Skocz do zawartości
Arkadiusz N

[dyskusje] Glowanet.pl

Polecane posty

 

 

Witaj,

Uprzejmie informujemy o wystawieniu faktury elektronicznej o numerze xxxx na kwotę 72.57 zł brutto, z terminem płatności do dnia 21/09/2010.



Heh, mogliście przynajmniej sprawdzać daty faktur, i takich sprzed 2 lat nie wysyłać ;) Edytowano przez ToFFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia sprawdzania daty faktur, to kwestia importu danych do systemu - BŁĄD.

 

Hostbill ma jakiś błąd - po zaimportowaniu danych wygenerował np faktury za usługi które były już nieaktywne od bardzo dawna. Błąd został zgłoszony ludziom od hostbilla i czekamy na odpowiedź.

 

PS. Proform za okres wstecz prosimy nie opłacać!

Edytowano przez globalnetwork.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Też dostałem fakturę z terminem płatności do 31.07.2011 :)

 

Podejrzewam że jeszcze kilka dostanę za kilka domen które w panelu mogą siedzieć, ale są już dawno gdzie indziej zarejestrowane i utrzymywane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Uuu... jeszcze pamiętam jak Głowa startował kilka lat temu a tu boom ^^

 

Jako krzak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chyba wtedy jeszcze działał jako GłowaHosting, potem zmienił na GłowaNet i potem dopiero się zalegalizował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba wtedy jeszcze działał jako GłowaHosting, potem zmienił na GłowaNet i potem dopiero się zalegalizował...

 

Samo głowanet na początku miał bez firmy, później firma na mamę i dopiero później na niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to jeszcze nie wszystkie dane są przywrócone?

Bo to juz chyba z tydzien po przenosinach, a komunikat na glowanet bez zmian ;)

 

Z czasów gdy miałem tam konto działało naprawdę przywoicie ( wtedy na mame było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam mniej więcej cenę za jaką zostało to sprzedane.

Czy gra warta świeczki ? Dla globalnetwork.pl warta dla głowy już nie koniecznie jedynie co to się kłopotu wyzbył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gra warta świeczki ? Dla globalnetwork.pl warta dla głowy już nie koniecznie jedynie co to się kłopotu wyzbył.

Biorąc pod uwagę, że była mowa o promocjach 3 lata w cenie 2 to nawet oddanie za darmo byłoby dla głowynet korzystne. Napewno zwrotów by się zebrało na nie małe kwoty a czego to zapłacić jak firma nie ma już pieniędzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek

Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że chyba lepiej trafić nie mogli (tzn. mało kto by ich przygarnął) ;)

 

Nic nie wymknęło się z pod kontroli:)

 

Zdaje się, że globalnetwork doskonale wie co robi,

 

Coś się musiało wymknąć, bo czy przenoszenie kont trwa tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie wymknęło :)

Wszystkie zgłoszone konta zostały już przywrócone, a ponieważ było ich bardzo dużo to trochę to trwało.

Na szczęście gigabitowe połączenie do Holandii załatwiło sprawę dużej ilości danych koniecznych do przegrania.

Tak łatwo niestety nie było już przy cPanel, który dość wolno wszystko przywraca zwłaszcza przy takiej ilości danych.

Do tego dochodzą problemy konfiguracyjne, gdyż nie było dostępu do serwera, ale tylko do kopii bezpieczeństwa. Takie problemy rozwiązywaliśmy na bieżąco, gdzie często w celu szybszego usunięcia problemu kontaktowaliśmy się bezpośrednio z klientem, co też sporo zajęło czasu.

 

Więc nie ma co się dziwić, ze trwa to tydzień.

 

Inna sprawa by była, gdyby był dostęp do serwera źródłowego i można było skorzystać z opcji migrate :D

Edytowano przez globalnetwork.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Więc nie ma co się dziwić, ze trwa to tydzień.

Dziwię się, przywracałem w swoim życiu tysiące kont cpanelowych i nie trwało to aż tyle.

 

W migrate (jeśli chodzi o transfer kont dostepnych przez cpanel) a kopiowanie przez rsync i wgranie ich z kopii nie ma praktycznie żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tysiące kont cpanelowych w Pana życiu, my tysiące przywróciliśmy w tydzień :)

 

Jest różnica zwłaszcza, jak środowiska są różne i każde konto trzeba sprawdzić pod względem poczty, php, htaccess i innych ustawień :)

A do tego dochodzą jeszcze sprawy integracji dwóch systemów płatności oraz problemy z wydajnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek
No właśnie, tysiące kont cpanelowych w Pana życiu, my tysiące przywróciliśmy w tydzień

Miałem na myśli jednorazowe akcje. I nie panuj mi tutaj.

 

Jest różnica zwłaszcza, jak środowiska są różne i każde konto trzeba sprawdzić pod względem poczty, php, htaccess i innych ustawień

Nie lepiej przywrócić wszystko, i potem sprawdzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cyferek zaufaj im lepiej dłużej i dobrze niż później mają poprawiać a inni będą pisać iż w mysql mają krzaczki

 

Biorąc od Adama to wzięli duży balast odpowiedzialności na siebie i wiedzieli na pewno co robią, dajmy im czasu trochę niż smarować tu na forum.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek
@cyferek zaufaj im lepiej dłużej i dobrze niż później mają poprawiać a inni będą pisać iż w mysql mają krzaczki

Przenoszac dane pochodzące od jednego serwera MySQL? Jeden nie ma krzaków = reszta też nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my tysiące przywróciliśmy w tydzień :)

 

oraz problemy z wydajnością :)

 

No jak tysiące kont na jednym serwerze to nic dziwnego ;P

 

PS: tysiąc != tysiące

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak tysiące kont na jednym serwerze to nic dziwnego ;P

 

PS: tysiąc != tysiące

dokładnie 1800 wieczorem napisze co to za maszynka była bo mam jej parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecałem przedstawiam specyfikację serwera co to wszystko dźwigało

 

2x E5620

24 GB ram

12 x SAS 300GB 15krpm

1gb lacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

tak jak obiecałem przedstawiam specyfikację serwera co to wszystko dźwigało

 

2x E5620

24 GB ram

12 x SAS 300GB 15krpm

1gb lacze

 

Ładny sprzęt, choć moim zdaniem zdecydowanie za słabe CPU w stosunku do I/O. Gdyby tam dać 4 x quad cory albo chociaż 2 x six cory to byłoby trochę optymalniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek

Ciekawe tylko na jaką maszynę to zostało przeniesione.

 

Pomagam niektórym przy ich stronach i na cpanelu jest co chwila "The server at s3.hosting.blcluster.net is taking too long to respond.".

 

Strony też raz działają, raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×