Skocz do zawartości

Polecane posty

Telefon jest skuteczniejszy niż ich czat. Ale udoiło mi sie załatwić przez niego 100% spraw. Kwestia cierpliwości chyba jest istotna. Wczoraj opłaciłem konto na kolejny rok i szczerze polecam blink.pl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przepraszam Pana za kłopot z chatem, prawdopdobonie była to kwestia techniczna, że połączenie zostało

zerwane, może jakiś przypadek, omyłkowe kliknięcie. Osoba, która Pana obsługiwała, jest kompetentna i posiada długie

doświadczenie, zapewniam, że nie była to złośliwość, ani dziecinny sposób uniknęcia dlaszej rozmowy.

 

Postaram się dowiedzieć, w czym tkwił problem, na pewno wkrótce do Pana się odezwiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Uczestnicy Forum,

 

Przeanalizowałem sprawę zgłoszoną przez 'nicholai'

Stwierdzenie, że 'konsultant po prostu wyszedl' jest w naszym odczuciu stwierdzeniem oczerniającym

pracownika BOK'u. Rozumiem, że 'nicholai' stwierdził to na podstawie komunikatu

"Twój rozmówca zakończył rozmowę", który mógł zostać wygenerowany w przypadku

zerwania sesji z winy łącza użytkownika jak i z winy łącza BOK. Nie znaczy to jednak, że nastąpiło

celowe czy złośliwe działanie człowieka.

 

Dodam, że Pan 'nicholai' po rozłączeniu połączył się ponownie, co jest dowodem na to, że

konsultant nie odszedł od swojego stanowiska pracy, ani też nie porzucił zadania, a jego

reakcja na ponowne połączenie była jak najbardziej właściwa: po nawiązanym połączeniu

Pan 'nicholai' został przeproszony za zaistniałą sytuację chociaż nie

wiadomo z jakiego powodu nastąpiło zerwanie sesji.

 

Przykro mi, że jako użytkownik Pan 'nicholai' poczuł się urażony,

lecz pracownik BOK przeprosił za sytuację, która była losowym wypadkiem.

Trudno mi zatem przyjąć odpowiedzialność za złe podejście do Klienta przez mojego

pracownika. Na przyszłość bardzo prosiłbym o wyjaśnianie od razu takich

spraw z konsultantem, zapewniam, że nikt w firmie nie ma złej

woli i wszyscy pracujemy dla Klientów, z pewnością takie nieporozumienia

można od razu wyjaśniać, bez pośrednictwa Forum.

 

Nigdy nie zdarzyło nam się, aby użytkownik pozostał bez żadnego wsparcia.

 

Co do merytoryki problemu - sprawa jest obecnie wyjaśniana u naszego dostawcy,

jak tylko będziemy mieć informacje, to na pewno Pan 'nicholai' niezwłocznie

także je od nas otrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady nie popadajmy w absurd, wiadomo, że chat on-line jest tylko aplikacją, ile razy zerwało mi połączenie chociażby w home.

@ nicholai, połączyłeś się ponownie, uzyskałeś pomoc, dlatego nie bardzo rozumiem, po co takie załączanie screenów na forum.. swoją własną głupotą chciałeś się popisać ?

Tacy właśnie pseudo użytkownicy psują opinie naprawdę solidnych firm, w blink.pl miałem 2 konta przez okres roku i naprawdę miło wspominam ten rok, wynieść musiałem się tylko i wyłącznie ze względu na mod_rewrite, gdyby nie to, zapewne siedziałbym do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Uczestnicy Forum,

 

Przeanalizowałem sprawę zgłoszoną przez 'nicholai'

Stwierdzenie, że 'konsultant po prostu wyszedl' jest w naszym odczuciu stwierdzeniem oczerniającym

pracownika BOK'u. Rozumiem, że 'nicholai' stwierdził to na podstawie komunikatu

"Twój rozmówca zakończył rozmowę", który mógł zostać wygenerowany w przypadku

zerwania sesji z winy łącza użytkownika jak i z winy łącza BOK. Nie znaczy to jednak, że nastąpiło

celowe czy złośliwe działanie człowieka.

 

no coz, nie wnikalem w istote problemu, czy byla to wina lacza, czy pracownika, ale jaka mogla byc moja pierwsza mysl po pol godzinie braku odpowiedzi ze strony konsultanta i naglym opuszczeniu chatu? jesli bylo tak faktycznie, ze wina lezala po stronie polaczenia (w co wierze), to prosze wybaczyc moja zbyt wczesna ocene sytuacji (posta napisalem zaraz po incydencie).

