Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

@ednet ale uptime czego? ;|

Ostatniego resetu serwera gdzie stoi tylko strona serwerydedykowane.pl ? ;-)

 

Chodzi mi o uptime łącz do całej serwerowni.

Kiedys chyba w sierpniu cos przepinali i chyba na ponad jeden dzien byla serwerownia odcięta.

 

Ile trwają najdluzsze awarie w ich sieci? I jak czesto one się pojawiają.

 

Czy jest rożnica uptime miedzy łączem standart i premium?

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ednet ... z całym szacunkiem ale wytłumacz co masz na myśli pisząc "uptime łącz" ?

uptime w prosty sposób znaczy ile czasu "coś działa"

A różnica między łączami standard i premium polega na tym, że premium idzie "szybszą" trasą niż standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale tak do końca się z tym nie zgodze (nie powinno się mówić uptime łącz).

Ale ok, nie róbmy OT. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ednet ... z całym szacunkiem ale wytłumacz co masz na myśli pisząc "uptime łącz" ?

uptime w prosty sposób znaczy ile czasu "coś działa"

A różnica między łączami standard i premium polega na tym, że premium idzie "szybszą" trasą niż standard.

 

jako uptime lacz mam na mysli ilosc czasu dzialania łącza.

 

Tak jak Patryk powiedzial chodzi mi o SLA łączy.

 

Wiem ze roznica miedzy łaczem Standart i Premium polega na innej drodze pakietów. Chcialem się tylko dowiedziec czy SLA tych dwóch łączy jest taka sama?

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ako uptime lacz mam na mysli ilosc czasu dzialania łącza.

lacza i calej serwerowni :D jak prad padl to lacza dzialaly chyba :(

ale nie wazne

 

ja mam serwer od jakis 2 miechow i wszystkie przerwy jakie zauwazylem wymienilem

uptime mojego serwa to 99.254% padow z mojej winy ni bylo ale uptime jest miezony co pol h a az takich chyba nie bylo wiec w rzeczywistosci powinien byc ladniejszy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Uptime to nie SLA! :D

Chcialem się tylko dowiedziec czy SLA tych dwóch łączy jest taka sama?

Standard (te bedace na klasach Levela a nie ich wlasnych) beda lepsze bo Superhost ma tam mniej mozliwosci popsucia :( Ale za to te klasy sa na czarnych listach w USA i nie ma mozliwosci wyslania maili np. do AOLu.

 

Ale jezeli teraz lacze Standard to to na ich klasach via TKTelekom w Gdansku to w sumie na jedno wychodzi :(

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jezeli teraz lacze Standard to to na ich klasach via TKTelekom w Gdansku to w sumie na jedno wychodzi :P

pzdr.

 

To juz serwerow nie ma w Marriocie ?

 

Pozdrawiam

 

Vil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maja 2 serwerownie podobno - w kazdym razie kiedys serwisant sie pytal gdzie mam maszynke w gdansku czy w wawie :P

 

 

Ale za to te klasy sa na czarnych listach w USA i nie ma mozliwosci wyslania maili np. do AOLu.

 

:|

dobrze wiedziec...

..musze sprawdzic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Superhost ma "DC" w LIMie w Wawie i gdzieś w Trójmieście. Niestety o tym drugim brak raczej większych danych.. Zresztą o pierwszym właściwie też :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superhost ma "DC" w LIMie w Wawie i gdzieś w Trójmieście. Niestety o tym drugim brak raczej większych danych..

Budynek siedziby PKP w Gdansku (ul. Dyrekcyjna 2-4), powierzchnia: 100m2, klima, agregat. Swiatlowod od TKTelekomu. Jakos to tak mniej wiecej wyglada :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez Uptime to nie SLA! :P

 

Standard (te bedace na klasach Levela a nie ich wlasnych) beda lepsze bo Superhost ma tam mniej mozliwosci popsucia ;) Ale za to te klasy sa na czarnych listach w USA i nie ma mozliwosci wyslania maili np. do AOLu.

 

Ale jezeli teraz lacze Standard to to na ich klasach via TKTelekom w Gdansku to w sumie na jedno wychodzi :P

 

pzdr.

Zadne z naszych IP nie są na czarnych listach - chyba, że użytkownik w trakcie korzystania do tego sam doprowadził spamując. Faktycznie IP Levela były na listach w momencie przekazania nam, ale oczywiście zostały usunięte ze wszystkich baz tak szybko jak to było możliwe i żaden IP nie jest nigdzie wylistowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadne z naszych IP nie są na czarnych listach - chyba, że użytkownik w trakcie korzystania do tego sam doprowadził spamując. Faktycznie IP Levela były na listach w momencie przekazania nam, ale oczywiście zostały usunięte ze wszystkich baz tak szybko jak to było możliwe i żaden IP nie jest nigdzie wylistowany.

