Skocz do zawartości
i686x_

Dopuszczalna prędkość na lini netii

Polecane posty

Witam serdecznie, Netia cały czas mi twierdzi że na moim łączu maksymalnie poleci 2mb/s ale ja w to nie wierzę bo router kalkuluje mi możliwość łącza aż do 4mb/s, tak wiec teraz kieruję się z zapytaniem, ile te parametry lini uciągną?

 

 

Szybkość połączenia: 2.50 Mbps Downstream / 0.32 Mbps Upstream

 

Maksymalna szybkość linii: 4.80 Mbps Downstream / 0.99 Mbps Upstream

Margines zakłóceń: 18.80 dB Downstream / 27.00 dB Upstream

Tłumienie linii: 48.60 dB Downstream / 25.00 dB Upstream

Modulacja linii: G.992.1 Annex A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to że możesz wyciągnąć teoretycznie 4 Mb/s ma się nijak do rzeczywistości , weź poprawkę na wszystkie czynniki wpływające na działanie internetu a nie kierujesz się tym co masz w programie/skrypcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Weźmiesz 4mbps... net zwolni ci do 512kbps i będzie płacz na forum że net ci nie chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weźmiesz 4mbps... net zwolni ci do 512kbps i będzie płacz na forum że net ci nie chodzi...

 

Możesz to jakoś rozwinąć, czemu podniesienie prędkości ma mu przyciąć łącze do 512kbps? Teoretyzując moim zdaniem może wziąć nawet 6mbit ale ile z tego wyciągnie będzie zależne od aktualnego obciążenia infrastruktury. Nie wiem skąd takie informacje masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretyzując, to znając zapędy Netii do kolorowania warunków technicznych (np. mówienie 18, podczas gdy system pokazuje 14, a synchro robi się na 10) ;) to skoro nie chcą zawyżać, to znaczy, że coś w tym jest i upieranie się na siłę może spowodować dziwne skutki.

Ot może np. to, że jakiś węzeł po drodze jest zapchany i nie będą potrafili wytłumaczyć, że przy wzorowej czteromegabitowej synchronizacji portu maksymalny chwilowy transfer nie przekracza dwóch megabitów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zależy to od centrali na jakich portach jesteś zapięty lub możesz być zapięty.

LLU daje możliwość do 10MB , ale nie w każdym miejscu.

Aby móc wyciągnąć 10MB przy centralach nie fiber to musisz być do 700 metrów.

Jeżeli jesteś ponad 1km to z reguły dają oni do 2MB.

Możesz im powiedzieć, że chcesz 4MB na swoją odpowiedzialność z tymm ,że pamiętaj jak nie wyciągniesz 4 MB to nie będzie to podstawa do zerwania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zależy to od centrali na jakich portach jesteś zapięty lub możesz być zapięty.

LLU daje możliwość do 10MB , ale nie w każdym miejscu.

Aby móc wyciągnąć 10MB przy centralach nie fiber to musisz być do 700 metrów.

Jeżeli jesteś ponad 1km to z reguły dają oni do 2MB.

Możesz im powiedzieć, że chcesz 4MB na swoją odpowiedzialność z tymm ,że pamiętaj jak nie wyciągniesz 4 MB to nie będzie to podstawa do zerwania umowy.

 

I to jest odpowiedź której oczekiwałem, bardzo Ci dziekuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że to są odpowiedzi czysto teoretyczne, większość userów które coś sugerują, tak samo jak furek nie są ekspertami w tej dziedzinie. I to że ci napisał iż możesz wyciagnąć 4 mb/s i nie tyczy sie to jako podstawa do zerwania umowy. Wcale nie oznacza że Netia w ogóle będzie chciała prowadzić z tobą dyskusje na ten temat.

 

Bo ostatnio widzę często tematy że ludzie pytają się o jakieś dziwne rzeczy, ktoś im coś odpowie, a ci odrazu traktują tą odpowiedź jako pełnowartościową prawną formułę, którą z pewnością będzie można użyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie linii: 48.60dB czyli jakieś 4,3km od centralki jesteś . Przy marginesie 18db dla 2Mb/s napewno zapnie synchro na 4Mb/s, wówczas margines zejdzie na 13~15db czyli utrzymie połączenie lecz tłumienie zbyt wysokie co da słabą jakość łącza. Trzymaj się dwójki jeśli jest stabilna (ping, przesył danych kb/s) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że to są odpowiedzi czysto teoretyczne, większość userów które coś sugerują, tak samo jak furek nie są ekspertami w tej dziedzinie. I to że ci napisał iż możesz wyciagnąć 4 mb/s i nie tyczy sie to jako podstawa do zerwania umowy. Wcale nie oznacza że Netia w ogóle będzie chciała prowadzić z tobą dyskusje na ten temat.

 

Bo ostatnio widzę często tematy że ludzie pytają się o jakieś dziwne rzeczy, ktoś im coś odpowie, a ci odrazu traktują tą odpowiedź jako pełnowartościową prawną formułę, którą z pewnością będzie można użyć.

