Skocz do zawartości

c_tom

Użytkownicy
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O c_tom

 • Ranga
  Czasami na forum

Informacje osobiste

 • Imię
  Tomasz

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Łódź
 1. ich idee ewoluują (dobrze, że dobrym kierunku) bo jeszcze kilka dni temu szukali wolontariuszy do tego
 2. problem częściowo się rozwiązał - podczas tworzenia pliku konfiguracyjnego (ja to robię przy pomocy puphpet.com) trzeba dodać parę portów dla przekierowania np. ( host: 8080 ; guest: 80). Niestety przy ustawieniu 80->80 to nie działa (otrzymuję ostrzeżenie, że przekierowania na porty < 1024 mogę nie działać prawidłowo). Niestety moja wiedza z administracji nie jest wystarczająca, stąd moje pytani: jak przekierować zapytania przychodzące z zewnątrz na porcie 80 na (no własnie nie wiem czy na IP_Y:80 czy na IP_X:8080 ) ? Z góry dziękuję za pomoc.
 3. Próbuje stworzyć środowisko developerskie oparte o Vagranta (+ puphpet) do którego będzie dostęp z zewnętrznego komputera (mały schemat poniżej). O ile wszystko ładnie śmiga na host1 o tyle w zewnątrz (z host2) nie ma dostępu przez przeglądarkę (na porcie 80). host2 pinguje do host1. Mogę prosić o pomoc czego brakuje ? host1 { ip: X /etc/hosts: { ip_Y -> test.dev } virtualbox1: { ip: Y apache: { vhost: test.dev } } } host2 { ip: Z /etc/hosts: { ip_X -> test.dev } } ps. próbowałem na host1 postawić Bind9, o ile z host1 domena test.dev była "dostępne" (po usunięcu wpisu w /etc/hosts na host1) o tyle z host2 wciąż nic. Obstawiam, że nie potrafię odpowiednio skonfigurować binda na host1 lub czegoś brakuje w schemacie.
 4. SoYouStart vs "cloudVPS"

  Dzięk Łukasz za odpowiedź - tak naprawdę to wczoraj zainteresowałem się rozkładaniem ruchu przez proxy stąd może "to masło maślane". Oglądałem prezentację "haproxy w zastosowaniach" i zainteresowało mnie rozdzielanie ruchu "po regexach". Odnośnie budżetu - to chodziło mi bardziej o uniknięcie pytań w stylu czemu nie serwer Enterprise albo z SDC. W pierwszych dwóch fazach myślałem o E3-SSD-1 (SYS) albo (DigitalOcean) 2x ten pakiet z 2GB ramu.
 5. Mogę prosić o doradzenie doświadczonych kolegów adminów w poniższej kwestii ? Moją aplikacji rozważam umieścić na serwerze w SoYouStart (z dyskami SSD) lub na "cloud VPS" ( digital ocean / linode ). Które rozwiązanie będzie lepsze? Poniżej zakładane fazy rozwoju. Faza 1 (beta testy) / SYS-1 : nginx/php + mysql + redis vs VPS : nginx/php + mysql + redis Faza 2 / SYS-1: jw. vs VPS: 1/ haproxy + nginx/php + mysql 2/ static + redis Faza 3 (docelowa) / SYS-1: jw. vs VPS: 1/ haproxy 2/ nginx/php + mysql 3..n / static + redis ( w zależności od potrzeb i obciążenia) Jak to na początku bywa budżet ma znaczenie. Docelowa opcja z cloudVPS jest praktyczniejsza ale mogę się mylić. Będę zobowiązany za uwagi.
 6. @TaylorOtwell zaprezentował "coś podobnego" na ostatnim (majowym) Laraconie no ale on to zrobił dla $ a Ty robisz dla ludzkości - trzymam kciuki !
 7. @KKamil897 - a co z IP ? Po utworzeniu na nowo miałeś inne ?
 8. pamiętaj by naukę zaczynać od POCZĄTKU - programowania również, bo bez podstaw będzie jak w tym dowcipie : wjechał rolnik na pole kombajnem i ... kur#$% zapomniałem zasiać ! jak ciężko Ci zrozumieć pisane słowo to może to http://www.youtube.com/results?search_query=php+oop+kurs&sm=3
 9. [OPINIE] ultimahost.pl

  @Inferno wyślij do BOK potwierdzenie przelewu - mi pomogło i aktywowali w trakcie weekendu
 10. Najtańszy certyfikat SSL

  a jaka jest informacja w przeglądarce, że "strona jest bezpieczna" w powyższym przypadku? może ktoś ma link do takiej strony ?
 11. CMS do cełów komercyjnych

  pytałeś o możliwość komercyjnego wykorzystania i braku wymogu umieszczania w stopce adnotacji o autorach. a copyright jest w kodzie - to przez sam szacunek dla pracy autorów nie należy tego zmieniać, w końcu się za darmochę bierze
 12. CMS do cełów komercyjnych

  Contao jest na licencji LGPL. Jeżeli chodzi o kwestie indywidualnego dostosowania jest naprawdę elastyczny.
 13. jak można zabezpieczyć Webmina poza: - zmianą portu - zezwolenie na logowanie tylko konkretnemu userowi (tylko systemowego oraz brak roota na liście) - blokada hosta i usera po 3 fail w ciągu 30s będę wdzięczny za jakieś sugestie
 14. Kurs HTML&CC

  tu masz "kursy" do html i css http://www.w3schools.com i to za free
 15. @theqkash chętnie zobaczę wynika na Twoim VPS - może być na PW @samu ja to rozumiem, że nie mam wyłączności - tylko ten wynik wprawił mnie w małą konsternację porównując to z tymi testami http://www.lowendtalk.com/discussion/42/test-the-disk-io-of-your-vps
×