Skocz do zawartości
nieznajomy

Jak to jest z serwerem VPS z Direct Admin?

Polecane posty

Prawda jest taka, że rzeczywistość zweryfikuje taka politykę.

Konkurowanie cena to pójście na łatwiznę a w dodatku w długiej perspektywie nie przyniesie żadnych pozytywnych efektów.

 

Widzę, że pojawiły się już serwery dedykowane w PL za 100 PLN brutto z licencja DA. Pewnie zaraz ktoś da za 50 :)

To jest po prostu śmieszne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawiły się już serwery dedykowane w PL za 100 PLN brutto z licencja DA. Pewnie zaraz ktoś da za 50 :)

To jest po prostu śmieszne,

 

Hehe, no niestety takie oferty pozyskania za wszelką cenę nawet gdy trzeba do klienta dopłacać.

 

No chyba że zamość ma wpięcie do elektrownii atomowej albo mają bezpośrednie wpięcie do słupa z pominięciem zasilania urządzenia pokazującego przepływ prądu ;) Innego wyjaśnienia tej oferty nie mogę się doszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRzepraszam, że się tak podpinam ale stoję rpzed wyborem vps-a i zastanawia mnie czy dam radę go obsłużyć bez tego directadmina...

 

Chodzi mi o to, że to wystarczy, że na przykład kupię takiego VPS, dostanę na mejla dane dostepowe typu login i hasło do ftp a potem wystarczy, że byle klientem ftp po prostu wrzucę pliki strony na serwer i za pomocą phpmyadmin(chyba jest cos takiego na vps bez dirctadmina?) zupdatuję bazę danych? To wystarczy, czy muszę do tego mieć coś "user-friendly" na vps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze defaultowo w konfiguracji dostajesz (w przypadku linuxów) jedynie dostęp SSH do serwera. Nie masz serwera FTP, a jedynie SFTP jako protokół wbudowany w ssh, należy jednak o tym pamiętać bo czysty VPS nie ma nic innego prócz SSH i podstawowych pakietów dostarczonych z daną dystrybucją.

 

Nie znaczy to jednak, że nie da się z nim pracować nawet osobom niewtajemniczonym... Ja osobiście jestem przeciwnikiem takich panelów, no może nie przeciwnikiem, ale po prostu wolę wszystko wyklikać w konsoli ;). Co do Twojego pytania to poradników w internecie masz strasznie dużo, do wyboru do koloru, tym bardziej jeśli jest to sprawa dość powszechna, a nie specyficzna dla danego serwera.

 

Podsumowując - Zdaj sobie sprawę, że DA na 100% ułatwi Ci administrację jeśli nie masz większego pojęcia o linuxach, ale zdaj sobie też sprawę z tego, że do niczego tak naprawdę nie jest "niezbędny" i wszystko idzie zrobić z poziomu SSH.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Czyli jednak sam ftp klient nie wystarczy. Trochę tak na szybko poczytałem o tym ssh i wygląda to bardzo "nieprzystępnie" łagodnie mówiąc. Będę musiał przebrnąć przez poradniki bo nigdy nie miałem styczności z Linuxem, zawsze strony stawiałem na wirtualnym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do nauczenia. Poradników odnośnie danej dystrybucji linuxa również jest od groma. Wystarczy umiejętnie szukać i nie stosować podanych rad jako "jedyne i słuszne", a obiektywnie patrzeć na sytuację, porównywać z innymi i wyciągać wnioski.

 

Na start polecam Ci dystrybucję Debiana bądź Ubuntu. Są chyba najprostszymi, które da się zrozumieć. Początki są najtrudniejsze, ale wystarczy minimum ambicji i samozaparcia, żeby się tego linucha nauczyć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nauczę się, nauczę. Dałem radę ogarnąć css, html i php to i tego "pingwina" ogarnę;). Bo myślę, że nie ma sensu przepłacać za vps w wersji "dla niewtajemniczonych";). Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pojawiły się już serwery dedykowane w PL za 100 PLN brutto z licencja DA. Pewnie zaraz ktoś da za 50 :)

Kto? Gdzie? ( chyba coś pominąłem )

To jest po prostu śmieszne,

Delikatnie mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×