Ta, jasne. Po co klamiesz? Mam wyciagnac nasza korespondencje mailowa?

Dostalem serwer z adresami w jednej /24, wszystkie byly listowane (pokazywalem Wam nawet na ktorej stronie to sie sprawdza), daliscie mi z drugiej /24 levela, tez byli listowane. Nawet dzownilismy do adminow w AOLu ale oni powiedzieli prosto - wlasciciel klasy ma sie tym zajac i juz.

Wy ladnie stwierdziliscie, ze nie macie co z tym zrobic i jedyne co mozecie mi zaproponowac to przejscie na lacze Premium (gdzie ja ruch kierowalem tylko na zachod i srednio widzialem sens doplacac za lacze tylko dlatego, ze mieliscie trefne adresy).

 

Kiedys Wam bardzo kibicowalem. Niestety odnosze wrazanie, ze "troche" Was przerosly wlasne serwery...

 

Gdybyscie sie chociaz potrafili do bledow przyznawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta, jasne. Po co klamiesz? Mam wyciagnac nasza korespondencje mailowa?

Dostalem serwer z adresami w jednej /24, wszystkie byly listowane (pokazywalem Wam nawet na ktorej stronie to sie sprawdza), daliscie mi z drugiej /24 levela, tez byli listowane. Nawet dzownilismy do adminow w AOLu ale oni powiedzieli prosto - wlasciciel klasy ma sie tym zajac i juz.

Wy ladnie stwierdziliscie, ze nie macie co z tym zrobic i jedyne co mozecie mi zaproponowac to przejscie na lacze Premium (gdzie ja ruch kierowalem tylko na zachod i srednio widzialem sens doplacac za lacze tylko dlatego, ze mieliscie trefne adresy).

 

Kiedys Wam bardzo kibicowalem. Niestety odnosze wrazanie, ze "troche" Was przerosly wlasne serwery...

 

Gdybyscie sie chociaz potrafili do bledow przyznawac...

Tak jak już mówiłem - obecnie żadne IP nie są na czarnych listach - włącznie z AOL, pozatym klasa 212.162.X.X nie jest uż używana do instalacji nowych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już mówiłem - obecnie żadne IP nie są na czarnych listach - włącznie z AOL, pozatym klasa 212.162.X.X nie jest uż używana do instalacji nowych maszyn.

 

Czy to oznacza, że ertcap kłamie ?

 

Czy to oznacza, że ip które posiada ertcap miały bany a teraz już nie mają ?

 

Czy jeżeli nadal mają bany to mam rozumieć, że umyślnie zaznaczyłeś w swojej wypowiedzi "pozatym klasa 212.162.X.X nie jest używana do" i tak naprawde wszyscy "starzy" klienci maja bany ?

 

Czy jeżeli ertcap ma na starych ip bana to czy może zmienić bezpłatnie ip na bezbanowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to oznacza, że ip które posiada ertcap miały bany a teraz już nie mają ?

Ja juz tam nie mam serwera jak cos. Pragne zauwazyc, ze ostatni post mial czas przeszly.

Jezeli posiadasz adresy z tej klasy to po prostu sprawdz czy mozesz wysylac maile na serwer AOLu. Jak dalej sa listowane to po prostu serwer AOLu odpowie Ci, ze nie przyjmie Twojego maila podajac w odpowiedzi linka do ich strony, gdzie jest wszystko ladnie wytlumaczone.

Mi wtedy obsluga SD powiedziala, ze oni probowali cos z tym zrobic ale sie raczej nie da bo (cytuje) "Level3 nie lubi sie z AOLem" itd.

 

Moje lekkie oburzenie wzielo sie od sugestii SD, ze wszystko bylo ok i nawet jak adresy byly na liscie to je od razu usuneli. Prawda byla taka, ze adresy gnily na liscie dosc dlugo i dopiero ja ich o tym uswiadomilem. Nawet na poczatku twierdzili, ze gadam glupoty i ich adresy sa czyste. Dopiero jak im ladnie pokazalem narzedzie do sprawdzenia ich adresow to wyszlo co i jak.

