Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Konto usunięte

OVH pojechało po bandzie

Polecane posty

W standardzie i tak dają dużo, 15TB a jeszcze jakiś czas temu było tylko 10TB. Ale trzeba im przyznać, że wytłumaczenie sprynte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

I tak nie ma co narzekać, zawsze mogliby dać każdy 1GB dodatkowego transferu sprzedawać za 5 PLN :) Cena może i skoczyła dużo jeżeli chodzi o procent ale nie jest to majątek. W dodatku dają te 15TB w ramach serwera więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

1TB danych to na prawde spora liczba, za mniej niz 30 zlotych miesiecznie po przekroczeniu 15TB jest na prawde nie wielka i w pelni powinna byc aceptowalna przez uzytkownikow. Dawno sie nie rozgladalem, ale sadze ze w innej firmie za dodatkowe wymiany danych zaplacilo by sie 2-3 razy wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po bandzie to jechali przed podniesieniem cen ;) Teraz to są nadal dumpingowe ale już nie astronomicznie małe ;)

 

Obstawiam, że OVH przy poprzednich cenach za transfer jeszcze na tym zarabiało.

 

Dlaczego tak myślę?

1.Zacytuję fragment z raportu telegeography (http://www.telegeogr...clines-steepen/):

The median monthly lease price for (...) short term promotions and high capacities has dropped below USD1.00 per Mbps per month.

2. OVH >60% ruchu pcha przez peering (eg. http://as.robtex.com...276.html#asinfo), gdzie cena za port 10GE chociażby w takim amsix to 1.5k€.

3. Combo: own dark fibres + own optical network equipment + own network manage teams

 

Ktoś bardziej obeznany w temacie niech powie czy dobrze myślę.

 

Zmianę polityki upatruję bardziej w błędach w planowaniu ich sieci wewnętrznej. Oferując serwery z kartami 10gbps nie wzięli pod uwagę takich scenariuszy wykorzystania (http://forum.ovh.pl/...112&postcount=1), gdzie na całą sieć HG było przydzielone 80gbps. Ostatnio w biegu dodawali do podsieci HG (rbx-s3/4-6k >> rbx-g1/2-n7) dodatkowe porty w sumie do 160gbps, bo stare 80gbps w szczycie było wysycone do ostatniego bita (jeszcze nie mieli czasu zbalansować tego addonu: http://travaux.ovh.n...details&id=7359). Jak tylko przewalą podsieć HG na porty 100GE, to myślę, że ceny za transfer znowu automagicznie spadną, a Octave w tym czasie wymyśli kolejną bajeczkę, że "testowali rynek" lub "że nie ma ona (cena transferu) żadnego wpływu na pozostałe usługi. Z drugiej strony, z naszych usług zaczęło korzystać wiele osób" :-) . Obstawiam taki manewr na konieć wakacji 2013, bo z tego co wiem, to już zamówili Cisco ASR 9922 w podmiankę za ASR 9010, domalujmy do tego kilka 100GE line cards i mamy sporo nadmiaru dla high bandwidth customers.

 

Do tej nagłej zmiany polityki przyczynił się też niedawno odkryty błąd w oprogramowaniu routerów, gdzie klient im więcej trzepał transferu per serwer, tym mniejszy % transferu był zliczany i pchając te 6gbps (jak na przykładzie powyżej) klient płacił tylko za 200TB dodatkowego transferu, czyli jakieś śmieszne 1000zł.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Boże widzisz i nie grzmisz. W OVH jest jak w raju. Płacisz grosze i usługi są naprawdę na wysokim poziomie jak za takie pieniążki.

 

W Polsce zapłacisz może 10 razy tyle za taką samą usługę a jakość może być gorsza 100 razy...

 

 

 

Dają niskie ceny a ludzie dalej narzekają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże widzisz i nie grzmisz. W OVH jest jak w raju. Płacisz grosze i usługi są naprawdę na wysokim poziomie jak za takie pieniążki.

