Skocz do zawartości
Zoel

DigitalOcean - serwery w chmurze z dyskami SSD

Polecane posty

Rozliczenie tam nie jest pokazywane obecne nie zmienia się co godzinę itp.

Usuń serwer wtedy zobaczysz jak ich licznik się zwiększył :)

Rozliczanie skarbonki jest co dobę, na myśli miałem, że jak już bonusu nie będzie to dopiero pobierają z karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze pytanko jak zrobię snapshota i jak będę chciał robić nowy w innej lokalizacji to wszystko będzie jak na tamtej ?

Nie testowałem, ale podobno tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze pytanko jak zrobię snapshota i jak będę chciał robić nowy w innej lokalizacji to wszystko będzie jak na tamtej ?

Tak, tylko musisz kliknąć na ten 'globusik' żeby snapshot był dostępny w innych lokalizacjach.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja olewam... może założę ten Amsterdam (w końcu się pojawił), ale na razie to w mojej opinii to jest taka trochę banieczka. Obym się mylił, ale możliwe, że jeszcze o DO "usłyszymy"...

 

O co chodzi z płatnościami? 5 baksów i korzystam przez miesiąc, ale trzeba zadeklarować anulowanie, czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej produkcyjnie chyba nikt nie myśli tego używać ? ;)

 

Dlaczego uważasz że nie nadaje się do zastosowań profesjonalnych? Jest to pytanie z czystej ciekawości. Przy rozwiązaniach od kwoty 160$ otrzymujesz dobrą moc obliczeniową opartą o dyski SSD. Backup wykonywany co 3 dni co pozwala postawić całą zawartość w około 25min przy 160GB , 35min 320GB. Dowolna ilość nowych kropelek. Elastyczna możliwość zmiany pakietu w zależności od potrzeb. Rozliczanie dokładnie sprecyzowane. Support jest na dobrym poziomie. Przy wyższych planach możliwość negocjacji. Możliwość postawienia load balancing wykorzystując sieć prywatną. Pełny dostęp do serwera DNS. To elementy które przyszły mi na myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pisał (post #68) - wirtualka zniknęła - żadnego odzyskania jej nawet z backupu nie było - po prostu przeprosiny.
Obstawiam, że tam nie ma żadnej redundancji dyskowej. Po prostu padło, to padło , postawi se następną kropelkę. Dlatego moim zdaniem pod spory projekt to się nie nadaje.
Myślę, że bez budowania storage np przez GlusterFS na kilku kropelkach nie ma co wrzucać tam nic ważniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak jak skonczy sie amsterdam to malo kto kupi usa chodz oferta super.

@up co chcesz stawiac powaznego na serwerach za 5 dolarow?

Edytowano przez chmuri (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej pisał (post #68) - wirtualka zniknęła - żadnego odzyskania jej nawet z backupu nie było - po prostu przeprosiny.

Obstawiam, że tam nie ma żadnej redundancji dyskowej. Po prostu padło, to padło , postawi se następną kropelkę. Dlatego moim zdaniem pod spory projekt to się nie nadaje.

Myślę, że bez budowania storage np przez GlusterFS na kilku kropelkach nie ma co wrzucać tam nic ważniejszego.

 

W tym przypadku nie znam problemu ale wynika z wypowiedzi że ktoś stracił dane ponieważ nie skorzystał z opcji backup chyba że się mylę. Korzystam osobiście i polecam wszystkim którzy chcą mieć święty spokój. Aczkolwiek oczywiste jest że backup to podstawa bez której nie ma co gdybać. Niezależnie warto go robić na kilka sposobów. Wypadki się zdarzają. Digitalocean ma u siebie kilka sporych projektów i jest to również kwestia zaufania która z czegoś musi wynikać. Nie wiem może się mylę lecz osobiście nie znam przypadku kiedy ktoś jest / był niezadowolony.

i tak jak akonczy sie amsterdam to malo kto kupi usa chadz oferta super

 

Obecnie trwają prace dotyczące nowej lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do profesjonalnych zastosowań jak najbardziej.Oczywiście z włączonym backupami (20% ceny), odpowiednią konfiguracją i trochę lepszą ofertą niż tą za 5$.

 

Przemawia za nimi wirtualizacja KVM.W polskich za samą wirtualizacje trzeba dopłacić 15zł, a tu za ~16zł masz dobrego vps pod małą społeczność.

 

Btw. Jak wyłączę serwer (power off) to przestanie mi naliczać ?

Edytowano przez knopers666 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak jak skonczy sie amsterdam to malo kto kupi usa chodz oferta super.

@up co chcesz stawiac powaznego na serwerach za 5 dolarow?

 

Nie mam na myśli tych za 5$, rozmawiamy ogólnie o rozwiązaniu z wykorzystaniem ich platformy opierając się o wyższy przedział cenowy. Chodź myślę że przy kwocie 5$ obecnie nie ma chyba bardziej przychylnego rozwiązania dla kogoś kto np robi jakiś projekt i potrzebuje łatwej platformy która mu to umożliwi.

