Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

A ja zapytam, a raczej poproszę o opinię.

 

Mam zamiar otworzyć kilka tematycznych stron i tutaj zrodziło się pytanie jakie dobrać domeny. Jak wiadomo wiele ciekawych jest pozajmowanych więc pozostało eksperymentowanie i nie wiem jaki "model" nazwy przyjąć:

 

nazwa-druganazwa.pl

nazwadruganazwa.pl

Jak widać drugi model jest mniej czytelny, jednak brak upierdliwych znaków tj. -

Czy przy pozycjonowaniu ma to jakieś znaczenie, czy domena jest "jednolita" czy z jakimś znakiem w środku?

I dodatkowo według Was lepiej domeny wyglądają "dzieląc" na dwie części czy jednolite?

 

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Dobra to może inaczej, interesuje mnie jaka była u nas godzina 8 maja 1945 roku o godzinie 23 czasu Reims. Czy jeszcze był to w Polsce 8 maj czy już był 9 maja ? Rzecz jasna zgodnie z czasem okupanta, który wprowadził czas berliński, którego AK nie uznawało jak całej reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na chwile obecną jesteśmy połączeni z Biznes-Host. Więc jesteśmy jedną firmą.

 

To ile ten BiznesH... ma tu firm na forum ... ? może całe WHT do BH należy ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.interia.pl/prasa/news/za-leczenie-zaplacisz-z-wlasnej-kieszeni,1919767

 

Dlaczego oni robią wszystko, aby wyjechać z tego kraju?

 

Nie, oni po prostu starają się naprawić to, co już w tym momencie jest popsute.

 

Akurat ja się z tą sprawą zetknąłem bezpośrednio i prawda jest taka, że już od dawna tak to działa, tyle że "nieoficjalnie". No chyba, że to ja jestem taki pieprznięty, że TSH mi skacze o 400% pomiędzy badaniami publicznymi i prywatnymi... :). A najlepsze jak się wstrzelić potrafię, zawsze wyniki są różne i zawsze mniej więcej 400% różnicy :).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://biznes.interia.pl/prasa/news/za-leczenie-zaplacisz-z-wlasnej-kieszeni,1919767

 

Dlaczego oni robią wszystko, aby wyjechać z tego kraju?

 

Ja generalnie kilka lat temu na firmę zdecydowałem się wziąć prywatną opiekę medyczną i absolutnie tego nie żałuję.

 

Czego się Sponsi spodziewasz :) ? opieka medyczna kosztuje i to nie mało, lepiej zapłacić kilka zł i mieć fachową pomoc, bynajmniej takie jest moje zdanie. Niczego państwowego nie chcę bo jakością nigdy to nie dorówna oczekiwaniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

No to przytoczę swoją historię. Niestety nie wytworzyły się u mnie związki stałych zębów, a dokładniej piątek (sumie 2 zęby), jest to uwarunkowane genetycznie. Mój tata jak też stryj nie mają zawiązek zębów stałych (tata piątek, stryj trójek). Niestety nasza służba zdrowia jest tak wspaniała, że na jakiekolwiek leczenie musiałbym czekać aż do 2009 roku. Tego samego dnia udaliśmy się do prywatnej kliniki, było to w 2006 roku i od razu zostaliśmy przyjęci z pocałowaniem portfela. Jeżeli chcecie to mogę udostępnić wam swój odcisk zębów z początku leczenia i po około 18 miesiącach. Co lepsze córka mojego stryja leczy się na tą samą przypadłość co ja w publicznej służbie zdrowia prawie od połowy 2007 roku, a efekty są mizerne, wizyta raz na 2 miesiące w warunkach w gabinetów z lat 80... Gdy ja spotykałem się raz na miesiąc w nowoczesnym gabinecie. Do tej pory na leczenie wydaliśmy ponad 6 tysięcy złotych... Reasumując, aby się wyleczyć i tak trzeba iść do prywatnej służby zdrowia.

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, oni po prostu starają się naprawić to, co już w tym momencie jest popsute.

 

Politycy potrafią coś naprawić? Wątpię....

