Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jarosław Szmańda

Bezpłatny rachunek bankowy

Polecane posty

Cześć,

 

Powinien mieć:

 

- bezpłatne wpłaty na rachunek - możliwe w jak największej ilości placówek swoich i partnerskich

- robić operację zgodnie z Elixir'em

- darmowe przelewy na inne rachunki - do innych banków

- dostęp przez internet - autoryzacja za pomocą kodów SMS / tokena

- bezpłatne miesięczne utrzymanie - bez wymaganych minimalnych wpłat

 

Pocztowy odpada - od miesiąca mi te konto zakładają i nadal nie działa.

 

Jest coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja mam w inteligo i jedyne co musisz robić to operację kartą za minimum 100zł. Prowadzenie itp. jest darmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mBank:

- utrzymanie konta 0 zł

- utrzymanie karty jeżeli nie zapłacisz nią miesięcznie powyżej 100 zł to opłata za karte 2 zł miesięcznie

- wypłata w bankomatach - 5 zł od wypłaty. W niektórych placówkach za darmo, ale ciężko je spotkać

- mała ilośc wpłatomatów o ile w ogóle gdzieś są...

- można wykupić pakiet za 5 zł miesięcznie i wypłata w bankomatach jest za free wszędzie

- przelewy do innych banków - 0 zł

- przelewy z mBank do mBank trawają kilka sekund

- przelew ekspresowy - 5 zł

 

Aliorbank:

- utrzymanie konta: zależy. Normalnie jest 4 zł miesięcznie, ale jeśli nie masz 25 lat to możesz mieć pierwszy rok za darmo pod warunkiem że założysz konto przez internet. Tak samo nie pobierają od ciebie za utrzymanie jeżeli wpływy bedą coś około 1500 zł.

- utrzymanie karty - 5 zł miesięcznie

- wypłata w bankomatach: wszędzie darmowa

- duża ilość wpłatomatów (przynajmniej u mnie). Wpłata na konto za darmo i w kilka sekund masz kase na koncie.

- przelewy ekspresowe - 1 zł !

- przelewy do innych banków - 0 zł

- przelew z alior do alior w kilka sekund

 

Wg mnie dwa z bardziej opłacalnych banków jeżeli chodzi o koszty. Zależy co robisz najczęściej. Osobiście polecam Aliorbank. Wkurzające ale bezpieczne logowanie bardzo wg mnie przydatne.

 

Opisane przeze mnie warunki dotyczą kont osobistych. Jeżeli gdzieś machnąłem gafe to poprawcie bo mogły sie cenniki pozmieniać smile.png

Edytowano przez vet0 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- mała ilośc wpłatomatów o ile w ogóle gdzieś są...

 

Widocznie mieszkasz w bardzo małej miejscowości. U mnie w Koszalinie jest kilka wpłatomatów. Wpłat można dokonywać we wpłatomatach grupy Bre, np. w Multibanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@vet0 - mam mBank i nie zamierzam zmienić - potrzebuje do duetu konto służące za wpłatomat.

 

@Tomek - przeglądałem wczoraj ich ofertę, wygląda ciekawie - ale jeszcze trochę za młoda jest.

 

 

Multibank ma co bym chciał ale - uważajcie przy zakładaniu konta przez internet - nie ma możliwości zrezygnowania z płatnej karty (!). Zobaczymy co jutro pani w okienku powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest ci potrzebna karta, to BGŻ albo Pekao (ten do niedawna z żubrem) - zależy, który masz bliżej siebie ;)

Wadą BGŻ jest ichszy system księgowania przelewów okrywający o zdzierstwo... no ale nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to Alior a nie jakiś nowy bank smile.png Ja bym brał, prosto szybko i wygodnie.

To byś wziął i uwstecznił się :) Nie ma możliwości bezpłatnego wpłacenia pieniążków na konto - nawet w oddziale banku Alior. Dyskwalifikacja.

