Skocz do zawartości
Igorek

Konto bankowe

Polecane posty

Potrzebuje konto w banku i nie wiem w jakim i jakie. Ważne aby:

- prowadzenie konta było darmowe

- bezpłatne przelewy (albo chociaż jakaś ilość bezpłatnych pieniążków)

- darmowa karta bankowa (mile widziane wypłata z większej ilości bankomatów za free

- zarządzanie przez internet

 

Chyba wszystko napisałem jeśli coś jest warte uwagi to powiedzcie. Będzie stały przelew co miesiąc na konto około 100 może więcej, 18 lat już jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mogę polecić Inteligo, mam od paru ładnych (3-4) lat, wybrałem głównie patrząc na ilość placówek/bankomatów PKO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Inteligo ciągnie kasę za wypłaty z bankomatów co jak dla mnie jest wkurzajace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J.w. - Sync albo Inteligo. W jednym mam konto prywatne, w drugim firmowe i oba sobie chwalę, choć Synca nieco bardziej, choćby za wszystkie darmowe przelewy (w tym dziesięć darmowych przelewów ekspresowych), wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie za darmo, darmowe prowadzenie konta i karty, do tego karta "wypukła", można płacić jak kredytową.

 

Bartosz: za 4 zika miesięcznie wykupujesz tzw. "bankomaty bez granic" i masz wszystkie bez prowizji. Opłaca się, bo prowizja od jednej wypłaconej w obcym bankomacie stówki to 5 zł.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w jednym słowie w Sync mam wszystko za free, czy jest jakiś koszt prowadzenia tego konta. A przelewy między bankami też są tam za free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także polecam AliorSynca - używam już jakiś czas i nie mam zastrzeżeń (no, może do apki na Androida którą spier****)

Nawet zwracają te kilka % z cashbacka ;) Tak jak mam konto, tak jeszcze za nic opłaty mi nie brali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sync ma również darmowe wpłatomaty, natomiast w ofercie "stacjonarnej" (Alior Bank) pobierają prowizję za skorzystanie z wpłatomatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważ także ofertę konta Nordea Ulubione:

 

 

Konto Nordea Ulubione bez żadnych warunków to:

  • bezpłatne prowadzenie konta,
  • bezpłatna karta debetowa Visa z funkcjonalnością payWave,
  • bezpłatne wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą,
  • bezpłatne wpłatomaty Nordea,
  • bezpłatne przelewy krajowe za pośrednictwem bankowości elektronicznej Netbank i Bankowości Mobilnej,
  • bezpłatny dostęp do konta 24h na dobę za pośrednictwem bankowości elektronicznej Netbank oraz Bankowości Mobilnej,
  • możliwość skorzystania z wielu usług dodatkowych m.in. bezpłatnego rachunku oszczędnościowego Progres, bezpłatnych powiadomień sms, kredytu w rachunku,
  • szybkie otwarcie konta online - bez kuriera, bez podpisywania papierowej umowy, bez wychodzenia z domu.

 

Źródło: http://www.nordea.pl/klienci-indywidualni/rachunki-i-karty/rachunki/nordea-ulubione.html

 

W chwili obecnej Bank PKO BP czeka na zgodę przejęcia banku Nordea, więc czasem mogą być opłaty za konto (trzeba śledzić zmiany). Na razie konto darmowe, pytanie czy masz w razie jakąś placówkę Nordei pod ręką, oczywiście o ile planujesz chodzić do oddziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z AliorBanku - płacę 5 zł/ miesiąc i jestem również bardzo zadowolony.

Przelewy za free, wszystkie bankomaty za free...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo polecam AliorBank. Niestety ostatnio wycofali lokatę nocną, co było fajnym pomysłem imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grubo ponad 2 lata korzystam z Alior Banku i nigdy nie miałem problemu, co do kosztów to jeżeli wypłata ląduje na koncie to jego prowadzenie jest darmowe.
Jakieś 2-3 miesiące temu przeniosłem konto mbankowe do alior sync - absolutnie wszystko na plus względem mbanku. Swoją drogą potwierdzam ten zwrot 5%, fajna sprawa bo przy płatnościach do jakiegoś amazona czy innego zmniejsza to niekorzystne przeliczenie kursu.

Edytowano przez malu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam AliorSync, chociaż szkoda że zlimitowali zwrot 5% do max 400 zł.

