Skocz do zawartości
RafoX

Mała pomoc potrzebna ;)

Polecane posty

Cześć wczoraj za bardzo przekąbinowałem i usunełem ukryty dysk przywracania z mojego netbooka :P

Ma ktoś z was może trochę transferu na chomiku ? Przeupał by mi windowsa na swój serwer

http://chomikuj.pl/pawprzem/Windows+7+Starter

Muszę to jak najszybciej wgrać bo uwaliłem cały komputer ;/

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Transfer kosztuje, a tu możesz smsem za 7 zł z groszami kupić :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer kosztuje, a tu możesz smsem za 7 zł z groszami kupić :P.

 

 

No właśnię nie mogę wypłaciłem ostatnio z konta kasę bo tak przez neta bym doładował tel bo konto puste he do sklepu wyjść nie mogę (dozór elektryczny) i dopiero w poniedziałek z domu ruszyć się mogę ...

Zeby to takie proste bło już dawno bym tego smsaa wysłał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę pożyczyć, ale jak później oddasz bo sam mam 3,73 GB ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę pożyczyć, ale jak później oddasz bo sam mam 3,73 GB ;p

 

 

Dzięki jak coś to napiszę wieczorkiem bo teraz znalazłem podzielone i może na styk mi starczy z mojego konta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nie działa ten link, oni mają jakieś zabezpieczenia/skrypt i nie da się tak pobrać.

 

Jakiś ziomek widzę napisał w komentarzu pod plikiem na chomiku, że nie działa ten win7, więc nie wiem czy ogólnie warto to pobierać.

Edytowano przez xSIX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci ściągnąć i dać inny o ile nadal potrzebujesz, napisz na PM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu się bawisz w recovery, zamiast nagrać czystego windowsa na pendrive'a jakimś YUMI czy innym xbootem, z niego wgrać system i się dalej bawić? Ja po prostu nienawidzę systemów "wbudowanych", które mają miliony zbędnych rzeczy, począwszy od aplikacji po złe konfiguracje i stabilność. Pierwsze co robie z każdym lapkiem/netbookiem to szybki formacik i repartycjonowanie całości ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra właśnie skończyłem i już jestem na netbooku.

Udało mi się z pomocą znajomego (nie z tego forum) pobrać z chomika nie tą wersję co podawałem w pierwszym poście znalazłem inna podzieloną na party z service packiem już :)

Z racji tego że pena mam tylko 2 gb to musiałem się posłużyć karą pamięci z aparatu no i tyle się zeszło bo odczyt/zapis jest okropny instalkę jaką znalazłem jest w 100% czysta i bez żadnych wirusów zaupam wam jutro i podam linka bo może się wam przydać mało tego w necie ...zwłaszcza bez wirusów

@ZooMpl

Nie to nie jest wersja darmowa ona jest dołanczana tylko i wyłącznie do netbooków okres aktywacji zaraz po instalacji wynosi 3 dni klucz miałem na odwrocie więc aktywowałem od razu :)

@Archi

Zobacz pierwszy post ja właśnie wczoraj wywaliłem tą partycję i powaliłem wszystko i właśnie kąbinowałem tak jak piszesz tylko poprostu nie miałem czystej instalki ;)

Swoją drogą znaczna róznica szybkości jest między tą z recovery a tą czystą od windowsa czuć od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

chomikuj generuje tokeny co chwila także nie ogarniesz tego w ten sposób ;)

 

Już kilka dni spędziłem na tworzeniu skryptu pod chomikuj i się poddałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rafox: zacznij używać przeglądarki z polskim słownikiem, bo twoje "kąbinowanie" w oczy razi. A co do instalki Windy to nie rozumiem takiego kombinowania z jakimiś chomikami. Słyszałeś kiedykolwiek o czymś takim jak P2P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką fajną płytkę windowsa na której jest chyba 5 albo 7 wersji. starter, home premium, professional, ultimate - wszystkie (oprócz startera oczywiście) w obu wersjach (64 i 32 bit). Ładnie się mieści na płycie dvd i instalowałem już kilku osobom z tej płytki i nikt nie narzekał więc chyba czysta.
szkoda tylko, że nie wiem skąd to ściągałem. Może jak będę miał czas to gdzieś wrzucę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up - z internetu, to co opisujesz to najbardziej popularny piracki release. Szkoda że nie napisałeś że dodają jeszcze do niego aktywator ;)

 

Nie wiem czy jest się czym chwalić ;)

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dodali aktywatora ;) używam go raczej do legalnych celów.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo użycie zmodyfikowanej płyty w sposób wymieniony przez Ciebie wyklucza tutaj legalność, no ale jak kto woli się upierać. :)

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli instaluje Windowsa z przygotowanej płyty staje się piratem?;) troszkę bez sensu... ;) Jeśli przygotowałbym sobie ładną płytkę instalacyjną w nTune (czy jak to narzędzie się nazywało) ze zintegrowanym service packiem, jakimiś programami to też instalując z tej płyty jestem piratem?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Tak. Kto Ci pozwolił wprowadzać modyfikacje? Bo licencja na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Jeśli przygotuje sobie ISO na własne potrzeby będzie to legalne.

Parę lat temu było sporo o tym w Sieci. Podczas tego bumu na nlite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bez przesady. Jeśli przygotuje sobie ISO na własne potrzeby będzie to legalne.

A tu mówimy o ściągnięciu pirackiej wersji z internetu.

 

Nie to że się czepiam na siłę praw autorskich, bo nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem wielkiego tępienia piractwa, ale niekoniecznie trzeba się tym chwalić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni ta wersja od tej co kolega wyżej chciał ściągnąć z chomika?;) oprócz oczywiście tym, że zawiera więcej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie tym, że jeżeli ściągnie z internetu wersję taką samą jak posiada licencjonowaną to jest to traktowane jako kopia zapasowa.

 

Natomiast jeżeli chodzi o wersję o której Ty wspominasz to naruszeniem praw autorskich jest zarówno ściągnięcie przez Ciebie tej wersji (chyba że masz zakupione licencje na wszystkie wersje Win7 zarówno x86 jak i x64, co jest w praktyce niemożliwe) jak i udostępnienie tego obrazu płyty przez wrzucającego ten plik.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczynaj pojmować twój tok rozumowania ;)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są trzy elementy legalności windowsa - nośnik, naklejka i faktura i dwa z nich trzeba mieć.

Jeżeli je masz i utworzysz nośnik ze zintegrowanym SP czy to poprzez nlite czy ręcznie to ja nie widzę problemu.

Natomiast jeżeli nie posiadasz tych elementów lub posiadasz DVD z kilkoma wersjami Windowsa a masz dwa elementy z jednej wersji to masz po prostu pirata.

 

Zakładam, że jak idziesz koledze coś instalować to on ma i naklejkę i nośnik więc po co Ci super płyta?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×