 

W Polsce zapłacisz może 10 razy tyle za taką samą usługę a jakość może być gorsza 100 razy...

 

 

 

Dają niskie ceny a ludzie dalej narzekają ;)

 

 

A więc takie pytanie mam...

 

A co by było gdyby np. OVH zniósł te tzw. limity transferu ? Oczywiście nie zagłębiajmy się w to czy ją takie limity obowiązują, czy łącza wytrzymają itp... Oczywiście jest to dodatkowy zarobek oraz łącza nie idą pełną parą bezwiednie bo wszyscy liczą, ale powiedzmy że taka sytuacja nastąpi? Patrząc na modele biznesowe wszystkie firmy stosują ograniczenie transfery lub łącza...

 

Wówczas jak myślę na hura polecą all do OVH a szczególnie tacy ssacze, którym było by to na rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stona ale to przecież normalka na całym świecie nie tylko w Polsce,

zobacz se w jakimkolwiek markecie jak nagle jest oferta na banany po 2 zeta, to każdy Polak nagle staje się szympansem,

a banan to jego ulubiona i w dodatku główna potrawa w ciągu dnia, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stona ale to przecież normalka na całym świecie nie tylko w Polsce,

zobacz se w jakimkolwiek markecie jak nagle jest oferta na banany po 2 zeta, to każdy Polak nagle staje się szympansem,

a banan to jego ulubiona i w dodatku główna potrawa w ciągu dnia, hehe

 

Czasem sam kupuję hurtem... Ostatnio kupiłem hurtem serwerki HP i zaoszczędziłem nowego malucha (takiego alabananos).... Czyli jestem SZYMPANSEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak tanieje wódka to Polak staje się jeszcze bardziej zawziętym alkoholikiem

Jak tanieją banany to Polak staje się szympansem

Jak tanieje internet to Polak staje się internautą

Jak tanieją konta hostingowe to Polak staje się webmasterem/ czymkolwiek do czego można wykorzystać konta www

etc etc

 

Zależy co tanieje, tym staje się Polak. Żeby tylko pewne usługi nigdy nie staniały, bo wtedy sodoma i gomora będzie wszędzie :D

Edytowano przez Pawel_15 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł, już jest, hehehe

i jeszcze do***e do pieca i napiszę że w Polsce nie ma dróg, hehe, bo nie ma i tyle, nawet euro nie pomogło

 

Stona źle mnie zrozumiałeś, nie jesteś przez to szympansem, bo kupiłeś serwteek dużo, nie zepsują i możesz je używać długo,

ale banan to taka rzecz co się szybko psuje, więc jak kupisz dużo to żresz i żygasz aż worek bananów kupiony w promocji będzie pusty, jak szympans , ehhh, tzn. ja nie mówie żre Ty żresz , tylko taki naród ,

na dziś kończe bo chyba już gasne

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jaką jakość? Traktują cię jak zapałkę. Miej problemy z atakami ddos, to OVH pokaże Ci środkowy palec ;-)

 

Jakość względem tej ceny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką jakość? Traktują cię jak zapałkę. Miej problemy z atakami ddos, to OVH pokaże Ci środkowy palec ;-)

Ano taką, że nawet jeśli będziesz owe problemy z atakami DDoS mieć, to będą potrafili je przyjąć i przetworzyć, tak, że reszta klientów-sąsiadów ich nie odczuje. A to, że podziękują tym, którzy owe anomalie (bardziej lub mniej świadomie) powodują, to tylko kwestia można by rzec modelu biznesowego.

 

A w Polsce... Nie wytykając może palcami konkretnych firm tutaj - to stwierdzenie, że no ktoś atakuje naszą sieć no i niestety drodzy klienci (a nie tylko i wyłącznie drogi atakowany kliencie) jest problem. No bo nasz router brzegowy się przeciąża; bo urządzenia naszych upstreamów także się przeciążają. No i do czasu kiedy nie przestaną owe ataki przychodzić (znaczy się albo ktoś zrezygnuje, albo zacznie się kaskadowe cięcie ruchu) to musicie przecierpieć, że dostęp do waszych usług może być utrudniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano taką, że nawet jeśli będziesz owe problemy z atakami DDoS mieć, to będą potrafili je przyjąć i przetworzyć....

