Skocz do zawartości
northwest

Serwer pod parę stronek

Polecane posty

z tych 3 ja bym brał wlaśnie biznes hosta

 

To tak legalnie można, sprzedawać klientom strony samemu posiadając tylko zwykły hosting? Firmy hostingowe na to pozwalają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To tak legalnie można, sprzedawać klientom strony samemu posiadając tylko zwykły hosting? Firmy hostingowe na to pozwalają?

co masz dokładnie na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co masz dokładnie na myśli ?

 

Kupuje sobie zwykły hosting za te 20 zł miesięcznie, po czym oferuje swoim klientom hosting "na moim serwerze" upychając na ten jeden hosting za 20 zł 100 stron klientów i kasując każdego z nich po 20 zł? Mogę po prostu utworzyć 100 folderów z podpiętymi domenami i bazami danych tylko czy..

 

...można tak? Nie trzeba mieć przynajmniej vps albo dedyka do tego?

Pytam czy firmy hostingowe na to pozwalają, bo o ile dobrze pamiętam kiedyś zagłębiając się w regulaminy na kei.pl znalazłem informację że nie wolno tego robić na kontach hostingowych (nie wiem czy to dalej aktualne)

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Causen a kto mu kupi takiego rodzynka bez panelu administracyjnego za 20 zł ? Lepsze warunki daje już darmowy hosting...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupuje sobie zwykły hosting za te 20 zł miesięcznie, po czym oferuje swoim klientom hosting "na moim serwerze" upychając na ten jeden hosting za 20 zł 100 stron klientów i kasując każdego z nich po 20 zł? Mogę po prostu utworzyć 100 folderów z podpiętymi domenami i bazami danych tylko czy..

 

...można tak? Nie trzeba mieć przynajmniej vps albo dedyka do tego?

Pytam czy firmy hostingowe na to pozwalają, bo o ile dobrze pamiętam kiedyś zagłębiając się w regulaminy na kei.pl znalazłem informację że nie wolno tego robić na kontach hostingowych (nie wiem czy to dalej aktualne)

Myślę że można do puki nie zaczniesz obciązać albo ty albo oni serwera i serwerownia do ciebie się o to nie przyczepi jeśli parametry ci starczą to czemu by nie nie wiem dokładnie jak jest tak mi się wydaje.

Jak dla mnie to bezsensu no ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Causen, nie zwykły hosting, ale konto reseller.

 

Zwykły hosting też, ale wtedy klient nie ma dostępu do panelu zarządzania stroną, więc wszystko musisz zrobić za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

75 PLN ROK / 50 PLN PÓŁ ROKU

3 GB pojemności / 72 GB transferu rocznie / 5 domen / 20 subdomen / 1 grupa pocztowa / 20 kont e-mail / 200 aliasów / 1 FTP / 1 SQL / SHELL

 

Testuj przez 30 dni za darmo.

 

Więcej szczegółów na PW - pomagamy przy migracji, uwzględniamy niewykorzystany abonament u innych operatorów.

 

Datacenter ATM S.A. / Robimy to już (sic!) 13 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupuje sobie zwykły hosting za te 20 zł miesięcznie, po czym oferuje swoim klientom hosting "na moim serwerze"

Ten jak to nazwałeś Twój serwer przeważnie będzie miał obrandowany panel administracyjny. Jak komuś sprzedaż usługę to będzie chciał mieć dostęp do panelu. Tego dostępu oczywiście nie możesz mu dać, bo złamałbyś regulamin przekazując dane osobie postronnej. Od takich zastosowań są konta reseller, tam masz większe prawa administratora i możliwość zarządzania każdym kontem osobno, co więcej Twój klient ma dostęp doi Twojego obrandowanego panelu administracyjnego i często nawet nie wie, że korzystasz z usługi reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że można do puki nie zaczniesz obciązać albo ty albo oni serwera i serwerownia do ciebie się o to nie przyczepi jeśli parametry ci starczą to czemu by nie nie wiem dokładnie jak jest tak mi się wydaje.

Jak dla mnie to bezsensu no ale.

A w jaki sposób dasz mu dane dostępowe do panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób dasz mu dane dostępowe do panelu?

Danych brak ... ftp dasz sql też ale Panelu brak co innego z kontem reselerskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Danych brak ... ftp dasz sql też ale Panelu brak co innego z kontem reselerskim

A powiesz jak sobie utworzy konto pocztowe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiesz jak sobie utworzy konto pocztowe? wink.png

jak pisałem wcześniej nei ma takiej możliwości jedynie admin musiał by wszystko ogarniać ale to upierdliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

jak pisałem wcześniej nei ma takiej możliwości jedynie admin musiał by wszystko ogarniać ale to upierdliwe

Takie rozwiązanie nie jest nawet upierdliwe. Jest po prostu bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak, są osoby/firmy które strony swoich klientów trzymają na zwykłych kontach hostingowych. Nie każdy potrzebuje/chce dostęp do panelu administracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak, są osoby/firmy które strony swoich klientów trzymają na zwykłych kontach hostingowych. Nie każdy potrzebuje/chce dostęp do panelu administracyjnego.

 

 

W większości przypadków większe uprawnienia = większa możliwośc namieszania = większe problemy.

A odnośnie tematu... duża część firm hostingowych oferuje bezpłatny kilkudniowy test, sprawdź jak to działa, napisz kilka ticketów do supportu, zobacz jak z czasem odpowiedzi, oraz ich konkretnością. Trzeba pamiętać, że opinie na forum mogą być subiektywne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba pamiętać, że opinie na forum mogą być subiektywne...

Opinia tym różni się od oceny, że z natury jest subiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia tym różni się od oceny, że z natury jest subiektywna.

 

 

Masz racje, bardziej chodziło mi o to, że nie możemy być pewni, czy ta konkretna osoba nie czerpie jakichś korzyści polecając konkretnego usługodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×