 

Caly problem polegal na tym, ze ja potrzebowalem, zeby maile dochodzily do serwerow w US (chociaz tych najwazniejszych). Jak juz Superhost sie dowiedzial, ze ich adresy od Levela sa trefne oraz stwierdzil, ze raczej nie da sie ich usunac z list to powiedzial (cytuje z glowy ale sens byl taki): "trudno, nie ma w Internecie nowych czystych adresow, nic nie mozemy na to poradzic". Na moja sugestie, czy mozna by dac adres IP z puli adresow Premium (ja i tak nie generowalem ruchu do PL wiec nie mieli zadnych kosztow plus mieli dac tylko na serwer pocztowy - www by sobie poszlo adresami Levela) powiedzieli, ze za to trzeba doplacic i oni nie czuja sie winni, ze daja klientom adresy Levela, ktora sa listowane na jakis czarnych listach.

 

Skonczylo sie na tym, ze po dwoch miesiacach zrezygnowalem z ich uslug. Nic na serwerze nie uruchomilem bo przez te ich adresy IP nie moglem projektu odpalic. Aktywacja + 2 miesiace abonamentu to mi wyszlo gdzies ponad 1000 zl. Do tego bylem glupi, bo jeszcze nawet wykupilem najwyzszy poziom supportu u nich ;)

 

Trudno, moral z tej bajki jest taki, jak to mowi @gb, ze dobra i tania to jest kapusta :P Teraz staram sie juz tak nie oszczedzac na laczach i serwerach :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał sie czepiać to bym zwrócił uwagę, że jesli Chciales, zeby listy docieraly do Twoich serwerow w US, to nie widze związku z AOL. Tak czy inaczej - nie przeczę - numery IP które nam oddelegował Level3, faktycznie były na czarnych listach, na co niestety niemieliśmy wpływu - sukcesywnie wszystkie BL zostały wyczyszczone i klasa jest czysta, dodatkowo IP od Level nie są już nadawane nowym klientom - tego problemu już nie ma od dłuższego czasu. Nawiązując do usługi premium - ruch w tej usłudze jest zupełnie inaczej routowany, przechodzi przez inne urządzaenia i jest zupełnie inaczej rozliczany przez księgowość- nie można tak po prostu 'zamieniać' IP, nie możemy robić wyjątków i specjalnie monitorować jednego serwera. Mam nadzieję, że wyjaśniłem wszystkie niejasności. W razie czego - czekam na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym chciał sie czepiać to bym zwrócił uwagę, że jesli Chciales, zeby listy docieraly do Twoich serwerow w US, to nie widze związku z AOL.

Ja napisalem, zeby maile dochodzily do serwerow w US (m.in. AOLu) a nie do _moich_ serwerow. Czytaj uwaznie.

Nawiązując do usługi premium - ruch w tej usłudze jest zupełnie inaczej routowany, przechodzi przez inne urządzaenia

Ale po moim stwierdzeniu, ze przeciez nie kupie dodatkowej uslugi bez mozliwosci przetestowania to dostalem od reki jeden adresik z puli Premium do serwera. Czyli technicznie to nie byl problem.

i jest zupełnie inaczej rozliczany przez księgowość

Ekstra. A powiedz mi w takim razie co ja mialem zrobic - kupilem usluge, ktora nie dziala (maile na AOL w ogole nie dochodza, maile do Hotmaila sa oznaczane jako spam, itd)? Proba reklamacji uslugi skonczyla sie tym co napisalem powyzej. Naprawde mnie to nie powinno obchodzic, ze Wy ksiegowo nie mozecie sobie poradzic...

 

Wasz biznes, dzialacie jak chcecie, macie do tego swiete prawo. Ja po prostu na Waszym miejscu stanal bym na glowie i zrobilbym tak, zeby klient dostal to za co zaplacil. Wy woleliscie umyc rece i stwierdzic, ze nie poczuwacie sie do obowiazku udostepnienia innych adresow IP. Ok, ale nie dziw sie, ze z checia ostrzege Waszych przyszlych klientow o Waszym podejsciu do klienta.

 

Z mojej strony raczej EOT - kazdy z czytajacych niech sam oceni ta sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panie Ertcap, napial Pan dnia 27.11.2006, 00:04 na forum, cytuje:

 

"Ale za to te klasy sa na czarnych listach w USA i nie ma mozliwosci wyslania maili np. do AOLu."

 

Jest to nieprawda, (tak jak juz wypowiedizal sie nasz administrator

w tym watku) od dawna IP sa wyczyszczone poza tym nie przydzielamy IP z tej puli uzytkownikom.

 

Administrator przyznal ze na poczatku rzeczywiscie IP przydzielone nam przez Level3 byly na niektorych blacklistach, natychmiast zglosilismy to do Level3 oraz administrorom blacklist i problem zostal usuniety.

 

Od miesiecy uzywamy swoich IP (za wyjatkami na zyczenei klietna).

