Skocz do zawartości
is_wm

Firmy, które mają userów WHT za de*ili mają się dobrze?

Polecane posty

  1. Za granica ludzie maja inna mentalność niż Polacy, a to zmienia całkowicie postać rzeczy
  2. Nie wiem co za komisja ma nad tym nadzór, ale pan M z PiS by się przydał wam

Nie mam zamiaru dyskutować więcej w tym temacie bo po prostu nie ma sensu , chciałem abyście wiedzieli tylko ze jest więcej ludzi co inne zdanie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomku, z całym szacunkiem i sympatią dla Twojej pracy nad WHT, chyba zbyt optymistycznie patrzysz. Dlaczego? Już tłumaczę.

 

Biorąc na tapetę firmę, która wojuje na WHT, Futurehost.pl, zobacz sobie tę opinię: http://www.webhostin...z_opinie/20222/

 

Teraz przyznaj, ale z ręką na sercu, jaką wartość miałaby dla Ciebie taka opinia? Bo dla mnie i sądzę, że dla wielu ludzi, nie tylko na WHT, zerową. Pomijam już to, że dodał ją userXXXX, co tylko dobija jej jakąkolwiek wiarygodność. Nie znasz większości ludzi? Ich, hm, pazerności? W szczególności u nas? Może być i byle guano, ale przecież jest za darmo. Możemy sobie co prawda gdybać ile ludzi wystawiło dobrą opinię skuszonych darmowym kontem, ale moim zdaniem, ryzyko jest całkiem spore.

 

Jaką opinię może wystawić klient, który współpracuje z firmą od sierpnia 2012?

@pedro84 a czemu Allegro ma opinie o sprzedawcach skoro w teorii wszystkie są wymuszone? owszem kupił ale pod pręgierzem zwrotnego negatywa większość, w teorii, nie wystawia złej opinii. A Ceneo, pomijając promil zaufanych opinii, co reprezentuje? Tam nie ma ŻADNEJ weryfikacji a jakoś i wszyscy korzystają i mają zdanie, że są to rzetelne opinie. Analizowaliśmy też zagraniczne rankingi, 99,99% z nich nie wymaga żadnej weryfikacji. Takich przykładów można mnożyć i mnożyć.

 

Ciągle analizujemy tu że przekręty i zakładamy zawsze złą wolę, czemu? Czemu u nas zawsze musi być coś robione pod wiecznym strachem, że będą i że na pewno są "wałki"?

 

 

  1. Za granica ludzie maja inna mentalność niż Polacy, a to zmienia całkowicie postać rzeczy
  2. Nie wiem co za komisja ma nad tym nadzór, ale pan M z PiS by się przydał wam

Nie mam zamiaru dyskutować więcej w tym temacie bo po prostu nie ma sensu , chciałem abyście wiedzieli tylko ze jest więcej ludzi co inne zdanie na ten temat.

Zdajemy sobie z tego sprawę, niestety nikt nie podał lepszego rozwiązania, więc siłą rzeczy robimy to co uważamy za najlepsze. I to nie na podstawie własnego widzimisię tylko po kilku miesiącach analiz i obserwacji m.in. zagranicznych modułów tego typu.

 

A i pamiętaj o tym, to że ileś osób pisze jednym tonem (mam na myśli generalnie, nie tylko odnośnie WHT i naszych dysput), nie oznacza że mają rację. Znasz te powiedzenie o muchach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robicie się tak absurdalni! Coraz głupsze pomysły! Jeśli uważacie że zrobicie to lepiej, to zróbcie to! Tak dziwnie wyglądają te nicki, mimo że to po prostu ułatwienie dla użytkowników. Ma ktoś jeszcze zastrzeżenia do modułu opinii? Proszę nie chrzań jaki on jest zły tylko przedstaw swoje zabezpieczenia, bo chyba o to chodzi w tym temacie. Ja widzę tylko 7 stron bezsensownych postów, a 0 dobrych rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro84 a czemu Allegro ma opinie o sprzedawcach skoro w teorii wszystkie są wymuszone? owszem kupił ale pod pręgierzem zwrotnego negatywa większość, w teorii, nie wystawia złej opinii. A Ceneo, pomijając promil zaufanych opinii, co reprezentuje? Tam nie ma ŻADNEJ weryfikacji a jakoś i wszyscy korzystają i mają zdanie, że są to rzetelne opinie. Analizowaliśmy też zagraniczne rankingi, 99,99% z nich nie wymaga żadnej weryfikacji. Takich przykładów można mnożyć i mnożyć.

