Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Devias

Wycena Aplikacji Pulpitowej (*.exe).

Polecane posty

Cześć, nie znalazłem stosownego działu, wiec napiszę tutaj.

 

Troszkę się rozpiszę ;).

 

Stworzyłem aplikację w która działa na zasadzie własnej przeglądarki tylko, że bez dodatkowych funkcji typu.: Wróć, Dalej, Podaj nowy adres itp, która działa na silniku które używają przeglądarki takie jak: Chrome, Opera i Firefox (tego na 100% nie jestem pewny)..

 

Po co zostało stworzone ?.

Czytałem wiele postów, na wielu forach w różnych odstępach czasu i widziałem pytania jak zrobić aplikację komputerową która pozwoliła by sterować np.: Serwerem Ventrilo, WWW, VPS, Dedykiem, Radiem, lub nawet proste zarządzanie użytkownikami (doładowanie konta, banowanie, wysyłanie wiadomości itp), odpowiedz była jedno znaczna "Wydatek ponad kilka tysięcy zł" "Samodzielna nauka i stworzenie aplikacji", za pewnie osoby zdecydowały się na zakup takiego dodatku ale to jedynie Ci którzy mają pewną sumę na start i mogą ją na to przeznaczyć, a co z resztą która dopiero raczkuje w tej dziedzinie (małe zyski) ? - Tak wiec ja stworzyłem coś na podobieństwo tych bardzo drogich aplikacji, ale nawet zwykłą osoba znająca podstawy html/css/js/php/mysql, tfu wystarczy nawet zwykł HTML i już można mieć PRAWIE (czemu prawie ? - ponieważ samym html nie zrobimy np.: sterowania serwerem TeamSpeak) podobną aplikację do tego co ma przykładowo OVH (MoM) czy 1&1...

 

Jak to działa ?.

Jak wspomniałem działa to na zasadzie przeglądarki internetowej która jest pozbawiona 90% swoich funkcji, wiec wystarczy stworzyć sobie prostą stronę WWW, umieścić ją na hostingu, następnie podaj mi adres http, przykładowo http://moj-wlasny-hosting.pl/aplikacje'>http://moj-wlasny-hosting.pl/aplikacje ja umieszczę w pliku konfiguracyjnym tą domenę i wyślę do Państwa gotową aplikację (wraz z instalacją )..

 

Co mi jako Administratorowi lub Użytkownikowi da taka aplikacja ?.

- Używając mojej aplikacji postronny użytkownik który nie zna adresu domeny ( http://moj-wlasny-hosting.pl/aplikacje ) nie jest w stanie za pomocą aplikacji zobaczyć kodu źródłowego, czy nawet pobrać obrazek, wiec już nie trzeba się martwić o kradzież szablonów, grafik za które trzeba było zapłacić dużą kwotę..

- Mobilność - Aplikacja waży ~40mb (instalacja ok. 14mb) można ją zainstalować na Pendrivie i z niego korzystać wystarczy dostęp do internetu.

- Można ustawić każdą rozdzielczość.

- Aplikacja działa na pewno z: Win7 (32 i 64bit) Win XP (32 i 64bit), na innych systemach nie testowałem.

 

Mniej więcej aplikacja wygląda tak: Link YT: http://youtu.be/_kSZOMun60k .

Jakość nie wygórowana, niezbyt często nagrywam wiec nie znam się na tym.

Strona zawarta w prezentacji, jest przykładem i nie jest dodawana do aplikacji.

 

 

 

 

 

Ile można być warta taka aplikacja ?.

Pytam się ponieważ chciałbym troszkę dorobić sobie na swoje hobby (ok. 300zł).

Osobiście za ok. 30zł bym sprzedał - dobra cena, za dużo, za mało ?.

 

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje :)) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

0zł...

 

Na spryciarzach gdzieś widziałem jak za darmo zrobić własną przeglądarkę i pewnie skorzystałeś z podobnego poradnika i chcesz zbić "miljony" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

samu dobrze pisze, nawet proxy, zajrzenie w log i już wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0zł...