 

Czy potrafi Pan sie przyznac do pomylki? ;)

 

Na drugi raz prosze dokladnie sprawdzic stan faktyczny, zanim przedstawi nas Pan w tak niekorzystnym swietle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy potrafi Pan sie przyznac do pomylki? ;)

Tak, moja wina, ze nie sprawdzilem tego czy dalej jestescie na liscie. Po prostu zalozylem, ze jak byliscie i technik/admin mowil mi przez telefon, ze sie nie da praktycznie z tej listy zejsc, to, ze dalej na niej jestescie.

Co nie zmienia faktu, ze wszystkie dalsze posty (368 i 370) podtrzymuje i jest to bardzo ladny opis Waszego podejscia do klienta.

natychmiast zglosilismy to do Level3 oraz administrorom blacklist

Niech Pan przeczyta dokladnie post 368 (drugi akapit). Czy Pan teraz tez sie przyzna do pomylki? :>

 

Z mojej strony EOT, moderatorow prosze o nie usuwanie tych kilku moich postow (i odpowiedzi od SD). Jest to moja opinia o uslugach SD. Jak Pan A.M. chce podyskutowac na temat czy warto bylo cos zrobic a nie umywac rak z tymi adresami - to zapraszam na PM (zeby nie smiecic juz watku) - ale nie sadze, zeby cos ciekawego z tej dyskusji moglo sie zrodzic (widze, ze kazdy ma wlasne zdanie).

 

Pozdrawiam i zycze sukcesow w interesach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że zadawałem pytania z ciekawości bo nie jestem Klientem serwerydedykowane.pl ale interesuje mnie obsluga Klienta w tej firmie.

 

Wszystko fajnie jeżeli chodzi o obecnie nadawane IP ale jednak martwi, że gdybym był starym Klientem to nie miał bym możliwości bezpłatnej zmiany adresów, w takim wypadku zrobiłbym to samo co ertcap czyli zrezygnował z Waszych usług.

 

Może się to wydawać nieważne obecnie bo przecież teraz są tylko nowe IP ale nie ma gwarancji co do innych parametrów/usług u Was.

Może sie okazać, że inna rzecz jest "na wpół sprawna" i znowu wyjdzie na to, że gdybym się zdecydował na zakup u Was to mi potem powiecie, że jedyna możliwość to przejście na premium albo zmienie czegoś na coś (za dopłatą) ... szkoda ... jest to spory minusek :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam dedyka juz od prawie 3 miechow

najwiekszym + jest ping na chello 10-20ms na laczu zwyklym

 

co do obslugi to nie jest jakas wybitna ale jak na polskie standardy nie mozna narzekac ;)

wczesniej bardzo mi sie nie podobalo to ze pracowali tylko do 17 ale teraz jest drugi telefon do 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

>Niech Pan przeczyta dokladnie post 368 (drugi akapit).

> Czy Pan teraz tez sie przyzna do pomylki? :>

 

Jak tylko udowodnil Pan problem, odrazu kontaktowalismy

sie z administratorami blacklist, wyczyszczenie ich

jest czasochlonne poniewaz admini tych list pracuja

bardzo opieszale.

 

>Wszystko fajnie jeżeli chodzi o obecnie nadawane IP ale jednak >martwi, że gdybym był starym Klientem to nie miał bym możliwości >bezpłatnej zmiany adresów, w takim wypadku zrobiłbym to samo co >ertcap czyli zrezygnował z Waszych usług

 

Zawsze mozna poprosic o bezplatna zmiane numerow IP, nie

przypominam sobie zebysmy kiedykolwiek pobierali za to oplaty.

 

>Może się to wydawać nieważne obecnie bo przecież teraz są tylko >nowe IP ale nie ma gwarancji co do innych parametrów/usług u Was.

>Może sie okazać, że inna rzecz jest "na wpół sprawna" i znowu wyjdzie >na to, że gdybym się zdecydował na zakup u Was to mi potem >powiecie, że jedyna możliwość to przejście na premium albo zmienie >czegoś na coś (za dopłatą) ... szkoda ... jest to spory minusek :]

 

Wiekszosc zmian byla na korzysc klientow, wystarczy przesledzic nasz

cennik przez ostatni rok:)

 

>co do obslugi to nie jest jakas wybitna ale jak

> na polskie standardy

 

Wiele razy pomagamy naszym klientom "za free" w sprawach ktore

nie leza w naszych obowiazkach. W serwerowniach typu leasweb/theplanet

w ktorych dzierzawimy okolo 70 serwerow na taka pomoc nie ma szansy.

Nie wiem jak jest w niemieckich, ale podajrzewam ze za byle

interwencje trzeba slono placic.

 

PS

Cos dla rozluznienia (od 18 lat;))

http://jacekmisztal.wrzuta.pl/obraz/aZQz6w...tney_upskirt_05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×