Skocz do zawartości
nieznajomy

Jak to jest z serwerem VPS z Direct Admin?

Polecane posty

Witam, pytanie może dla was głupie, ale bardzo proszę o pomoc. W biznes-host.pl jest fajny pakiet serwera VPS z panelem Direct Admin za 99 zł/miesięcznie. I tu jest moje pytanie...czy mając ten panel Direct Admin nie muszę się na niczym znać tylko dodaję domeny, bazy danych itp. tak jak w zwykłym hostingu WWW czy muszę instalować tam jakiś system itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli moja wiedza (tfu - niewiedza), dzięki której potrafię obsługiwać się z Hostingiem WWW starczy również na VPS z Direct Admin,tak?

Tak,

On i dbają o aktualizacje zabezpieczenie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo firm, które zaoferują rozwiązania dedykowane z odpowiednim poziomem obsługi i za odpowiednią do tego cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak każda firma czy tylko na Biznes-Host.pl? I polecacie jeszcze jakąś firmę co oferują VPS z DA?

Większość firm na polskim rynku hostingowym posiada taka usługę.

 

Zapraszam do naszej oferty hostingu dedykowanego: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=vps_pro

Serwery w pełni zarządzane z panelem Directadmin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie...jeśli chodzi o wydajność i obciążenie to duża jest różnica? Chodzi mi o to, że teraz mam pakiet Premium hostingu WWW, a planuję przejść na ten za 99zł/m-c VPS z DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mati_290

Od początku...

 

W panelu DirectAdmin, na VPS, masz trzy poziomy: admin, reseller oraz użytkownik.

Z panelu admina zarządzasz całością (dodajesz IP, zmieniasz DNS, zarządzasz resellerami), z panelu reseller dodajesz konta użytkowników (ogólnie zarządzasz klientami), a z poziomu użytkownik to jasne - zarządzasz serwisami.

 

Nie ma w tym filozofii, bo tutaj wszystko sobie ładnie wyklikasz. Nie musisz koniecznie brać tak drogiego (no 100zł/mc to nie jest za tanio, jak na VPS z takimi parametrami) VPSa, o którym wspominałeś. Ja osobiście polecam firmę MintsHost.pl, ale to tylko i wyłącznie Twój wybór.

 

 

Szczęśliwego 2013 :D

 

 

DODANE:

 

DirectAdmin zajmuje naprawdę mało miejsca.

Edytowano przez mati_290 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie...jeśli chodzi o wydajność i obciążenie to duża jest różnica? Chodzi mi o to, że teraz mam pakiet Premium hostingu WWW, a planuję przejść na ten za 99zł/m-c VPS z DA

Ponawiam pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinna byc duża różnica na plus.

 

Do tego można dodac jeszcze optymalizacje serwera pod witrynę i powinno śmigać aż miło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie był takim optymistą jak moi przedmówcy.

 

Po pierwsze 99 PLN za VPS z DA o gwarantowanych zasobach / niskim poziomie oversellingu to w cale nie jest dużo.

 

Po drugie nie spodziewaj się cudów jeśli chodzi o wsparcie. Nie jest tak różowo, że masz DA i sobie bez dobrej jego znajomości tam poklikasz.. Serwer będzie pewnie maił zainstalowany DA, ale będzie to pewnie podstawowa konfiguracja. Dopytaj jakie wsparcie oferują firmy w ramach opłaty.

 

Po trzecie nie ma gwarancji, że Twój serwis będzie działać lepiej na VPSie. Wiele zależy od jego parametrów i ich gwarancji a przede wszystkim jego konfiguracji. Standardowa konfiguracja DA raczej nie będzie wydajniejsza niż dobry shared hosting. Pytanie na jaki zakres indywidualnej konfiguracji możesz liczyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia dokładania dodatkowych usług (serwisów) do takich VPSów z DA ? Bo zielony z VPSów i DA jestem...

 

Np. potrzebuję Postgre SQL mieć bazy, a przy tym serwer reseller i dodatkowo w wersji maksymalnie przeze mnie obrandowanej (czyli white label), aby moi klienci mieli przekonanie, ze to ja jestem ich host providerem fizycznie ;)

Edytowano przez CharlieK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy robi domyślny setup. My np. mamy swój, dostosowany z góry i optymalizowany w zależności od tego, co klient chce utrzymywać. Dodatkowe usługi także na życzenie po konsultacji z administratorem, gdyż nie wszystko się da lub nie wszystko będzie współgrać z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod każdym względem taka usługa dostarcza Ci wiele możliwości oraz zalet, których nie uzyskasz na zwykłym hostingu www.