 

Jutro obnażę Multibank - zobaczymy gdzie tam mają haczyki. Ewentualnie dopadnę jakiegoś rzetelnego 'pocztowca'. Dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moze Millenium, tam nie dosc ze free to jeszcze Ci placa smile.png

 

Tak... Miało być Millenium, a nie Multibank...

 

Tyle, że konto internetowe w Millenium trzeba założyć - w oddziale placówki, inaczej zapłacimy za kartę której ja akurat nie potrzebuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

vet0... nie no bez przesady z tym mBankiem. Jak ktoś mieszka na wsi, 100km od 30-tysięcznego miasta, to pewnie, że ma "rzadko darmowe bankomaty", ale no bez jaj, że ciężko je znaleźć. To nie tylko euronety są darmowe już teraz.

 

To raczej jest tak, że "0 w bankomatach partnerskich, a w reszcie 5zł" a nie "5zł, czasami, ale rzadko, uda się darmo". To jest przekłamanie.

O przelewach do innych banków za 0zł nie słyszałem, to chyba właśnie płatne one są? Czy coś zmienili?

 

mBank najmniej dziadowski.

Alior to jakiś sztuczny twór. Za 2-4 lata już ich nie będzie, to takie banki jak voipy są, że cholera wie skąd, czyje, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle Sponsi ze swoimi mądrościami... Znów zacznie się flame o zaszłościach politycznych mafiji bankozaurów :P

 

To nie tylko euronety są darmowe już teraz.

W przypadku mbanku barmowe są Euronety, BZWBK i Cash4you.

Żeby z innych wypłacać za darmo, to trzeba bezwzględną daninę w wysokości 5zł. dopłacać.

 

A nie oszukujmy się, że pod względem liczby dostępnych bankomatów na różnorakich zaolziach to królują BGŻ+Banki Spółdzielcze, PKOBP i Pekao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kafi a powiedz, że nie mam racji. Czy co, że banki kochane są i mają na celu tylko szczęście ludzkości?

A w Polsce banki są polskie i służą dobru naszego narodu?

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, SKOŃCZ JUŻ!

Tak, banki nie są kochane. To fakt. Ich zadaniem nie jest uszczęśliwienie Kowalskiego, tylko zarobek.

Ale... powiedz mi, jakiej firmy (a tym bardziej korporacji) to nie dotyczy?

 

Warto żyć z taką świadomością, że w dzisiejszym świecie wszyscy chcą na nas tylko zarobić.

Ale jeśli umiejętnie ruszyć głową, to można dać im zarobić, ale i samemu na tym coś zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie, nie skończę, dlaczego?

Mam się nie wypowiadać tylko dlatego, że cholera takich jak ty bierze, że są ludzie, którzy nie chcą obojętnie przechodzić obok tego dziadostwa? Sam skończ.

Firma a bank to wielka różnica. Szkoda, że jej nie dostrzegasz. Tylko tak - jeśli to ty czegoś nie rozumiesz, dlaczego uciszasz kogoś, kto wie i widzi o co w tym wszystkim chodzi?

Mam nie napisać "dziadowskie" czy coś w tym stylu tylko dlatego, że takie cwaniaki jak ty tego nie mogą przeboleć? W d... to mam.

Warto być świadomym. Ja wolę być świadomym, niż takim lemingiem spijającym propagandę.

Już kafi myślałem, że może starłeś się z tym, o czym ja piszę i trochę się zmieniłeś (taka jakaś zmiana była widoczna) - że np. US cię lekko podniszczył, czy ZUS, czy może poszedłeś po kredyt mieszkaniowy, czy coś - a tu nie, jednak nie ma zmiany. Leming jaki byłeś, takim dalej jesteś.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi wypowiadaj się na temat a nie wciskaj wszystkim swoich przemyśleń, które nie wnoszą nic merytorycznego do zadanych pytań. Jak chcesz głosić swoje poglądy rób to w piaskownicy albo załóż sobie stronę, bloga gdzie będziesz publikował swoje przemyślenie.

 

Wciskanie przy każdej możliwej okazji swoich poglądów, które nijak się mają do tematu dyskusji jest męczące dla użytkowników dlatego proszę nie rób tego już w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie oszukujmy się, że pod względem liczby dostępnych bankomatów na różnorakich zaolziach to królują BGŻ+Banki Spółdzielcze, PKOBP i Pekao.