 

Dodam, że Pan 'nicholai' po rozłączeniu połączył się ponownie, co jest dowodem na to, że

konsultant nie odszedł od swojego stanowiska pracy, ani też nie porzucił zadania,

 

nie polaczylem sie ponownie - zaraz po zerwaniu polaczenia aplikacja monitowala o "nieobecnosci konsultantow", dopiero po ok. 1h sprobowalem z powodzeniem ponownie.

 

jego reakcja na ponowne połączenie była jak najbardziej właściwa: po nawiązanym połączeniu Pan 'nicholai' został przeproszony za zaistniałą sytuację chociaż nie

wiadomo z jakiego powodu nastąpiło zerwanie sesji.

 

potwierdzam, konsultant mnie przeprosil i wyjasnil dlaczego zniknal nagle z chata, za co oczywiscie plus. plus rowniez za dalsze traktowanie mojej skromnej osoby.

 

Na przyszłość bardzo prosiłbym o wyjaśnianie od razu takich

spraw z konsultantem,

 

chcialem, ale nie bylo mozliwosci ponownego polaczenia (brak dostepnych konsultantow)

 

zapewniam, że nikt w firmie nie ma złej

woli i wszyscy pracujemy dla Klientów, z pewnością takie nieporozumienia

można od razu wyjaśniać, bez pośrednictwa Forum.

 

Nigdy nie zdarzyło nam się, aby użytkownik pozostał bez żadnego wsparcia.

 

tutaj z przykroscia musze zaprzeczyc. przez ostatnie prawie 2 tygodnie wyslalem 3 maile, z czego dostalem odpowiedz na 1 z dosc dziwnym tlumaczeniem (nie bede jej tu przytaczac, bo nie ma sensu), ktore nie przynioslo efektu. prosba o prosta informacje, czy ktos pracuje nad rozwiazaniem problemu pozostala bez odpowiedzi. ktos zapyta czemu nie uzylem telefonu, bo to pewniejsze, lepsze i w ogole. to ja zapytam po co podawac maila do BOKu, skoro nie dziala to tak jak powinno?

co do Forum, to nie bede wnikac, czy gdyby moj post tutaj sie nie pojawil, ktos by sie zainteresowal moja sprawa. jak widac przez ostatnie 2 tygodnie ruszylo sie niewiele

 

Co do merytoryki problemu - sprawa jest obecnie wyjaśniana u naszego dostawcy,

jak tylko będziemy mieć informacje, to na pewno Pan 'nicholai' niezwłocznie

także je od nas otrzyma.

 

dziekuje i mam nadzieje na jak najmniejsza ilosc takich sytuacji w przyszlosci, przykrych dla obu stron

 

pozdrawiam

 

@sonin: pozostawie bez komentarza Twoje docinki o moim poziomie intelektualnym. zaloze, ze nie posiadasz wystarczajacych informacji o calej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takie informacje jak każdy inny czytelnik powyższego tematu, w związku z powyższym, jeżeli już oczerniasz jakąś firmę, załączasz screen, to albo opisujesz problem dokładnie, i wszystko jest dla wszystkich zrozumiałe, albo opisujesz problem tak jak to zrobiłeś, nie wspomniałeś wcześniej, że następne połączenie miało miejsce dopiero godzinę później itd. więc chyba mogłem tak odebrać sprawę?

Może faktycznie nieco za ostro zareagowałem, nie powinienem Cię od razu obrażać, wynika to chyba z alergii na marudnych klientów jakim jesteś - sam przyznasz, nie zadzwonisz, tylko będziesz wystawiać negatywną opinię na forum... A dlaczego nie zadzwonisz, bo Ty jesteś marudny klient we własnej osobie i skoro masz do dyspozycji chat i maila to to powinno wystarczyć, a jak nie wystarczy, to mimo, iż firma świadczy usługi na poziomie, to wystawię jej negatywną opinie na forum.. a co, niech mają.. bo zupa była za słona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posiadam takie informacje jak każdy inny czytelnik powyższego tematu, w związku z powyższym, jeżeli już oczerniasz jakąś firmę, załączasz screen, to albo opisujesz problem dokładnie, i wszystko jest dla wszystkich zrozumiałe, albo opisujesz problem tak jak to zrobiłeś, nie wspomniałeś wcześniej, że następne połączenie miało miejsce dopiero godzinę później itd. więc chyba mogłem tak odebrać sprawę?

