Skocz do zawartości
Ganicjusz

Xen ballooning w Polsce - jak często firmy oszukują?

Polecane posty

Hej, jak wygląda sytuacja ze stosowaniem nieuczciwej praktyki oversellingu na serwerach xen w Polsce? Czy ten proceder jest powszechny? Czy da się to łatwo wykryć obserwując po prostu zużycie pamięci i uruchomione procesy? Obecnie mam swój vps za granicą i jestem zadowolony ale zastanawiam się nad ofertą firmy statnet - czy warto? czy oni stosują overseling na xen?

 

Swoją drogą zastanawia mnie czemu KVM jest tak mało popularne w Polsce - czyżby dlatego, że nie da się na tym oszukać?

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statnet stoi za http://ultimahost.pl/ smile.png

 

Wiem, ale jak to się ma do tematu? happy.png O statnet słyszałem wiele pozytywów jednak ultimahost mi nie pasuje bo tam mają tylko OpenVZ - zbyt wiele ograniczeń przy tej technologii jak dla mnie, owszem można kombinować ale po co, no i częsty overselling - ale jak to jest w ultimahost to nie wiem, być może problemu nie ma. Interesuje mnie z założenia tylko Xen (bo KVM w Polsce to nie znajde chyba) w statnet bo ceny są ok i firma wygląda na poważną, tylko ciekawi mnie jak to jest z oversellingiem na Xen, czy to w Polsce powszechna praktyka i czy też statnet ją stosuje - jeżeli ktoś, kto miał z tym styczność mógłby się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overselling umiejętnie stosowany nie jest nieuczciwą praktyką. Nie jest też oszustwem. Ile to można wałkować.

 

Hint: komórkowcom też będziesz biadolił, jak to cię oszukali, bo wraz z początkiem nowego roku (01.01 godz. 00:00) nie jesteś w stanie dodzwonić się natychmiastowo?

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KVM-a znajdziesz np. u nas (+15 PLN do openvz), myśle że jak dobrze poszukasz to troche firm ci z chęcią zaproponuje kvm - kwestia tego jakie parametry oczekujesz.

 

Co do oversellingu - każda firma inaczej to robi, niedawno nawet tu na forum robili testy na naszych VPS-ach ( nie wiem, nie sprawdzałem jak to działa i jakie jest miarodajne) .

 

Co do statnetu sie nie wypowiem - nie miałem u nich usług.

Edytowano przez Marek607 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Overselling umiejętnie stosowany nie jest nieuczciwą praktyką. Nie jest też oszustwem. Ile to można wałkować.

 

Hint: komórkowcom też będziesz biadolił, jak to cię oszukali, bo wraz z początkiem nowego roku (01.01 godz. 00:00) nie jesteś w stanie dodzwonić się natychmiastowo?

Święte słowa!

 

Wiem, ale jak to się ma do tematu? happy.png O statnet słyszałem wiele pozytywów jednak ultimahost mi nie pasuje bo tam mają tylko OpenVZ - zbyt wiele ograniczeń przy tej technologii jak dla mnie, owszem można kombinować ale po co, no i częsty overselling - ale jak to jest w ultimahost to nie wiem, być może problemu nie ma. Interesuje mnie z założenia tylko Xen (bo KVM w Polsce to nie znajde chyba) w statnet bo ceny są ok i firma wygląda na poważną, tylko ciekawi mnie jak to jest z oversellingiem na Xen, czy to w Polsce powszechna praktyka i czy też statnet ją stosuje - jeżeli ktoś, kto miał z tym styczność mógłby się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.

Już Ci tłumaczę - ta sama firma stoi za marką UH - przejrzyj sobie forum w poszukiwaniu opinii. Znajdziesz same pozytywy. Mam u nich jak na razie 3 serwery - złego słowa powiedzieć nie mogę. Co było potrzebne załatwiali od razu.

 

Tak z czystej ciekawości - może się pochwalić co takiego stawiasz, że nie wystarcza Ci OpenVZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało wiesz o KVM, właśnie tam można lecieć z oversellingiem jak chcesz, bez żadnych specjalnych praktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×