 

Na spryciarzach gdzieś widziałem jak za darmo zrobić własną przeglądarkę i pewnie skorzystałeś z podobnego poradnika i chcesz zbić "miljony" ;)

 

Ale ten na spryciarzach to jest skrypt który jest pisany w Delphi i który jest na silniku IE, a jak wiemy na IE nie zawsze dostaniemy taki sam efekt jak na np.: na Chrome wiec po co się męczyć, drugim powodem jest to, że tym programem ze spryciarzy mamy dostęp do Prawego przycisku myszy :) - U mnie tego nie ma..

 

Tu się trochę zapędziłeś. Oczywiście, nie każdemu może się chcieć, ale nie oznacza to, że nie jest to możliwe. W końcu mogę odwiedzić tę stronę z dowolnej innej przeglądarki, która źródło pozwoli mi podejrzeć (adres wyciągnąć z samej aplikacji, lub podsłuchując ruch sieciowy).

 

Mając włączoną aplikacje nie jest użytkownik w stanie znaleźć tego adresu, ponieważ nigdzie nie jest on zapisany, nie może dać przycisku prawy, ponieważ pokazuje mu się tylko opcja Wróć Odśwież, jedynie jak posiada jakieś zdolności, to może sprawdzić jak mówisz ruch sieciowy, ale moim zdaniem pokaże mu się tylko adres IP, lub sama domena np.: http://webhostingtalk.pl, bez /aplikacja/.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo podoba się ta cześć:

która działa na silniku które używają przeglądarki takie jak: Chrome, Opera i Firefox (tego na 100% nie jestem pewny)

:)

To nie potrzebuje komentarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie rozumiesz jak działa protokół HTTP:

 

 

 

Jeśli zaś chodzi o samą aplikację - jeśli nie jest nigdzie zapisany, to skąd aplikacja wie gdzie się łączyć? Założę się, że na sztywno wpisujesz adres w kod i kompilujesz - a to jeszcze nie oznacza, że nie da się w "normalny" sposób tego adresu wydobyć. Możemy spróbować, jeśli będziesz chętny wystawić taką aplikacje, na przykład ustawiając ją na to forum, lub na dowolną swoją stronę (której adres oczywiście sprytnie przed nami ukryjesz).

 

Adres jest zapisywany na sztywno w aplikacji, wiec w Normalny sposób nie da się tego wyciągnąć jedynie używając specjalnej wiedzy :)..

 

Ale przyznam się brałem pod uwagę różnicę między zwykłą przeglądarką a moją, gdzie w zwykłej można było dać prawy pokaż źródło i wszystko było jasne na temat strony, a nie brałem możliwości że można podsłuchać ruch sieciowy.

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi w ogóle :).

 

mnie bardzo podoba się ta cześć:

 

:)

To nie potrzebuje komentarza :)

 

 

Też powinienem to zostawić bez komentarza, informacja z Wikipedia:

 

 

 

"[..] Był wykorzystywany pierwotnie w przeglądarce internetowej Safari firmy Apple. [...]"

"[..] w Mac OS X wykorzystywanej przez Safari, Dashboard, Mail i wiele innych aplikacji systemu Mac OS X.

Najpopularniejszymi programami korzystającym z silnika są przeglądarki internetowe Google Chrome, Maxthon oraz Safari. [..]"

 

 

Jak nie wiesz to nie pisz;).

Edytowano przez Devias (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też powinienem to zostawić bez komentarza, informacja z Wikipedia:

 

"[..] Był wykorzystywany pierwotnie w przeglądarce internetowej Safari firmy Apple. [...]"

"[..] w Mac OS X wykorzystywanej przez Safari, Dashboard, Mail i wiele innych aplikacji systemu Mac OS X.

Najpopularniejszymi programami korzystającym z silnika są przeglądarki internetowe Google Chrome, Maxthon oraz Safari. [..]"

 

 

Jak nie wiesz to nie pisz;).