 

Btw. Jak wyłączę serwer (power off) to przestanie mi naliczać ?

 

NIE! Tak długo jak masz zarezerwowane zasoby będzie pobierało tobie pieniądze.

 

Am I charged while my Droplet is in a powered-off state?

Yes. Your diskspace, CPU, RAM, and IP address are all reserved while your Droplet is powered off. If you want to save a Droplet for future use take a snapshot of it and then destroy it. You'll be able to create a new Droplet from the snapshot image anytime to bring it back online.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chodź myślę że przy kwocie 5$ obecnie nie ma chyba bardziej przychylnego rozwiązania dla kogoś kto np robi jakiś projekt i potrzebuje łatwej platformy która mu to umożliwi.


Już niedługo.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Już niedługo.... ;)

 

Uważasz że pojawi się nowy rywal czy że cena się zmieni? Niezależnie od tego czy ktoś się pojawi czy nie przyzwyczajenia zostają więc nie wydaje mi się żeby ich liczba klientów osiągająca ponad 700000 diametralnie spadła. Tym bardziej śmiem twierdzić że osiągnięcie sukcesu w ich przypadku przekłada się na jasne zasady. To jeden z czynników powodujących np przejście z usług hostingu współdzielonego na własna platformę. Nie jest to żadne zaskoczenie. Podobnie wygląda sprawa osób które stawiają serwery głosowe. Obecnie jest bum aczkolwiek to podejrzewam się skończy z powodów problemów jakie niesie za sobą utrzymywanie tego typu rozwiązań nie popartych wiedzą odnośnie zabezpieczenia. Niekoniecznie jestem przekonany co masz na myśli pisząc "Już niedługo" może rozwiniesz myśl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi się żeby ich liczba klientów osiągająca ponad 700000 diametralnie spadła.

Mi też się tak nie wydaje, szczególnie, że oferują usługi praktycznie "dla całego świata", w wielu krajach, kontynentach itp.

Jednak jeśli chodzi o polski rynek, myślę, że usługa polskiego dostawcy, w podobnej cenie, w polskiej lokalizacji może odnieść na naszym rynku podobne "wzięcie" jak te które widzimy w tym temacie w momencie gdy lokalizacja Amsterdam w DigitalOcean się skończyła.

W sumie ich sukces widzę raczej w rozdawanych praktycznie za darmo serwerach - nie oszukujmy się - $10 za free czyli serwer na dwa miesiące za darmo. Mogę się założyć, że połowa z tych ich 700000 uruchomionych serwerów, jak nie dużo, dużo więcej, jest właśnie uruchomiona za darmo z kodów.

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po chwili namysłu raczej nic dużego bym tam nie postawił... serwery z e24cloud czy oktawave są bardziej wydajniejsze, poza tym... firma co krok daje wszystkim kasę... to jest teoretycznie nie możliwe aby dalej tak pociągnęli i to jest kolejny punkt dlaczego nie trzymałbym tam czegoś większego, powiem tak. Założyłem konto, otrzymałem 50 dolarów (Jak kilka tysięcy osób, które się rzuciły na te serwery wczoraj), lokalizację Amsterdam miałem zablokowaną więc napisałem do supportu, dlaczego ta lokalizacja jest zablokowana sokoro na stronie głównej mają informację o serwerach w USA i Europie a po rejestracji i wpłaceniu należności przez paypala nie mogę utworzyć serwera w Amsterdamie. Otrzymałem odpowiedz, że cały czas nad tym pracują i w ramach rekompensaty dorzucą mi dodatkowe $10 do konta...

 

Po przeczytaniu tej wiadomości zacząłem się zastanawiać WTF ? Dostałem 50 dolców na start, potem kolejne 10 za Amsterdam a konto doładowałem 5 dolcami...

 

Reasumując, wybierając pakiet najmniejszy za 5 dolarów na miesiąc otrzymałem gratisowo serwer na kolejny rok...

 

Takich ludzi jak ja było kilka tysięcy... tak więc, albo firma będzie sponsorowała wszystkim serwery aż do momentu padnięcia, albo ceny pójdą w górę i przestaną szastać kasą.

 

Pozdrawiam

NetMat

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja po chwili namysłu raczej nic dużego bym tam nie postawił... serwery z e24cloud czy oktawave są bardziej wydajniejsze,

 

Mógłbyś rozwinąć powyższe stwierdzenie i podeprzeć danymi technicznymi ?

 

 

Takich ludzi jak ja było kilka tysięcy... tak więc, albo firma będzie sponsorowała wszystkim serwery aż do momentu padnięcia, albo ceny pójdą w górę i przestaną szastać kasą.

 

Nie brałeś pod uwagę że może mają inne cele biznesowe aniżeli te które podałeś. Jak na razie książkowo wszystko robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak nie wydaje, szczególnie, że oferują usługi praktycznie "dla całego świata", w wielu krajach, kontynentach itp.

