Skocz do zawartości
Artix

Dwa dedyki w Polsce

Polecane posty

Tak jak w tytule zostało napisane, poszukuję firmy oferującej dobre, powiedzmy - potężne, serwery dedykowane w lokalizacji Polskiej. Konkretnie zamierzamy kupić dwa serwery, na których wyląduje koło 300+ Klientów z aktualnych serwerów i chciałbym, by podczas tego uniknąć jakichś problemów z niedostępnością (tzn żeby serwery nie padły podczas przenosin Klientów).

 

Zależy mi na usłudze administracji w pakiecie (lub za drobną opłatą), w miarę dobrym procesorem/dużą ilością RAMu, łączem min. 100Mbit/s no i całkiem pojemnymi dyskami.

 

Aktualnie zastanawiam się nad SOS3 z oferty Sprint Data Center lub #2 z dedykowanych serwerów na Biznes-Host, ale też OVH jest fajne jeśli chodzi o łącza (ale lokalizacja...).

 

Na te dwa dedyki mogę w sumie wydać do 1000 zł miesięcznie.

Edytowano przez Artix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Zależy mi na usłudze administracji w pakiecie (lub za drobną opłatą)

Administracja do hostingu współdzielonego w pakiecie do serwera dedykowanego ?

Niestety, ale jeżeli ona ma być wykonana sensownie przez jakąś firmę to będzie droższa od serwera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie,

 

Zapraszamy do kontaktu na bok@globalnetwork.pl w celu ustalenia szczegółów.

Jako partner ATM S.A. jesteśmy w stanie zaoferować elastyczne i skalowalne rozwiązania serwerów dedykowanych kolokowane w nowoczesnym Data Center w PL (THINX firmy ATM S.A.).

 

Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.

http://www.blueleaf.pl

http://www.globalnetwork.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrys:

Z tego co czytam to BH oferuje darmową administrację (stawiam na zainstalowanie podstawowych rzeczy) no i do tego wchodzi licencja na Direct Admin.

 

Więc myślę nad hostingiem z podobną ofertą, a jak nie ma to pewnie skorzystam z Biznes-Host. :)

Edytowano przez Artix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do oferty dedyków Sprint Data Center dolicz 2 X direct admin po 60 pln netto miesięcznie za jednego

no i brak administracji

@edit

nawiń do netdc.pl złozy ci fajnego dedyka za oszczędną kasę a direct admin dostaniesz za grosze jak będziesz podpisywał umowę. Oczywiście też dostaniesz już w pełni skonfigurowanego.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RafoX

Akurat tam o administracji nic nie zauważyłem, więc SDC raczej odpada. Co do licencji to to nie wchodzi w grę, piszę o samych serwerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

U nas otrzyma Pan darmową administrację, nie ma problemu. W dniu jutrzejszym prześlę Panu zakres administracji. W kwestii ceny DA również podejdziemy elastycznie. Myślę że budżet wykorzysta Pan zaledwie w 3/4.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

mail: krzysztof.postek@sprint.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Specjalnie dla Pana:

 

Phenom II FX8120 - 8 rdzeni

8GB RAM

2x500GB HDD

5TB transferu

Panel DirectAdmin

Administracja serwerem

 

700 zł brutto za 2 serwery/miesiąc.

 

W przypadku zainteresowania proszę o kontakt pod adres pomoc@biznes-host.pl

 

Pozdrawiam

 

Marek Drzewiecki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie - a jak z możliwością poszerzenia takowego dedyka? Mówię o np. dokupieniu transferu, dodatkowego IP czy miejsca etc. Mógłbym jakiś cennik dostać, jeżeli Państwo macie takie usługi dodatkowe w ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dwa serwery o poniższej konfiguracji + dwie licencje Direct Admin + administracja LINUX

 

Procesor Intel Xeon E3-1220 (3,1 GHz, 4 rdzenie)

32GB RAM

2x 1TB SATA

Transfer 5TB – gratis

Łącze: 100Mb/s

IP: 1 adres IP

Zdalne zarządzanie: IPMI v.2.0

 

Abonament miesięczny 875 pln brutto

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

 

LUB

 

2 x poniższa konfiguracja + 2 x DA + Administracja

 

Procesor Intel Xeon E3-1220

8GB RAM

2x 1TB SATA

Transfer 5TB – gratis

Łącze: 100Mb/s

IP: 1 adres IP

Zdalne zarządzanie: IPMI v.2.0

 

Abonament miesięczny 649 pln brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo to pytanie , jeśli do Nas to oczywiście wszystkie parametry są do ustalenia

 

Dodatkowy IP 5 zł/miesiąc

Dodatkowy TB transferu - 50 zł/miesiąc

Dysk, RAM itp - do ustalenia w zależności od serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wygłodniałe rekiny rzuciły się w amoku na mięso"

 

Wybaczcie ale tak to wygląda.

