Skocz do zawartości
Dariusz Cieślak

Problem z DNS webhostingtalk.pl?

Polecane posty

Wczoraj od 17-tej do północy nie mogłem zalogować się na WHT. Był jakiś problem z DNS ("Name or service not known").

 

Monitor pokazuje mi "brak dostępu":

 

http://s2.site-uptime.net/su.cgi/report?publicKey=6fxw8735zfi9tljcht9jboo1rwfuc9ks

 

Czy ktoś wie co się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko DNS, w ogóle serwer nie był dostępny.

Coś poważnego chyba, bo wiele godzin przerwy było.

3 październik 2012, od 16:20 do 23:40 CET (czasy w zaokrągleniu do 2 minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać profil wht na facebooku i było wiadomo co się stało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

No troszkę się wydarzyło, Marcin pewnie wyjaśni dokładnie ale spalił się układ odpowiedzialny za zasilanie procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

juvenito ale błagam... już pomijając, że FB to zło i dno... to już powiedzmy twitter (pewnie też było), bardziej geekowy... a tak to rozmieniamy się na drobne niczym jakieś LPP czy inne masowe g... że "na fejsbuku"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juvenito ale błagam... już pomijając, że FB to zło i dno... to już powiedzmy twitter (pewnie też było), bardziej geekowy... a tak to rozmieniamy się na drobne niczym jakieś LPP czy inne masowe g... że "na fejsbuku"...

A gdzie indziej mieli poinformować o awarii w momencie kiedy strona nie działa? Może mieli wysłać każdemu maila? Wybrali taka platformę komunikacji, którą się posługują użytkownicy czyli FB więc naprawdę nie widzę jakiś powodów żeby się oburzać.

 

PS.

@Sponsi włącz mózg i logiczne myślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś niema FB to co wtedy ?

Śmiać się czy płakać ?

Czekasz aż forum ruszy i pytasz ...

Nic ci przecież nie będzie jak forum nie będzie działać kilka godzin jedynie co to może cię ciekawość gnębić co jest nie tak że nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to poczeka aż wht zacznie działać i przeczyta to tutaj no chyba, że masz lepszą propozycję.

 

A Ty jak informujesz klientów o awarii podczas awarii? Na wht? Ale jak ktoś nie wie o istnieniu wht to co wtedy? Może wysyłasz klientom SMS-y bo maili przecież nie wyślesz bo serwer nie działa.

 

Nie róbcie jakiegoś problemu gdzie go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie indziej mieli poinformować o awarii w momencie kiedy strona nie działa?

Cóż. Tyle to w nagłówku partnerów technologicznych świadczących usługi hostingowe,

że pewnie aż trudno było ekipie wht wybrać, z której oferty drobnego wsparcia na zasadzie - damy wam małe konto na jakiś placeholder, że jest awaria, wiemy, no i niedługo ruszymy skorzystać ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś niema FB to co wtedy ?

 

 

Jak ktoś może nie mieć FB? operator blokuje na proxy? Jakieś firewalle blokują? Przecież nikt nie każe Ci się tam logować czy zakładać konta, profil jest publiczny.

 

Gorzej jak ktoś nie ma prądu, lub internetu to co wtedy skąd się dowie ;)

 

Pora dać telefon alarmowy w stopce bo tyle godzin niedostępności, nie ma gdzie się reklamować, obroty spadają ;) Jakieś rekompensaty są przewidziane? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

juvenito... bo ja tak uważam? A co, super i "dla dobra ludzkości"? Boooszzz... masakra, kolejna masakra. Ja rozumiem, że można mieć klapki na oczach, ale bez przesady...

 

regdos ale nie, że "oja, trzeba było sprawdzić na fejsbuku"... że niedługo wszystko będzie na fejsbuku, bo niby tak super, kul trendy i w ogóle ziacie ale ekstra... mózg mam włączony, to właśnie wy spijacie papkę globalistyczną jak leci. Tylko po co mi to wytykać?

To na fejsbuku, tamto na fejsbuku, ludzie...

 

kafi dzięki... ufff.

 

No nawet na twitterze pisać to już profi... a nie, jak sieka masowa, że "sprawdź na fejsbuku"... w d... mam fejsbuka, ot co.

 

tgx ale właśnie ktoś może nie chcieć korzystać, a nie, że niedługo jedyną metodą na wiele rzeczy będzie, że "na fejsbuku". Nie i koniec. A że WHT akurat wybiera sobie, że "nie masz fejsbuka, nic nie wiesz" - no to OK, dobra, rozumiem. Ja mam w d... w takim razie WHT. To jest część budowania jakiegoś obrazu WHT i OK, niech sobie budują.

 

Tylko po co mi wytykać zaraz, że "oja, nie masz fejsbuka, ale lama z ciebie" albo że tylko ja twierdzę, że FB to zło. Amerykanie już od jakiegoś czasu stamtąd uciekają. A twierdzić, że to nie jest złem,... no cóż... wy co niektórzy tutaj większe bzdury piszecie o naszym kraju, więc mnie to już nie dziwi...

Jeszcze tylko plakat Obamy w pokoju, zapisanie się do wszystkich możliwych programów partnerskich masówek-sieciówek, wzięcie paru kredytów w super hiper ekstra bankach i będziecie mieli tak super, że ho ho. Powodzenia. Tylko no mówię - po co komuś na siłę to wciskać?

