Skocz do zawartości
Insider

Propozycja nowej funkcji - komentarze pod postami

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Z tą pętlą problem pojawił się na produkcji. Dawid szuka w czym problem.

 

Odnośnie funkcjonowania to od tego jest dyskusja aby zrobić jak najlepiej. Jak się sprawdzi to się sprawdzi, nie to nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią komentarze od odpowiedzi - że tak głupio zapytam? Tzn. jakie przewidujecie zastosowanie komentarzy. Imho dyskusja w jakimś temacie ogólnie wynika z tego, co ktoś wcześniej powiedział więc jeżeli nowa wypowiedź będzie dodawana jako komentarz do przedmówcy, to co będzie się pojawiało w obecnych odpowiedziach? Wydaje mi się, że albo odpowiedzi przeniosą się do komentarzy albo dyskusja będzie jednocześnie tu i tu i zrobi się burdel.

Edytowano przez megi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Test 2 komentarza do postu.


Różni się ogromnie - komentarz jest pod postem, a nie na końcu tematu.

 

Zobacz w pierwszym poście w tym temacie:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/43622-propozycja-nowej-funkcjonalnosci-komentarze-pod-postami/page-2?do=findComment&comment=379999

 

 

Komentarze mogę włączać per forum więc test będzie ograniczony.

 

Dodatkowo mogę nawet zrobić głosowanie na posty przekształcając forum w QandA typu stackoverflow.

 

Więc jeśli zrobi się burdel to jest to kwestia jednego przełącznika.

 

Nie kojarzę, aby ktokolwiek testował coś takiego na forum stąd chyba nie umiem przewidzieć jak to się rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Różni się ogromnie - komentarz jest pod postem, a nie na końcu tematu.



Zobacz w pierwszym poście w tym temacie:


http://www.webhostin...e-2#entry379999




Komentarze mogę włączać per forum więc test będzie ograniczony.



Dodatkowo mogę nawet zrobić głosowanie na posty przekształcając forum w QandA typu stackoverflow.



Więc jeśli zrobi się burdel to jest to kwestia jednego przełącznika.



Nie kojarzę, aby ktokolwiek testował coś takiego na forum stąd chyba nie umiem przewidzieć jak to się rozwinie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o zastosowanie (czyli co miałoby być dodawane jako komentarz a co jako odpowiedź) niż kwestie wizualne (pod spodem czy na końcu). Pomysł z QA ciekawy, ale nie z całego forum tylko dodatkowo albo z konkretnych działów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wydaje mi się, że autor tematu dobrze opisał przykłady kiedy chciałby napisać do konkretnego postu.

 

Jeśli trafiamy na wątek, w którym jest np. kilkadziesiąt postów to praktycznie po jakimś czasie nadaje się tylko do kosza gdyż znalezienie sensownych informacji jest prawie niemożliwe.

 

Stąd pomysł na QnadA oczywiście jak napisałaś w niektórych działach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Największy problem w tym, że skąd mamy wiedzieć, że ktokolwiek w czeluściach WHT dodał sobie gdzieś komentarz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

No to akurat już chyba wiesz, że dostałeś powiadomienie o nowej odpowiedzi.

 

Komentarz na chwilę obecną jest technicznie postem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że autor tematu dobrze opisał przykłady kiedy chciałby napisać do konkretnego postu.

 

Jeśli trafiamy na wątek, w którym jest np. kilkadziesiąt postów to praktycznie po jakimś czasie nadaje się tylko do kosza gdyż znalezienie sensownych informacji jest prawie niemożliwe.

 

Ja dodałam komentarz, Ty odpowiedziałeś odpowiedzią i wątek się rozjechał :) Ludzie będą musieli się nauczyć jak to działa albo musi być zapisana idea i dobre praktyki w korzystaniu z komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Test komentarza pod postem ...


W zasadzie nie wiem czy na forum jest to potrzebne, w końcu odpowiedź pod postem to też komentarz.

 

Mirek, chyba chodzi o opcje "śledź temat", po prawej stronie okienka komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spanner

Niby to samo, ale to ułatwia komentowanie konkretnej treści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Zmieniłem temat z "nowej funkcjonalności" na "nowej funkcji" bo oczy mi krwawiły za każdym razem jak to widziałem... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

- powiadomienie: aaa na maila... nie chce nic na maila, zawsze wyłączam mailowe powiadomienia jak tylko się da ;). Poza tym o ile Cię dobrze zrozumiałem to powiadomienie dla AUTORA jak ktoś mu coś napisze. My wszyscy inni dalej nie mamy pojęcia, że ktoś coś gdzieś napisał ;)

 

- dodałem komentarz w pierwszym poście tego wątku, po dodaniu WHT wpadło w jakąś pętle: wrócił mi na drugą stronę tego wątku i bez przerwy ja przeładowywał ;)

 

edit: dobra, teraz widzę, że pętla już zgłoszona, zupełnie zgłupiałem przez to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Co chwilę są problemy z tą pętlą bo Dawid poprawia to co piszecie.

 

To co ja dałem linka to jest powiadomienie, że ktoś odpisał w tym samym temacie co ja (standardowe IPB).

 

Teoretycznie "Zobacz nową zawartość" pokazuje tematy z nowymi postami i komentarzami natomiast teraz pojawił się problem z linkowaniem do komentarza (ta pętla).

 

Na pewno Dawid to jakoś rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Tak zabawnie to dawno nie było na WHT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×