Skocz do zawartości

Polecane posty

@Paweł, zamiast dopłacać do nich w szpitalu ( tym bardziej ze nasza służba zdrowia zawsze biedna) lepiej wysłać takich gigantów do robót publicznych- ot chociażby sprzątanie ulic, czyszczenie rowów melioracyjnych itp.

Policzyć im wtedy 5zł za godznke i przypilnować, by te 40 h to byly rzeczywiste roboczogodziny - zaraz by im sie odechciało takich przekrętów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@Marku, gdyby to ode mnie zależało to bym ich wysłał do miejsca którego nazwa kojarzy się między Brzegiem a Brzozą :) Wtedy by zapanował spokój, ale nie bądźmy na tym forum aż tacy skrajni :) mentalność obywateli tego kraju można zmienić na dwa sposoby, albo finansowo za wszystko dopieprzając sowite grzywny i respektowanie ich zapłaty, albo siłą bijąc każdego batem po plecach za mocne przewinienia. Inaczej się nie da... A za wstawienie szczęki po łomocie to tylko z własnej kieszeni. Ludzi głodem się nie weźmie, ale sowitymi karami pieniężnymi już tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do oszustw i kradzieży to są dwie wielkie różnice, a mianowicie kradzież w polsce zaczyna się od 250zł a oszustwo jest ścigane już od złotówki więc twój przypadek spokojnie możesz zgłaszać na prokuraturę o ściganie bo zostałeś oszukany.

Ogólnie procedura bardzo długa u mnie się ciągnie już od grudnia 2010 i końca nie widać (a nie chodzi tu o kilka stów, tylko w Uzł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłasz kase przez paypal to zawsze jako towar , tylko tak można robić spór jako poszkodowany w paypal, już raz miałem doświadczenia z tym użytkownikiem ale dzięki zablokowaniu kasy dostałem skrypt i domene dopiero odblokowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja się już nauczyłem. pieniądze nie wiem dokładnie czy allegro, czy paypal zwróci ale sa one do odzyskania.

 

tylko szkoda, bo potrzebna była mi ta licencja, a przez to teraz nie mam tyle pieniedzy by ją zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłoszu, możesz się irytować, frustrować, a i tak nic nie zmieni tego, że istnieje takie coś, jak niska szkodliwość.

Ba! Ostatnie pomysły urzędasków mówią o podwyższeniu progu do okolic tysiąca zł. Dzięki temu znacznie poprawi się bezpieczeństwo! (przynajmniej wg słupków zestawieniowych wink.png bo będzie znacznie mniej przestępstw wink.png )

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę doświadczenia w takich sprawach, bo sam padłem kilka razy ofiarą oszustwa (mimo ostrożności, no ale dziady po świecie chodzą, nic na to nie poradzimy), zawsze jednak odzyskałem pieniądze. Rada jest taka, nie idź na policję, a składaj wniosek do prokuratury, dołącz wszystkie dowody, może uda Ci się znaleźć jego inne nicki, może jakieś gadu, telefon cokolwiek, wszystko, co znajdziesz umieszczaj jako dowody. Jak Ci umorzą to pisz odwołania do skutku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj także dane firmy Fobi(WHT), PayPal oraz Allegro (QXL) i powiedz, że te firmy na ich wniosek udostępnią dane tego użytkownika wraz z logami.

A propos niskiej szkodliwości, w przypadku oszustwa takiego limitu nie ma, w przypadku kradzieży do 250zł jest to wykroczenie, powyżej przestępstwo. Istnieje jeszcze jeden rodzaj kradzieży i pewne wyjątki, ale nie będę się rozpisywał. Po 2 jeśli sprawca dokona kradzieży kilu rzeczy nawet na przełomie czasu to sąd może dokonać zsumowania wartości i to już będzie przestępstwo.

Skąd wyście wzięli kwotę <300zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policjant który przyjmował zgłoszenie również mi to mówił, jeżeli chodzi o oszustwo moge zgłosić sprawe nawet o 10 groszy.