Jednak jeśli chodzi o polski rynek, myślę, że usługa polskiego dostawcy, w podobnej cenie, w polskiej lokalizacji może odnieść na naszym rynku podobne "wzięcie" jak te które widzimy w tym temacie w momencie gdy lokalizacja Amsterdam w DigitalOcean się skończyła.

W sumie ich sukces widzę raczej w rozdawanych praktycznie za darmo serwerach - nie oszukujmy się - $10 za free czyli serwer na dwa miesiące za darmo to mogę się założyć, że połowa z tych ich 700000 uruchomionych serwerów, jak nie dużo, dużo więcej.

 

Główny problem w chwili kiedy powstaje firma oferująca usługi w Polsce oparta o podobną platformę - profil produktu jest brak elementarnych zasad związanych z utrzymaniem stabilności usługi i jej wsparcia technicznego. Polska firma i jest to zdanie klientów z góry zakłada że przy tak niskiej cenie nie są wstanie oferować dobrego poziomu wsparcia. To zrozumiałe i osobiście mnie to nie dziwi ponieważ są to koszta. Rozwój technologiczny obecnie pozwala na wiele lecz na przekór tego np home nie oferuje zupełnie nic ciekawego mimo że jest jednym z ważnych graczy na Polskim rynku. Może to wynikać że jest to firma oferująca szersza gamę usług i odmiennej polityki o profilu bardziej "masowym". Zaglądając np do Francji czyli ovh nie widać by była wstanie zaoferować coś podobnego. Zresztą w mojej skromnej opinii ovh spadło i to bardzo zwłaszcza dla osób które oczekują stabilnych i pewnych zasad. Odnośnie stworzenia czegoś na podobieństwo DO w Polsce jest sporym wyzwaniem że względu na porównania które automatycznie się pojawią bo taka jest ludzka natura zwłaszcza kiedy fora internetowe umożliwiają wylewanie pomyj w każdej ilości. Szczerze powiem że z wielka przyjemnością bym zobaczył rozwiązanie w Polsce na podobna skalę ja DO. Zdaje sobie sprawę że są nasze polskie chmurki lecz w mojej opinii ciągle nie jest to na tyle przyjazne i opatrzone marketingiem jak w przypadku firm zachodnich. Nie wiem z czego to wynika bo nie zagłębiałem się daleko aczkolwiek było mi dane pracować na polskich platformach i robią wrażenie. Oczywiście pozytywne! Kwestia reklamy? Przekonania? Pomimo że DO oferuje tylko usługi w punktach które pozornie ograniczają klienta do Amsterdamu i "całej gamy" US jest rozwiązaniem przyjaznym i dobrym dla każdego kto chce mieć usługę sprawdzoną i z jasnymi zasadami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Amsterdam, to dzisiaj udało mi się tam utworzyć "kropelkę"

Właśnie się zastanawiałem i czegoś nie rozumiem. Wielokrotnie kilka osób pisało że NL jest niedostępne tymczasem mogłem normalnie stworzyć kolejne kropelki z tą lokalizacją. Nie wiem zbytnio nie pilnowałem tego ponieważ nie przydarzyło mi się by ta lokalizacja była nie dostępna. Jedyny problem jaki się pojawia to brak statystyk ale to dosłownie kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz podać jakiś "szybki przepis" na sprawdzenie za pomocą coinów maszyny?

Nie chce mi się szukać klienta, konfigurować itp.

Chce szybki przepis w postaci kolejnych komend do wpisania ;)

Zakładasz konto np. na multipool.us, pobierasz co potrzebujesz z http://sourceforge.net/projects/cpuminer/files/ odpalasz np.

screen ./minerd --url stratum+tcp://pool1.eu.multipool.us:3334 --userpass twojanazwauzytkownika.1:x --threads 32

pod twojanazwauzytkownika podmieniasz wiadomo co i ustalasz threads w zależności od tego jaką masz maszynę i potem widzisz jak na dłoni co i jak :-)

tak złego wyniku jak w digitalocean jeszcze nie miałem a testowałem nawet kilka vpsów w różnych firmach i wyniki per wątek były lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz konto np. na multipool.us, pobierasz co potrzebujesz z http://sourceforge.net/projects/cpuminer/files/ odpalasz np.

 

pod twojanazwauzytkownika podmieniasz wiadomo co i ustalasz threads w zależności od tego jaką masz maszynę i potem widzisz jak na dłoni co i jak :-)

tak złego wyniku jak w digitalocean jeszcze nie miałem a testowałem nawet kilka vpsów w różnych firmach i wyniki per wątek były lepsze

 

Rzeczywiście dosyć słabo - odpaliłem na nieuzywanej "kropelce" w San Francisco i wynik jest dwa razy gorszy od dosyć zajętej vm odpalonej na moim laptopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To chyba mówi samo przez siebie :-)

 

2013-11-30_16-28-52.png

Tak dla odmiany wygląda to na e24cloud po kilku godzinach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×