Może faktycznie nieco za ostro zareagowałem, nie powinienem Cię od razu obrażać, wynika to chyba z alergii na marudnych klientów jakim jesteś - sam przyznasz, nie zadzwonisz, tylko będziesz wystawiać negatywną opinię na forum... A dlaczego nie zadzwonisz, bo Ty jesteś marudny klient we własnej osobie i skoro masz do dyspozycji chat i maila to to powinno wystarczyć, a jak nie wystarczy, to mimo, iż firma świadczy usługi na poziomie, to wystawię jej negatywną opinie na forum.. a co, niech mają.. bo zupa była za słona..

 

nie rozumiem Twojego toku myslenia. opisalem problem, wiec nie mow do mnie tak, jakby go nie bylo i jakbym z sufitu bral wszystko co tu napisalem.

poza tym, opinia ma to do siebie ze jest subiektywna. mozesz miec odmienna i nie bede Cie tu za to mieszal z blotem. nie kaze nikomu brac mojej pod uwage. jak moderator uzna, ze nalezy ja ocenzurowac, prosze bardzo. ale wtedy mija sie z celem sens istnienia tego dzialu.

a tak na marginesie...

niestety jeszcze duzo polskich firm ma to do siebie, ze uwazaja, ze niezadowolonego klienta trzeba sie pozbyc, a przyczyny jego niezadowolenia traktuja, jakby nigdy sie nie pojawily. bo po co czynic jakies wysilki w celu ulepszenia jakosci uslug/produktow, jak przy status quo jakos to idzie?

marudny czy nie marudny, kazdy jest klientem. nie ma lepszych i gorszych, oboje generuja przychod. a to, ze jedni maja wieksze wymagania, to juz nic na to sie nie da poradzic. ale to dzieki tym marudnym dobre uslugi staja sie jeszcze lepsze, a to wlasnie w biznesie chodzi.

 

PS. a na marginesie, nie chodzi o problem z domena, ktora mam w podpisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

informuje, ze problem zostal rozwiazany, co tez wplynelo na edycje mojego pierwszego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług BLINK.PL od około roku. Ogólnie jestem zadowolony, ale ostatnie kilka wydarzeń po prostu mnie zirytowały i szukam czegoś nowego. Na serwerach BLINK założyłem już kilka kont, więc mam "lekkie" doświadczenie jeśli chodzi o ich usługi.

 

- już dwa razy zdarzyło mi się, że serwer "sam w sobie" zmienił moje hasło do konta! Poprosiłem o pomoc na chacie. Przy pierwszej rozmowie ze konsultantem dostałem informacje, że muszę coś drukować, wypełniać, faksować - no myślałem że oszaleje! Nie wystarczyłoby normalne przypomnienie hasła??? Przy drugim podejściu do BOK, pojawiła się dobra duszyczka i po zweryfikowaniu moich danych on-line zmieniła hasło na takie jakie było przy utworzeniu konta. Ufff.... Niestety za dobrze by było! Po raz kolejny hasło obsługiwanego przez mnie konta uległo zmianie i scenariusz się powtarza! Mam już serdecznie dość zabawy z MOIM WŁASNYM KONTEM!!! Niektóre działania firmy są bardzo odpowiedzialne ale też bardzo archaiczne!

 

Nie jestem klientem wymagającym, nie korzystam z jakiś zaawansowanych opcji serwera, ale wymagam podstawowej prostoty w jego obsłudze!

 

Na koniec dodam, że bazy danych działają bardzo wolno (przy pierwszym odwołaniu) firma się do tego przyznaje, ale przez ostatnie 6miesięcy nic z tym nie zrobiła :/

 

Reasumując - wszystko poza w/w problemami jest OK :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do backupa, to rzeczywiście może być problem z pobraniem go przez phpmyadmin, ale to raczej jest związane z php. Ja backupy baz tworze sobie skryptem:

 

system('/usr/bin/mysqldump --hex-blob --extended-insert=FALSE -K -hmysql4.blink.pl  -phasło -uuser_db user_db > user_db.sql');
?>

I mamy backup bazy na koncie, potem wystarczy przez ftp pobrać (można się jeszcze pobawić w kompresowanie tego). Nie ma najmniejszych problemów (choć takie coś z panelu administracyjnego by się przydało).