Zgoda, tylko, że ja chciałbym zobaczyć na forum takim jak WHT coś lepszego. Komentarze na Allegro? Wiele przypadków pokazało, że ten system komentarzy jest niewiarygodny, bo co za problem nabić sobie na pierdołach parę setek pozytywów? Żaden? Ceneo? Chętnie zobaczył bym choćby adres IP z danej recenzji. Pamiętasz wpadki na znanylekarz.pl? (aczkolwiek tutaj sobie głowy uciąć nie dam czy o ten dokładnie chodzi). Spora ilość opinii i jakimś cudem czas bardzo podobny, a i IP te samo. Przypadek? Oczywiście ;)

 

Tomku, mnie osobiście nie chodzi o to, że idea jest zła. Ja tylko uważam, że obecna jej forma może pozwalać na spore nadużycia, to wszystko. Naprawdę nie widzisz nic złego w tym, że firma X oferuje konta użytkownikom za opinię i nagle ląduje na drugim miejscu w rankingu? Ogromna część Polaków jest cholernie chciwa (vide AG), naprawdę będzie w stanie zaakceptować guano, byleby było darmowe. Dla mnie czym innym jest stwierdzenie "prosimy o opinie w rankingu WHT" niż "oceń naszą firmę i otrzymaj X miesięcy przedłużenia konta za free". Czy naprawdę dla Ciebie te obie prośby mają ten sam wydźwięk?

 

Ciągle analizujemy tu że przekręty i zakładamy zawsze złą wolę, czemu? Czemu u nas zawsze musi być coś robione pod wiecznym strachem, że będą i że na pewno są "wałki"?

Bo ludzie z natury są jacy są. Tym bardziej w internecie.

 

Zdajemy sobie z tego sprawę, niestety nikt nie podał lepszego rozwiązania, więc siłą rzeczy robimy to co uważamy za najlepsze. I to nie na podstawie własnego widzimisię tylko po kilku miesiącach analiz i obserwacji m.in. zagranicznych modułów tego typu.

To dlaczego każdą krytykę odbieracie jak atak? Nie chcę mówić za innych, ale mnie naprawdę nie chodzi o gadanie tak "se", mam wiele przyjemniejszych zadań. Tylko z WHT nauczyłem się naprawdę dużo, z dyskusji, ale też i z czytania. Dlatego jeśli krytyka może pomóc, to będę ją wyrażał - taki mał dług wdzięczności. Nie chcesz? To banuj (ale zostaw możliwość czytania) ;)

 

A i pamiętaj o tym, to że ileś osób pisze jednym tonem (mam na myśli generalnie, nie tylko odnośnie WHT i naszych dysput), nie oznacza że mają rację. Znasz te powiedzenie o muchach? ;)

No właśnie. To że wszędzie rankingi mają taką formę jaką mają nie znaczy, że ona jest dobra i że taką należy wprowadzać na WHT! Piłeczka po Twojej stronie, odbijaj, bo będzie as :) Jeszcze raz powtarzam, to nie atak, ale krytyka, próba ruszenia jakiejś dyskusji, żeby moduł ulepszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdajemy sobie z tego sprawę, niestety nikt nie podał lepszego rozwiązania, więc siłą rzeczy robimy to co uważamy za najlepsze. I to nie na podstawie własnego widzimisię tylko po kilku miesiącach analiz i obserwacji m.in. zagranicznych modułów tego typu.

