Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
abnegat

Co jest z tym OVH

Polecane posty

Co jest takiego ciekawego w France Roubaix Ovh Systems, że 90% prób rejestracji na moją stronę lub prób nieautoryzowanego dostępu jest właśnie z OVH. Kto i dlaczego tak chętnie używa tego hostingu i stamtąd wypuszcza jakieś skrypty? Zaznaczam, że na mojej stronie głównej serwisu nie ma w ogóle możliwości rejestracji użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Syf na serwerach w tej firmie, można sobie z tym szybko poradzić blokując wszystkie rozgłaszanie IP przez nich.

Mało poważnych firm ma tam konta pocztowe czy inne usługi które miały by coś pożytecznego dostarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zablokować wszystkie OVH'owskie IP? Najgłupszy pomysł jaki słyszałem, przecież w OVH się hostuje połowa internetu :D. O wiele lepszym rozwiązaniem jest postawić dobre zabezpieczenia, które same będą wycinały taki niepożądany ruch (mam na myśli dodanie konkretnego ip do drop).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro hostuje tylko strony, to jak myslisz - ile faktycznego ruchu bedzie mial z OVH?

(...)

W tym przypadku straty odwiedzajacych bylyby minimalne, wiec moim zdaniem moze blokowac.

 

Można w sumie próbować. Ale tcp/25 czy udp/53 to jednak warto IMO zostawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wszystkich, OVH ma główną zaletę, jaką są niskie ceny. Posiadają serwerownię w Francji, co oznacza niezwykle wysoka przepustowość łącza, co wiążę się z tym, że można użyć serwery z OVH do przeprowadzania wszelkich ataków DoS/DDoS.

Ja osobiście polecam rozwiązanie jakim jest wyciąć klasę adresów IP, z której jest przeprowadzany atak.

 

Pozdrawiam,

Oreo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Posiadają serwerownię w Francji, co oznacza niezwykle wysoka przepustowość łącza

 

Możesz rozwinąć jak ma się związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy Francją, a niezwykle wysoką przepustowością łącza? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam rozwiązanie jakim jest wyciąć klasę adresów IP, z której jest przeprowadzany atak.

 

Pozdrawiam,

Oreo.

 

Chyba na brzegówce, bo na serwerze to sobie możesz wycinać... :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że mają tani prąd ;P

 

 

A gdzie niby ten tani prąd? ... bo w PL wychodzi przy 32A ponad 70gr.. oczywiście bez neta przez PowerLine

Edytowano przez StOnA (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sporo osób zaczyna swoją przygodę z hostingiem od OVH - bo jak widzi takie niskie ceny to myśli że ich oferta jest najlepsza na rynku. Ja też tak myślałem i u nich zaczynałem, ale po 6 m-cach musiałem się wynieść z powodu problemów technicznych i problematycznym kontakcie z ich "supportem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem jakiś większych problemów z OVH, mają świetne ceny, bardzo dobrą infrastrukturę. Może słaba opinia jest dlatego, że nie jest ich usługa raczej dla początkujących. Korzystam od kilku lat i na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy support się ze mną kontaktował, z własnej inicjatywy nie potrzebowałem nigdy takiego kontaktu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie da gwarancji przy serwisach jawnie łamiących prawa autorskie, że wszystko będzie w 100% ok i nagle nie obudzisz się z ręką w nocniku. To jest ryzykowne, tak długo póki serwis "do końca" legalny nie jest tak długo ktoś może się nim zainteresować. OVH nie zamyka serwerów bez przyczyny, nie mają z tego żadnego profitu. Potrzebują albo decyzji sądu albo konkretnych logów, którymi mogą się podeprzeć (np. logi ataków DoS wychodzących z serwera czy spam mailboxowy).

 

Hostuje się tam już od dobrych dwóch lat i nigdy, powtarzam nigdy nie miałem żadnych problemów z tą firmą. Do supportu zgłaszałem się dwa razy. Raz było jak mi dysk siadał - Wymienili z downtime'm uwaga... 8 minut, nie mieli żadnych problemów z tym, że health test był passed, wystarczyło że pokazałem logi smarta z relokacją sektorów. Jeszcze w żadnej serwerowni nie miałem tak szybkiego czasu reakcji na usterki, panowie... 8 minut to trzeba mieć wprawę... Drugi raz było jak sprawdzałem zgodność ich systemu RTM z łatką grsecurity, bodaj logi PCI nie działały z jedną z łatek. Owszem nie była to odpowiedź w godzinę, ale w przeciągu 24h bez problemu się wyrobili, a jednak powiedzmy sobie szczerze... Kiedy mamy sytuację kontaktu z supportem? Albo usterka techniczna albo sytuacje typu DDoS. Jeśli ludzie się na BOK pytają jak zainstalować apache'a na swoim debianie to sorry, ale coś jest nie tak.

 

Piszcie sobie co chcecie, nie zawiodłem się jeszcze ani razu na tej firmie i nie zamierzam jej opuszczać. Może za bardzo "fanboyuje" OVH ale to jest czyste doświadczenie. Mam obecnie VPS'y i nawet dedyki w wielu innych firmach i z przykrością muszę stwierdzić, że to nie jest to samo...

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh, dobre. Ich jedyna zaleta to cena! ;)

Czy ja wiem, mi tam się spodobało to że dostałem zamiast celerona w mKS Atoma N2800, więc mam zamiast 1x1.2, 4x1.86 (2 wirtualne). Serwer mam do trzymania podstawowych rzeczy i dobrze się sprawdza, tylko mogliby dokładać RAM do dedyków, no ale też pewnie co chwile by latali w te i z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to kinomaniak to była polska firma? Hosting był w polskim OVH?

Jeżeli z resztą była jakaś sprawa sądowa, to właściciele strony chyba powinni o tym wiedzieć wcześniej?

W każdym razie, jaki to ma związek z tematem?

 

Nie ma takiego czegoś jak polskie OVH. OVH jest żabojadów - koniec kropka. Z racji sporej liczby zamawiającej, w Polsce mają jedynie jakby swój oddział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Francuzi ale takze zarejestrowani w polskim sadzie i to moze ich zmylilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego czegoś jak polskie OVH. OVH jest żabojadów - koniec kropka. Z racji sporej liczby zamawiającej, w Polsce mają jedynie jakby swój oddział.

 

Nie, jeżeli kupujesz w PL to kupujesz w polskim oddziale i obowiązuje Cię polskie prawo.

Z tego co czytałem, to firma chyba była zarejestrowana w Antigua, więc mimo wszystko dziwnie chyba, że to tylko tak dla picu było napisane.

Widziałem jakieś serwisy, że niby zarejestrowane za granicą, a w rejestrach za granicą nic nie słyszeli o takich firmach albo dane zupełnie się nie zgadzają. Coś jak te polskie hostingi krzaki, niby firma, a jednak nie.

Nie chcę nic insynuować, ale to po prostu nie trzyma się kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeżeli kupujesz w PL to kupujesz w polskim oddziale i obowiązuje Cię polskie prawo.

Z tego co czytałem, to firma chyba była zarejestrowana w Antigua, więc mimo wszystko dziwnie chyba, że to tylko tak dla picu było napisane.

Widziałem jakieś serwisy, że niby zarejestrowane za granicą, a w rejestrach za granicą nic nie słyszeli o takich firmach albo dane zupełnie się nie zgadzają. Coś jak te polskie hostingi krzaki, niby firma, a jednak nie.

Nie chcę nic insynuować, ale to po prostu nie trzyma się kupy.

 

Chodzi o podatki , proste ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×