Skocz do zawartości
SevenSoft

Rejestracja domeny w tym samym czasie przez 2 rozne osoby ...

Polecane posty

Cześć,

 

mam pytanie dość dziwne jak dla mnie :) rejestruje domenę, system sprawdza czy jest wolna ... jest wolna. No to ją rejestruję i opłacam, po czym widzę, że jest jakiś jednak problem ... domenę zarejestroała inna osoba w tym samym czasie co w takim wypadku mogę zrobić z moim rejestratorem?

 

Odpuścić sobie czy dyskutować z nimi?

 

Nie podaję celowo domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zdziałasz, o ile domena nie jest zarejestrowaną przez Ciebie nazwą produktu czy marki. Kto pierwszy ten lepszy, widać ktoś miał lepszy od Ciebie refleks (albo automat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja najfajniejsza przygoda z domenami miała miejsce na natarcie.

 

Patrzę jakie domeny są wolne.

 

www.firma.pl

www.biznes.pl

 

wrzucam w przeglądarkę, obydwie zajęte, ale co tam, skoro mogę zarejestrować to rejestruję.

 

Myślę sobie wtf, jakim cudem wolne. No to czym prędzej rejestruję, opłacam. Za jakiś czas od opłacenia domen dostaję informacje mailem, że nie można zarejestrować domen, bo są już zajęte? Chwila zastanowienia, wbijam na netart i co? Obydwie domeny widnieją jako wolne w propozycjach do zarejestrowania? No to o co kaman. No to piszę do nich, panowie co jest? A oni mi na to "chciał pan zarejestrować zajętą domenę" - Nie chciałem, tylko zarejestrowałem i opłaciłem, bo wasz system mi na to pozwolił. "może pan wykorzystać wpłacone środki na inne nasze usługi. No dziękuje bardzo, proszę mi zwrócić pieniądze i skasowac moje dane z waszej bazy.

 

Dobry sposób pozyskiwania klienta. Zaoferujemy Ci coś, czego nie możesz mieć a jak juz zapłacisz, to możesz mieć coś czego nie chcesz, byle u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać połączenie z bazą domen im się posypało. Najlepiej sprawdzać domeny w rejestrach whois, wtedy masz 100% pewności czy jest wolna czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja najfajniejsza przygoda z domenami miała miejsce na natarcie.

 

Patrzę jakie domeny są wolne.

 

www.firma.pl

www.biznes.pl

 

wrzucam w przeglądarkę, obydwie zajęte, ale co tam, skoro mogę zarejestrować to rejestruję.

 

Myślę sobie wtf, jakim cudem wolne. No to czym prędzej rejestruję, opłacam. Za jakiś czas od opłacenia domen dostaję informacje mailem, że nie można zarejestrować domen, bo są już zajęte? Chwila zastanowienia, wbijam na netart i co? Obydwie domeny widnieją jako wolne w propozycjach do zarejestrowania? No to o co kaman. No to piszę do nich, panowie co jest? A oni mi na to "chciał pan zarejestrować zajętą domenę" - Nie chciałem, tylko zarejestrowałem i opłaciłem, bo wasz system mi na to pozwolił. "może pan wykorzystać wpłacone środki na inne nasze usługi. No dziękuje bardzo, proszę mi zwrócić pieniądze i skasowac moje dane z waszej bazy.

 

Dobry sposób pozyskiwania klienta. Zaoferujemy Ci coś, czego nie możesz mieć a jak juz zapłacisz, to możesz mieć coś czego nie chcesz, byle u nas.

 

 

Wystarczyło ruszyć głowa i wpisać nazwy domen w who.is, NetArt jest jedynie partnerem NASKU i z poziomu EPP nie ukradną domen dla Ciebie po promocyjnej cenie 10 PLN.

 

Pomyłki zdarzają się wszystkim, a zamiast szczekać trzeba było pomyśleć i nie liczyć na miliony za grosze.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem. Zapewne wtedy chodziło o domenę "na czasie" można by rzec. Nie udało mi się jej zarejestrować, ale dostałem propozycję "odkupienia" po cenie kilkukrotnie wyższej niż rejestracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główny system registry też ma czasem "przerwy techniczne" jak np wczoraj, więc 100% pewności nigdy nie będzie, ale tak to już jest iż winę zawsze zwala się na rejestratora (i to z jakimi pretensjami a nawet oskarżeniami) który nie jest w stanie odpowiadać za dane pobierane od głównego registra zwłaszcza gdy jest on w danej chwili niedostępny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić. nic nie poradzisz, chyba że kasy nie będą chcieli zwrócić :) Tak jak ktoś napisał. Wolniej to zrobiłeś. O ile sytuacja dość nietypowa to ma prawo mieć miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem :) kasę nie oddali ale zasilili moje konto przy kolejnej rejestracji w tych środków zapłacę za domenę. Wiem, że to rozmowa na osobny wątek ale czy możecie polecić tanie opcje na domeny? Dropped, az, premium.pl odpadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem smile.png kasę nie oddali ale zasilili moje konto przy kolejnej rejestracji w tych środków zapłacę za domenę. Wiem, że to rozmowa na osobny wątek ale czy możecie polecić tanie opcje na domeny? Dropped, az, premium.pl odpadają smile.png

 

Co masz na myśli pisząc tanie?:) I jakie końcówki Cię interesują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×