Nikt nie neguje tego, że chciecie dobrze dla forum. Nie rozumiem za bardzo tylko dlaczego jesteście tak bardzo uparci, moduł nie działa poprawnie, a Wy (administracja) uparcie twierdzicie że wszystko jest ok.

 

Otóż niestety nie jest, co nowa firma pojawi się na forum, to nowe super komentarze. Wszystkie firmy z forum pracowały na swoje opinie długi czas i co z tego mają? Nic, nowe firmy pojawią się za chwilkę w 1 trójce, a negatywne komentarze za bzdury będą dostawały stare firmy bo klientowi nie podoba się, że support np nie pomaga w instalacji joomli czy konfiguracji htaccess. Nie będę tu przytaczał przykładów negatywnych komentarzy z niektórych firm, bo nie ma tutaj żadnego sensu. Jednak co widzę uczciwość nie popłaca, sami prosicie o to aby były kombinacje w opiniach, i teraz mamy taki wynik. Cały moduł opinie od kilku dni nadaje sie do śmietnika, jest nierzetelny, nieuczciwy, nierealny i nawet nie etyczny. Takich nie byłoby dziesiątki dla modułu opinii.

 

Dziekuję za wystąpienie, oddaje głos do Marszałka Sejmu ;)

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje tego, że chciecie dobrze dla forum. Nie rozumiem za bardzo tylko dlaczego jesteście tak bardzo uparci, moduł nie działa poprawnie, a Wy (administracja) uparcie twierdzicie że wszystko jest ok.

 

Otóż niestety nie jest, co nowa firma pojawi się na forum, to nowe super komentarze. Wszystkie firmy z forum pracowały na swoje opinie długi czas i co z tego mają? Nic, nowe firmy pojawią się za chwilkę w 1 trójce, a negatywne komentarze za bzdury będą dostawały stare firmy bo klientowi nie podoba się, że support np nie pomaga w instalacji joomli czy konfiguracji htaccess. Nie będę tu przytaczał przykładów negatywnych komentarzy z niektórych firm, bo nie ma tutaj żadnego sensu. Jednak co widzę uczciwość nie popłaca, sami prosicie o to aby były kombinacje w opiniach, i teraz mamy taki wynik. Cały moduł opinie od kilku dni nadaje sie do śmietnika, jest nierzetelny, nieuczciwy, nierealny i nawet nie etyczny. Takich nie byłoby dziesiątki dla modułu opinii.

 

Dziekuję za wystąpienie, oddaje głos do Marszałka Sejmu ;)

@mzone zrób test, też daj w panelu info zachęcające o opiniach. Zarzucasz, nowej co zrobiła ale co Ty zrobiłeś aby klienci dodali opinie? Pytanie nie ma podtekstu cynicznego, serio, z chęcią się dowiem jak to wyglądało u Ciebie.

 

Trzeba mobilizować zadowolonych klientów, Ci niezadowoleni sami znajdą moduł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się co na to odpowiedzieć, ale nic mi nie przychodzi do głowy, po raz nty nie chce mi się udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

 

Opinie i ranking mają odzwierciedlać rynek również jeśli chodzi o przedsiębiorczość firm, jeśli Ty sam na własne życzenie się z niego eliminujesz to potwierdzasz tym samym, założenia jego istnienia, jeśli rozumiesz co mam na myśli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak firmy nie chcą brać w tym rankingu udziału to znaczy, że coś jest nie tak. Zresztą robicie wojnę o jakiś ranking z opiniami, jak jakiś użytkownik będzie chciał profesjonalną usługę, to nawet nie będzie patrzył się na opinie w tym module, tylko wejdzie sobie na dział opinie o firmach, przewertuje parę stron, ew. napisze prośbę o oferty i zawsze coś znajdzie.