Oczywiście jak zwykle chodzi o kasę. W budżecie coraz większa dziura i nie da rady zwiększyć nakłady na opiekę zdrowotną.

 

@glanpolnet

 

Masz rację, że opieka zdrowotna kosztuje. Problem jest taki, że sporą część składek zdrowotnych przeznacza się na utrzymanie biurokracji całego tego NFZ a nie na leczenie ludzi.

 

Dodatkowa składka zdrowotna nie zwalnia Cię z płacenia tej obowiązkowej a z państwowej opieki jak rozumiem z Twojej wypowiedzi nie korzystasz. Takich osób jak Ty jest pewnie dużo więcej. Ja sam nie pamiętam, kiedy byłem u lekarza na NFZ.

 

Proponowałbym w pierwszej kolejności zwolnić 3/4 urzędników z NFZ-u i trochę kasy się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Osobiście jestem za następującym rozwiązaniem:

 

Zmniejszenie składek zdrowotnych, część musi być płacona, zaraz napiszę dlaczego. Każdy płaci sobie za pojedyncze wizyty albo kupuje sobie dowolny pakiet, najlepiej w zagranicznej firmie (prawdopodobnie będzie lepiej niż u polaków). Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe ale jak rozjedzie mnie tramwaj to ekipa z pogotowia zanim zacznie mnie zbierać dowie sie czy jestem ubezpieczony, jak tak to mnie zbierają, jak nie to podpisuje im kwitek że będą mogli ze mnie ściągać kase za leczenie a ja nie będę mógł im fikać - to samo z ratownictwem ogólnym przy ryzykownych sprawach, chcesz wejść w jakieś g.. to proszę bardzo ale zanim cię uratujemy to podpiszesz kwitek że zabulisz sam za się. Część składek MUSI być płacona bo musi być kasa na cholerne leczenie rakoli czy inne skomplikowane urazy, państwo tego w 100% nie powinno finansować, w zupełności starczy jak będzie to powiedzmy 80% czyli 20% obecnej składki płacimy wszyscy. Zyski by były na tym ogromne, płacę groszowe składki, raz do roku płacę za badanie słuchu nawet tę stówę i mam święty spokój, sporo kasy wydaje na co innego, żyje mi się lepiej, te "seo-gnojki" :D z warszawy mają na tym zysk bo więcej wydaję, mają zysk z podatku, dalej to już zbyt rozszerzone jest, ale uważam że przy odpowiednim wykalkulowaniu jest to pomysł in plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powód dla, którego jest jak jest jest prosty ;) biedny nie mógłby inaczej być leczony powyżej kwoty, którą jest w stanie zapłacić. Dlatego inni, którzy nie korzystają z opieki medycznej muszą za niego płacić.

 

Ja się z powyższym twierdzeniem godzę bo tak nakazują dobre obyczaje, nie każdy w życiu ma powodzenie dlatego nie ma jednego dobrego wyjścia dla tej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zgoda, nie każdego będzie stać nawet na tak zwaną głupią wizytę. Nikogo prawie nie będzie stać żeby wybulić 50 tysi za jakąś tam operację ratującą życie. Dlatego powinna być obowiązkowa stawka mniejsza od obecnej która będzie przeznaczana na drogie leczenie + na tych co ich nie stać bo albo wybuli stówę i zdechnie z głodu, albo kupi chleb i kipnie od infekcji. Z emerytami i osobami starszymi to trzeba by było jeszcze inaczej zrobić, obecny rząd by ich najchetniej wygazował i kazał jeszcze od tego zapłacić podatek. Osoby które całe życie zapieprzały ciężko codziennie po 8 i więcej godzin, które żyły w tym kraju tyle dziesiątek lat to już za samą odwagę i bycie hardkorem powinny mieć darmową opiekę medyczną, NAWET gdy chodzi o zwykłą wizytę z powodu przeziębienia (u "dziadków" takie małe g.. może być przyczyną ich zgonu - organizm już nie taki jak w wieku 20 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 


Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe ale jak rozjedzie mnie tramwaj to ekipa z pogotowia zanim zacznie mnie zbierać dowie sie czy jestem ubezpieczony, jak tak to mnie zbierają, jak nie to podpisuje im kwitek że będą mogli ze mnie ściągać kase za leczenie a ja nie będę mógł im fikać - to samo z ratownictwem ogólnym przy ryzykownych sprawach, chcesz wejść w jakieś g.. to proszę bardzo ale zanim cię uratujemy to podpiszesz kwitek że zabulisz sam za się.

