Skocz do zawartości

Ganicjusz

Użytkownicy
  • Zawartość

    85
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Ganicjusz

  • Ranga
    Regularny użytkownik
  1. Wiem, ale jak to się ma do tematu? O statnet słyszałem wiele pozytywów jednak ultimahost mi nie pasuje bo tam mają tylko OpenVZ - zbyt wiele ograniczeń przy tej technologii jak dla mnie, owszem można kombinować ale po co, no i częsty overselling - ale jak to jest w ultimahost to nie wiem, być może problemu nie ma. Interesuje mnie z założenia tylko Xen (bo KVM w Polsce to nie znajde chyba) w statnet bo ceny są ok i firma wygląda na poważną, tylko ciekawi mnie jak to jest z oversellingiem na Xen, czy to w Polsce powszechna praktyka i czy też statnet ją stosuje - jeżeli ktoś, kto miał z tym styczność mógłby się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny.
  2. Hej, jak wygląda sytuacja ze stosowaniem nieuczciwej praktyki oversellingu na serwerach xen w Polsce? Czy ten proceder jest powszechny? Czy da się to łatwo wykryć obserwując po prostu zużycie pamięci i uruchomione procesy? Obecnie mam swój vps za granicą i jestem zadowolony ale zastanawiam się nad ofertą firmy statnet - czy warto? czy oni stosują overseling na xen? Swoją drogą zastanawia mnie czemu KVM jest tak mało popularne w Polsce - czyżby dlatego, że nie da się na tym oszukać?
  3. Gzip a nginx

    Ojej powiało sexpertem...Temat możesz wykasować bo rzeczywiście jest głupawy ale Twój komentarz jeszcze bardziej.
  4. Gzip a nginx

    Wiem, ze mam w modułach bo gzip jest w nginx i w nginx-full jeszcze jakiś dodatkowy moduł związany z gzip a moje pytanie związane było z tym czy ten gzip co zainstalowałem z paczki nie będzie się jakoś gryzł z tymi modułami, ale po przemyśleniu uznałem że nie
  5. Nginx - problem z konfiguracją

    Hmm chyba nie bo ten plik 000.default jest dla nie ustawionych domen - tak przynajmniej pisało w poradniku Mam jeszcze host dla mojej domeny czyli /etc/nginx/sites-available/mojadomena.pl i tam umieściłem wszystkie ważne ustawienia i działają one właśnie z tego hosta właściwego dla domeny więc działa to poprawnie. Ale jeśli coś tu jest błędnę bądź gadam głupoty to prosiłbym o spostowanie bo stawiam dopiero pierwsze kroki w nginx. Z tym linkowaniem na sztywno to może i racja ale w sumie to jest mało istotne.
  6. Nginx - problem z konfiguracją

    Spróbuj tak: cd /etc/nginx/ rm -rf sites-enabled ln -s sites-available sites-enabled Pozniej: cd sites-available mv default 000.default W tym pliku 000.default w ustawieniach serwera, na poczatku ma być: server { listen 80; server_name _; root /var/www; index index.php index.html; A później zrób nano /etc/nginx/sites-available/poplop.tk i strona automatycznie doda się do enabled. U mnie tego typu konfiguracja działa bardzo dobrze, na początku wydawało się trudne ale teraz wydaje się banalne
  7. Gzip a nginx