 

oczywiście powiedzialem że Paypal, allegro zgodziły się by na wniosek udostępnic jego dane, Nie znałem wcześniej nazwy firmy prowadzącej WHT, dlatego dodałem adres forum.

 

btw. wczoraj o 11 owy oszust był na forum. ciekawe czy przeczytał ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nazwanie kogokolwiek "oszustem" bez prawomocnego wyroku sądu powszechnego, może skutkować pozwem o naruszenie dóbr osobistych, pomówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złodziej to złodziej, ale należy też to sądownie rozróżniać... jak taki kolo ukradnie milionerowi 10 tysi to powinien dostać mniejszą karę niż jakby ukradł biednemu ostatni bochenek chleba... W pierwszym przypadku mamy do czynienia ze złodziejstwem, zaś w drugim mamy już zbrodnię. W obu przypadkach jednak należy tępić sam fakt kradzieży.

 

Nie rozumiem skąd takie przyzwolenie społeczne na okradanie bogatych? To chyba jeszcze pozostałość po komunie.

Kara powinna być taka sama, niezależnie komu zostało ukradzione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd takie przyzwolenie społeczne na okradanie bogatych? To chyba jeszcze pozostałość po komunie.

Kara powinna być taka sama, niezależnie komu zostało ukradzione.

Chcesz powiedzieć, że kara powinna być taka sama dla kogoś kto ukradł 10 milionów złotych i dla człowieka, który ukradł bochenek chleba, bo był głodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kradzież to nie zbrodnia. Zbrodnia występuje tylko w kilku przypadkach, np. zamach na głowę państwa, porwanie statku powietrznego (nawet przez nieletniego :) ) i spowodowanie wypadku tymże pojazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcesz powiedzieć, że kara powinna być taka sama dla kogoś kto ukradł 10 milionów złotych i dla człowieka, który ukradł bochenek chleba, bo był głodny?

 

Tak, tylko że w 2 przypadku istnieje coś takiego jak okoliczność łagodząca wymiar kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że w 2 przypadku istnieje coś takiego jak okoliczność łagodząca wymiar kary.

Co powoduje, że kara de facto taka sama nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jeśli ktoś nie ukradnie tego bochenka to może umrzeć, a jak nie będzie przeciętny człowiek miał tych 10 koła to najwyżej nie wyjdzie sobie na super wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jeśli ktoś nie ukradnie tego bochenka to może umrzeć, a jak nie będzie przeciętny człowiek miał tych 10 koła to najwyżej nie wyjdzie sobie na super wakacje.

 

 

Hola, hola. Nie uogólniajmy. Żeby zarobić te 10 tyś. ktoś musiał się napracować i poświęcić na to czas, siłę itd. Dla mnie niema różnicy, czy jest to 100zł czy 1 000zł, to cały czas są moje pieniądze, którymi mogę dysponować jak chcę i nie widzę tego, żeby ktoś miał prawo przywłaszczyć sobie nawet 1zl, bo tak mu się podoba. Co najwyżej, może poprosić etc. o to żebym go wsparł.

 

 

A odnośnie tematu.. sprawca zapewne będzie bardzo ciężki do wykrycia. Szanse na odzyskanie pieniędzy tylko w momencie, jeśli zwróci to bank, lub PayPal. Jeśli płaciłeś kartą Visa/MasterCard za pośrednictwem PayPala, to zgłoś Chargeback do wydawcy karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policja powiadacie... Policja trafi najpierw do różnorakich jeleni, będącymi "klientami" tych, którzy wysyłają zapytania, bo pilnie muszą wypłacić z paypala, a podpięcie konta bankowego to zadanie, które ich przerasta. Owi "klienci" dostaną, w zależności od humoru dochodzeniowców, albo zarzut prania pieniędzy, albo też i udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej kasę.

