Skocz do zawartości

ritchey

Użytkownicy
 • Zawartość

  101
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  8

ritchey wygrał w ostatnim dniu 6 Grudzień 2014

ritchey ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

91 Pomocny

1 obserwujący

O ritchey

 • Ranga
  Stały użytkownik

Informacje osobiste

 • Imię
  Mateusz

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Koszalin
 1. Właśnie zastanawiam się nad zmianą hostingu. W prohost.pl jestem od 8 lat. Głównym kryterium jakim się kierowałem wybierając tę firmę to doskonały support. Czas reakcji na zapytanie był wręcz natychmiastowy bez względu na porę dnia, dzień roboczy czy wolny. Niestety od jakiegoś czasu (mniemam że od przejęcia przez IQ) - błyskawiczna obsługa klienta - stała się już tylko historią. Teraz nawet na prostą odpowiedź czeka się godzinę lub więcej. Czy może ktoś polecić firmę która ma tak błyskawiczny support taki jak miał dawny prohost ?
 2. Ad 1. Tak właśnie powinno być - ale fakty wskazują że jest inaczej. Ad 2. Zgadza się, ale spośród wszystkich wyszczególnionych procesów w statystykach - to właśnie mój CRON jest liderem (zajmuje ok 3/4 punktów). Wiem że mogą być inne procesy nie wyszczególnione - ale jeżeli tak jest to także chciałbym je zobaczyć w statystykach CPU. Jeżeli jutro dostaniesz rachunek za telefon na 500 zł a na billingu będą wyszczególnione tylko rozmowy na 40 zł - to oczywiste że chciałbyś zobaczyć za co naliczyli ci te dodatkowe 460 zł. Chciałbym w prohoście mieć możliwość zobaczenia statystyk z % udziałem zużycia CPU - WSZELKICH procesów które są uwzględniane przy liczeniu punktów. Inaczej te statystyki są bezwartościowe - skoro jest na nich pokazana tylko część procesów, a nie wszystkie. Tak czy inaczej z dużą pewnością mogę stwierdzić że to nasz CRON jest odpowiedzialny za zużycie CPU, ponieważ jak go zmienię z cyklu 2 minutowego na 8 minutowy to widać wyraźny spadek zużycia CPU (widać to na wykresie oraz w statystykach PHP). Ad 3. Emaile są bardzo zbliżone. Większość (95%) to proste e-maile tekstowe zawierające zazwyczaj parę zdań. Załączniki są sporadyczne - a jeżeli już to jakieś niewielkie PDF. Paradoksalnie w niedzielę 27 marca - kiedy to zużycie CPU było rekordowo wysokie - przyszło raptem kilka krótkich maili tekstowych bez załącznika Ad 4. Kontaktowałem się już wcześniej i poruszałem ten temat - ale obsługa się upierała że zliczanie jest prawidłowe (ticket nr #16787, wiadomość z 5 maja 2015r.) - więc tym razem stwierdziłem że nie ma sensu się kłócić dalej i zapytałem się tutaj. Dzięki za sugestie, ale nie mam WP. Tak - jest tam jeszcze kilka stron, ale to nie one stanowią problem. Gdyby one były powodem obciążenia to były by odnotowane w statystykach. Są co prawda wyszczególnione - ale ich zużycie CPU jest dużo niższe niż mój CRON.
 3. Witajcie, Mam taki problem w prohost.pl Od prawie 2 lat mam na hostingu shared - system osTicket (system ticketów open-source). Głównym elementem tego systemu jest skrypt PHP który pobiera nowe wiadomości z serwera POP3 i zamienia je na rekordy w bazie danych (nowe tickety). Skrypt ten jest uruchamiany regularnie w CRON-ie co parę minut. Działał on sobie tak miesiącami, aż tu nagle w pewnym m-cu otrzymałem informację (15 kwietnia 2015r.). że mam użyte 80% CPU. Trochę wydało mi się to dziwne, ponieważ skrypt ten powinien generować bardzo REGULARNE obciążenie (harmonogram CRON). W marcu (który ma 31 dni) wszystko było ok, a tu po 15 dniach kwietnia już CPU zużyty, No nic - dokupiłem grzecznie punkty. Pod koniec kwietnia znowu CPU się kończy (dzienne zużycie po 20-30 punktów). Zdenerwowałem się i podjąłem decyzję o zmianie planu z MEDIUM na PLATINIUM. Stała się wtedy rzecz dziwna. Pomimo że był ten sam skrypt - ten sam CRON (ta sama ilość wywołań tego samego skryptu) - to nagle dzienne zużycie CPU spadło do ok. 2 pkt. (słownie dwóch, a poprzednio 20-30 pkt. dziennie). 10-krotny spadek zużycia CPU !!! Ok, płacę rocznie 100 zł więcej - ale kłopoty ze zliczaniem punktów CPU wydały się być zażegnane. Minął prawie rok. Mamy koniec marca 2016 i nagle powraca jak bumerang problem CPU. Pomimo że dalej jest ten sam skrypt, ten sam CRON to właśnie otrzymałem alert o zużyciu 80% CPU. Loguje się do panelu i widzę że znowu dzienne zużycie jest na poziomie 20 pkt. CPU. Jestem na 99.99% pewny - że system zliczania punktów CPU jest wadliwy. A teraz najlepsze: CRON jest ustawiony w taki sposób - że w dni robocze działa dość często (co 2 minuty), natomiast w weekendy (sob.-niedz.) co 10 minut (5 razy rzadziej). Ale według wykresu statystyk prohostu w niedzielę (20 i 27 marca) zużycie było po 22 pkt CPU, a w czwartek (24 marca) - tylko 13 punktów: http://static.pokazywarka.pl/i/6459326/306367/cpu-2016-03.jpg Czy ktoś miał u nich takie problemy ? Prohost upiera się oczywiście że u nich wszystko jest OK.
 4. Zbieranie dowodów na potrzeby sądu