    Hej, nie wiedziałem ze nginx i nginx-full mają moduły gzip. A ja zainstalowałem osobną paczkę gzip, czyli mogę ją odinstalować? W ogóle to nie wiem czy gzip działa mi dobrze. Włączyłem to na forum phpbb ale na dole nie mam tej informacji o ładowaniu strony i napisu gzip a w acp jest gzip jako włączony :/ Zakładając ze mogę usunąć tą paczkę (na 99% tak jest) to czy gzip w nginx jest domyślnie włączony (w nginx.conf mam gzip na on - czy to wystarczy?) czy trzeba skompilować jeszcze raz nginx-a z jakimś parametrem?
  8. Hej, chciałbym na przyszłość wiedzieć jak bestresowo przechodzić aktualizacje LEMP. Korzystam z nginx , php5-fpm oraz mysql. I teraz ciekawi mnie co się dzieje z plikami konfiguracyjnymi jak aktualizujemy te 3 rzeczy. Rozumiem, że nginx nadpisuje plik nginx.conf bądź pyta o to - nic tam nie zmieniałem, mam osobny plik z konfiguracją - ja.conf, więc tu chyba nie byłoby problemu. W sites available mam plik ze swoją stroną oraz domyślny, dla nieustawionych domen - czy ten domyślny zmienia się po aktualizacji? Php5-fpm - tutaj zmieniałem tylko /etc/php5/fpm/pool.d/www.conf - to samo pytanie, czy przy aktualizacji jest pytanie o nadpisanie pliku? MySQL - jeszcze nie robiłem optymalizacji ale też nie wiem czy przed aktualizacją trzeba backupować /etc/mysql/my.cnf? Z tego co pamiętam to np. w przypadku apache i php w cgi jest tak, że sa pytania czy nadpisać plik konfiguracyjny nowym czy zostawić aktualny, więc pewnie tutaj jest podobnie i ciekawi mnie jak robią to doświadczeni administratorzy, czy nadpisujecie pliki nowymi a później wprowadzacie jeszcze raz zmiany?
  9. Hej, wreszcie uporałem się z konfiguracją nginx i wszystko działa o wiele wiele lepiej niż na apache, z tymże nie wiem do końca czy muszę tworzyć jeszcze plik .conf dla mojej strony czy wystarczą ustawienia w pliku w sites-available podlinkowanym do enabled oraz w nginx.conf. Jak to jest?
  10. Apache 2.4.1

    Czytałem to ale tam jest nacisk położony tylko na składnie między <virtualhos> a </virtualhost> a mi chodziło o to czy tworzy się tak samo jak w apache 2.2 czyli nano /etc/apache2/sites-available/mojadomena + a2ensite mojadomena
  11. Nie dziwi mnie to. Netia to firma, kŧóra zupełnie nie dba o poziom swoich infolinii jak i o pracowników. Na średnim szczeblu zarządzają zazwyczaj straszne buraki z IQ równym małpie, które do Netii przyszły jeszcze niedawno w kaloszach. Ogólnie jest to jedno z najgorszych miejsc do pracy jeśli chodzi o infolinie ale nie tylko. Ogromna rotacja, mobbing, pensje głodowe - to co się dziwić.
  12. Apache 2.4.1

    Jak się konfiguruje na apache 2.4 virtualhosty? Tak samo jak w 2.2? Bo na stronie dokumentacji w nowych fjuczerach pisze: NameVirtualHost directive No longer needed and is now deprecated.
  13. Jeśli możesz to poproszę. Ok te virtualhosty już jako tako ogarniam ale jeszcze nie czaje tego oddzielnego pliku konfiguracyjnego dla php-fpm, czy trzeba to tworzyć czy to po prostu pomaga w działaniu? Jeszcze spotkałem sie z tym, że niektórzy przy okazji tworzenia virtualhosta tworzą także plik .conf np. /etc/nginx/mojadomena.conf - czy to trzeba robić czy można umieścić pliku wirtualnego hosta?
  14. Ok postawiłem vps od nowa i tym razem zamiast apache dałem nginx. Tylko nadal mam dylematy z tymi virtual hostami. Niektórzy piszą, żeby usunąć katalog /etc/nginx/sites-enabled , a w jego miejsce tworzyć dowiązanie symboliczne: cd /etc/nginx/ rm -rf sites-enabled ln -s sites-available sites-enabled Niektórzy piszą, żeby usunąc tylko plik default w /etc/nginx/sites-enabled. Co do /etc/nginx/sites-available to też różnie. Niektórzy robią plik 000.default, niektórzy sam default. Nie rozumiem też tego, każdy robi inaczej :/ Tak samo robienie tych symlinków poniżej - rozumiem że jakbym wywalił /etc/nginx/sites-enabled to nie musze tego robić? ln -s /etc/nginx/sites-available/www.website.com /etc/nginx/sites-enabled/www.website.com Jaki poradnik byście polecili od A do Z
  15. Poważna luka PHP w trybie CGI

    Bo jestem absolutnym noobem, który "administrowania" zaczął się uczyć jakieś 2 tyg temu z poradników? No może nie absolutnym bo coś przynajmniej o linuksie wiem a to pomaga. FastCGI to mi się z konfiguracją php dla Nginx kojarzy ale jak to przy apache zrobic to nie mam pojęcia ale już coś tam znalazłem na howtoforge. Dzięki za uświadomienie
×