 

Odradzam Peko S.A. - wydzwaniali do mnie jak z jakiegoś call center niedawno w sprawie "spotkania z doradcą w sprawie kredytu" mimo ze nie mam już zdolności kredytowej bo mam kartę kredytową i kredyt w innym banku. To samo przy kasie, za każdym razem idiotyczne pytanie o kredycik. Ta akcja już u nich na szczęście chyba się zakończyla ale niesmak pozostał. Pekao BP wydaje się lepsze ale konta tam nie miałem.

 

Zresztą to się tyczy chyba każdego banku typowo komercyjnego, dlatego rozlgądam się za bankami spółdzielczymi, z racji innej specyfiki być może mniej tam tego syfu.

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Padło na Millenium.

Pocztowy odpadł przez opieszałość pracowników, co nie znaczy, że już nie spróbuję ich ponownie jak ww. bank mnie zawiedzie.

 

Podsumowując: mBank jako konto podstawowe z dodatkowym rachunkiem + Millenium Internetowe jak system wpłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam to nieszczęście że posiadam konto w PKO BP S.A (Tak, ten zły rządowy bank :D) i nie polecam. Nie korzystam z miliona usług, kilka razy do roku kilka fakturek trzeba opłacić za domeny, jakiś serwer, czasem kilka groszy wpadnie... głównie korzystam z karty (mam to zbliżeniowe cudo) i tu mnie szlag trafia O ile na usługi internetowe nie narzekam to wypłacanie kasy to masakra. Gdziekolwiek bym nie był czy w jakiejś metropolii czy w Zapierdzidziurze Starej to latam jak kretyn i szukam bankomatu mojego banku żeby wypłacić kasę. Mogę iść do innego ale wtedy mi policzy dodatkowe 5 PLN. Kilka razy policzy mi po 5 zeta i nagle się okazuję że kasy na koncie niet... Jak tylko dostenę wypłatę to zwijam się od PKO BP i kieruję się do Alior Bank i tam zakładam konto. Mają fajną ofertę, kompetentnych ludzi no i w sam raz dla "złych lemingów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam to nieszczęście że posiadam konto w PKO BP S.A (Tak, ten zły rządowy bank biggrin.png) i nie polecam. Nie korzystam z miliona usług, kilka razy do roku kilka fakturek trzeba opłacić za domeny, jakiś serwer, czasem kilka groszy wpadnie... głównie korzystam z karty (mam to zbliżeniowe cudo) i tu mnie szlag trafia O ile na usługi internetowe nie narzekam to wypłacanie kasy to masakra. Gdziekolwiek bym nie był czy w jakiejś metropolii czy w Zapierdzidziurze Starej to latam jak kretyn i szukam bankomatu mojego banku żeby wypłacić kasę. Mogę iść do innego ale wtedy mi policzy dodatkowe 5 PLN. Kilka razy policzy mi po 5 zeta i nagle się okazuję że kasy na koncie niet... Jak tylko dostenę wypłatę to zwijam się od PKO BP i kieruję się do Alior Bank i tam zakładam konto. Mają fajną ofertę, kompetentnych ludzi no i w sam raz dla "złych lemingów" smile.png

 

No tak bo trudno zapłacić raz te 5zł żeby mieć wszystkie bankomaty tylko się płacze że przy każdej wypłacie pożera nieszczęsne 5zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No tak bo trudno zapłacić raz te 5zł żeby mieć wszystkie bankomaty tylko się płacze że przy każdej wypłacie pożera nieszczęsne 5zł...

Dla mnie właśnie najbardziej optymalnie wyszedł mBank i włączeniu opcji wypłaty ze wszystkich bankomatów za 5 zł. Millenium to jak pisałem bank do wpłat dla mnie.

 

Każdy chwali swoje, dla mnie ludzie mogą siedzieć w dowolnym banku i płacić ile się da. Nie moja sprawa żeby nawracać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×