 

Ranking, aby był miarodajny to musiałoby być napisane ok 60 opinii na temat 1 firmy. Też parę rzeczy nie podoba mi się w tych opiniach, no ale ja tu nie mam głosu więc nawet nie będę pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak firmy nie chcą brać w tym rankingu udziału to znaczy, że coś jest nie tak. Zresztą robicie wojnę o jakiś ranking z opiniami, jak jakiś użytkownik będzie chciał profesjonalną usługę, to nawet nie będzie patrzył się na opinie w tym module, tylko wejdzie sobie na dział opinie o firmach, przewertuje parę stron, ew. napisze prośbę o oferty i zawsze coś znajdzie.

 

Ranking, aby był miarodajny to musiałoby być napisane ok 60 opinii na temat 1 firmy. Też parę rzeczy nie podoba mi się w tych opiniach, no ale ja tu nie mam głosu więc nawet nie będę pisać.

Nie firmy a firma.

 

Chodzi o pewne narzędzie statystyczne, pomagające w wyborze a nie decydujące.

 

I będzie miał tyle i więcej opinii. Dopiero >100 opinii per firma, te wątpliwe same zginą w tłumie, jeśli ich szybciej nie wychwycimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że jak na razie w module opinii nie ma wpisów dotyczących żadnej znaczacej firmy, kei czy nazwa maja ocenę zero.. rządzi za to jakieś futurehost, bizneshost albo webiq.. to tak jakby na portalu o winach pierwsze 3 miejsca zajmowały sikcze z biedronki po 9 zł ;D. wiarygodnosc tego rankingu jest bardzo niska.. swoja droga niby tak dokladnie sprawdzasz te opinie a w rzeczonym webiq dwie dotycza ich strony firmowej (#3 i #7). a #1 nie ma podanego zadnego adreesu.. po co to mydlenie oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Weryfikacja za pomocą pliku weryfikacja.html albo .php ? Dodajesz opinie, dostajesz plik, wrzucasz na stronę/ domenę i wywołujesz. Wtedy opinia jest dodana. Jak nie zweryfikujesz to opinia siedzi sobie 30 dni w czyśćcu, potem z automatu idzie wiadomo gdzie :)

 

Webiq.pl, co to jest, nie znam tej firmy, a lista pozytywów na ów temat jest dość długa. Futurehost.pl, coś tam kojarzę ale słabo... Jedyne co dobrze znam to Biznes-Host.pl i tutaj nie mam specjalnie zastrzeżeń co do opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma podanego zadnego adreesu.. po co to mydlenie oczu

Nie trolluj, pisałem n razy, że opinie są weryfikowane kilku stopniowo i nie nie od ręki, a w czasie. Moderatorzy każdą podejrzaną czy źle wypełnioną opinię kasują ale nie są robotami więc czasem taka zniknie po 1h czasem po 1 dniu a czasem dopiero jak dostaną raport.

 

Weryfikacja za pomocą pliku weryfikacja.html albo .php ? Dodajesz opinie, dostajesz plik, wrzucasz na stronę/ domenę i wywołujesz. Wtedy opinia jest dodana. Jak nie zweryfikujesz to opinia siedzi sobie 30 dni w czyśćcu, potem z automatu idzie wiadomo gdzie :)

Tworzymy ranking masowy i musimy iść na pewne kompromisy. Oczywiście rozważaliśmy i taki wariant ale po prostu jest zbyt trudny / czasochłonny dla większości użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Trzeba mobilizować zadowolonych klientów, Ci niezadowoleni sami znajdą moduł ;)

Przecież coś takiego jest mało poważne. Nie wyobrażam sobie aby firmy typu IQ, Dhosting, NQ, Kei, ogicom (które według waszego rankingu są słabe) wysyłały prośby o opinie do klientów.

Takie działanie nie przystoi w biznesie. Tylko w przypadki hostingów allegrowych typu (webiq) i skierowanych do "gimbusów" takie działanie może podnieść prestiż w oczach klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czas zakończyć tę dyskusję, wszystkie emocjonalne argumenty zostały już powiedziane i zaczynają się już jakieś dziwne wywody, my ze swojej strony wyjaśniliśmy co i dlaczego, eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×