A widzisz gdzieś tam Operę lub Firefox-a ja nie więc naprawdę widać, że brak CI wiedzy. Za Firefoxem piszesz, że nie jesteś 100% pewny ale jak byś miał wiedzę to byłbyś pewny.

 

A aplikacja zadziała jak ktoś nie ma zainstalowanego ani Chrome ani Safari?

 

No i po co komuś aplikacja jeżeli adres strony zaszyty wewnątrz, zmieni się adres serwera i po zawodach już musi do Ciebie pisać żebyś mu przekompilował program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem o Operze i FF ponieważ szukając w internecie o tym silniku spotykałem się z informacjami że kiedyś działały na takim oprogramowaniu i dlatego dałem informację, że nie wiem czy na 100%..

 

Tak, aplikacja zadziała na świeżo zainstalowanym systemie, bez żadnego dodatkowego oprogramowania nie potrzeba do jej uruchomienia.

 

Gdybyś miał aplikację która potrzebuję łączenia się np.: z MySQL to również przy zmianie serwera potrzebujesz napisać do mnie, ponieważ adres IP mysql się nie będzie zgadzał.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego są pliki konfiguracyjne programu a nie zaszywanie ich bez sensu w aplikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwali się ,że twoim hobby jest programowanie ale daj sobię trochę więcej czasu bo twoja wiedza jest jak na razie skromna. Piszesz aplikację typu przeglądarka a nie masz pojęcia o protokole HTTP. Bez zbędnych złośliwości ten program jest wart 0 PLN. Jescze musisz popracować nad programowaniem żeby pisać programy,które będą coś warte.

 

P.S. Na boga nie aplikacji pulpitowej tylko jak już to desktopowej.

Edytowano przez igor_s (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już większy sens miałaby taka aplikacja gdyby łączyła się bezpośrednio z serwerem MySQL, i na nim wykonywała odpowiednie zapytania.

Tego typu aplikacje są moim zdaniem bez sensu ;) Sam kiedyś programowałem proste apki do mojego CMSa które łączyły się z bazą danych, na pewno jest to sensowniejsze od Twojego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już większy sens miałaby taka aplikacja gdyby łączyła się bezpośrednio z serwerem MySQL, i na nim wykonywała odpowiednie zapytania.

 

Ale do tego potrzebna jest wiedza ;) A "tworzenie" programu który można wyklikać w programie "X" nie nazwałbym pisaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, wbrew pozorom obsługa MySQLa trudna nie jest. Jeśli mi jako początkującemu w C# udało się coś tam wystukać, to nie może być mocno skomplikowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie laika:)

 

Czy takie połączenie "program -> serwer sql" jest wgl bezpieczne? czy jest ono jakoś szyfrowane? czy leci sobie po prostu przez sieć, wystarczy podsłuchać i wszystko jest "jak na tacy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak ustawisz szyfrowanie to masz szyfrowanie heheheh :)

 

Wszystko zależy od programisty @Krzysiu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZTERDZIESTOmegabajtowy loader odpalający jakąś stronę internetową to jest niby mobilne?

Z resztą - nie zdziwił bym się, jak by ową aplikacyję wystarczyło w Wordpadzie (bo notatnik takich dużych plików chyba nie toleruje) otworzyć i poszukać frzy http albo www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@UP, proszę znajdź:

 

Download:

http://www.sendspace.pl/file/33103b85ee055ae598343cc/webapp

 

Skan:

https://www.virustotal.com/file/5b0ed384a2da6b7dd7fecef262e4c428ba35b4c63083b72003f596fdae0fb82e/analysis/1345362506/

 

Sama aplikacja, bo po co Ci biblioteki :) znajdź adres jakieś dane :).

 

W 'wordpadzie' hah :D

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Devias (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dllki musisz dołączyć -.- Screen_Shot018.jpg

 

Edit: Nie jestem pewien, ale po otwarciu notepadem:

 

statusBar webView http://google.com/ app.config

 

 

To wyciągnąłem pomiędzy znacznikami NUL :)

Jeżeli to nie jest to, to powiedz to poszukamy inaczej ;)

Edytowano przez Bartosz Stępień (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×