Każda oferta czymś się wyróżnia, wirtualizacją, parametrami mocą serwerów oraz samą konfiguracją.

 

Zapraszam również do zapoznania się z naszą ofertą http://hitme.net.pl gdzie znajdziesz obszerny opis i wiele informacji na temat usługi hosting vps

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito, podstawowa konfiguracja z dostosowaniem (strasznie tego dużo przecież nie jest, jeśli ma się opracowany podstawowy schemat..) jest w standardzie usługi "hosting dedykowany" (lub pod innymi nazwami: hosting vps, vps z da), w cenie jest zarządzanie - więc dlaczego mamy nie instalować dla klienta tego, czego chce (o ile się da)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie szanujecie się :)

Godzina pracy mechanika w jakimś zakładzie to 100+ a w ASO już 200 a Wy sprzedajecie VPSa de'facto Managed za 99 PLN ?

Przecież to nie jest usługa jednorazowa typu wymiana klocków. Tu w każdej chwili klient może coś chcieć albo trzeba będzie coś zrobić bo będzie jakieś zdarzenie. Koszty utrzymania samej VMki pominę,

 

Na koniec MOŻE się zdarzyć, że klientowi coś "nie przypasi" i obsmaruje Was na forum.

 

Takim forsowaniem niskich cen na dłuższą metę nie da się nic sensownego osiągnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vilgefortz, temat cen i opłacalności był już poruszany. I na dodatek przyjmowany z wielkim oburzeniem, bo jak to można się czepiać cen. Miałem okazje poznać jakość obsługi w tych vpsach managed za dwucyfrową sumę (w różnych firmach) i to przy kilku różnych klientach. No ale coś za coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A hosting za 50 zł rocznie? Przecież klient też coś może chcieć. I zapłaci za to kilkanaście razy mniej! Nie popadajmy w paranoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takim forsowaniem niskich cen na dłuższą metę nie da się nic sensownego osiągnąć :)

 

 

Tak, ale

 

- żadna firma w pojedynkę nie jest wstanie wpłynąć na podniesienie cen na rynku, a w porozumieniu z innymi to będzie już zmowa cenowa ;)

- to że ustalisz sobie cenę 300 PLN za managed nie oznacza, że będzie lepsza jakość bo może zabraknąć zleceń by utrzymać etat

- klienci z natury idą tam gdzie taniej

- porównywanie hostingu z ASO nie ma najmniejszego sensu - mając nowe auto nie masz wyboru, musisz jechać do ASO bo np stracisz gwarancję. Tutaj w hostingu od innego dostawcy masz jeden klik i możesz go zmienić w każdej chwili bez większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyklepane. Sprzedawajmy hosting w każdej formie za grosze :)

 

Wytłumacz to producentom np agregatów, gdzie przy mocy od ok 50kW różnica w cenie między firmami jest praktycznie znikoma. I to zapewne nie jest zmowa cenowa :) Tyle, że producentów agregatów w Polsce nie jest w setki jak firm hostingowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli przyklepane. Sprzedawajmy hosting w każdej formie za grosze :)

No tak to działa, wiele firm traktuje taką usługę jako koszt zdobycia klienta na inne usługi, na których mogą odkuć straty, a jeszcze inne dają takie ceny by zaistnieć na rynku

 

Wytłumacz to producentom np agregatów, gdzie przy mocy od ok 50kW różnica w cenie między firmami jest praktycznie znikoma. I to zapewne nie jest zmowa cenowa :) Tyle, że producentów agregatów w Polsce nie jest w setki jak firm hostingowych :D

 

Pewnie nie, tylko zauważ jedną rzecz - w cenie agregatu duży udział mają koszty oprzyrządowania i składników agregatu. To powoduje, że wszyscy zakładają jakąś tam swoją marżę i dzięki temu że jest ona zbliżona, koszt agregatu jest mniej więcej na podobnym poziomie.

 

W cenie hostingu koszt stały nie jest już tak istotny, do tego masz różne koszty pracy. Jeden robi wszystko samodzielnie, inny traktuje hosting jako sposób na dorobienie do etatu itp - to powoduje, że są różne koszty w różnych firmach. Masz np młode firmy z np AIP z niewielkimi kosztami, oraz duże firmy gdzie koszty są na innym poziomie - nie da się tego wrzucić do jednego worka.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×