 

 

A skąd możesz wiedzieć?, że wyrażasz taką opinie?

Może lepiej zapytać?

Bo tak się składa, że wiem co piszę bo pracuje przy LLU dla netii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LLU daje możliwość do 10MB , ale nie w każdym miejscu.

Aby móc wyciągnąć 10MB przy centralach nie fiber to musisz być do 700 metrów.

Napewno? No i MB czy Mb? Bo ja na LLU mam 22Mbps pareset metrów od centrali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zabieraj się z netii.. krętacze partacze i tyle..

 

Przysłali mi router na wymianę.. Asmax.. Adresy serv. DNS łapie ale nie rozgłasza po sieci LAN i WIFI .. A konfigurowane z ich płyty..

Czekam jeszcze rok i zmieniam na lokalnego dostawce ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z tym, że mam net z TP.

Obecnie mam pakiet 20 Mbit i chodzi jak złoto. Do centrali mam jakieś 500-700m po starych kablach. Czy na podstawie poniższego screena ze statystyk routera możecie mi napisać czy 'da się' szybciej?

 

http://prntscr.com/fb163

 

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy adsl2+ się nie da, bo ~20Mbitów to graniczna prędkość tego standardu.

A jeśli chodzi o vdsl... To wszystko zależy od tego, czy na centrali jest karta z portami vdsl ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tych parametrach VDSL biegałby ślicznie, ja mam dużo słabsze i 40-tka chodzi znośnie, aczkolwiek u mnie nie synchronizuje na pełnych 40 Mbps, tylko 34-36 na Sagemie i 38-39 na DGT. Zadzwoń na 801 505 505 i się dowiedz, czy w Twojej miejscowości jest możliwość wpięcia się w VDSL. Całkiem sporo nawet niedużych miasteczek (sam jestem z takiego) ma już taką opcję i szczerze zalecam przesiadkę przede wszystkim ze względu na wyższy upload (4 lub 8 Mbps w porównaniu do 1 Mbsp na ADSL) i tryb FastPath, który w przypadku ADSLa jest najczęściej wyłączony a na dobrej linii zmniejsza RTT o parę (5-25) milisekund, a jak pewnie wiesz w przypadku Neośki i tak już pingi są podwyższone, więc każde urwane z tego milisekundy są bezcenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby móc wyciągnąć 10MB przy centralach nie fiber to musisz być do 700 metrów.

Jeżeli jesteś ponad 1km to z reguły dają oni do 2MB.

To jakieś kiepskie linie macie tam w netii. Patrz załącznik - ponad półtora kilometra w tp. i to z niziutkim przeplotem bo pingi do pierwszego hopa to 18 lub 19ms.

Mój kolega dostał w tp na tłumieniu 40db, 6mb w adsl2+ i nie narzeka żeby coś mu przerywało czy coś. i też ma ładny przeplot bo pingi do pierwszego hopa 20ms.

post-14151-0-27544300-1347292485.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ping na poziomie 18-20 ms na pierwszym skoku to w Neośce niestety standard. Pozostałe parametry mogą być rewelacyjne, ale ten dla maniakalnych gierkowariatów eliminuje Orange jako usługodawcę. Ja co prawda mało gram, ale jak już mi się zdarza to nie zauważyłem, żeby pingi na poziomie 30, 40 czy nawet 60 ms nie dawały grać. Ale cóż, jeden woli stabilne łącze z pingiem 20 ms do pierwszgo skoku, inny woli łącze z niższym pingiem, ale wywalające garściami błędy CRC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ADSL i VDSL wymusza te kilkanaście ms na pierwszym skoku i z tym się nic nie zrobi (choć jest to regulowane).

np. do serwerów w warszawie wole mieć 18ms niezmienne praktycznie na pierwszym skoku i dalej ~1ms do atmana albo ~5ms do poznania, czy gdzie kolwiek indziej niż co innego gdzie skok do operatora będzie np. 1ms i wahające się 10-20ms gdzieś po drodze.

 

jak ktoś chce neta do gier to moim zdaniem neo na fast-patch (chyba do 1mb albo do 512kb) jest dobrym rozwiązaniem - ping do 1 hopa wynosi 13 ms (u mnie tak było).

 

nie polecam pchania się w najwyższy pakiet jaki się tylko da na łączu - potrafią walnąć przeplot taki, że ping do 1 hopa wynosi 45ms... to ja tyle do ovh nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zabieram się z netii dopiero w 2014 roku i przechodzę na internet satelitarny :)

 

To powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak źle z tym jest? Szczerze nie mam innego wyboru niż Netia czy tez TEPSa ;)

 

Miałeś kiedyś TV satelitarną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak źle z tym jest? Szczerze nie mam innego wyboru niż Netia czy tez TEPSa ;)

No to policz, odległość Ty-satelita pomnóż przez 2 potem podziel to przez prędkość światła i wyjdzie Ci minimalny czas opóźnienia.

Fizyki nie oszukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×