Skocz do zawartości
kamel123

[PILNIE] SERWER DEDYKOWANY !

Polecane posty

Witam całą społeczność WHT :)

 

Proszę Was o pomoc w kwestii znalezienia dobrego serwera dedykowanego dla mojego serwisu w rozsądnej cenie i liczy się dla mnie również dobry support w języku polskim.

 

Moje wymagania to:

Najlepiej nieograniczony transfer lub limit około 10TB z możliwością awaryjnego dokupienia...

Łącze dedykowane 100 Mbit (tzn. bez współdzielenia)

Ram możliwie jak najwięcej ;) myślę, że około 16GB w tej chwili.

Pojemność dysku na chwilę obecną 500GB spokojnie mi wystarczy.

Pomoc przy wstępnej konfiguracji Nginx i optymalizacji pod kątem zapytań generowanych przez serwis.

 

Znalazłem ofertę Hetzner http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/ex4 która by mnie satysfakcjonowała w tej chwili jednak język niemiecki jest mi całkowicie obcy a w języku angielskim nie znam pojęć fachowych co mogłoby utrudniać komunikację...

 

 

p.s.

serwis obecnie w godzinach szczytu zjada około 60-70mbit łącza - transfer tygodniowy wynosi około 1,5 TB.

 

Liczę na ciekawe propozycje i za wszystkie z góry bardzo dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten serwer z hetznera nie ma dedykowanego łącza, a jakim budżetem orientacyjnie dysponujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten serwer z hetznera nie ma dedykowanego łącza, a jakim budżetem orientacyjnie dysponujesz ?

 

Proszę o oferty :) a wtedy będę wybierał według budżetu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak interesuje Cię serwer za 200 zeta z dedykowanym łączem to ja raczej podziękuję, może ktoś inny przedstawi ofertę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak interesuje Cię serwer za 200 zeta z dedykowanym łączem to ja raczej podziękuję, może ktoś inny przedstawi ofertę :)

 

Widzisz i właśnie dlatego szukam serwera z polskim supprotem :) bo nigdzie tego nie wyczytałem na Hertzner a został mi polecony dlatego podałem go jako przykład :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzisz i dlatego zapytałem o budżet (orientacyjnie, nic konkretnie), bo często tu zaglądają poszukiwacze którzy za przysłowiową złotówkę chcieliby coś co "udźwignie" facebook'a :) ,

po prostu akurat ten warunek z łączem to w tym przypadku gwóźdź programu jeżeli chodzi o cenę.

A możesz zdradzić na jakim serwerze i gdzie teraz ten serwis działa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt dedykowanego pasma jest wysoki.

W datahouse koszt to prawie 3k miesięcznie

Wydaje mi sie, że starczy Ci port 1Gb/s dlatego możesz skorzystać z oferty slaskdatacenter.pl - port link 1Gb/s transfer 10TB.

 

Zobacz również e24cloud.com, wychodzi ciutkę ponad 1k miesięcznie, jednak masz 100Mb/s bez limitu, możliwości zmiany zasobów w każdej chwili, wiec może być taniej na początku :)

 

Który z http://slaskdatacenter.pl/dedykowane.html według Ciebie ?

 

widzisz i dlatego zapytałem o budżet (orientacyjnie, nic konkretnie), bo często tu zaglądają poszukiwacze którzy za przysłowiową złotówkę chcieliby coś co "udźwignie" facebook'a :) ,

po prostu akurat ten warunek z łączem to w tym przypadku gwóźdź programu jeżeli chodzi o cenę.

A możesz zdradzić na jakim serwerze i gdzie teraz ten serwis działa ?

 

Poszło PW :)

 

 

Podam więcej szczegółów serwis obecnie notuje okolo od 70k do 100k uu dziennie i 500k odsłon transfer dzienny około 200 GB, online w godzinach szczytu około 1,5k userów, w ciągu godziny max. około 10k. na chwilę obecną

 

Jeśli inne rozwiązanie wg. Was niż łącze dedykowane da radę to pociągnąć przez jakiś czas to śmiało proponujcie :) w kwestiach serwerowych jestem niestety laikiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy Ci przygotować taki serwer z limitem do 30TB miesięcznie podpiętym do portu 1Gps.

Jednak dobrze by było gdybyś podał konkretny budżet, bo niestety Dell`a u nas nie dostaniesz za 200 złotych na miesiąc. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możemy Ci przygotować taki serwer z limitem do 30TB miesięcznie podpiętym do portu 1Gps.

Jednak dobrze by było gdybyś podał konkretny budżet, bo niestety Dell`a u nas nie dostaniesz za 200 złotych na miesiąc. ;)

 

Proszę o konkretne oferty na PW :)

ostatecznie za 201 zł też może być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamel123, wybacz Kolego ale z takim podejściem jak Twoje żadna szanująca się firma nie weźmie jakiegoś randoma po to aby marudził za serwer "po kosztach" , bierz kimsufi i tyle.

Wnioskując z postów sam nie wiesz co chcesz ale chcesz to dostać tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamel123, wybacz Kolego ale z takim podejściem jak Twoje żadna szanująca się firma nie weźmie jakiegoś randoma po to aby marudził za serwer "po kosztach" , bierz kimsufi i tyle.

