Skocz do zawartości
Gość

Lepszy VPS - korzysta ktoś? Poleci firmę?

Polecane posty

Gość

Hello,

 

Na początku przyszłego roku (luty-marzec) będę potrzebował VPS-a Managed.

Generalnie polska lokalizacja, najlepiej Warszawa lub inny centralny punkt (Kraków, Poznań też wchodzą w grę). Firma musi być większa niż "mała", choć te moje wymagania mogą się zmienić po nowym roku, zobaczymy - na razie mierzę w jakąś firmę-markę stworzoną przy serwerowni.

 

Do hostowania będzie kilka wizytówek, coś może większego, może coś jeszcze większego, ale to się zobaczy. Generalnie raczej nie za duże obciążenia, a po prostu zależy mi na odseparowanym środowisku, statusie "VPS". Zakładam jeszcze inne opcje, np. pozostawienie wizytówek na porządnym sharedzie, a troszkę niższej półki VPS-a pod projekty i stół operacyjny-deweloperski (że może SVN czy coś).

Ja sam dłubać nie będę z administracji, ale na pewno będę miał jakieś tam prośby (choć dość standardowe), więc może to być jakiś hosting dedykowany, SSH bym chciał, ale normalnie jako user.

 

Przeglądam aktualnie oferty datahouse i s-net (serverini).

 

Generalnie fajnie by było, aby to było coś porządnego, że dyski SAS. Panel DA lub autorski, ale pewnie lepiej DA (pod ew. późniejsze migracje, czy coś - choć chciałbym nie ruszać gratów przez pół roku czy rok).

 

Dysk przynajmniej 30GB, transfer 100GB+ (ale nie za dużo, bo kasa ma iść na jakość, nie na łącza ; )

Pewnie 1 rdzeń starczy, 1GB RAM. Wszystko ponad to mile widziane, ale bez musu. Jakość, nie obciążenia.

Uptime 99,8% minimum.

 

Kasa do 200zł brutto, ostatecznie 200 netto. Da radę? : )

 

UWAGA: Proszę o opinie klientów, którzy rzeczywiście korzystają z takich rozwiązań.

W ostateczności pewnie wezmę Lunę 10 procent, albo coś... ale nie wydaje mi się, żeby to był taki prawdziwy VPS, niestety (dziwne stwierdzenia w liczeniu obciążenia, nie do końca odseparowane środowisko, itd.).

 

Z góry dzięki za opinie i polecenia. Zależy mi na tym, aby udzielali się ludzie, którzy rzeczywiście korzystają z takich usług jakichś firm - że spory sklep online, czy coś.

 

Chcę wybrać ze 2-3 firmy, wziąć jakiś płatny miesiąc na testy i wtedy luty-marzec kupić na np. 3 miesiące.

 

 

Miłosz / Sponsi

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie wiem jak z administracją, ale skontaktuj się prosze z firmą globalnetwork.pl na BOK-u. Może coś ci poradzą w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ultimahost hd.4096

 

 

8 GHz mocy CPU

4096 MB pamięci RAM

40 GB powierzchni

4000 GB transferu

99,9 % uptime

kopia bezpieczeństwa

dyski SSD

POLSKA lokalizacja

 

209zł/mc

 

lub

 

 

4 GHz mocy CPU

2048 MB pamięci RAM

30 GB powierzchni

2000 GB transferu

99,9 % uptime

kopia bezpieczeństwa

dyski SSD

POLSKA lokalizacja

 

169zł/mc

 

ISPmanager w polskiej wersji językowej

 

Korzystam co prawda z rozwiązań nie zarządzanych, ale na support nie narzekam, więc wydaje mi się, że support w opcji managed jest ok.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4000 GB uptime

99,9 % mocy CPU

 

 

A co jak mu się trafi ten 0,1% niemocy, albo 4000Gb uptime to za mało? ;)

 

Ultima to budżetówka, a Sponsi szuka czegoś innego co parametrami nie sugeruje oversellingu

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 GHz pamięci RAM

4096 MB powierzchni

40 GB transferu

4000 GB uptime

99,9 % mocy CPU

 

Może to i głupie ale dawno się tak nie uśmiałem! :rolleyes:

 

A wracając do tematu to może unixstorm? (http://www.usdc.pl/S...ry_VPS_XEN.html)

Zawsze wyglądali na solidną, choć na pewno nie najtańszą firmę..

Edytowano przez Piotrek Mazurkiewicz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może to i głupie ale dawno się tak nie uśmiałem! :rolleyes:

 

A wracając do tematu to może unixstorm? (http://www.usdc.pl/S...ry_VPS_XEN.html)

Zawsze wyglądali na solidną, choć na pewno nie najtańszą firmę..

 

To mówisz, że 172.20 zł/mc + 36.90 zł/1 godz. pracy administratora to managed realizujący wymagania autora tematu (zwłaszcza cenowe)?

 

Unixstorm z tego co pamiętam kiedyś słynął z padów/ddosów (może nie do końca ich wina, ale jednak), więc nie wiem jak z uptime by było. Nie wiem natomiast jak wygląda to w przypadku ich VPSów, więc też nie wiem czy jest to jakieś super rozwiązanie.