  Dokładnie - idziesz do notariusza i wykonujesz akt notarialny tzw. "Protokół z przebiegu zdarzenia". Zdarzenie będzie polegać na tym że siadasz przed komputerem - wchodzisz na stronę firmy X i robisz printscreen-a i drukujesz. Ewentualnie możesz też wydrukować kod strony. Koszt tego to 200 zł +VAT oraz opłata za każdą stronę sporządzonego protokołu (już nie pamiętam ale coś ok 10 zł/str). Natomiast drugi aspekt - to kwestie prawne stosowania znaku towarowego. Oczywiście firma X może wykorzystywać znak towarowy firmy Y na swojej stronie pod warunkiem że: - działalność firmy Y jest ściśle związana z produktami firmy X (np. firma Y prowadzi sklep handlujący częściami do samochodów Skoda, w tym wypadku może jak najbardziej na stronach sklepu stosować logo i nazwę Skoda). - firma X nie próbuje podszywać się pod firmę Y A tak w ogóle czy mógłbyś podać link do tego sklepu (chociaż na pw) ?
 5. Pominięcie cache w poleceniu mv

  Dokładnie tak jak piszesz Dzięki wielkie za pomoc
 6. Pominięcie cache w poleceniu mv

  Dzięki @Archi - właśnie o to mi chodziło, chociaż chyba jeszcze brakuje opcji sync w Twoim poleceniu: mount -o remount,sync /mountpoint mount -o remount,async /mountpoint Wziąłem to stąd: http://unix.stackexchange.com/questions/28554/is-there-a-way-to-sync-only-one-partition (ale to Ty mnie naprowadziłeś na mount/remount)
 7. Pominięcie cache w poleceniu mv

  @Archi - dobrze o tym wiem Oczywiście nie chodzi o tą samą partycję. Tu chodzi o zupełnie różne dyski Polecenie sync w sumie mnie zadowala - ale gdyby dało się jeszcze takiego sync-a uruchomić TYLKO dla konkretnego napędu - to było by idealnie. A chodzi o przeniesienie danych w związku z wymianą dysków w serwerze. Po prostu chcę mieć pewność że dane zostały fizycznie skopiowane
 8. Pominięcie cache w poleceniu mv