Jeszcze nie zdarzylo mi się by zabrali cokolwiek za płacenie kartą czy wypłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Widzę że Alior ma spore grono zwolenników :) Także i ja się do nich zaliczam i polecam Alior :)

 

Co do Nordea to powoli przejmuje ich PKO BP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W inteligo masz za 4-5 zł / mc bankomaty bez granic albo za darmo z bankomatów PKO BP (a nie z każdych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem całe Alior Sync jest całkiem za free w ramach podsumowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zapoznaj się z systemem transakcyjnym, bo przynajmniej mnie te kilka cudownych rozwijanych belek przy przelewie w Sync doprowadza do szewskiej pasji. Ale to i tak nic z "Nowym mBankiem", gdzie wprowadzli sobie trofea za wykonywanie zadań rodem choćby z PS3. Sama czytelność nowego serwisu transakcyjnego jest wręcz tragiczna, dobrze że nadal można zalogować się do starej wersji.

Mam wrażenie że system był projektowany z przeznaczeniem dla małych dzieci, no ale znów, aby założyć konto trzeba mieć min. te 13 lat i zgodę rodziców... To ma byc bank czy plac zabaw?

 

Mi osobiscie bardziej odpowiada BZWBK.

https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-godne-polecenia/konto-godne-polecenia-konto-internetowe.html#tab_najwazniejsze_korzysci

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast system WuBeKu zawsze wnerwiał, to był jeden z powodów, dla których zrezygnowałem z konta u nich, pozostałe to opłaty i obiecanki-macanki (mieli w ciągu paru miesięcy otwierać oddział w moim mieście, minęło 11 lat a oddziału nadal nie ma). Wszystko jest kwestią gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat od dawna jest oddział BZ WBK.

Co do opłat to każdy bank kombinuje i je wprowadza, kiedyś przykładowo bezwarunkowo darmowy mBank ma opłatę za kartę jak się nie wyrobi wartości płatności kartą. Natomiast Synchronizacji, co dwa trzy miesiące zmienial zasady gry co do cash banku wprowadzając coraz to nowe ograniczenia i wymogi.

Najlepiej śledzić wszystkie zmiany w taryfach i regulaminach.

Sam się nadzialem na darmowe konto w Lukas Banku gdzie z czasem wprowadzili opłatę za brak korzystania ze sprzetowego token, po paru miesiącach nie zagladania na rachunek dostałem monit w sprawie debetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O WBKu mógłbym książkę na pisać. Miałem u nich konto walutowe na początku było ok bo płaciłem tylko za kartę 20 euro rocznie. Karta przechodziła wszedzie....... do czasu kiedy bank zaczął wprowadzać jakieś dziwne restrykcje, doszło do tego że karta leżała bezużytecznie bo nigdzie nie była honorowana (Mastercard). W momencie kiedy postanowiłem od nich uciec bo tak to można nazwać dosłownie, za każdy przychodzący przelew na moje konto kasowali mnie 2,5 euro, oczywiście za wychodzące to już był standard. W sumie przez rok czasu za wszystkie przeprowadzone transakcji a nie było ich wiele zostawiłem około 100 euro. I tak z darmowego prowadzenia konta zrobiło się tyle opłat że w każdym innym banku nawet z miesięczną opłatą za konto opłacało się trzymać konto byle nie u nich.

 

Nowy mBank to oferta skierowana dla dzieci bo to co sobą ten bank zaczął prezentować to jakieś nieporozumienie. Z jednego z najlepszych banków internetowych w Polsce zrobili pośmiewisko na sali rodem Justin Biber. Sam system logowania wygląda jak ze strony jakiejś galeri handlowej, system acziwków jak z gier to już w ogóle totalne nieporozumienie. A przecież bank powinien być kojarzony jako poważna solidna instytucja a nie jako gra komputerowa........

 

Obawiam się że z Synciem za jakiś czas będzie podobnie i zaczną wprowadzać dziwne restrykcje zmiany i trzeba będzie szukać kolejnej oferty ale puki co to chyba najlepsza oferta na rynku.

Edytowano przez robson345 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dajcie spokój z BZWBK, trzeci dzień są problemy z serwisem transakcyjnym, aktualnie raczy mnie komunikatem:

"Nie uzyskano połączenia z serwerem". Nie idzie normalnie pracować, mam tam między innymi rachunki firmowe, klienci robią wpłaty, a ja nie mam dostępu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×