Skocz do zawartości
Gość Mruczek

Najtańszy certyfikat SSL

Polecane posty

Gość Mruczek

Szukam najtańszego (ale "powszechnie rozpoznawalnego") certyfikatu SSL dla jednej subdomeny. Do tej pory z przeszukiwań jako najtańszy wyszedł mi RapidSSL w Hekko.pl (79,- brutto).

 

Niby StartSSL by starczył, ale na przykład Android już mi na niego narzekał :-)

 

Czy gdzieś mogę znaleźć coś tańszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

O, śliczna cena. A korzystał ktoś z ich usług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Dzięki za radę. GoGetSSL wystawiło certyfikat w kilka minut bez najmniejszych problemów, no i za bardzo dobrą cenę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

Dzięki za radę. GoGetSSL wystawiło certyfikat w kilka minut bez najmniejszych problemów, no i za bardzo dobrą cenę :-)

 

A proszę bardzo, firma w prawdzie istnieje in Latvia ale mamy z nimi bardzo dobry kontakt zresztą wsparcie techniczne dla klientów również na wysokim poziomie. Mają bardzo dobą ofertę nie tylko na te tanie certyfikaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Tylko nie będziesz mieć zielonego paska / kłódki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A proszę bardzo, firma w prawdzie istnieje in Latvia ale mamy z nimi bardzo dobry kontakt zresztą wsparcie techniczne dla klientów również na wysokim poziomie. Mają bardzo dobą ofertę nie tylko na te tanie certyfikaty.

 

Długo już tak odnawiacie? Jest jakaś gwarancja cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie będziesz mieć zielonego paska / kłódki ;)

 

a jaka jest informacja w przeglądarce, że "strona jest bezpieczna" w powyższym przypadku?

 

może ktoś ma link do takiej strony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Certyfikat SSL, zwykły z tożsamością zweryfikowaną:
518e0b3ae3586.png

Certyfikat SSL wyższego poziomu zweryfikowany:

518e0c26511c4.png

Certyfikat SSL wystawiony przez firmę lub coś innego co nie jest zaufane:

518e0ca818157.png

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może zaproponować jakiś certyfikat z zieloną kłódką jednak? (priorytet dalej cena)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może zaproponować jakiś certyfikat z zieloną kłódką jednak? (priorytet dalej cena)

 

Przecież PositiveSSL jest z zieloną kłódką, tylko bez zielonego paska;) Tańszego raczej nie znajdziesz.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież PositiveSSL jest z zieloną kłódką, tylko bez zielonego paska;) Tańszego raczej nie znajdziesz.

 

Hmm... zasugerowałem się https://my.sixwishlist.com/, Firefox 20 NIE wyświetla zielonej kłódki, jest szara :-) Zła konfiguracja SSL czy Firefox jest wybredny? Ewentualnie ktoś może dac linka do strony z tym certyfikatem, gdzie kłódka jest zielona?

Edytowano przez dan (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm... zasugerowałem się https://my.sixwishlist.com/, Firefox 20 NIE wyświetla zielonej kłódki, jest szara :-) Zła konfiguracja SSL czy Firefox jest wybredny? Ewentualnie ktoś może dac linka do strony z tym certyfikatem, gdzie kłódka jest zielona?

Ja mam pod tym adresem zieloną kłódkę na Chrome, na FF jest szara, ale tak ma być.

Kolega wyżej podawał przykład z Chrome wykonany.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sixwishlist.com

 

Hmm... zasugerowałem się https://my.sixwishlist.com/, Firefox 20 NIE wyświetla zielonej kłódki, jest szara :-) Zła konfiguracja SSL czy Firefox jest wybredny? Ewentualnie ktoś może dac linka do strony z tym certyfikatem, gdzie kłódka jest zielona?

 

Zielona kłódka jest wyświetlana tylko w Chrome. W Firefox i I.explorer nie wyświetla zielonej. Certyfikat zgodny z urządzeniami mobilnymi. O ile pamiętam w ofercie jest napisane że jest to certyfikat bez zielonego paska. Chrome jako jedyna chyba przeglądarka zostawiła zieloną kłódkę (nie pasek) oznaczającą połączenie szyfrowane dla certyfikatów które są wydawane na podstawie "własności domeny". Certyfikaty Wildcard również już nie wyświetlają zielonego paska jeżeli są wystawiane na podstawie "własności domeny". Nie powiem kiedy nastąpiła ta zmiana lub co spowodowało takie zmiany ale jedynie mogę podejrzewać że było to wynikiem dezorientacji użytkowników którzy po tym że widzieli zielony pasek logowali się np do banku którego witryna była z preparowana o bardzo podobnym adresie internetowym. Wydaje mi się że akurat pasek jest najmniej istotny w przypadku kiedy chcesz odrobinę podnieść bezpieczeństwo. Istotą wspomnianego

certyfikatu jest fakt że akceptują go przeglądarki internetowe bez wstępnej informacji o połączeniu szyfrowanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z tego cos sie orientuje to keidys przy zakupie postive ssl byla opcvja upgradeu do EV Certa (comodo).

 

Mozna sprawdzic.

 

Pozdrawiam,

DIno Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zielona kłódka jest wyświetlana tylko w Chrome. W Firefox i I.explorer nie wyświetla zielonej. Certyfikat zgodny z urządzeniami mobilnymi. O ile pamiętam w ofercie jest napisane że jest to certyfikat bez zielonego paska. Chrome jako jedyna chyba przeglądarka zostawiła zieloną kłódkę (nie pasek) oznaczającą połączenie szyfrowane dla certyfikatów które są wydawane na podstawie "własności domeny". Certyfikaty Wildcard również już nie wyświetlają zielonego paska jeżeli są wystawiane na podstawie "własności domeny". Nie powiem kiedy nastąpiła ta zmiana lub co spowodowało takie zmiany ale jedynie mogę podejrzewać że było to wynikiem dezorientacji użytkowników którzy po tym że widzieli zielony pasek logowali się np do banku którego witryna była z preparowana o bardzo podobnym adresie internetowym. Wydaje mi się że akurat pasek jest najmniej istotny w przypadku kiedy chcesz odrobinę podnieść bezpieczeństwo. Istotą wspomnianego

certyfikatu jest fakt że akceptują go przeglądarki internetowe bez wstępnej informacji o połączeniu szyfrowanym.

If SSL doesn't works in Firefox and IE, but works in Chrome, that means you forgot to install Intermediate CA that comes with the SSL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×