 

Edit: Zaraz, jeszcze +24,60 PLN/m-c za panel

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

tgx dzięki za chęci, ale Panowie tutaj offtopa pojechali i poraportowałem, bo mimo wszystko nie chcę mieć 3 stron dyskusji tylko polecenia od klientów firm - ludzi, którzy mają swoje sklepy, resellery freelancerskie, itd. itp. i polecają jakieś konkretne firmy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony również poprę Unixstorm.org - co prawda z VPSów nie korzystałem, ale korzystałem z innych usług Michała (shared, dedykowany skonfigurowany przez Michała) i śmiało mogę stwierdzić że jakość jest tam priorytetem, co pokazuje zresztą polityka marketingu firmy - nie walczą o pozycję lidera najtańszych usług ;)

 

Pakiet MVPS-4 spełnia wszystkie Twoje wymagania aż na wyrost ;)

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultima to budżetówka, a Sponsi szuka czegoś innego co parametrami nie sugeruje oversellingu

Każda oferta jaka tu padła i padnie to budżetówka.

Kto w tych czasach w branży IT pozwala sobie na to,

aby mieć bardzo drogie usługi albo nie stosować oversellingu?

Przecież każdy tak robi - inaczej by nie zarobił prawnie nic.

Cały witz polega na tym aby to robić z głową, więc dopóki usługi działają w 100% poprawnie,

a maszyny posiadają duży zapas mocy, nie ma w tym niczego złego.

Świadczy to tylko o umiejętnym wypracowaniu przelicznika korelacji jakość/cena.

 

Nie korzystam z usług UlitmaHost, ale jako jedyna firma świadcząca tego typu usługi na tym forum

dwa razy już migrowali wszystkich Klientów na nowe serwery w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Ostatnio na twiterze coś o najnowszy E5-tkach Intela była mowa. Opinie mają tu na forum dobre.

Implikuje to fakt, że chyba na siłę się trochę ich czepiasz.

W innym wypadku zjechali by ich tu na forum ostro przecież.

 

@Sponsi: Neteasy ma VPSy też w eTop'ie ( DataHouse ) tak swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas praktycznie nie ma oversellingu na vpsach ale pewnie lokalizacja nie będzie zgodna z wymaganiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z usług UlitmaHost, ale jako jedyna firma świadcząca tego typu usługi na tym forum

dwa razy już migrowali wszystkich Klientów na nowe serwery w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

 

Więc skoro w ciągu roku migrowali 2 razy na nowe serwery, to albo mamy taki szybki postęp w IT, że serwer zużywa się w ciągu 6 miesięcy, albo no właśnie co może powodować konieczność wymiany platformy 2 razy w ciągu roku? Skoro kupuje się wysokiej klasy sprzęt i wszystko działa to nie zmienia się co kilka miesięcy na nowy co nie? ;)

 

Overselling ogólnie nie jest zły, złe jest zarzekanie się, że się go nie stosuje, podczas gdy z samej konfiguracji oraz cen wynika coś innego, no chyba, że jest to firma non profit lub ma jakiegoś bogatego sponsora..

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro w ciągu roku migrowali 2 razy na nowe serwery, to albo mamy taki szybki postęp w IT, że serwer zużywa się w ciągu 6 miesięcy, albo no właśnie co może powodować konieczność wymiany platformy 2 razy w ciągu roku? Skoro kupuje się wysokiej klasy sprzęt i wszystko działa to nie zmienia się co kilka miesięcy na nowy co nie? ;)

Nie umiem na to pytanie odpowiedzieć. Wszystko zależy od inwencji twórczej i dynamiki danej firmy.

W jednym z projektów, które obsługuję, musimy wymienić serwery na 4 socketowe,

bo się okazało, że inaczej nigdy nie uda się wykorzystać potencjału macierzy NetAPP'a; po 3 miesiącach.

Mam Klienta, który wymienia serwer OVH non-stop - co nowa oferta.

W innym projekcie wymieniamy serwery co roku. Generalnie to zależy...

Tak czy siak próba odpowiadania na to pytanie przez kogoś innego niż Klientów danej firmy

jest generalnie skazana na niepowodzenie.

Jeśli chodziło źle, a po migracji super - znaczy, że był problem.

Jeśli cały czas było dobrze, a po migracji jest jeszcze lepiej - znaczy, że coś tam sobie wykombinowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W przypadku UltimaHost wiem, że na tych E5 była jakaś inna instalacja openvz (nie znam się zbyt dobrze na tym, ale podejrzewam, że ktoś mi to opisze), dzięki której zostały zniesione wszystkie limity (ilość procesów itd). Nie wiem na ile technologicznie jest to powiązane ze sprzętem, ale jedno z drugim było powiązane czasowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu to może unixstorm? (http://www.usdc.pl/S...ry_VPS_XEN.html)

Zawsze wyglądali na solidną, choć na pewno nie najtańszą firmę..

 

Tiaa...reinstalacja systemu kosztuje - 18,45 PLN...Zmiana hasła root ponad 12zł :rolleyes: I to ma być solidna firma? Śmieszne i żałosne zasady, brak normalnego panelu typu solusvm.

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×