jeśli nie można tego wymusić javowo (a pewno się da tylko nie chce Ci się sprawdzić) to bym to zwirtualizował na xenie i pobindował.

 

A od odczytu mapy jest ramdisk, chyba tylko samobójca nie używa ramdisku hostując tak duży serwer minecrafta. Jak to czytam to... -_-

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ssd ladnie smiga serwer, wiec nie potrzebuje tu ramdisku, przynajmniej teraz :P

 

Co do rdzeni i tego czy mi sie chce sprawdzic, czy nie chce.. to sprawdzilem.. juz dawno temu.

Sa rozne startupy do uruchamiania serwerow, ale najprostrzy i najlepszy to xms, xmx..

 

Moglbym wydac kase na porzadna maszyne i wlasnie jej szukam. Po to jest ten temat.. Nie mam jednego serwera, tylko kilka.

Aktualnie sa 4 serwery, po 1 serwerze na 1 rdzen + wszystko ze soba podlaczone by mozna bylo wchodzic przez 1 ip.

Map.. no w sumie to moze byc z 10, nie chce mi sie nawet liczyc, ale tak jak juz pisalem, nie potrzebuje ramdisku.

Dlatego wciaz szukam maszyny, bym mogl dalej stawiac te serwery i dodawac kolejne i laczyc w jedna calosc.

Ale procesor ktory mam (3.2ghz) jest za slaby, by uciagnal te serwery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem jednego... jakie proxy? co bedzie zlego jak serwery beda na oddzielnych maszynach? z tego co ja wiem serwery minecrafta radza sobie z wielowatkowoscia procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie radze sobie i to kompletnie. Serwer dziala tylko na 1 rdzeniu, mozna ustawic odpowiednio by na drugim rdzeniu wczytywalo niektore funkcje gry, ale za wiele to nie daje.

Mam kilka serwerow na jednej maszynie, maja adres localhost:1, localhost:2, i tak dalej.. Wszystkie cztery polaczone sa w jeden przez jedno ip. Dzieki temu gracz moze wejsc na jeden serwer a z niego wybrac odpowiednie tryby gry/serwery. Skoro mialbym serwery na 2 maszynach, musialbym je jakos podlaczyc pod 1 ip, za pomoca proxy, otwartego na ataki z zewnatrz.. Po prostu nie chce tego robic, bo nie jest to do konca bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ciezko by tu wytlumaczyc czego ja uzywam..

Istnieje silnik serwera bukkit, na ktorym stawiamy serwer gry. Tak postawilem 4 serwery.

Istnieje tez Bungeecord, jest to programik w javie, ktory laczy ze soba wybrane serwery za pomoca proxy. Do ktorego mozna tez wgrac rozne pluginy by odpowiednio nas przenosilo na poszczegolne serwery.

No i w sumie to tyle :P wirtualizacje rozumiem, jako podlaczenie kilku maszyn w jedna, ale nie wiem jak to dziala.

W linuxie siedze dopiero rok, zaczynalem od malutkiego serwerka do gry na ktorym nikt nie gral, a rozwinalem sie do stadium, na ktorym jest juz zarejestrowanych 100k graczy i ciagle ich przybywa. Dla mnie wszystko jest nowe to co robie, wiec nie do konca wiem czego szukam i czego potrzebuje by bylo dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O proszę, nawet moje komendy, które napisałem wcześniej tam są. Czyli jednak dobrze mówiłem, że się da, a najzwyczajniej w świecie nie chce Ci się sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta flaga dziala, ale tylko optycznie. Tak naprawde to nic nie zmienia, nie pomaga w dzialaniu serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×