 

A w Polsce... Nie wytykając może palcami konkretnych firm tutaj ....

 

Pomyśl że wiele firm bazuje na maszynach zewnętrznych i w firmach do tego wyspecjalizowanych tzn. mających swoje łącza i szafy nie wspominając o całej otoczce infrastruktury a firmy w PL mając swoje serwerownie są również nieźle wyposażone. Co do obciążeń na wypadek ataków to przy takim czymś zwiechy dostaje port a nie cała rurka.. lub ewentualnie dana maszyna z VPS'ami tłumaczyć Ci nie trzeba chyba...

 

A cięcia zaczyna się na węzłach u opa gdyż sama ochrona portu 100/1000 niewiele się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obciążeń na wypadek ataków to przy takim czymś zwiechy dostaje port a nie cała rurka.. lub ewentualnie dana maszyna z VPS'ami tłumaczyć Ci nie trzeba chyba...

Jesteś tego pewien? Ot jeden z przykładów całkowicie twojemu myśleniu zaprzeczający...

http://www.webhostingtalk.pl/topic/37192-netdcpl-lezy/page__view__findpost__p__326168

 

A konkluzja mojego postu była taka, że OVH potrafi w miarę sprawnie owy atak zneutralizować w swojej sieci, a nie jak sierotki boskie czekać, aż operatorzy upstream łaskawie zajmą się cięciem abuserów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego pewien? Ot jeden z przykładów całkowicie twojemu myśleniu zaprzeczający...

http://www.webhostin...post__p__326168

 

A konkluzja mojego postu była taka, że OVH potrafi w miarę sprawnie owy atak zneutralizować w swojej sieci, a nie jak sierotki boskie czekać, aż operatorzy upstream łaskawie zajmą się cięciem abuserów ;)

 

Nie zrozumiałeś mnie i nie mówię tu o serwerowniach które mają tylko jedno łącze a w tym wypadku tak było, gdzie jak się domyślam przytkało im całe 500Mbps które maja. Może się mylę ale gdy DDoS leci z kilkuset IP nie ma na to rady a tylko i wyłącznie można wycinać klasy na tranzycie operatora. Większość serwerowni które mam na myśli maja 2-3 lub więcej łącz i taki botnet im nie za bardzo zaszkodzi . Poza tym OVH ma bardzo rozbudowaną sieć, styki po 20- 80Gbps i oni sobie poradzą a gdy nadchodzi taki atak przytyka się port a nie rurka... Gdyby NetDC miało przynajmniej 2 łącza i z 2Gbps nie odczuli by tego tak mocno a tak 500Mbps można floodować lub zalać śmieciami że rura się zatka...

 

 

Mam 2 karty i porty 10G choć łącza dużo mniejsze niż na to pozwalają możliwości a dodatkowo TP net w drodze i na pewno bym odczuł taki atak ale przytkać dwa z kilkuset IP to nie jedno... a już przytkać 2x 10G no to musi lecieć naprawdę sporo ..

 

Ot cały problem w skrócie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak wiem, inna stawka cenowa, ale nie gadajmy, że OVH jest takie super.

 

Jeżeli inna stawka cenowa to nie ma co porównywać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, inna stawka cenowa, ale nie gadajmy, że OVH jest takie super. No chyba, że masz na myśli reszte czyli mini serwerownie.

Mam na myśli tych, którzy oferują usługi w podobnym pułapie cenowym co OVH.

U nich niestety, ale za taką cenę, to nawet jeśli przyjmie owy ruch (czyt. nie wysyci upstreamów) to nikt ci żadnego ASA nie będzie charytatywnie dostawiał do tego, żeby ciąć twój niechciany ruch, sorry winnetou ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×