Skocz do zawartości
Bartek NullTalk.pl

Ukrycie danych osobowych dla domen

Polecane posty

Witam,

Wkrótce zamierzam zakupić domenę pod portal, jednak ta którą wybrałem jest zajęta (z końcówką .pl). Tak więc moje pytanie do Was: czy można ukryć dane przy rejestracji domen .eu i .com.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rejestrujesz domenę jako osoba prywatna (nie firma czy organizacja), to domyślnie dla wszystkich domen *.pl (również *.com.pl) dane osobowe są ukryte. W przypadku domen *.eu widzialny dla wszystkich pozostanie adres email, pozostałe dane będą ukryte.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla .eu nie można.

Osób prywatnych jak najbardziej można (poza adresem e-mail).

Jeśli nawet nie przez rejestratora domeny, to na pewno przez euridowy extranet użytkownika końcowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy skorzystaniu z wyszukiwarki wolnych domen w MasterNET.pl masz bardzo ładnie przedstawione zasady publikacji danych abonenta w zależności od domeny oraz statusu jej restracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za każdym razem kiedy rejestrujesz domenę, Twoje dane osobowe muszą zostać umieszczone w bazie WHOIS.Gdy kupujesz domenę polską masz możliwość ich ukrycia w bazie WHOIS w przypadku, gdy domena jest rejestrowana przez osobę prywatną. W przypadku domen globalnych dane muszą być opublikowane niezależnie od tego, kto jest właścicielem domeny. Tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy rejestrujesz domenę, Twoje dane osobowe muszą zostać umieszczone w bazie WHOIS.Gdy kupujesz domenę polską masz możliwość ich ukrycia w bazie WHOIS w przypadku, gdy domena jest rejestrowana przez osobę prywatną. W przypadku domen globalnych dane muszą być opublikowane niezależnie od tego, kto jest właścicielem domeny. Tak mi się wydaje

 

 

To źle Ci się wydaje ... nie rozumiem czemu się wypowiadasz skoro nie masz pewności i wprowadzasz innych w błąd ?

 

PS: Nabijasz posty aby w giełdzie temat umieścić .. .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

To źle Ci się wydaje ... nie rozumiem czemu się wypowiadasz skoro nie masz pewności i wprowadzasz innych w błąd ?

 

PS: Nabijasz posty aby w giełdzie temat umieścić .. .?

 

 

To jest moje zdanie. A moze Ty nabijasz posty, bo z tego co zauważyłam powyżej zdażyłeś się wypowiedzieć i również minąłeś sie z prawdą. Przy domenie eu mozna ukryć dane. Będzie widoczny jedynie adres e- mail. Ale co tam. Inni dopowiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem kiedy rejestrujesz domenę, Twoje dane osobowe muszą zostać umieszczone w bazie WHOIS.Gdy kupujesz domenę polską masz możliwość ich ukrycia w bazie WHOIS w przypadku, gdy domena jest rejestrowana przez osobę prywatną. W przypadku domen globalnych dane muszą być opublikowane niezależnie od tego, kto jest właścicielem domeny. Tak mi się wydaje

 

Bzdury piszesz odnosnie domen globalnych.

 

 

To jest moje zdanie. A moze Ty nabijasz posty, bo z tego co zauważyłam powyżej zdażyłeś się wypowiedzieć i również minąłeś sie z prawdą. Przy domenie eu mozna ukryć dane. Będzie widoczny jedynie adres e- mail. Ale co tam. Inni dopowiedzieli.

 

Twoje zdanie ? tutaj autor nie pytał się o zdanie gościu ... tylko o to jak faktycznie jest.

Zdanie możesz mieć na temat jajecznicy ale wymyslanie bzdur to co innego.

Nigdzie z prawdą się nie minąłem bo nawet nie odniosłem się do tematu tylko do Ciebie. Skończ chociaż odbijać piłeczkę bo miernie to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bzdury piszesz odnosnie domen globalnych.

Nie pisze bzdur. Pisze najprawdziwszą prawdę.

Dane do bazy Whois partner rejestrujący domenę podać dla domen CNOBI musi i nie może zablokować publikacji

przy pomocy mechanizmów samego Registry. Dla PL'ek jest checkbox dot. publikacji danych. EURID pozwala na selektywny

wybór tego, co się w publicznym whoisie pokazuje (czy to przez partnera, czy to przez extranet końcowy).

A dla CNOBI takich warunkowych mechanizmów nie ma.

Kwestia tylko taka, czy poda dane swojego klienta, czy dane widmo, czy też dane jakiejś swojej spółki-córki,

na zasadzie umowy, że na każde życzenie klienta zrobi zwrotną cesję domeny na jego dane.

 

Co nie jest tak do końca legalne, bo od czegoś są te whois-data-reminder i groźby, że błędne dane w rejestrze

mogą spowodować odebranie praw do domeny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze bzdur. Pisze najprawdziwszą prawdę.

Dane do bazy Whois partner rejestrujący domenę podać dla domen CNOBI musi i nie może zablokować publikacji

przy pomocy mechanizmów samego Registry. Dla PL'ek jest checkbox dot. publikacji danych. EURID pozwala na selektywny

wybór tego, co się w publicznym whoisie pokazuje (czy to przez partnera, czy to przez extranet końcowy).

A dla CNOBI takich warunkowych mechanizmów nie ma.

Kwestia tylko taka, czy poda dane swojego klienta, czy dane widmo, czy też dane jakiejś swojej spółki-córki,

na zasadzie umowy, że na każde życzenie klienta zrobi zwrotną cesję domeny na jego dane.

 

Co nie jest tak do końca legalne, bo od czegoś są te whois-data-reminder i groźby, że błędne dane w rejestrze

mogą spowodować odebranie praw do domeny ;)

 

 

A powiedz, że nigdy nie słyszałeś o "protekcji" danych ? nawet AZ ma to w standardowej ofercie ... wkońcu o to autorowi tematu chodzi ...

 

PS: Whois Protection

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ glanpolnet

O tym kafi napisał w przedostatnim zdaniu. Formalnym właścicielem domeny jest wtedy sam rejestrator lub też jakaś inna firma, a klient końcowy ma tylko umowę z tą właśnie firmą, że ta na każde jego żądanie domenę mu odda.

 

 

Rozprawialiśmy już swego czasu o tym w innym temacie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×