  Dzięki za podpowiedź. Polecenie sync opróżnia bufor - ale CAŁY bufor, na wszystkich napędach. Jak mam w systemie kilka dysków, łącznie z dużymi bazami danych to sync mi opróżni cały bufor dla wszystkich dysków. A ja potrzebuję wyłączyć buforowanie zapisu tylko dla konkretnej komendy MV. Da się coś takiego zrobić ? Z góry dzięki za odpowiedź.
 9. Pominięcie cache w poleceniu mv

  Aby mieć pewność że po zakończeniu polecenia MV dane są FIZYCZNIE w docelowym miejscu.
 10. Witam, Standardowe wywołanie w Linuxie polecenia przeniesienia plików (mv) używa systemowego cache. Czy można jakoś wywołać polecenie mv, aby pomijało systemowe cachowanie zapisu na dysk ? Z tego co sprawdzałem argumenty wywołania tego polecenia to nie ma tam takich opcji. Z góry dzięki za informacje.
 11. Nigdy nie korzystałem z usług SiXWishlist, ale tak się składa że miałem ostatnio okazję korespondować z Panem Tomaszem (właściciel SiXWishList) na forum WHT i na priv. Najważniejszą osobą w każdej firmie jest osoba która nią zarządza. To od niej zależy poziom standardów i jakość oferowanych usług. O Panu Tomaszu mogę powiedzieć tak: olbrzymie doświadczenie, wielkie zaangażowanie i bezinteresowna pomoc jaką mi okazał (pomimo że nie jestem jego klientem) - pozwalają mi być w pełni przekonanym że SiXWishList to firma na najwyższym poziomie i mogę ją śmiało polecić innym
 12. Dokładnie 4xSSD w RAID 10 oraz 2xHDD w RAID 1. Skoro jest miejsce na 10 napędów to macierz powinna je wszystkie obsłużyć inaczej nie było by chyba sensu dawać 10 slotów... Jeszcze raz dzięki za dużą pomoc
 13. Dzięki jeszcze raz za pomoc Ad 1. To są 4 dyski SSD Intel serii 520 w RAID-dzie. Ponadto jeszcze 2 zwykłe dyski HDD na backup. Chcielibyśmy dorzucić kolejne 4 SSD Intel-a ale już serii 530 (gdyż 520 raczej jest już niedostępna, 530 ją zastąpiły). Skoro te dyski tam działają w tym serwerze już od dłuższego czasu to pewnie są kompatybilne z tym serwerem. Nie wiem tylko czy macierz RAID nie będzie miała jakiś ograniczeń aby stworzyć 2 dyski logiczne: jeden z 8 dysków SSD, a drugi z 2 dysków HDD. Ad 2. Rozumiem. Ad 3. To jest oczywiste i w pełni zrozumiałe.
 14. Wielkie dzięki Wam za odpowiedzi. Szczególnie @SixWishlist za wyczerpujące wyjaśnienie. Mam jeszcze do Ciebie parę pytań: 1. Czyli rozumiem że nawet jak mam standardowy serwer z 8 kieszeniami to i tak mogę bez problemu dołożyć 2 dodatkowe usuwając napęd DVD (z którego i tak nie korzystam) - czy tak ? 2. Czy mógłbyś jeszcze przesłać mi link do instrukcji tejże operacji ? 3. Domyślam się że taka operacja nie jest zbyt skomplikowana i administratorzy w serwerowni będą mogli ją bez problemu przeprowadzić ? Z góry dzięki.
 15. Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie dlaczego w specyfikacji pisze, że opcjonalnie 10 dysków (strona 6 w/w linku): "Optional: 10 SFF bays without optical" Mógłbyś to wytłumaczyć ? Byłbym wdzięczny także za wyjaśnienie co rozumiesz pod pojęciem "rozwiązania zewnętrzne" ? Z góry dzięki.
×