I na tym sprawa się zakończy... Póki nie nabiorą jakiegoś wypaśnego królika lub jego znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@elect, jeżeli ukradniesz 10 tysięcy jakiemuś milionerowi co sra za przeproszeniem kasą to jest to złodziejstwo, czyli czyn karalny który napiętnować trzeba. Bo on tego nawet nie zauważy... Ale jeżeli ukradniesz głodnemu ostatni bochenek chleba i on przez to umrze to tu jest już bezapelacyjnie zbrodnia i nie interesuje mnie jaką definicję ma na to nasz ustawodawca. I dlatego za czyn pierwszy powinien być solidny kopniak w cztery litery, nakazanie zwrotu ukradzionej kwoty i jakiś rodzaj ograniczenia wolności, ale w taki sposób żeby więcej nie kradł, upublicznienie wizerunku powinno być dobrym sposobem. Za drugi czyn powinno być ciężkie więzienie na wiele lat. Jedno i drugie jest kradzieżą i jest to czyn który należy tępić, ale trzeba też to rozróżniać przy stosowaniu kar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moralnego punktu widzenia nawet kradzież bułki przez żebraka jest oczywiście przestępstwem. Jednak tu raczej można dywagować nad tym kto ma większe prawo kradzieży, bogaci czy też biedni. Teoretycznie nie można dość do ogromnego bogactwa poprzez uczciwą pracę, bo zawsze są kombinacje jak nie na krawędzi prawa to tuż poza nim.

 

Niestety takie teoretyczne rozważania komu wolno, a komu nie ma mają tu najmniejszego sensu. Warto przypomnieć sobie scenę ze znanego filmu Znachor, gdzie ukradziono narzędzia chirurgiczne, aby ratować młodą dziewczynę. Teraz pytanie, czy znachor w tym przypadku powinien zostać ukarany, czy też nie. Moim zdaniem nie, ponieważ robił to w dobrej wierze i dla ratowania życia.

 

Upraszczając wszystko to każda kradzież jest napiętnowana, jednak ludzkie miłosierdzie potrafi zmienić nasz punkt widzenia. Jeśli ktoś dla ratowania życia kradnie, nie powinien być karany, a jedynie upomniany.

 

Przypuszczam jednak że kradzież zwykłej bułki, aby nakarmić swoje dziecko, nie rozpuści surowego osądu sędziny i taka osoba zostałaby także ukarana.

 

Druga sprawa taki temat nie ma się nic do tematu autora, w końcu został okradziony (przez swoją głupotę, ale jednak został) i nie była to na pewno kradzież pieniędzy, aby nakarmić chore dziecko, czy też młode osierocone szczeniaki. Zrobił to wyrafinowany cwaniaczek, którego powinno się ukarać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że kara powinna być taka sama dla kogoś kto ukradł 10 milionów złotych i dla człowieka, który ukradł bochenek chleba, bo był głodny?

 

Chce powiedzieć, że jak ktoś ukradł 10 złotych niezależnie komu, powinien ponieść taką samą kare. Jak ktoś był głodny, to go to nie usprawiedliwia, bo na chleb zawsze można zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

dziś rano dokonywalem tranzakcji z użytkownikiem Progremer

 

Została wystawiona aukcja na allegro, ponieważ wpłata miała być przez paypal w treści

aukcji zostało dodane iż wpłata za pośrednictwem paypal.

 

po zakupieniu aukcji i przelaniu pieniędzy pan Progremer napisał mi ze będzie za 15 miut.

 

Po 1,5h zadzwoniłem na podany numer na allegro, okazał się błędny.

nastepnie napisałem na GG podane na allegro.

okazało się że pan Progremer nie jest włascicielem konta, a własciciel poprosu miał włamanie na konto,

 

teraz nie mam ani pieniędzy, ani licencji.

 

Prosiłbym o pomoc w celu odzykania pieniędzy.

 

pozdrawiam

 

Ile zapłacisz za odzyskanie tych pieniędzy :)

Odezwij się na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ukradnie bułkę to będzie to wykroczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pzebracki

Jak ukradnie bułkę to będzie to wykroczenie smile.png

 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×