Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mpm1122

[PHP][Problem] Z rejestracją.

Polecane posty

Gość mpm1122

Witam, mam dosyć poważny problem, ale dla was to zapewne błahostka...

Kawałek kodu:

<dane>
if (strlen($login) < 3 or strlen($login) > 30 or !eregi("^[a-zA-Z0-9_.]+$", $login)) {
		$blad++;
		echo '<span class="blad">Proszę poprawny wprowadzić login (od 3 do 30 znaków).</span>';
	} else {
		$wynik = mysql_query("SELECT * FROM $tabela WHERE login='$login'");
		if (mysql_num_rows($wynik) <> 0) {
			$blad++;
			echo '<span class="blad">Podana nazwa użytkownika została już zajęta.</span>';
		}
	}
	if (strlen($haslo) < 6 or strlen($haslo) > 30 ) {
		$blad++;
		echo '<span class="blad">Proszę poprawnie wpisać hasło (od 6 znaków do 30 znaków).</span>';
	}
	if ($haslo !== $haslo2) {
		$blad++;
		echo '<span class="blad">Podane hasła nie są ze sobą zgodne.</span>';
	}
if ($blad == 0)
<kolejne dane>

Jednak teraz jak wykona się plik i dana osoba nie wpisze żadnych danych( puste pola ) to dostaję tyle informacji ile jest pustych pól. Chciałbym aby błędy pokazywały się pojedynczo tak jak na tej stronie https://server.buycraft.net/register Czyli jeżeli dana osoba pozostawiłaby wszystkie puste pola to i tak będzie tylko jeden błąd o nie uzupełnieniu pierwszego pola, jak uzupełni pierwsze pole, a reszta puste to pokaże się tylko informacja o tym, że nie pole 2 drugie jest puste. Myślę, że wyjaśniłem to miarę dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do warunków:

&& $blad == 0

 

W przedstawionym przykładzie dodatkowo walidacja wykonywana jest po stronie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast if zastosuj else if

 

@up: else if jest bardziej wydajne ponieważ sprawdzanie warunków następuje tylko pod warunkiem, że pierwszy warunek wyżej jest nie spełniony, dodanie && powoduje, że każdy warunek jest sprawdzany pomimo, że jakiś jest spełniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×