 

Przyzwyczaiłem się już do tego, że w PL oferuje się nawet fajne maszynki z łączem 100 Mbps (pytanie na ile to pasmo jest gwarantowane) i transferem 5TB za 300 PLN netto /m-c , ale to że w takiej cenie daje się administracje (co prawda o bliżej nieokreślonych parametrach) to już nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał administracji w cenie, tzn taka administracja działa dobrze jak na zmianie administratorzy się nudzą ale przy globalnej awarii zostaje się z reką w nocniku bo DC nie ma wtedy kasy na większą ilość ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie takie wygłodniałe .... :)

Ale fakt dość mało profesjonalnie to wygląda.

 

Co do administracji to oczywiście, że przy braku określenia co wchodzi w zakres ciężko mówić czy oferty są porównywalne.

Jestem zwolennikiem ściśle określonych warunków. W SDC administracja w ujęciu darmowym jest sprecyzowana regulaminem, wszystko jest dokładnie określone i jasne dla obydwu stron. (nie twierdzę, że w Biznes-Host jest inaczej : ) )

 

IP - 4,90 pln brutto/mc

Maszyny można rozbudować do 32 GB RAM, proc od Intel I3 przez E1220 do E1280

Ode mnie 2 TB transferu dodatkowo w cenie.

 

Decyzja należy do klienta

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale w ogóle o czym tu mowa ? U byle dealera nawet niższych segmentów samochodów godzina pracy mechanika kosztuje 150 PLN + vat.

 

Administracją (na poważnie) powinni zajmować się fachowcy z wiedzą i doświadczeniem. Ich praca to nie jest zamiatanie ulicy a takich ludzi nie da się zatrudnić za 1500 PLN.

 

Człowiek pisze, że jest do przeniesienia 300+ stron. Tego nie zrobi się w 15 minut a ilość potencjalnych problemów jest ogromna ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

theONE, vilgefortz

 

Macie oczywiście rację, ale w zasadzie nie ma co się dziwić - wszystko jest kwestią jakości usługi, jeżeli klientowi to odpowiada to jego wybór.

Edytowano przez globalnetwork.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To generalnie nie jest problem SDC i może nie potrzebnie poruszasz tą sprawę ...

Jakoś trzeba odciągnąć Klienta od konkurencji ;)

 

Oferty dość... "ciekawe" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz,

Profesjonalnie zajmujesz się administracją serwerów, może mógłbyś się tutaj wypowiedzieć o możliwościach wykonania profesjonalnej administracji w cenie serwera dedykowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie theONE i vilgefortz. O ile Klient może sobie poczekać na zrobienie czegoś na serwerze, to może brać administracje w cenie. Bo wątpie, że firma zajmie się najpierw nim, a nie Klientem, który zostawia za samą administracje np 1000 zł miesięcznie.

 

Moim zdaniem niektórzy powinni dostać nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Szkoła Rostowskiego normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy Miłosz,

 

Ta wypowiedź potwierdza w 100% również nasze zdanie.

 

Z poważaniem,

Zespół BLUE LEAF Sp. z o.o.

http://www.blueleaf.pl

http://www.globalnetwork.pl

Edytowano przez globalnetwork.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(do globalnetwork) No cóż... jak się nie ma "jakiejś" oferty to chociaż błotem warto rzucić... tylko czasem warto choć trochę wiedzieć na dany temat by się wypowiadać... Na początek proponuję jakiś poradnik "Etyka w biznesie".

 

Wracając do tematu administracji... pełnej administracji nie da się zrobić "za darmo", ale w podstawowym zakresie jest to możliwe. Tym bardziej, że w większości przypadków właśnie ten podstawowy zakres jest wystarczający. Każdy klient administrację rozumie inaczej. Poważną administrację trzeba zacząć od określenia potrzeb klienta i przeliczyć na rbh/mc. Zgadzam się, że rzucanie oferty "serwer+administracja" jest w pewnym sensie psuciem rynku i jakości która stoi za pojęciem "administracja".

Moja oferta to serwer + administracja, ale taka, która ma swój "darmowy", z góry określony zakres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(do globalnetwork) No cóż... jak się nie ma "jakiejś" oferty to chociaż błotem warto rzucić... tylko czasem warto choć trochę wiedzieć na dany temat by się wypowiadać... Na początek proponuję jakiś poradnik "Etyka w biznesie".

A może odrazu lepiej dać dobrą ofertę? A nie "jakąś"..

Ale nie dobrą w sensie pińć zł, tylko jakościowo. Żeby klient wiedział za co płaci i to dostawał. A no, że będzie trochę kosztować, to już inna bajka.

 

Zgadzam się, że rzucanie oferty "serwer+administracja" jest w pewnym sensie psuciem rynku i jakości która stoi za pojęciem "administracja".

Etyka w biznesie.. psucie rynku.. Ile to razy przewijało się na forum. Problem w tym, że firmy same sobie psują rynek i kopią dołki. To jest właśnie ta Twoja etyka w biznesie :) Dać jak najwięcej, za jak najmniej. Grunt żeby przebić konkurencje.. cenowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak kilka lat temu jakiś klient szukał zwykłego hostingu tu na forum i też zaczęła się taka licytacja jak tu, kto da taniej i więcej, przebiłem wszystkich bo zaoferowałem to konto za 1 zł. aby w sumie pokazać jaki się cyrk zrobił :)

tym razem do takiej licytacji nie wejdę, ale cyrk jest podobny,

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×