Skocz do zawartości
Arkadiusz N

[dyskusje] Glowanet.pl

Polecane posty

Prosimy o podanie źródła wskazanego loga oraz jakiego serwisu dotyczą.

Prosimy też o podanie na prv Pana publicznego adresu IP, możliwe że nasz firewall limituje Pana działania z jakiegoś powodu.

 

Proszę też wskazać na prv, które strony raz działają a raz nie.

 

Sprawdzimy wszystko dokładnie.

Edytowano przez globalnetwork.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawach domen jeżeli chcecie authinfo czy opłacić wygasające usługi piszcie na adres: info@hrd.pl z adresu jaki macie przypisany do domeny. Mi pomogli ze wszystkim, począwszy od e-cesji domen do mojego panelu po opłacenie domen itd. bez jakiegokolwiek udziału pana Adama czy globalnetwork.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o szybki kontakt na ticket w panelu.

 

Mój email w waszym panelu to maclaw@maclaw.pl. Numer telefonu w panelu jest bardzo przestarzały, nie mogę go zmienić - nie wyświetla mi się pole do wpisania tej waszej "captchy".

Edytowano przez maclaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zedytowałeś post, bo był całkiem ciekawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam!

Mam bardzo nieprzyjemną sytuację w związku z przejęciem przez Państwa firmy GlowaNET.pl. Z panelu zniknęła moja domena Maclaw.pl. Zauważyłem to w sobotę, gdy potrzebowałem zmienić delegację DNS. Miałem numer do pana Adama, skontaktowałem się z nim. On kazał mi się kontaktować z OVH.pl, u których rejestrował domene (rejestracja domeny - 04/03/2009). Skontaktował się z nimi, wysłałem tak jak prosili wniosek z prośbą o zmianę właściciela domeny wraz z kserówką dowodu. We wtorek list doszedł, dostałem maila że wniosek został odrzucony. Skontaktowałem się z nimi, okazało się że nie mogą mi pomóc, bo domena nie była rejestrowana na firmę, tylko na osobę prywatną, matkę pana Adama. Mogą mi jedynie oddać domenę, jeśli wyślę im skan jej dowodu wraz z podpisem. Zadzwoniłem do pana Adama, zostałem zapewniony że skan otrzymam. Nie otrzymałem od 3 dni. Walczę z nim telefonicznie, wiecznie zwodzony. Ani on, ani OVH, nie śpieszą mi z pomocą. Napisałem z panelu klienta w tej sprawie do państwa i także odpowiedzi nie dostałem, więc piszę tutaj. Może trochę publicznego wstydu pomogą którejkolwiek ze stron zwrócić mi domenę. Mi to już obojętnie której, czy będzie to pan Adam, czy państwo, czy OVH (które chyba w całym moim problemie jako jedyne jest bez winy). Chciałem tego wszystkiego oszczędzić, jednak pan Adam nie pozostawił mi wyboru.

 

Mój email w waszym panelu to maclaw@maclaw.pl.

 

 

Pana sprawa jest dość skomplikowana z kilku powodów. Po pierwsze domena, o której Pan wspomina, nie została przekazana nam przez Pana Adama do zarządzania, po drugie rejestracja domeny faktycznie została dokonana niepoprawnie przez Pana Adama.

Takich przypadków niestety jest wiele, ale znaczną część możemy wyprostować co czynimy na co dzień. W Pana przypadku nie możemy nic zrobić jak tylko prosić Pana Adama o wyprostowanie sprawy, ponieważ nie mamy możliwości zarządzania tą domeną. Kontakt z Panem Adamem też nie jest prosty, poczta nie działa a telefon jest często nieczynny. Dodatkowym utrudnieniem całej sprawy jest w przeciwieństwie do Pana opinii właśnie OVH, które pomimo posiadania dowodu wpłaty, dowodu osobistego wpłacającego nie jest w stanie zmienić danych rejestrowych domeny ze względu na ich wewnętrzne procedury. W przeciwieństwie do OVH takie sytuacje w HRD rozwiązywane są migiem - tutaj serdecznie podziękowania do HRD za rzeczowe podejście do tematu.

Postaramy się pomóc jak tylko będziemy mogli.

 

Dla potomnych: po rejestracji domeny u dowolnego usługodawcy warto upewnić się czy na pewno do domeny przypisane są dane osobowe takie jak powinny być.

 

Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.

http://www.blueleaf.pl

http://www.globalnetwork.pl

Edytowano przez globalnetwork.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że zedytowałem post, zrobiłem to po otrzymaniu wiadomości od GlobalNetwork. Jednak opowiedź dalej mnie nie satysfakcjonuje, pan Adam nadal mnie kompletnie olewa. Nie są Państwo w stanie podjąć rozmowy z firmą OVH?

 

Nie rozumiem też uporu pana Adama w oszukiwaniu mnie i ciągłego spławiania. Dzisiaj ok. godziny 17:00 kompletnie przestał odbierać telefon, co sprawiło że kompletnie odpuściłem sobie polubowowne załatwienia sprawy.

 

Ludzie, ratujcie! Jakieś pomysły?

Edytowano przez maclaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy pomóc jak tylko będziemy mogli, w OVH jesteśmy taką samą stroną jak Pan, czyli nie mamy prawa do domeny. Problem jest także taki, że rozmowy prowadziliśmy z firmą GlowaNet Adam Głowiński a domena jest zarejestrowana jeszcze za czasów jak GlowaNet była na mamę Pana Adama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem skan dowodu oraz zgodę na przeniesienie od Pana Adama. Mam nadzieje że wszystko pokryje się z bazą OVH i jutro odzyskam domene. Dziękuję za interwencje.

 

Dam znać o postępach.