Dwie sytuacje:

1) co, gdy jesteś nieprzytomny? Zostawić i czekać aż wyzioniesz ducha?

2) po wykonanych zabiegach będziesz twierdzić, że jak nawet coś podpisałeś to nie byłeś poczytalny w tamtej chwili bo przy zdrowych zmysłach nijak byś się na to nie zgodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

1) Jak nieprzytomny to brać, innego wyjścia nie będzie, najwyżej jak będę nieubezpieczony to doliczą mi koszta dojazdu.

2) Mała kamerka za uchem ratownika i nie będzie żadnych niedomówień, nawet będzie to na korzyść ratownika bo jak go ugryzę a potem się wyprę wszystkiego to będzie jasny dowód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Sponsi jestem za, ale pod kilkoma warunkami - zmniejszenia podatków (ale nie o 1-2 % tylko przynajmniej o połowę), usunięcia składek zdrowotnych, przyjmowanie bez kolejki czyli masz problem idziesz i w ciągu godziny max musisz być przyjęty bo inaczej wizyta jest darmowa :)

 

 

W obecnych czasach jest to poroniony pomysł przy takim stanie bezrobocia i zarobkach - może nie tyle co sumy dochodów, ale standardu życia. Zapłacisz rachunki, kupisz podstawowe rzeczy do domu jak np. jedzenie i nie masz kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

2) Mała kamerka za uchem ratownika i nie będzie żadnych niedomówień, nawet będzie to na korzyść ratownika bo jak go ugryzę a potem się wyprę wszystkiego to będzie jasny dowód

Po czym biegły psycholog stwierdzi, że może i tak mówiłeś, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że byłeś zamroczony i nie znałeś (w tamtym czasie) konsekwencji swoich słów, więc nie może być mowy o umyślnym wprowadzaniu w błąd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peany na cześć prywatnej służby zdrowia prawią tylko Ci, którzy:

- nie mieli z nią wystarczająco dość styczności

- nie wiedzą jak to wygląda od kuchni.

 

Paweł, kamerka za uchem ratownika? Come on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

glanpolnet tak, ale JA NIE CHCĘ płacić 280 bodajże miesięcznie... no właśnie na co?

Jestem jak najbardziej za prywatną służbą zdrowia!

Ceny pójdą w dół, bo firmy prywatne, koncerny nie będą mogły dawać łapówek posłom za wygrywanie przetargów na cały kraj albo felerne ustawy.

Ale jakim prawem te sk...ny doją prawie 3 stówy i potem jeszcze trzeba płacić?

TO jest skandal.

 

Aby to wszystko zrozumieć - że to, co mamy teraz i się zapowiada jest chore - trzeba troszkę łyknąć wiedzy. Jeśli by była zmiana totalna systemu to ludzie mieliby więcej pieniędzy w kieszeni.

A 300zł miesięcznie prywatny system służby zdrowia by chętnie przyjął, z pocałowaniem w rękę. I obsługa by była SUPER.

 

Pawel_15 OK, wiesz, ale nie 3 stówy + i tak musisz iść prywatnie.

50zł miesięcznie na służbę sprzątającą i sprawdzającą, czy płacę sobie prywatnie i git. Minus korupcja, minus dziadostwo to będzie i na paru żuli jeszcze starczyło (to dla lewaków, którzy twierdzą, że "szkoda tych biednych, których nie stać").