 

Błąd 500 też mi się pojawia dopiero od paru miesięcy. Wcześniej tego nie było. Spadku wydajności serwera nie zauważyłem, więc trudno stwierdzić z czym to związane.

 

ad dumpy baz - problem nie z php a (jak mniemam) celowe ustawienia serwera sql - zrywa połączenie jeśli dump jednej tablicy trwa więcej niż 10 sekund. W moim wypadku to uniemożliwia wykonanie dumpa (baza ma 170MB). Twój skrypt również nie rozwiązuje problemu (próbowałem tej metody oraz innych - jak pisałem w poście - mysqldump, mysqladmin, inne skrypty/programy - zawsze z tym samym efektem).

 

ad error500 - wynika jak mogę się domyślać z ustawień serwera ucinającego zbyt zasobożerne strony. Nie jest to zarzut bo każdy hosting stosuje jakieś mniej lub bardziej chytre sztuczki żeby strony podobne do mojej nie zabiły całego dostępnego cpu/ram ... o ile temat dość długo drążę (szukając hostingu pod moje strony) nie spotkałem się jeszcze (może poza platformami kei) z hostingiem o w miarę jasno określonych parametrach - nie licząc VPS i dedyków.

 

W sumie to również nagoniłem kilku klientów blinkowi i są zadowoleni, polecałem bez strachu że będą narzekać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SISCO niestety nęka mnie fakturami za usługi z których już dawno zrezygnowałem.

 

Nowy system fakturujący (za usługę mega.sisco.pl) możę sobie SISCO już powoli zamawiać i to w jakiejś dobrej firmie. Od wielu miesięcy nie mam tam już usługi a faktóry i tak przychodzą. Lepiej, przychodzą zwykłe VATowskie. Zaraz po proformie której nie opłacam. Nie opłacam proform bo nie korzystam już z usługi mega.sisco.pl. NIe mam nic do usługi ale obsługa płatności to nieporozumienie.

 

Przykaład dla czesto obecnych przedstawicieli tej firmy Fra-VAT NR FV/SIS/34/07/2007

 

Kto płaci za te polecone? znaczki, prace kopertujących, biurokracje. Czy poznaniacy wiedzą co się dzieje z ich pieniędzmi we wrocławiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi, przepraszam bardzo, akurat jest odwrotnie, to Poznań fakturuje. Szkoda, że nie napisałeś mi tym probleme, oczywiście zostaną zrobione korekty do tych faktur, przepraszam za kłopot. Możliwe, że to ja popełniłem błąd i zapomniałem przekazać informację o Twojej rezygnacji, sprawdzę to. Bardzo przepraszam. PS - naprawdę wysatrczyło do mnie napisać tak samo jak kiedy kupowałeś usługę PS 2 - Mamy drugi serwer z tymi usługami, tym razem MySql5 i PHP 5, więc gdybyś chciał przetestować, to zapraszam, maszyna tej samej klasy jak ta pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Arturze czysty. Prośbę o rezygnacji pisałem do p.nowojska[-at-]sisco.pl. Bo niby ta Pani miała się zajmować kontaktem ze mną. Tu chodzi o metodologię, po co wysyłać proformy poleconym? I dlaczego przychodzą zwykłe vatowskie jak pro nieostały opłacone? To jakiś błąd w systemie który generuje wam zbędne koszty. Z jakości usługi hostingu byłem natomiast bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPDATE mojej opinii o BLINK.PL, to co wcześniej pisałem uzupełniam o:

+ panel, w ogólnym obeznaniu jest dobry, brak dobrego managera plików ale bardzo dużym plusem jest możliwość zakładania jednego usera i przypisania jemu kilku usług np. maila i dostępu FTP, bardzo fajna usługa, wcześniej o tym pisałem i muszę przyznać i potwierdzić: to bardzo wygodne,

+ odpowiedzi na maile dostaję w ciągu max 2 dni, w lutym wyglądało to zdecydowanie gorzej,

+ moja strona, która na progreso spowodowała wypowiedzenie hostingu, tutaj pracuje bez problemu,

+ bardzo dobry filtr antyspamowy,

+ zero problemów z księgowością,

+ masz problemy? wysyłasz maile? wszystko załatwisz na telefon boku blink.pl, serio!

