Skocz do zawartości

Polecane posty

Drodzy,

 

Od podstaw:

 

Mam dwa VPSy po2 gb ram każdy, odpalam na nich aplikacje Java, w sumie po 3 aplikacje na server. Skonfigurowane Xmx, Xms, java w wersji sun jdk 6. I klops, zaraz po starcie serwera dostaje out of memory.

 

Tymczasem gdy zrobiłem klony tych vps-ów w kliencie Vmware (identyczny klon, ta sama dystrybucja Ubuntu, te same konfigi, paczki) to po starcie serwera mam raptem 600mb zajęte, swap nietknięty i wszystko bangla znakomicie.

 

Czy znacie jakiegoś dostawce VPS, który ma poprawnie skonfigurowane wszelakie limity, kernel itd tak by java nie odwalala takich numerów w sensie alokacji pamięci na maxa już na starcie ??

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może na maszynie matce brakuje ramu?

 

Podejrzewam, że wirtualizujesz się na OpenVZ. Może Xen byłby lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

u nas bez problemu działa java. W przypadku zainteresowania zapraszam do kontaktu.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. wirtualizuje się na Openvz :/

myślalem że to kwestia korzystania z preinstalowanego wstępnie openjdk a nie sun jdk ale to nie w tym tkwi problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plissken

zauwazyłem przy serwerach minecraft że jak na windowsie np. ustawisz Xmx 512 , Xms 128 to jak potrzebne aplikacji mało to będzie zajmować np. 130mb ram, a potem się zalokuje więcej. W Debianie na VPS w openvz na tych samych ustawieniach serwer od razu alokuje całość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas bez problemu działa java.

Tu nie chodzi o poprawne działanie javy. Wszędzie działa tak samo ;) Raczej coś nie tak z dostępnym ramem/limitami jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz niektóre aplikacje napisane w javie muszą w systemie widzieć 2 rdzenie bo w przeciwnym wypadku "świarują" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wkraczasz na burst i zaczynają się robić problemy.

 

Ogólnie to chodzi tu o zliczanie pamięci przez openVZ, w przypadku RHEL5 zliczany jest VSZ, w przypadku openVZ na RHEL6 weszło całkowicie nowe zarządzanie i zliczanie pamięci i jest to już bliższe RSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stawiasz MC to pamiętaj, w konsoli podczas uruchamiania zanizaj pamięć RAM.

Przykładowo u mnie, wpisujesz podczas startu 256MB pamięci, a cała JAVA pobiera 500mb.

 

Więc jak chcesz wyrównać to zmień maszynę, lub kupić wirtualizacje XEN.

Inaczej Panowie z serwerowni mogą Cię powiadomić, że przeginasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety OpenVZ nie jest najlepszym środowiskiem dla Javy, proponuje serwery vps oparte o LXC lub Linux Vserwer (lub wspomniany Xen) - tam tych problemów nie zaznasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×