Boszzz... masakra.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że każdy pad WHT powoduje co najmniej 10 samobójstw spowodowanych brakiem dostępu do jego usług i niedotrzymaniem SLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to poczeka aż wht zacznie działać i przeczyta to tutaj no chyba, że masz lepszą propozycję.

 

A Ty jak informujesz klientów o awarii podczas awarii? Na wht? Ale jak ktoś nie wie o istnieniu wht to co wtedy? Może wysyłasz klientom SMS-y bo maili przecież nie wyślesz bo serwer nie działa.

 

Nie róbcie jakiegoś problemu gdzie go nie ma.

 

Napewno nie przez fejsbuka bo nie każdy go ma

Jak ktoś może nie mieć FB? operator blokuje na proxy? Jakieś firewalle blokują? Przecież nikt nie każe Ci się tam logować czy zakładać konta, profil jest publiczny.

 

Gorzej jak ktoś nie ma prądu, lub internetu to co wtedy skąd się dowie ;)

 

Pora dać telefon alarmowy w stopce bo tyle godzin niedostępności, nie ma gdzie się reklamować, obroty spadają ;) Jakieś rekompensaty są przewidziane? ;D

Nie telefon wystarczyło by serwis WHT..pl umieścić na innym serwerze i tam wstawić info co i jak.Ja wczoraj szukałem jakiejś informacji dlaczego forum leży i myślałem że jakieś info będzie na portalu lecz wszystko leżało

 

EDIT teraz wszystko opiera się o fejsa tak samo jak 3 lata temu był szał na NK nagle w Polsce po 2 latach stał się modny FB ciekawe ile będzie trwał taki szał

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi:

 

Gwoli ścisłości mam na FB konto fejkowe na lipne dane bo potrzebny mi jest do pracy i nie uważam, że FB to najlepsza rzecz ale jeżeli wht ma tam konto i aktywnych użytkowników to ich poinformował a Ci co nie mają FB to nie zostali poinformowani i po problemie.

 

Proponujesz Twittera ale co mają zrobić Ci, którzy nie mają Twittera? Mogą puścić focha jak Ty - "w d.. mam Twitera, w d.. ma wht"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie przez fejsbuka bo nie każdy go ma

To w takim razie jaki sposób informujesz o awarii podczas awarii swoich klientów? Ale proszę o konkretną odpowiedź.

 

Nie telefon wystarczyło by serwis WHT..pl umieścić na innym serwerze i tam wstawić info co i jak.Ja wczoraj szukałem jakiejś informacji dlaczego forum leży i myślałem że jakieś info będzie na portalu lecz wszystko leżało

Pytanie - ale po co? Szczególnie, że oba serwisy są ze sobą zintegrowane.

 

A dlaczego Ty masz swoja stronę firmową na tej samej maszynie co klienci? Jak padnie Ci maszyna to na nie poinformujesz klientów na swojej stronie o awarii bo ona też nie działa.

 

Zamiast proponować coś innym najpierw u siebie tak zrób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

440 minut bez WHT ;)

 

Sznurek i krzesełko... :)

Czasami i tak może być z WHT niektórzy tutaj dzień zaczynają od WHT jako strona startowa :P

 

To w takim razie jaki sposób informujesz o awarii podczas awarii swoich klientów? Ale proszę o konkretną odpowiedź.

 

 

Mail jest wysyłany gdy wszystko ruszy - ewentualnie jakby tak się zdarzyło że przerwa była by dłuższa niż 3 godziny wtedy mail wysyłany jest z osobnego serwera gdzie przechowywana jest baza klientów z informacją co i dlaczego

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mail jest wysyłany gdy wszystko ruszy

Jak ruszy to jest oczywiste, że można podać informację w dowolnym miejscu.

 

- ewentualnie jakby tak się zdarzyło że przerwa była by dłuższa niż 3 godziny wtedy mail wysyłany jest z osobnego serwera gdzie przechowywana jest baza klientów z informacją co i dlaczego

Ale jak klienci mają adres kontaktowe na niedziałającym serwerze to i tak nie dostaną informacji o awarii bo im skrzynki nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież nowo zarejestrowana osoba podaje adres skrzynki swojej prywatnej założonej na portalach ONET,WP,INTERIA nie posiada od razu maila na naszym serwerze - a jeśli już posiada to o awarii dowiaduje się po fakcie .

Ja tutaj administracji WHT tak jak wyżej pisałem polecił bym portal umieścić na osobnym serwerze i, każdy wiedział by o wszystkim gdyż tutaj reklamują się firmy hostingowe za co płacą nie małe pieniądze i dla nich taka informacja dlaczego forum nie działa jest istotna.

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak szczerze, to nie ma potrzeby by nie wiadomo jak informować. FB + Twitter i git (w końcu - chyba, tak mi się wydaje - nic istotnego dla ludzi spoza WHT nie dzieje się w momencie, gdy to nie działa). Tylko nie, że z oburzeniem chrzanienie "oja, nie sprawdzałeś na profilu na fb?", bo to jest jakiś chory, globalistyczny bulszit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta sponsi jak racja to racja. Nie mam FB, NK, itp, a WHT mało ma awarii wiec czopek z resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi: cały ten cholerny Internet to "globalistyczny bulszit". A komputery to połączenie amerykańskiej myśli technicznej z azjatycką siłą wytwórczą. Ktoś stwierdził, że informacja o padzie WHT pojawiła się na fejsie, a Ty od razu napaść, oburzenie i wizje końca świata spowodowane przez Zuckerberga.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×