Skocz do zawartości
nowy231

własny serwer

Polecane posty

witam mam zamiar zakupić taki o to serwer - http://www.komputronik.pl/product/70713/Komputery/Serwery/Komputronik_ProServer_SE_606_V5_M002_.html

Chce do niego dodatkowo kupić 8GB ram.

 

Mam jednak kilka pytań i mam nadzieje że doświadczeni w tym temacie użytkownicy uzupełnią moją wiedzę o te własnie odpowiedzi.

 

1. Cena - czy cena tego serwera jest odpwiednia? Jeśli znacie jakieś sklepy gdzie moge kupić coś równie dobrego taniej lub jakiś lepszy sprzęt niewiele drożej prosze o link.

2. Prąd - ile taka maszyna powiedzmy, która będzie miała w sobie 32 GB ramu będzie mi zżerał prądu i ewentualne koszty w zaokrągleniu.

3. Chłodzenie - czy do tego typu sprzętu trzeba dokupywać jakieś specjalne chłodzenia?

4. Internet - wiadomo jeśli kupuje się coś to nie po to żeby na tym grać ale wykorzystać to w odpowiedni sposób, chodzi tu o łącze około 100mb/s jakie firmy polecacie oraz zaokrąglone koszty.

5. Pomieszczenie / temperatura - na razie nie mam serwerowni takiej jak profesjonalne firmy, chciałbym na razie trzymać go w mieszkaniu, w jaki sposób musiałbym przygotować pomieszczenie aby były odpowiednie warunki dla serwera oraz jaką temperaturę wytwarzać będzie maszyna?

 

To na razie tyle, mam nadzieje że jakaś życzliwa osoba odpowie w miare jasno na moje pytania, dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak na szybko:

 

1. Allegro.pl

2. Zależnie od obciążenia, ale do 500W

3.Jeżeli to tylko jeden serwer to nie, no chyba, że na dworze masz +30 wtedy już otwarcie okna nie pomoże :)

4. 100 Mbps symetrycznie z pełnym CIR ? jeżeli tak to +/- 4000zł netto + koszty podłączenia (światłowód).

5. po pierwsze ciche to nie jest, po drugie trochę ciepła generuje, więc jakaś wentylacja musi być, możesz otworzyć okno, ale 24/7/365 mieć otwarte w domu okno to kiepska sprawa :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być pełny CIR, czyli faktyczne 100/100 Mbps po światłowodzie w Twoim domu to raczej taniej nie będzie. Ceny za to pasmo przy zakupie tylko 100 Mbps wachają się do 30 do 60zł za 1 Mbps symetryczny, zależy od ISP i lokalizacji. W każdym bądź razie lepiej skolokować gdzieś tą maszynę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele powodów żeby trzymać serwer nie w DC ale podłączenie go do netu nie jest jednym z nich :/

 

1) Nie, zależy jaka gwarancja

2) ~220W nie wiemy ile płacisz za prąd więc kosztów nie podamy

3) Nie, ale im lepiej wychłodzone pomieszczenie tym większa niezawodność

4) Zależy gdzie mieszkasz, w dużych miastach masz wybór, w małych kiepsko, net dużo taniej wyjdzie w DC

5) Jak grzałka o mocy 220W i tyle ciepła musisz odebrać, jeden serwer da rade postawić gdziekolwiek gdzie jest przewiew, najlepsza jest piwnica, powyżej 2-3 trzeba myślec o wymuszeniu cyrkulacji w warunkach domowych, powyżej 4-5 o klimatyzacji

 

Weź serwer z jednym procesorem 1270 zamiast z dwoma 5606 będzie i szybciej i taniej i mniej prądu pójdzie, a jak się rozmyślisz to sobie desktopa na tym złożysz fajnego, dowiedz się przed zakupem jakie są wiatraczki w serwerze żebyś nie skończył z czymś bardzo głośnym,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytanie to czy wgl jest sens to kupować? taniej ci wyjdzie wynająć takiego dedyka niż ten serwer skolokować (czy jak to się odmienia)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zacznijmy od tego czy potrzebny ci na początek tak mocny i drogi serwer i takie łącze.

 

Myślę że spokojnie serwer za 2k i łącze chociażby 5/5 czy 10/10 na początek wystarczy.

 

 

Myśle że w 8k spokojnie byś się ze wszystkim zmieścił łącznie z mini klimatyzatorem dla bajeru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×