Edytowano przez maclaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OVH, które pomimo posiadania dowodu wpłaty, dowodu osobistego wpłacającego nie jest w stanie zmienić danych rejestrowych domeny ze względu na ich wewnętrzne procedury

Hmm. Czy to jest blad? Raczej chyba chronienie praw prawowitego abonenta domeny.

Bo czy jesli do home.pl przeleje 100zl za odnowienie domeny i dolacze kserowke swojego dowodu osobistego to z automatu maja zrobic mi cesje domeny globalnetwork.pl bez jakichkolwiek dalszych pytan ;) ?

I tak nalezy sie cieszyc, ze napisali, kto tym abonentem konkretnie jest, a nie posilkowali sie magiczna formulka "prosze skontaktowac sie z abonentem zgodnym z registry" ;)

 

Prawowitego - czyli tego bedacego w rejestrze domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powiedzieli kto jest abonentem. Domeny nie odzyskałem, pan Adam zarejestrował moją domenę na dane jednego z klientów (tak - nie swoje, nie moje, któregoś z klientów) i teraz oczekuję aż pan Adam będzie miał dostęp do Internetu - obecnie nie posiada.

 

Firma OVH bardzo skrupulatnie chroni dane abonenta, ale akurat tego że stosują się do prawa nie można negatywnie odebrać.

 

Także dalej nic nie wyjaśnione. Ale musisz przyznać kafi, że mimo że nie wiem jak szanowałbym ochrone danych osobowych, to cała sytuacja jest na prawdę bardzo kłopotliwa...

Edytowano przez maclaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobić coś może jedynie OVH i pan Adam. Ja i Global Network możemy tylko potulnie prosić obydwie strony ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale musisz przyznać kafi, że mimo że nie wiem jak szanowałbym ochrone danych osobowych, to cała sytuacja jest na prawdę bardzo kłopotliwa...

Nie wątpię, że jest kłopotliwa. Ale tylko taka procedura zapewnia ochronę przed socjotechnicznymi atakami na helpdesk rejestratora.

Zabezpiecza też przed rozstrzyganiem sporów - no bo jeden twierdzi, że domenę kupił na Allegro; a drugi twierdzi że ukradli domenę i nielegalnie pozmieniali dane adresowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta domena nawet na nią nie była, to jest w tym wszystkim najgorsze. Jest po prostu na jakąś osobę.

 

Za nieco ponad miesiąc kończy się ważność. Myślicie że OVH da mi przedłużyć domenę na inne nazwisko xd?

Edytowano przez maclaw (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na inne nazwisko? Raczej nie.

 

Współczuję sytuacji, ale do GlobalNetwork czy OVH pretensji mieć nie możesz żadnych. Jedynie do Adama, ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

I to są te "subtelne" różnice między korzystaniem z usług porządnych firm, a hmmm... "nieporządnych". Co się wykłócają, że a to strona internetowa może być z Painta, a to nie musi być DG założona, tylko może być podpięta pod warsztat taty, a to tamto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Sponsi

Z wykupieniem hostingu od tzw. "krzaka / nie-krzaka" nie mam problemu. Jeśli - przynajmniej przez pewien okres czasu - oferta spełnia moje wymogi, to jako klienta nie za bardzo obchodzą mnie kwestie formalne sposobu rozliczania podatków itp. Nie będę nigdy z góry zakładał, że ktoś na pewno za chwilę się rozpłynie, bo może ma poważne plany rozwoju, tylko środków brak na rozpoczęcie "tak jak należy" ("ZUSy, Regony i inne formalności" w Polsce potrafią skutecznie zniechęcić niejednego potencjalnego przedsiębiorcę). Jeśli się coś popsuje to najwyżej stracę trochę czasu i sił na przenosiny (przecież kopię mam, a przynajmniej powinienem mieć).

 

Jednakże co do kwestii rejestracji domen zgadzam się jak najbardziej. I to osobiście robiłbym tylko i wyłącznie u bezpośrednich partnerów NASK. W przypadku klientów GlowaNETu tej kwestii nie zazdroszczę.

 

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
I to osobiście robiłbym tylko i wyłącznie u bezpośrednich partnerów NASK. W przypadku klientów GlowaNETu tej kwestii nie zazdroszczę.

 

Nie ma co wpadać w paranoję. Reseller HRD to też dobra opcja. I nie mówię tego jako taki reseller, mówię to jako klient HRD. Bardzo dobrze jest u nich z obsługą, procedurami, da się załatwić co trzeba, a już niejeden pad w stylu Glowanetu przeżyli. Nie wiem czy aż tak prosto i szybko dało by się to załatwić bezpośrednio w NASKu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W NASK to pewnie by to trwało w nieskończoność... Skan dowodu, skan dowodu świadka, zeznanie poszkodowanego, zeznanie świadka który wszystko potwierdzi, potem numer buta, numer f..uta, a na koniec czekaj 30 dni na każde rozpatrywane pismo. Nie żebym gnoił NASK, bo pewne sprawy idzie u nich załatwić bardzo szybko i bez problemowo, ale czasem biurokracja bierze górą. Czasem to ma pozytywy żeby uniknąć machlojków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to, że taki partner NASK - przynajmniej dla mnie, może się mylę - będzie odrobinę bardziej godny zaufania i mniemam, że nie zarejestruje mi domeny na inne nazwisko niż moje własne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniemam, że nie zarejestruje mi domeny na inne nazwisko niż moje własne.

Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku, przecież taka firma byłaby skończona na rynku. Równie dobrze można kupować chleb w bezpośrednio piekarni, bo w sklepie spożywczym ktoś na niego "napluje", to w zasadzie można także dotyczyć każdej dziedziny naszego życia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×