Skocz do zawartości
mmat

[dedykowany] Serwer z pamięcią RAM > 200 GB

Polecane posty

Gość

Już tłumaczę: SDC był _wielokrotnie_ upominany aby trzymać się zasad WHT. WIE-LO-KRO-TNIE. Także za to dostawał chyba wszystkie ostrzeżenia jakie zebrał do tej pory. Niestety SDC wypina się na wszystkich i zasady i "robi swoje". Mają to gdzieś. Stąd te minusy.

 

To jeszcze napisz o jakie zasady chodzi, bo nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Komuna wróciła, że oferty muszą być publiczne?

Wypadałoby chociaż umieć nazwać to za pośrednictwem czego wysyła się ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypadałoby chociaż umieć nazwać to za pośrednictwem czego wysyła się ofertę.

Robicie zamieszanie o napisanie V zamiast W jakbyście nigdy w życiu nie popełnili głupiego błędu ortograficznego. Każdemu się zdarza, nikt nie jest robotem, nikt nie jest idealny.

Ja nie wiem czy składanie każdej oferty tak publicznie to jest normalna rzecz. Może jeszcze umowę mają przy Was wszystkich podpisać i wydać oficjalne oświadczenie, że firma "ta i ta" podpisała z SDC umowę na taką kwotę itd. Szczególnie, że znajdzie się tu zaraz druga firma, która zaproponuje to 10zł taniej.

Dodatkowo SDC podało tylko, że jest w stanie zaoferować serwer, który spełnia wymagania dotyczące RAM'u i procesora, ale nikt nie powiedział tu o żadnych dodatkach, które moim zdaniem bardzo wpływają na cenę np:

łącze - prędkość i transfer

SLA

ilość dysków, ich pojemność i rodzaj

i inne takie "pierdoły".

 

Oczywiście jest to wstępna propozycja- do dalszego doprecyzowania.

i chyba lepiej, żeby skontaktowali się osobiście, niż "nabijali posty" (a niektórzy lubią się tego czepiać jakby ta liczba pod avatarem znaczyła nie wiadomo co) prowadząc konwersacje typu "a za takie dyski to ile by trzeba było dopłacić", "a dało by się coś zejść z ceny" itp...

Pozdrawiam

Kszysiu

ps. SDC - cieszcie się że w zdaniu, którego użyłem w drugim moim cytacie, nie zauważyli braku spacji przed "-" bo to już drugi błąd, który kwalifikujecie Was do rozstrzelania.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Robicie zamieszanie o napisanie V zamiast W jakbyście nigdy w życiu nie popełnili głupiego błędu

To jest jedna z dwóch uwag, ta jest drobniejsza.

Przy okazji, to nie jest jednorazowy błąd ortograficzny, PV to stałe określenie w tej firmie. Mało tego, podejrzewam, że nawet tego nie przeczytają i dalej będą wysyłać PV...

 

Bardziej chodziło o wysyłanie ofert na PW.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile minusow mozne zebrac? :)

 

Dino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się dowiedzieć jaka jest orientacyjna cena za taki serwer. Tak jak pisze @Kszysiu, jest jeszcze wiele innych parametrów które wpłyną na cenę końcową. Ale jeśli jest to publiczne forum, może trafi tu ktoś przez google szukając właśnie podobnych parametrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wyceniać

2x Xeon 2643

24x16 GB RAM (384 GB)

4x 2 TB HDD

5 TB transferu na 100 Mbit/s

 

Wyszło licząc bardzo ostrożnie~2800 netto, można by trochę z ceną powalczyć robiąc dokładną wycenę zależnie od ilości serwerów oraz aktualnych kosztów pamięci (pamięć robi ponad połowę ceny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wyceniać

2x Xeon 2643

24x16 GB RAM (384 GB)

4x 2 TB HDD

5 TB transferu na 100 Mbit/s

 

Wyszło licząc bardzo ostrożnie~2800 netto, można by trochę z ceną powalczyć robiąc dokładną wycenę zależnie od ilości serwerów oraz aktualnych kosztów pamięci (pamięć robi ponad połowę ceny)

Cena rozsądna, z tymże jak zaznaczyłem na początku nie potrzebuję aż 400 GB RAM, a coś w okolicach 200 GB. Możemy więc założyć, że na wstępie liczymy 24 x 8 GB = 192 GB RAM. (w przyszłości może zostać zwiększone)

Co do transferu to 1-2 TB w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

~1950zł za 24*8 GB i cala reszta jak była, tutaj cena bardziej dokładna jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na prv

 

Ale taniej chyba wyjdzie 12* 16 GB i 1x Xeon 1650

 

A jeszcze taniej 2x Xeon 2620 i 24 * 8 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×