 

pedro84 najwięcej bzdur chrzanią na temat tego, że "trzeba płacić! inaczej się nie da!" ci, którzy mają mózgi przemielona bzdurami, nie wierzą w siłę człowieka i zdolność do zapracowania na siebie - na chleb, na dom, na służbę zdrowia i na emeryturę. Jak można wierzyć, że złodzieje nami rządzący chcą nam coś dać za to, ile dajemy na nich co miesiąc? Przecież ich interesuje tylko trwonienie nie swoich pieniędzy. NASZYCH pieniędzy.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Peany na cześć prywatnej służby zdrowia prawią tylko Ci, którzy:

- nie mieli z nią wystarczająco dość styczności

- nie wiedzą jak to wygląda od kuchni.

 

Paweł, kamerka za uchem ratownika? Come on.

 

Nie rozumiesz chyba samej istoty korzystania z prywatnej opieki medycznej ... płacę więc wymagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pedro84 najwięcej bzdur chrzanią na temat tego, że "trzeba płacić! inaczej się nie da!" ci, którzy mają mózgi przemielona bzdurami, nie wierzą w siłę człowieka i zdolność do zapracowania na siebie - na chleb, na dom, na służbę zdrowia i na emeryturę. Jak można wierzyć, że złodzieje nami rządzący chcą nam coś dać za to, ile dajemy na nich co miesiąc? Przecież ich interesuje tylko trwonienie nie swoich pieniędzy. NASZYCH pieniędzy.

 

Bez demagogii Sponsi, gadamy o konkretnym problemie, który to dotyczy każdego z nas. Z państwowej służby zdrowia nie korzystam, bo nie mam takiej potrzeby. Mam dwa ubezpieczenia prywatne, z których od czasu do czasu korzystam. Prywatyzacja takiej gałęzi działalności państwa jak opieka zdrowotna nie jest remedium na całe zło. Teraz to Ty mówisz jakbyś miał mózg ostro przemielony, bo "płacisz i wymagasz". Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna.

 

 

Nie rozumiesz chyba samej istoty korzystania z prywatnej opieki medycznej ... płacę więc wymagam.

 

Tak i świetnie. Problem masz tylko w przypadku małego kuku takiego jak brak forsy, albo jak Ci upierdzieli obie nogi i nie będziesz w stanie na siebie zarobić. Jak nie płacisz, to możesz wówczas pocałować każdego ładnie w dupę, tyle ich będziesz interesował (teraz przynajmniej mają ustawowy obowiązek ratowania życia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Należy odróżnić żuli/ mendy/ bumelantów/ alkoholików/ nierobów/ pasożytów od ludzi którym się albo powinęła noga bo stracili pracę, albo którzy są niezaradni życiowo. Niestety i tacy cipowaci ludzie muszą być po to żeby ktoś musiał za nich myśleć i żeby ktoś był od nich bardziej rowzinięty społecznie. Tutaj kilka słów do powiedzenia powinien mieć Janusz Korwin "Majk" - pasożytów należy trzymać zdala. Tyle że według niego ludzie niezaradni powinni być pozostawieni sami sobie tak jak jest w świecie zwierząt - słabszy ginie. Tyle że człowiek posiada to samo co zwierzęta plus rozum i coś co można by nazwać czymś nadludzkim i absolutnie nie robię tutaj wyjazdu z moralnością czarnych. I to jest to co nas odróżnia od zwierząt (chociaż tak naprawdę my jesteśmy gatunkiem zwierzęcia ino rozwiniętym) i sprawia że możemy się dumnie nazwać człowiekiem. Korwina "Majka" należy przestać słuchać zaraz jak skończy mówić o tym że żuleria precz. Bo dalej się chłop zapędza niepotrzebnie i przechodzi do bredzenia.

 

Prywatna służba zdrowia jest potrzebna ale nie można jej prywatyzować tak jak zrobiono z prawie całym krajem w latach 90 kiedy to nastał w polsce dziki kapitalizm i była jeszcze bardziej dzika prywatyzacja czyli wyprzedawanie majątku narodowego w zamian za wódkę w Magdalence. Należy to zrobić porządnie, ale u nas raczej to jest nie do pomyślenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×