+ bardzo szybki FTP,

+ brak problemów z ładowaniem czy tez wykonywaniem backupu bazy SQL przez min. program MySQL Administrator,

- czasami: min. raz na tydzień, zacina się serwer SQL i wyskakują błędy,

- brak dostępu SSH, nawet za dopłatą,

Zasadniczo moje zdanie o blink.pl uległo od lutego 2007 zdecydowanej poprawie, ocena jak najbardziej pozytywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto posiadam też od lutego 2007. Co do zalet zgodzę się z przedmówcami, ale:

- PHP 5 jest w wersji 5.1.2 (http://php.blink.pl/info.php5). Po kilku mailach do administracji wciąż dostaję odpowiedzi w stylu "jeszcze nie wiemy, czy jest stabilne". Ludzie, opamiętajce się; konkurencja pod tym względem jest daleko do przodu i jakichś padów z tego powodu nie ma, a trzeba tylko z tego powodu kombinować. :/

- brak SSH pomimo, że jest dostęp do funkcji powłoki z poziomu skryptów. Utrudnia to choćby dumpowanie sql, czy nawet takie "bzdety" jak rozpakowywanie archiwów...

- pady SQL. No, zdarzają się, nie wiem, czemu tak jest; administracja za każdym razem pisze, że problem jest rozwiązany.

+ MySQL 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSH to w dzisiejszych czasach raczej luksus więc jeśli go nie ma na koncie za 99PLN to nie ma co się dziwić. Nie ma go też na kontach za 600 PLN w Kei. Jak ktoś chce grzebać w powłoce to kupuje sobie VPSa albo Dedyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

że chcą poczekać i słusznie nie wrzucają najnowszego softu, bo wolą coś lepiej przetestowanego? podobno KEI ciągle upgrade robi i czasem są przez to problemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby przez 1.5 roku zwlekać?... 5.2.3 "wyszło" już ponad 2 miesiące temu. Żeby chociaż 5.2.0 było (a pół roku, to chyba powinno wystarczyć na testy).

 

Nie wiem, może zrzędzę, ale po prostu boli mnie to, że konkurencja już od dawna posiada działające PHP >=5.2, a Blink nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa.pl PHP Version 5.1.6. a ludzie sobie chwalą firmę. Jak jesteś Fanatykiem wersji to polecam VPSa, będziesz mógł nawet 6beta sobie zainstalować czy co tam teraz jest najnowszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat pokazuje, ze byc moze firmy silniej powinny prezentowac swoja polityke aktualizacji - czy sa za stabilnoscia czy za pogonia za nowymi wersjami lub jak bardzo w jedna lub w druga strone. Tak, aby kazdy wiedzial na co sie decyduje przed zakupem. Wiadomo, ze troche inne sa w tym zakresie oczekiwania klienta biznesowego (gdzie priorytetem jest to, aby wszystko dzialalo), a inne developerow (gdzies czesto jest oczekiwanie w kierunku nowych wersji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Może troszkę wytłumaczę, o co chodzi. Praca na wielką skalę to duża odpowiedzialność. Adminsitratorzy muszą być pewni, że nowa wersja nikomu nie będzie przeszkadzać. To wymaga testów i poświęcenia większej ilości czasu na aktualizację. W związku z tym lecą roboczogodziny administratorów. No i tutaj pojawia się dylemat: czy mają poświęcać swój czas na:

1. Rozwój systemu

2. Reagowanie na bieżące zdarzenia

3. Upgrade'y do najnowszych wersji

 

Jak widać, mając ograniczone zasoby czasu nie można w pełni oddać sie każdemu zajęciu. Dlatego też musimy wybierać, co administratorzy mają robić. Rzecz jasna - możemy zatrudnić ich więcej, ale to momentalnie przekłada się na cenę usług. Po prostu trudno jest zadowolić wszystkich. Ale jedno obiecuję - naprawdę mocno się staramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery Blinka są przenoszone do polski mój już jest we Wrocławiu.

Dowiedziałem się o tym jak nie mogłem zalogować sie via FTP na adres ftp.blink.pl (hasło było poprawne) Proponuje poprawić ten błąd. Bo na serwerze w DE działał taki adres a teraz trzeba łączyć się via PREFIX.blink.pl To może dezorientować mało doświadczonych klientów.

 

pozatym informacja na tej stronie nie jest już aktualna jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×