Wnioskując z postów sam nie wiesz co chcesz ale chcesz to dostać tanio.

 

Drogi Kolego, nie chcę dostać tego tanio...może źle się wyraziłem bądź nie jasno rozsądna cena jest dla mnie określeniem średniej ceny rynkowej a nie najtańsze z najtańszych więc jeśli ktoś jeszcze tak to odebrał to proszę tak tego nie interpretować...

 

Z moich postów wynika że nie znam się na kwestiach serwerowych i przyznałem się do tego - dlatego szukam pomocy właśnie na forum...

 

Dziękuję :)

Edytowano przez kamel123 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pomnóż to x5 i wtedy zapraszam do nas. :)

 

Dziękuję za ofertę :)

 

czekam na kolejne, max jutro chciałbym wybrać konkretne rozwiązanie...także zapraszam do przesyłania propozycji również na PW :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, bierz OVH.

 

W Polsce za dużo zapłacisz za ruch.

 

Dzięki za Twoje rady :) czy ktoś jeszcze ma jakieś propozycje ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty, o to wycena:

 

Serwery dedykowane 2012 - Intel® Core™ i7-3770 3.40 GHz

» RAM: 16 GB DDR3

» HDD: 2x 500GB, 2x 60GB SSD *** 70.00PLN

» IP IPv4: 5 IP

» IP IPv6: NIE

» Przepustowość łącza: 100Mb/s

» Transfer miesięczny: łącze Standard - 20 TB / mc (Bez gwarancji niskich czasów do TP)

» System operacyjny: Debian 6 / 32 bit

» Panel administracyjny: NIE

 

349.00PLN miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty, o to wycena:

 

Serwery dedykowane 2012 - Intel® Core™ i7-3770 3.40 GHz

» RAM: 16 GB DDR3

» HDD: 2x 500GB, 2x 60GB SSD *** 70.00PLN

» IP IPv4: 5 IP

» IP IPv6: NIE

» Przepustowość łącza: 100Mb/s

» Transfer miesięczny: łącze Standard - 20 TB / mc (Bez gwarancji niskich czasów do TP)

» System operacyjny: Debian 6 / 32 bit

» Panel administracyjny: NIE

 

349.00PLN miesięcznie

 

Dziękuję za ofertę - poszło PW

 

Proszę o kolejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ECO ATMu M (xeon 1220) z 16 GB bedziesz mial za 399 za 32 GB za 429 do tego 199 zł za ruch extra, z ruchem że nie dochodzi nie będziesz miał problemów jak gdzie indziej

 

eco.atman.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ECO ATMu M (xeon 1220) z 16 GB bedziesz mial za 399 za 32 GB za 429 do tego 199 zł za ruch extra, z ruchem że nie dochodzi nie będziesz miał problemów jak gdzie indziej

 

eco.atman.pl

 

Dzięki za podpowiedź, sprawdzę co oferują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moge zaoferowac:

 

Leaseweb Holandia:

HP DL180G5

2x Intel L5410

16GB RAM

4x300GB SAS

HW RAID

100mbit gwarantowane

Miesiecznie 600PLN netto (738 brutto)

 

Niemcy Dusseldorf:

HP DL120G7

Intel E3-1270

16GB RAM

4x1TB HDD

HW RAID

ILO

100mbit

Miesiecznie 500PLN netto (615 brutto)

 

HP DL180G6

2x E5645

16GB RAM

4x300GB SAS

HW RAID

ILO

100mbit

Miesiecznie 900PLN netto (1107 brutto)

 

Polska, Warszawa

HP DL120G7

Intel E3-1220

16GB RAM

1TB HDD

100mbit

Miesiecznie 500PLN netto (615 brutto)

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dostałem kilka ciekawych ofert jeśli jednak ktoś ma ochotę jeszcze coś zaproponować proszę się nie krępować :)

 

Ze względu na to, iż jak wspomniałem w kwestiach serwerowych jestem zielony interesowała by mnie także opcja przeniesienia serwisu na nowy serwer dedykowany czy ktoś jest w stanie także to zaoferować?

 

Serwis to skrypt php + baza mysql + nginx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam za post pod postem ale zainteresowała mnie oferta www.e24cloud.com jaki wariant serwera na tą chwilę pociągnie takich ruch i transfer jak podałem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sie dowiedz w e24cloud o ich SLA , bo mi odpisali iz nie gwarantują na chwile obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co wszyscy przewidywali :) Stać Ciebie tylko na budżetowe rozwiązania. Co ciekawe dyski tam są 2x120 GB a Ty szukałeś 500 GB.

 

I ciekawe kto Ci w tym OVH zapewni:

Pomoc przy wstępnej konfiguracji Nginx i optymalizacji pod kątem zapytań generowanych przez serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co wszyscy przewidywali :) Stać Ciebie tylko na budżetowe rozwiązania. Co ciekawe dyski tam są 2x120 GB a Ty szukałeś 500 GB.

 

I ciekawe kto Ci w tym OVH zapewni:

 

Serwis obecnie ma aż 90 MB więc taka powierzchnia dysku wystarczy mi na bardzo długo kwestie administracji również rozwiązałem poprzez wynajęcie administratora...czyli w cenie porównywalnej oferty w PL mam serwer managed...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×